Τι είναι αυτό που μόλις έλιωσε; (σχετικό με τάση)

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Είχα διακυμάνσεις στην τάση τώρα στο σπίτι και στο γραφείο του υπολογιστή από κάτω ξεπετάχτηκε ένα μικρό εξαρτηματάκι το οποίο και δεν έχω ξαναπροσέξει (υπόψιν θυμάμαι τα πάντα πάνω, πίσω, δίπλα και κάτω από το γραφείο μου). Φαίνεται λιωμένο από τη μια άκρη και έχει ενδείξεις επάνω που εικάζω πως έχουν να κάνουν με ρύθμιση πολικότητας ή έντασης. Ιδού και η σχετική φωτό:

Αριστερά η κάτοψη, δεξιά η πλαϊνή όψη στο λιωμένο κομμάτι. Μέγεθος αντικειμένου, όσο ένα πλήκτρο στο πληκτρολόγιο.



Τι μπορεί να είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αυτο φιλαράκι, είναι το καπάκι μιας κλειδαριάς... Προσπάθησε να θυμηθείς που έχεις κλειδαριές (μήπως κάνα εξωτερικό κουτί σκληρού ?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μου θυμίζει πολύ κάτι που μπαίνουν στα έπιπλα, είδικα σε γραφεία κτλ το συναντάς εύκολα. Δεν μοιάζει να έλιωσε. Το γραφείο σου έχει την ίδια σταθερότητα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ο fοunes μάλλον έχει δίκαιο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!:)

Επειδή έχει τα σύμβολα συν και πλην στις άκρες θεώρησα αρχικά πως πρόκειται για εξάρτημα ηλεκτρικής συσκευής. Ξανασκέφτηκα μετά και από την πρόταση του Exposed σε συνδιασμό με αυτή του φίλου Φουνές (αν όχι κλειδαριά αλλά υποδοχή για ειδικό κοντό κατσαβιδάκι;;;:hmm:), πως πιθανόν πρέπει να είναι εξαρτηματάκι από το γραφείο, γιατί:

1) Πάνω από το σημείο που έπεσε έχω μόνο τροφοδοτικά (άρα με εξωτερικό μονοκόμματο κάλυμα) και τίποτε από τα πράγματα δεν είναι καφέ όπως το εξαρτηματάκι. Είναι όλα είτε μαύρα είτε ασημί.

2) Το γραφείο είναι βιδωτό (φτιάξ' το μόνος σου) κάτι που μπορεί να συνδέεται και με το επιχείρημα 3

3) Έχει αρίθμηση πάνω δεξιά (τον αριθμό 29)

Επειδή είναι τεράστιο όμως και επειδή διαβάζω, δε μπορώ να ψάξω το γραφείο για τι του λείπει. Η σταθερότητα είναι η ίδια πάντως.

Το αφήνω το θέμα για να πέσουν κι άλλες ιδέες!:) Και πάλι ευχαριστώ!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Απο γραφείο ειναι 100%. Έχω και στο δικό μου ένα σωρό. Δν ειναι τπτ απο το PC μέσα. Καταρχάς είναι πλαστικό , δν είναι ότι καλύτερο για το PC (λιώνει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top