Τρόποι για να αποκτήσουμε σωματικό βάρος

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
λοιπον εχω το εξης προβλημα. τα καλοκαιρια συνηθως παω στο χωριο μου οπου τρωω τα παντα μου ανοιγει η ορεξη και το φαγητο ειναι καλο, επισης παω καθε μερα στη θαλασσα και τρεχω πανω κατω με το ποδηλατο κλπ οποτε παιρνω καποια κιλακια τα οποια μου πανε πολυ και πιστευω οτι ειναι τα κανονικα μου. οταν γυρναω στην αθηνα επειδη οι ρυθμοι της ζωης αλλαζουν και αργω να γυρισω σπιτι μου απ τη σχολη, εχω πιο πολυ αγχος και για αλλες ευθυνες, ειμαι πιο πολυ στο τρεξιμο κλπ τεινω να χασω αυτα τα κιλα και παραπανω ακομη απ οσα πηρα. τι να φαω για να παρω τα κιλα μου πισω? τα θελω! ποια στρατηγικη να αποκτησω στο φαι? και δεν εννοω να τρωω μεχρι να μη μπορω να φαω αλλο, γτ το νοημα ειναι να μην αναγκαζω τον εαυτο μου να φαει.
(α, να ξερετε οτι στοχος μου ειναι να παρω 2 κιλα προς τα παρον....)

Σημείωση:
Ο τίτλος που παρόντος θέματος "Πώς θα παχύνω;" μετονομάστηκε σε "Τρόποι για να αποκτήσουμε σωματικό βάρος".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Τηχερήηηηηηηηηηη !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
θα σου δωσω εγω οσα θες. μου περισσευουν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Βασικα παρε βιταμινουλες που ανοιγουν την ορεξη.:hmm:
Υπαρχουν, δεν υπαρχουν?:P

Παντως νταξει, δεν ειναι δυσκολο να παρεις δυο κιλα. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
εως πριν απο δυο χρονια περιπου ειχα το ιδιο προβλημα. απο μικρη ημουν λεπτη, ας πουμε πανεπιστημιο ημουν 49 κιλα (υψος 163). οτι και αν ετρωγα δεν εβαζα κιλο και γενικως η ορεξη μου δεν ηταν και πολυ καλη.
το αγχος επαιζε το βασικοτερο ρολο και το οτι δεν ημουν γενικοτερα ευτυχισμενη και ηρεμη για καποια χρονια.
πριν δυο τρια χρονια που ειχαν τελειωσει πια καποιες καταστασεις αρχισα σιγα σιγα να βρισκω την ορεξη μου και παλι, να τρωω ακομα και γλυκα που ποτε μου δεν ετρωγα και σε καποια φαση συνειδητοποιησα οτι εβαλα κιλακια. τωρα κανονικα πρεπει να αρχισω λιγο περπατημα, ολο το αμελω δυστυχως, για να χασω λιγο.. :P

αρα το συμπερασμα απο προσωπικη πειρα ειναι οτι δεν παιζει τοσο ρολο το φαγητο ή βιταμινες αλλα ο τροπος ζωης σου οπως το αγχος, η κουραση και η προσωπικη σου ευτυχια. ειδες και μονη σου οτι οταν εισαι ξεγνοιαστη ολα ειναι μια χαρα. προσπαθησε να κανεις πραγματα που σε χαλαρωνουν, μην ξεχνας να φας ή μην αποφευγεις να τρως λογω σχολης και σιγα σιγα θα δεις που στο μελλον θα αλλαξει ολο αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
τρωγε πυκνες θερμιδικα τροφες (λαδερα, γλυκα κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

volt

Νεοφερμένος

Ο volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
τρωγε πυκνες θερμιδικα τροφες (λαδερα, γλυκα κτλ)

...να συμπληρώσω στο quote το: "...και να μην κουνηθείς από το καναπέ μέχρι να κάνει λακούβα" :upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Ξεκινα ασκηση με βαρη και τρωγε πολλες πρωτεινες (κρεας, δημητριακα, οσπρια, θαλασσινα) για να αυξησεις την μυικη σου μαζα και οχι τον λιπωδη ιστο σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Θέλω πάρα πολύ να βάλω κιλά αλλά μου είναι δύσκολο.Μην πείτε σαν τρόπο το να φάς πολύ, δεν πιάνει με όλους. Ξέρετε μήπως ποιες τροφές βoηθούν στην απόκτηση βάρους; Και αν μπορεί να βοηθήσουν και φάρμακα, όπως οι βιταμίνες;

Σημείωση:
Τα μηνύματα 9 έως 29 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "Tρόποι απόκτησης βάρους?"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Μόλις έγινες μισητή από το μισό φόρουμ και κυρίως τα μέλη θηλυκού γένους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Μόλις έγινες μισητή από το μισό φόρουμ και κυρίως τα μέλη θηλυκού γένους.

Χαχαχαα τι να κάνω????
Υπάρχουμε κι εμείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Μας τσάκισες!!!!:loltooth:

Τρώγε αρκετούς υδατάνθρακες(ψωμιά με βούτυρα, μακαρονάδες με σάλτσες) σε μεγάλες μερίδες και μετά πέφτε κατευθείαν για ύπνο!
Και γενικά προσπάθησε να μην έχεις καθόλου δραστηριότητες φυσικής άσκησης!! Και για το περίπτερο που λεει ο λόγος πάρε το μηχανάκι!!:P:P
Τα delivery δεν στα αναφερω εκτος εαν θελεςι από κιλά να βάλεις και χοληστερίνες!!!
Πάντως επείδη ξέρω από έναν φίλο που έχει τέτοιο θέμα μεταβολισμού εάν τα δεις σκούρα , καλύτερα να επισκεφθείς διαιτολόγο!:):)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μην τρως ψωμιά με βούτυρα και μαρμελάδες.
Εκτός απο κιλά, θα έχεις και πρόβλημα στην υγεία σου.
Να τρως περισσοτερο καλό λίπος, ελαιόλαδο, αβοκάντο κτλ...

Τυχερούλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Μην τρως ψωμιά με βούτυρα και μαρμελάδες.

Δεν νομίζω να έχει προβλήματα υγείας.... Άμα φάει για πρωινό 3-4 φέτες ψωμί με βούτυρο(δεν λέω να μη φαίνεται το ψωμί από την ποσότητα του βουτύρου-νορμάλ πράγματα:P) , δεν πιστεύω να πάθει κάτι... απλά μην το χρησιμοποιήσει μετά το βούτυρο και σε φαγητά για να τσιγαρίσει.. εκεί θα τη βλάψει
Για τη μαρμελάδα συμφωνώ.... καλύτερα σε μικρή ποσότητα γιατί οι έτοιμες έχουν πολλά συντηρητικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δεν νομίζω να έχει προβλήματα υγείας.... Άμα φάει για πρωινό 3-4 φέτες ψωμί με βούτυρο(δεν λέω να μη φαίνεται το ψωμί από την ποσότητα του βουτύρου-νορμάλ πράγματα:P) , δεν πιστεύω να πάθει κάτι... απλά μην το χρησιμοποιήσει μετά το βούτυρο και σε φαγητά για να τσιγαρίσει.. εκεί θα τη βλάψει
Για τη μαρμελάδα συμφωνώ.... καλύτερα σε μικρή ποσότητα γιατί οι έτοιμες έχουν πολλά συντηρητικά!

Λιζάκι δίκιο έχεις, αν φάει για πρωινό ψωμάκι με βούτυρο, δεν θα επιβαρυνθεί η υγεία της. Αλλά ούτε και θα παχύνει πολύ.
Αναφερόμουν περισσότερο στην οδηγία:

Τρώγε αρκετούς υδατάνθρακες(ψωμιά με βούτυρα, μακαρονάδες με σάλτσες) σε μεγάλες μερίδες και μετά πέφτε κατευθείαν για ύπνο!
Και γενικά προσπάθησε να μην έχεις καθόλου δραστηριότητες φυσικής άσκησης!!

Αυτό πιστεύω πως θα την επιβαρύνει στην υγεία της. Το να παχύνει κανείς δεν είναι όσο εύκολο όσο ακούγεται.
Πάντως ας είχαμε την τύχη της, και ας τρώγαμε σουβλάκια με πίτσα και προφιτερόλ.. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Μας τσάκισες!!!!:loltooth:

Τρώγε αρκετούς υδατάνθρακες(ψωμιά με βούτυρα, μακαρονάδες με σάλτσες) σε μεγάλες μερίδες και μετά πέφτε κατευθείαν για ύπνο!

oxi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αν το κανεις αυτο.. κλαυτα...:eek:
ειμαι σε μια τετοια επιχειρηση. οταν λεμε βαρος προφανος μιλας για απαχη μυικη μαζα. οχι λιπος... απαχη μυικη μαζα παιρνεις με πρωτε'iνες.. μπορεις να μου πεις τι υψος εχεις, το βαρος σου και την ηλικια σου?? θα σου γραψω πιο βαρος ειναι φυσιολογκο για σενα και τι ποσοτητα πρωτεινων χρειαζεσαι ημερισιως για να το διατηρισεις, να το μειωσεις η να το αυξησεις... και απο εκει και περα αν θες να παρεις μυικα κιλα θα σου πρωτεινω φαγητα και ενα προγραμμα γυμναστικης απο τον ιντερνετ(interval training, το κανεις μεσα στο σπιτι σου, τσαμπα ειναι :P το πρoτεινω σε γυναικες γιατι κυριος θελουν να φτιαξουν την περιοχη του ποπου :D που κοιταμε εμεις οι αντρες).. αν σε πειραζει να μου τα γραψεις εδω στειλε μου pm. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Λιζάκι δίκιο έχεις, αν φάει για πρωινό ψωμάκι με βούτυρο, δεν θα επιβαρυνθεί η υγεία της. Αλλά ούτε και θα παχύνει πολύ.
Αναφερόμουν περισσότερο στην οδηγία(...)
Αυτό πιστεύω πως θα την επιβαρύνει στην υγεία της. Το να παχύνει κανείς δεν είναι όσο εύκολο όσο ακούγεται.
Πάντως ας είχαμε την τύχη της, και ας τρώγαμε σουβλάκια με πίτσα και προφιτερόλ.. :clapup:

Λες εε?? :hmm::hmm::hmm:
Δεν ξέρω είπα να πάρω έμπνευση από ένα ντοκιμαντέρ που είχα δει σχετικά με τη ζωή των σούμο και τη διατροφή τους ώστε να διατηρήσουν αυτήν την καλλίγραμμη σιλουέτα!!:hehe::hehe:
Τώρα βέβαια αυτοί τρώγανε μπαμπού και μετά πέφτανε ξεροί στον ύπνο! Όχι μια νταμιτζάνα μακαρόνια όπως κάνει η αυθεντία μου!!!
:redface::D


oxi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αν το κανεις αυτο.. κλαυτα...:eek:
ειμαι σε μια τετοια επιχειρηση. οταν λεμε βαρος προφανος μιλας για απαχη μυικη μαζα. οχι λιπος... απαχη μυικη μαζα παιρνεις με πρωτε'iνες.. μπορεις να μου πεις τι υψος εχεις, το βαρος σου και την ηλικια σου?? θα σου γραψω πιο βαρος ειναι φυσιολογκο για σενα και τι ποσοτητα πρωτεινων χρειαζεσαι ημερισιως για να το διατηρισεις, να το μειωσεις η να το αυξησεις... και απο εκει και περα αν θες να παρεις μυικα κιλα θα σου πρωτεινω φαγητα και ενα προγραμμα γυμναστικης απο τον ιντερνετ(interval training, το κανεις μεσα στο σπιτι σου, τσαμπα ειναι :P το πρoτεινω σε γυναικες γιατι κυριος θελουν να φτιαξουν την περιοχη του ποπου :D που κοιταμε εμεις οι αντρες).. αν σε πειραζει να μου τα γραψεις εδω στειλε μου pm. :)

Κοίτα εγώ ανήκω στην κατήγορια του να χάσω βάρος. Το ξέρω είμαι φαινόμενο, πρέπει να μπω στο βιβλίο γκίνες!!!:P:P
Με τις πρωτείνες όμως δεν χάνεις κιλά???
Πώς μπορεί να σου αυξήσει το βάρος η πρωτείνη? Και όταν μιλάμε για πρωτείνη αναφερόμαστε σε κρεατοφαγική διατροφή? Κι αν ναι, πως θα μας γλυτώσει από ασθένειες από την στιγμή που σε μια ισορροπημένη διατροφή δεν πρέπει το κρέας να το τρώμε πάρα πολύ συχνά??

:confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Πρωτείνη είναι και το ψάρι, και το αυγό (απ το οποίο μπορείς να φας το ασπράδι).
Η πρωτείνη όταν τη συνδυάζεις με γυμναστική (βάρη, όχι αεροβική), αυξάνει τον μυϊκό όγκο.
Η τροφή των μυών είναι η πρωτεϊνη.. :)

Σούμο.. είχα δει κι εγώ ένα τέτοιο ντοκυμαντέρ.. Πω πω και είναι και περιζήτητοι.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Θέλω πάρα πολύ να βάλω κιλά αλλά μου είναι δύσκολο.Μην πείτε σαν τρόπο το να φάς πολύ, δεν πιάνει με όλους. Ξέρετε μήπως ποιες τροφές βoηθούν στην απόκτηση βάρους; Και αν μπορεί να βοηθήσουν και φάρμακα, όπως οι βιταμίνες;
ειναι ευκολο ...ερχεσαι σε μενα και σου χαριζω με καθε ευχαριστηση 5 κιλακια μου που ναι μεν τα θελω αλλα οκ , για σενα θα θυσιαστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Λες εε?? :hmm::hmm::hmm:

Κοίτα εγώ ανήκω στην κατήγορια του να χάσω βάρος. Το ξέρω είμαι φαινόμενο, πρέπει να μπω στο βιβλίο γκίνες!!!:P:P
Με τις πρωτείνες όμως δεν χάνεις κιλά???
Πώς μπορεί να σου αυξήσει το βάρος η πρωτείνη? Και όταν μιλάμε για πρωτείνη αναφερόμαστε σε κρεατοφαγική διατροφή? Κι αν ναι, πως θα μας γλυτώσει από ασθένειες από την στιγμή που σε μια ισορροπημένη διατροφή δεν πρέπει το κρέας να το τρώμε πάρα πολύ συχνά??

:confused::confused::confused:
η πρωτεινη ειναι το δομικο συστατικο των μυων. υπαρχουν πολλα ιδοι πρωτεινης. οπως η φυτικη και αλλα.. με σωστη διατροφη χανεις λιπος!! παραδειγμα χθεσινο που πηγα για την 2η μετρηση της με μια κυρια 124 κιλα. αυτη ετρωγε οτι μλκ υπηρχε.. σοκολατες, προφιτερολ,σαλτες κλπ.. οταν της εκανα μετρηση πριν ενα μηνα εβγαλε 65% λιπος!! και 19 σπλαχνικο λιπος.. και ηλικια μεταβολισμου 82 χρονων.. ηταν 44... αν συνεχιζε ετσι σε 6 μηνες θα την κλαιγανε.. τι γινεται τωρα... αυτη τις πρωτες 15 μερες εχασε 4 κιλα λιπος! και πηρε 1 κιλο μυες. η ζυγαρια που εχουμε ολοι στα σπιτια μας ειναι αχριστη.. μετραει το συνολικο βαρος.. το λιπος ειναι πανω απο τους μυες.. αυτο ειναι που δινε τον ογκο.. και ζυγιζει πολυ λιγοτερο απο την μυικη μαζα.. αποτε ειχε παραξενευτει γιατι αφου ειχα χασει μονο τρια κιλα οπως ελεγε γιατι φοραει 2 νουμερα μικροτερα ρουχα?? αυτη ειναι η απαντιση.. οι γυναικες για να χασουν βαρος και να μπαινει το παντελονακι που φοραγανε πριν παρουν τα κιλα πρεπει να χασουν το λιπος... απο την αλλη αν θες να παρεις βαρος, να εισαι υγιεις και ομορφη πρεπει να παρεις μυικα κιλα!! ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!!!!! ΝΑ ΤΡΩΣ αυτα που ελεγε πιο πανω αν δεν αθλησε πολυ σκληρα.. πχ οι πολιστες. στην καθισια τους θελουνε 1 κατσαρολα μακαρονια.. αλλα ειναι 5 ωρες μεσα στο νερο καθε μερα.. ολα αυτα τα καινε.. αν το κανει μια κοπελιτσα αυτο θα παρει ΜΟΝΟ!! λιπος.. εσυ θες να παρεις παντου ομοιομορφα μυικα κιλα.. :)

Πρωτείνη είναι και το ψάρι, και το αυγό (απ το οποίο μπορείς να φας το ασπράδι).
Η πρωτείνη όταν τη συνδυάζεις με γυμναστική (βάρη, όχι αεροβική), αυξάνει τον μυϊκό όγκο.
Η τροφή των μυών είναι η πρωτεϊνη.. :)

Σούμο.. είχα δει κι εγώ ένα τέτοιο ντοκυμαντέρ.. Πω πω και είναι και περιζήτητοι.. :hmm:
οχι ακριβως βαρη.. αναεροβικη ασκηση.. παρδειγμα οι αθλητες οι κατοσταριδες στον στιβο :D κοιτα τι σωμα εχει ο μπολτ.. οταν τρεχεις σε μικρο χρονικο διαστημα με μεγαλη ενταση ο οργανισμος σου παραγει αυξιτικη ορμοnη(human growth hormone)
και διμιουργεις μυες σε πολυ πολυ μικρο χρονικο διαστημα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top