Πεζοδρόμιο, πεζοί και συμπεριφορά

Τι πεζός είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 37)
  • Αρχηγός τον "παράνομων" πεζών

    Ψήφοι: 6 16.2%
  • Κάπου στην μέση

    Ψήφοι: 24 64.9%
  • Τύπος και υπογραμμός!

    Ψήφοι: 7 18.9%

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Δεν θα έλεγα πως είμαι ο αρχηγός των παράνομων πεζών, όμως τη νομιμότητα απ' την άλλη την έχω γραμμένη κάπου χαμηλά επί του κορμού μου. Περνάω απ' όποιο σημείο με βολεύει, όμως με μεγάλη προσοχή και χωρίς ταρζανιές. Ως οδηγός, προσέχω τους πεζούς, αφού δεν έχω καμμία όρεξη να μπλέξω σε περιπέτειες, επειδή κάποιοι δεν εκτιμούν αρκετά τη ζωή τους για να την προσέχουν από μόνοι τους.:redface:
Πολλές φορές έχω πει σε πεζό (από μέσα μου φυσικά) "Τώρα δεν ξέρεις πως ζεις χάρη στη δική μου φροντίδα, όχι στη δική σου".
Μόνο μια φορά κινδύνεψα ως πεζός, όταν πήγα να περάσω ανάμεσα από αυτοκίνητα, με μεγάλη προσοχή, μα ξαφνικά πετάχτηκε ένα μηχανάκι, το οποίο μπήκε στο αντίθετο ρεύμα (όπως συνηθίζουν οι μοτοσυκλετιστές). Η σύγκρουση ήταν αναπόφευκτη.
Το πολύ αστείο ήταν, πως στο τέλος της φάσης, στο έδαφος βρέθηκε το μηχανάκι, ο οδηγός του (κάπου παραπέρα), ενώ εγώ έμεινα όρθιος και ατάραχος. Από τότε λέω χαριτολογώντας, ότι "έχω πατήσει μηχανάκι"...:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
δυστυχως ειμαι αρκετα εως πολυ αφηρημενη στη ζωη μου (χθες για παραδειγμα χτυπησε το κουδουνι και αντι να ανοιξω τη πορτα ανοιξα το θερμοσιφωνο), και ετσι ειμαι και στο δρομο. αυτος ειναι και ο λογος που η μαμα φοβαται να βγαλω διπλωμα!:P
μου χει τυχει τελειως αφηρημενη να περασω μεγαλη λεωφορο ενω το φαναρι για τους πεζους ηταν κοκκινο και να χω βρεθει στη μεση της λεωφορου και να μη μπορω να περασω τρομοκρατημενη.:redface: βασικα μεγαλο προβλημα εχω με τους δρομους που ειναι διπλης κυκλοφοριας, συνηθως κοιταω μονο απο τη μια πλευρα και ξεχναω την αλλη.

ξεχασα να αναφερω τις μουτζες που εχω φαει κατα καιρους.:D

ειμαι τραγικη.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top