Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
And yet μερικοί επιμένουν να παραμένουν μέσα στο μικρόκοσμό τους προσπαθώντας να συμπαρασύρουν κι άλλους μαζί τους για να νιώθουν πιο ασφαλείς. Τι σκας εσύ καλό μου; ;)
[FONT=&quot]Το νερό καλή μου, μόνο στα ψηλά βουνά μπορείς να πεις οτι είναι αυτούσιο και γνήσιο.
Εκεί είναι πεντακάθαρο και ζωντανό.
Καθώς κατεβαίνει όμως, συμπαρασύρει ότι βρει στο διάβα του.
Οταν φτάσει να εκβάλει σε κάποιο μεγάλο ποταμό, τότε σε τίποτα δε θυμίζει το ξεκίνημα του.
Η δε μπόχα κάποιες φορές στις εκβολές, παρά το γεγονός οτι κάποιοι εκεί ζουν, εκεί δραστηριοποιούνται, εκεί αναπνέουν, είναι τόσο ανυπόφορη για αυτούς όμως που δεν έχουν μάθει, δεν έχουν συνηθίσει, δεν έχουν δηλητηριάσει τον οργανισμό τους.
Για τους άλλους, αυτούς που έχουν μάθει στη μπόχα, είναι συστατικό της ζωής τους, αναπόσπαστο κομμάτι τους.

Αλλά, υπάρχει και ένα άλλο δείγμα, αυτοί που ακολουθούν δίχως γνώμη, δίχως τις απαραίτητες δικλείδες ασφάλειας.
Αυτοί, ανίκανοι καθώς είναι να κρίνουν και να μορφώσουν άποψη, αποδέχονται και συμμετέχουν στο συμπόσιο που έχουν στήσει στην προβλήτα καθώς η σαπίλα που έχει συσσωρεύσει ο ποταμός, είναι ένα αποδεκτό φαινόμενο.

[/FONT]

Θα κλείσω με κάτι που μου έλεγε ο σοφότατος παππούς μου.


[...]
Λυπάμαι καλή μου ! :redface:
Λυπάμαι τόσο, ώστε να αδιαφορώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
[FONT=&quot]
[/FONT]
Μου έχει γίνει μαστούρα αυτός ο καθαρός αέρας και δεν αντέχω την μπόχα.
Λυπάμαι καλή μου ! :redface:
Λυπάμαι τόσο, ώστε να αδιαφορώ, ακόμα

Μάξιμε...ζεις σε μια κοινωνία ανθρώπων.
Τα βουκολικά σου ένστικτα αποδεικνύουν την προέλευσή σου από τα συμπαθέστατα και αργόσχολα βοοειδή.
Μπορείς τώρα πια να ξαναγυρήσεις στο βουνό απ'όπου κατέβηκες.Στα λιβάδια με τον καθαρό αέρα μπορείς να μασάς ανενόχλητος το χορτάρι σου.
Αρκετά έδωσες σε αυτό το φόρουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οι γυναίκες ψυχίατροι είναι λιγότερο επιστήμονες από τους άντρες;;:hmm:
αυτο καταλαβες εσυ?:worry:

απλα οι γυναικες δυστυχως συχνοτερα πανε με το πολιτικως ορθο ειδικα στο θεμα των ομοφυλοφιλων ..και δεν πανε κοντρα..γιατι ειναι κατι ξενο απο αυτες,μακρια..

αυτο εχω δει και εδω στο φορουμ νομιζω..

απο τους καθαρους υποστηρικτες της ομοφυλοφιλιας στο φορουμ ως φυσιολογικης κλπ ,η συντριπτικη πλειοψηφια ειναι γυναικες και ελαχιστοι ανδρες..
και οποιος καταλαβε καταλαβε..;)

[...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
αυτο καταλαβες εσυ?:worry:

απλα οι γυναικες δυστυχως συχνοτερα πανε με το πολιτικως ορθο ειδικα στο θεμα των ομοφυλοφιλων ..και δεν πανε κοντρα..γιατι ειναι κατι ξενο απο αυτες,μακρια..

αυτο εχω δει και εδω στο φορουμ νομιζω..

απο τους καθαρους υποστηρικτες της ομοφυλοφιλιας στο φορουμ ως φυσιολογικης κλπ ,η συντριπτικη πλειοψηφια ειναι γυναικες και ελαχιστοι ανδρες..
και οποιος καταλαβε καταλαβε..;)
Oι άντρες είναι γνώστες της ομοφυλοφιλίας ενώ οι γυναίκες όχι; :confused:

Μου φαίνεται τελείως άκυρη η προσπάθειά σου να καταρρίψεις μια τεράστια ομάδα απόψεων (αυτή των γυναικών) με χρήση επιχειρήματος-τσουβαλιάσματος.

Μη ξεχνάς ότι και η κυρία Καλλιόπη Προκοπάκη (εκείνη η παιδο-ψυχίατρος που έχει κάνει έρευνα περί της θέσης της ψυχιατρικής επί της ομοφυλοφιλίας) που μας είχες παραθέσει το άρθρο της, ήταν γυναίκα. Αφού έχεις τέτοια άποψη για τις γυναίκες γιατί παρέθεσες το άρθρο της; Μήπως απλά ήσουν επιλεκτικός στο τι θα παρουσιάσεις;

Τελικά να ακολουθήσω τις απόψεις των ψυχολόγων και ψυχιάτρων που γνωρίζω και είναι γυναίκες, να ρωτάω περισσότερο άντρες ή να πάω στην Προκοπάκη μπας και με κάνει... άντρα; :D


Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που τάσσονται κατά της ανδρικής ομοφυλοφιλίας (άνδρες & γυναίκες) :
1. Θεωρείτε αντικειμενικό το να είστε κατά αυτής αλλά αδιάφοροι ή υπέρ της γυναικείας;
2. Θεωρείτε ωραίο το ανδρικό σώμα (ανεξάρτητα της σεξουαλικής σας κατεύθυνσης) ;

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
..[FONT=&quot]Η δε μπόχα κάποιες φορές..[/FONT].

'Άνδρες Γαλιλαίοι...", εκεί που δεν υπάρχει "μπόχα" για τα σκουλήκια, δε σημαίνει πως δεν υπάρχει και για τους μεταξοσκώληκες:redface:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που τάσσονται κατά της ανδρικής ομοφυλοφιλίας (άνδρες & γυναίκες) :
1. Θεωρείτε αντικειμενικό το να είστε κατά αυτής αλλά αδιάφοροι ή υπέρ της γυναικείας;
2. Θεωρείτε ωραίο το ανδρικό σώμα (ανεξάρτητα της σεξουαλικής σας κατεύθυνσης) ;
1. Οχι,,ανωμαλια ειναι και τα δυο, παρα φυσει διαστροφη σωματος και μυαλου.. απλα η ανδρικη ειναι ισχυροτερη και πιο συχνη και λιγοτερο αναστρεψιμη λογω eισχωρησης και πιο εντονης επιθετικης σεξουλικοτητας.. η γυναικεια ειναι ελαφρυτερη και πιο ευμεταβλητη σε συνεπειες..απο πολλες αποψεις..

2. ωραιο μπορει να βλεπει καποιος και το σωμα ενος σκυλου..δεν σημαινει οτι ερεθιζεται σεξουλικα απο αυτο.. αλλο το ενα αλλο το αλλο.. ενα φυσικα γυμνασμενος ανδρας ναι,,μπορεις να πεις οτι εχει ωραιο καλογυμνασμενο σωμα..

Μη ξεχνάς ότι και η κυρία Καλλιόπη Προκοπάκη (εκείνη η παιδο-ψυχίατρος που έχει κάνει έρευνα περί της θέσης της ψυχιατρικής επί της ομοφυλοφιλίας) που μας είχες παραθέσει το άρθρο της, ήταν γυναίκα. Αφού έχεις τέτοια άποψη για τις γυναίκες γιατί παρέθεσες το άρθρο της; Μήπως απλά ήσουν επιλεκτικός στο τι θα παρουσιάσεις;
α,,τη θυμηθηκαμε τωρα τη ψυχιατρο ?
δεν ειπα ολες οι γυναικες,,αλλα οι περισσοτερες απο οτι εχω δει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
[...]

Αγαπητοί μου,η κοινωνία είναι σαν μια πολυκατοικία.
Σε κάθε όροφο υπάρχουν απόψεις,ιδέες,προκαταλήψεις που καθυστερούν την ανάβασή προς τα πάνω...Γιατί,σκοπός του ανρθώπου είναι να ανεβαίνει τα σκαλοπάτια που θα τον οδηγήσουν στην ταράτσα.
Εκεί θα δει τον ουρανό.Θα νιώσει την ελευθερία του.
Έτσι κάπως λοιπόν,είμαστε εμείς...
[...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
η κοινωνία είναι σαν μια πολυκατοικία.
Σε κάθε όροφο υπάρχουν απόψεις,ιδέες,προκαταλήψεις που καθυστερούν την ανάβασή προς τα πάνω...Γιατί,σκοπός του ανρθώπου είναι να ανεβαίνει τα σκαλοπάτια που θα τον οδηγήσουν στην ταράτσα.
Εκεί θα δει τον ουρανό.Θα νιώσει την ελευθερία του.
Έτσι κάπως λοιπόν,είμαστε εμείς...
[...]

Diotima, με το που σε διάβασα, σε λάτρεψα!!!! Μπορεί να γίνεις και η αιτία να ξαναρχίσω να γράφω στο φόρουμ (κόντευα να πεθάνω από ανία)
Όμως επέτρεψε την παρομοίωση της δικής μου εκδοχής περί (κακούργας) κενωνίας.....
Η κοινωνία λοιπόν θα έλεγα ότι είναι σαν το πέος.... Όταν σκληραίνει σε γ@μ@ει, όταν μαλακώνει δεν αντέχεται! ;)

Αποκλεισμένε χρήστη Μαξίμ, πάψε να φορτώνεσαι στους ώμους σου το (βαρύ) όνομα Άνδρας, υπάρχουν κάποια παιδιά που δεν γίνονται άνδρες, τι να κάνουμε να τα ....πετάξουμε από την πολυκατοικία στον ακάλυπτο; Όχι βέβαια, xρειάζονται στοργή (ενίοτε και προδέρμ)!!!

Τώρα....πως μπορεί μια άποψη, ιδέα, προκατάληψη έστω, να με εμποδίζει να ανεβαίνω τα σκαλιά που οδηγούν στην ταράτσα, απ όπου θα ατενίζω τον ουρανό και θα νιώσω την ελευθερία που δεν μπορώ στον 2ο που μένω (πρόλαβε ο αχώνευτος ο Σωτηρόπουλος γμτ και έκλεισε τον 4ο) μόνο η.....diotima το γνωρίζει, που έχει, κατά τα φαινόμενα, εντρυφήσει στις κατόψεις πολυκατοικιών και προφίλ....βοοειδών! :smartass:


***Άγγελε

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αποκλεισμένε χρήστη Μαξίμ, πάψε να φορτώνεσαι στους ώμους σου το (βαρύ) όνομα Άνδρας, υπάρχουν κάποια παιδιά που δεν γίνονται άνδρες, τι να κάνουμε να τα ....πετάξουμε από την πολυκατοικία στον ακάλυπτο; Όχι βέβαια, xρειάζονται στοργή (ενίοτε και προδέρμ)!!!
εισαι σοφος..
συνονοματε..

μακαρι να ειχα το ηρεμο μυαλο σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Αποκλεισμένε χρήστη Μαξίμ, πάψε να φορτώνεσαι στους ώμους σου το (βαρύ) όνομα Άνδρας, υπάρχουν κάποια παιδιά που δεν γίνονται άνδρες, τι να κάνουμε να τα ....πετάξουμε από την πολυκατοικία στον ακάλυπτο; Όχι βέβαια, xρειάζονται στοργή (ενίοτε και προδέρμ)!!!

Υπάρχουν επίσης κάποιοι άντρες που μπορούν λέγοντας κάτι εμφανώς αντιρατσιστικό να υπονοούν κάτι άκρως ρατσιστικό. Δεν είναι εύκολο αλλά να που γίνεται.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σημείωση Συντονιστή:
Παρακαλώ η συζήτηση να περιοριστεί στο σχολιασμό των απόψεων και να αποφευχθούν προσωπικές επιθέσεις και υπονοούμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
οι ομοφυλοφιλοι μαλιστα..μου ειναι τελειως αδιαφοροι...δεν με πειραζουν οποτε ας κανουν οτι θελουν,δικο τουσ προβλημα....αφου δεν ενοχλουν κανεναν ..αλλα εχω ακουσει αρκετες φορες οτι πολλοι ομοφυλοφιλοι πλησιαζουν αγορια 16-17-18 χρονων και τουσ προτεινουν χρηματα για να κανουν σεξ μαζι τους....αυτο ομως δεν το θεωρω καθολου σωστο..μαλιστα ειχα και γνωστο που μου ειπε οτι τον πλησιασε καποιος και του προτεινε αρκετα γερη αμοιβη για να παει μαζι του....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
οι ομοφυλοφιλοι μαλιστα..μου ειναι τελειως αδιαφοροι...δεν με πειραζουν οποτε ας κανουν οτι θελουν,δικο τουσ προβλημα....αφου δεν ενοχλουν κανεναν ..αλλα εχω ακουσει αρκετες φορες οτι πολλοι ομοφυλοφιλοι πλησιαζουν αγορια 16-17-18 χρονων και τουσ προτεινουν χρηματα για να κανουν σεξ μαζι τους....αυτο ομως δεν το θεωρω καθολου σωστο..μαλιστα ειχα και γνωστο που μου ειπε οτι τον πλησιασε καποιος και του προτεινε αρκετα γερη αμοιβη για να παει μαζι του....
Κι εγώ έχω ακούσει πολλές φορές ότι πολλοί ετεροφυλόφιλοι βιάζουν γυναίκες. :P


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Κι εγώ έχω ακούσει πολλές φορές ότι πολλοί ετεροφυλόφιλοι βιάζουν γυναίκες. :P


-petros
συγκρινεις τους βιαστες με τους ομοφυλοφιλους?δεν ειπα οτι προσπαθουν να βιασουν αλλα δωροδοκουν για να κανουν σεξ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
συγκρινεις τους βιαστες με τους ομοφυλοφιλους?δεν ειπα οτι προσπαθουν να βιασουν αλλα δωροδοκουν για να κανουν σεξ
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν έχει σημασία ο προσδιορισμός ομοφυλόφιλος/ετεροφυλόφιλος.
Εσύ κατηγορείς τους ομοφυλόφιλους ότι δωροδοκούν επειδή λέει είναι ομοφυλόφιλοι, ενώ δεν κατηγορείς τους ετεροφυλόφιλους ότι βιάζουν γυναίκες λόγω ετεροφυλοφιλίας.

Γιατί, οι ετεροφυλόφιλοι δε δωροδοκούν για να κάνουν σεξ; Μάλιστα είναι και θεσμοθετημένο (πχ τα πορνεία).
Απ' όσο ξέρω δεν υπάρχουν επίσημα πορνεία με εκδιδόμενους άντρες (για γυναίκες και άντρες ομοφυλόφιλους), ή έχω μείνει πίσω; :hmm:

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
οι ομοφυλοφιλοι μαλιστα..μου ειναι τελειως αδιαφοροι...δεν με πειραζουν οποτε ας κανουν οτι θελουν,δικο τουσ προβλημα....αφου δεν ενοχλουν κανεναν ..αλλα εχω ακουσει αρκετες φορες οτι πολλοι ομοφυλοφιλοι πλησιαζουν αγορια 16-17-18 χρονων και τουσ προτεινουν χρηματα για να κανουν σεξ μαζι τους....αυτο ομως δεν το θεωρω καθολου σωστο..μαλιστα ειχα και γνωστο που μου ειπε οτι τον πλησιασε καποιος και του προτεινε αρκετα γερη αμοιβη για να παει μαζι του....
Αυτό το κάνουν και κάτι περίεργες 40άρες σε κάτι μπαράκια και καφέ στο κολωνάκι.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,849 μηνύματα.
....αυτο ομως δεν το θεωρω καθολου σωστο..μαλιστα ειχα και γνωστο που μου ειπε οτι τον πλησιασε καποιος και του προτεινε αρκετα γερη αμοιβη για να παει μαζι του....

...και πήγε; Αν πήγαινε ποιος δεν θα ήταν ο σωστός; Οι ομοφυλόφιλοι που πληρώνουν ή αυτός που πληρώθηκε; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...και πήγε; Αν πήγαινε ποιος δεν θα ήταν ο σωστός; Οι ομοφυλόφιλοι που πληρώνουν ή αυτός που πληρώθηκε; :hmm:

Σύμφωνα με το "πνεύμα των Αγορών", και οι δύο, αρκεί να έμειναν αμοιβαία ικανοποιημένοι:redface:!
(Οφ τόπικ: "Ζήτω η ελευθερία των Αγορών", όπως λένε και διάφοροι "Φιλελεύθεροι" !!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν έχει σημασία ο προσδιορισμός ομοφυλόφιλος/ετεροφυλόφιλος.
προσπαθεις ,πασχιζεις να τα κανεις ιδια.αλλα δεν ειναι..

να ξαναδειξω ολες τις ερευνες που δειχνουν οτι οι ομοφυλοφιλοι εχουν κατα πλειοψηφεια πολυ πιο ταραγμενη και πολυπληθή σεξουαλικη ζωη ?
αυτη η συμπεριφορα πιστευω οτι ειναι μεσα στη φυση της ομοφυλοφιλιας...ενω εσυ οπως και οι περισσοτεροι υποστηρικτες της ,προσπαθουν να αποδειξουν οτι δεν ειναι στη φυση της ,αλλα υπαρχει μονο λογω κοινωνιας.. και οτι αν ηταν ολα τοσο ελευθερα στους ομ/λους οπως στους ετερο θα ηταν τα ιδια ποσοστα και παρομοια συμπεριφορα..

αλλα απο οτι εχω διαβασει και εδω,στις πολυ ελευθερες χωρες της ομοφυλοφιλιας,πχ Καναδας ,Καλιφορνια παλι γκετοποιουνται οι ομοφυλοφιλοι και παρολη την ελευθερια τους συνεχιζουν να εχουν ακραια σεξουλικη συμπεριφορα ,πορνειες κλπ σε σχεση -σε ποσοστα με τους ετερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
προσπαθεις ,πασχιζεις να τα κανεις ιδια.αλλα δεν ειναι..

να ξαναδειξω ολες τις ερευνες που δειχνουν οτι οι ομοφυλοφιλοι εχουν κατα πλειοψηφεια πολυ πιο ταραγμενη και πολυπληθή σεξουαλικη ζωη ?
αυτη η συμπεριφορα πιστευω οτι ειναι μεσα στη φυση της ομοφυλοφιλιας...

Μαλακίες.Αυτή η συμπεριφορά υφίσταται γιατί η κοινωνία δεν τους επιτρέπει να παντρευτούν.Διαφορετικά ο αριθμός θα πέσει,don't u think?

Είναι εκνευριστικό το να μην τους επιτρέπετε να έχουν κάτι,αλλά μετά να χρησιμοποιείτε πως όσον αφορά αυτό το κάτι είναι χειρότεροι από τους ετεροφυλόφιλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top