Προτάσεις για καλοκαιρινές διακοπές

giorgosmon1994

Νεοφερμένος

Ο giorgosmon1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Παιδιά η Πάρος είναι γενικά ακριβά (για μετάβαση απο θεσσαλονίκη εννοώ) ?
Λιγότερα η περισσότερα από Σκιάθο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
100 € το 5ημερο; σοβαρά; Τι ημερομηνίες;
29-3 αν θυμαμαι καλα ιουλιου-αυγουστου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ιονιο εισαι γι αυτο εχει πιο κρυα νερα;)

Προφανώς! Αλλά Κέρκυρα, ξέρω γω, Ιούλιο-Αύγουστο είναι ακόμη παγωμένα τα νερά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Προφανώς! Αλλά Κέρκυρα, ξέρω γω, Ιούλιο-Αύγουστο είναι ακόμη παγωμένα τα νερά.
Μπανιο δεν κανουν οι ανθρωποι εκει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Μπανιο δεν κανουν οι ανθρωποι εκει;

Κάνουν. :P
Παγωμένα είναι σε σύγκριση με Χαλκιδική που είμαι συνηθισμένη εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Παιδιά η Πάρος είναι γενικά ακριβά (για μετάβαση απο θεσσαλονίκη εννοώ) ?
Λιγότερα η περισσότερα από Σκιάθο?
Πριν μερικα χρονια ειχα παει και στις δυο και νομιζω η Σκιαθος ηταν πιο ακριβη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Ψυχίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
Βρηκαμε στην σκιαθο 100 ευρω η διαμονη σε δωματια για 5 μερες,το ατομο

Μπορεις να μου στειλεις με pm τηλ και το ονομα των ενοικιαζομενων να το δω στο ιντερνετ; Θα με υποχρεωνες :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Προφανώς! Αλλά Κέρκυρα, ξέρω γω, Ιούλιο-Αύγουστο είναι ακόμη παγωμένα τα νερά.

Από την πλευρά που ειναι απέναντι από την Ήπειρο και πιο βόρεια (Λευκίμη, Κάβος, Μπούκαρη, Μπενίτσες κτλ..) τα νερά είναι πιο ζεστά, δεν τα πιάνουν τόσο πολύ οι άνεμοι του Ιονίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelosSOAD

Νεοφερμένος

Ο aggelosSOAD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγω περυσι πηγα σαντορινη.4 ατομα σε ενα ξενοδοχειο της κακιας ωρας αλλα κοντα στο κεντρο (με τα ποδια 10 λεπτα περπατημα)γενικοτερα απο τιμες ηταν το 1 ποτο αν θυμαμαι καλα 8 ευρώ .οποτε η συμβουλη μου ειναι ,αν αποφασισετε να πατε σαντορινη,να νοικιασετε αμαξι απο εκει η να παρετε μαζι σας και το ξενοδοχειο και χαλια να ειναι με την εννοια οχι πρωινο οχι πισινες κλπ δεν πειραζει γιατι γενικοτερα αν πας σαντορινη στο ξενοδοχειο δεν θα κατσεις καθολου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
φέτος παιδιά έχει
5 μέρες λευκάδα
4 μέρες θάσο
με 100 ευρώ περίπου και τα δύο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariaal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariaal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ και η παρέα μου (10 άτομα και ίσως παραπάνω) φέτος το καλοκαίρι αποφασίσαμε να πάμε ένα ταξιδάκι στις Κυκλάδες περισσότερο ή Αιγαίο γενικά. Αρχικά προσανατολιζόμαστε προς Πάρο αλλά τώρα το ψάχνουμε λίγο περισσότερο. Δύο νησιά που μας δαίνονται ενδιαφέροντα είναι η Ίος και η Ικαρία. Τί λένε από κόσμο, τοπία , παραλίες, δίκτυο συκοινωνιών; Ψάχνουμε ένα νησί με νέο κόσμο, να έχει ζωή και όχι νέκρα αλλά όχι σε βαθμό "ΜΥΚΟΝΟΟΟΟΣ". Επίσης να έχει καλές συγκοινωνίες διότι κατα πάσα πιθανότητα δεν θα έχουμε κάποιο όχημα. Γενικά πείτε ό,τι ξέρετε! Επίσης καλοδεχούμενες και οποιεσδήποτε άλλες προτάσεις αρκεί να πληρούν τις παραπάνω προϋποθέσεις και να μην απαιτούν χρονοβόρα διαδρομή από Αττική (πχ Ρόδος, Κρήτη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Μιας και τελείωσαν οι Πανελλήνιες ήρθε η ώρα για διακοπές.
Σκεφτόμαστε για Σκιάθο ή Χαλκιδική.Από τη μια ξέρω ότι η Σκιάθος μαζεύει περισσότερο κόσμο και είναι γενικά όμορφο νησί που τα συνδυάζει όλα.Από την άλλη νομίζω η Χαλκιδική θα βγει πιο φθηνή.Εσείς τι λέτε;Έχετε τίποτα άλλο να προτείνετε που να συνδυάζει ωραίες παραλίες,νυχτερινή ζωή και καλές τιμές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Ιθακη ρε Ιθακη :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mar.ia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mar.ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 236 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Εμεις θα παμε στην Παρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Τελείωσα την Γ' λυκείου και, όπως οι περισσότεροι της ηλικίας μου, σκεφτόμαστε να πάμε διακοπές..6 άτομα..Ένας προτεινόμενος προορισμός είναι η Λευκάδα. Δεν έχω ακούσει τα καλύτερα βέβαια:hmm:...Εσείς τι γνώμη έχετε; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Τελείωσα την Γ' λυκείου και, όπως οι περισσότεροι της ηλικίας μου, σκεφτόμαστε να πάμε διακοπές..6 άτομα..Ένας προτεινόμενος προορισμός είναι η Λευκάδα. Δεν έχω ακούσει τα καλύτερα βέβαια:hmm:...Εσείς τι γνώμη έχετε; :)

η λευκαδα ειναι περισσοτερο οικογενειακος προορισμος....εγω και η παρεα μου θα παμε παρο...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Τελείωσα την Γ' λυκείου και, όπως οι περισσότεροι της ηλικίας μου, σκεφτόμαστε να πάμε διακοπές..6 άτομα..Ένας προτεινόμενος προορισμός είναι η Λευκάδα. Δεν έχω ακούσει τα καλύτερα βέβαια:hmm:...Εσείς τι γνώμη έχετε; :)
Εξαρτάται τι είδους διακοπές θέλετε.Για ήσυχες διακοπές ωραία είναι η Λευκάδα έχει τέλειες παραλίες αλλά θα βαρεθείτε τη ζωή σας.Αν θέλετε πιο έξαλλες καταστάσεις(club και τετοια) ιδανικά είναι Πάρο,Μύκονο,Σκιάθο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Κι εμείς για Πάρο συζητούσαμε στην αρχή αλλά λόγω διαφωνιών μεταξύ μας δε βλέπω να πηγαίνουμε..δυστυχώς :( Ψάχνουμε κάτι πιο κοντά..Από Σποράδες, Βόλο και πάνω..Αλλά ούτε και για νησί δε συμφωνούν κανά δυο άτομα (π.χ. Σκιάθος)...Είχα προτείνει και την Πάργα για κάτι καλύτερο, αφού οι επιλογές μας είναι αρκετά περιορισμένες, αλλά υπάρχει μια μεγάλη προτίμηση και προθυμία για Λευκάδα που δεν μπορώ να την καταλάβω :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top