• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Φαρμακευτικά καλλυντικά

boufla

Νεοφερμένος

Η boufla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας παιδια,

αν και καινουρια στο φορουμ , αναθεμα αν εχω κανει 3 δημοσιευσεις, αποφασισα να ποσταρω ενα καινουριο θεμα για κατι που με ενδιαφερει.

ειμαι φαρμακοποιος και σκοπευω συντομαι να ανοιξω το δικο μου φαρμακειο.

με ενδιαφερει πολυ να μπορω να εξυπηρετησω τον κοσμο να βρουνε καλλυντικα, δλδ κρεμες, μακιγιαζ, καθαριστικα προσωπου και σωματος, σε νορμαλ τιμες που θα κανουνε δουλεια.


θα ηθελα να συζητησουμε εδω, τι χρησιμοποιειτε εσεις, αν εχετε καποιο προβλημα στο δερμα σας, αν προτιματε προιοντα απο το φαρμακειο και τι θα θελατε να βρειτε σε ενα φαρμακειο.

το ξερω οτι δεν ειναι θεμα υγειας περ σε αλλα απο την αλλη νομιζω οτι ταιριαζει πιο πολυ στο επιστημες παρα στο ομορφια εφοσον εδω θελω να μιλαμε για καλλυντικα φαρμακα δλδ κατι που να πωλειται μονο στα φαρμακεια.

ευχαριστω για τις απαντησεις σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
εννοεις κρεμοδη παρασκευασματα με βαση τη γλυκερινη και τη βιταμινη ε...?

ολα ιδια ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εννοείς (και) τα παραφαρμακευτικά φαντάζομαι.
Εγώ χρησιμοποιώ αρκετά: Avene, La Roche-Posay, Bioderma, Κορρές, κλπ. Κατά τ' άλλα έχει τύχει να αγοράσω αμυγδαλέλαιο για μία μάσκα που ήθελα να φτιάξω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aurora

Νεοφερμένος

Η aurora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγω το μονο "φαρμακο" που χρησιμοποιώ ως καλλυντικό είναι η AQUASOL για κρέμα προσώπου την οποια μου την σύστησε ενας γιατρός και πραγματικά ειναι τέλεια και φθηνή. βέβαια θέλει προσοχή με τον ήλιο γιατι μπορεί να δημιουργήσει ασπρίλες. αλλα την βάζω μόνο το βράδυ και το πρωί χρησιμοποιώ μια απλή ενυδατική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γίδι:
Εγώ χρησιμοποιώ αρκετά: Avene, La Roche-Posay, Bioderma, Κορρές, κλπ.

Αυτά όπως και δήποτε :)
μαζί με Vichy που επίσης της έχω αδυναμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εγώ έχω καλές εντυπώσεις από τη Vichy, αλλά όταν το ανέφερα στη δερματολόγο μου, μού είπε ότι καλύτερα να παίρνω της La Roche-Posay. Είναι λέει της ίδιας εταιρείας (L' Oréal Group), απλά η Vichy είναι η πιο "απλή", σπορ γραμμή και η La Roche-Posay η πιο ποιοτική. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Κι εγώ έχω καλές εντυπώσεις από τη Vichy, αλλά όταν το ανέφερα στη δερματολόγο μου, μού είπε ότι καλύτερα να παίρνω της La Roche-Posay. Είναι λέει της ίδιας εταιρείας (L' Oréal Group), απλά η Vichy είναι η πιο "απλή", σπορ γραμμή και η La Roche-Posay η πιο ποιοτική. :hmm:

Μια απ'τα ίδια και εγώ...αν και βασικά, έχω αρχίσει να υποψιάζομαι οτι η δερματολόγος μου παίρνει ποσοστά από την la roche-posay γιατί ότι και να θέλω να αγοράσω (μα είτε είναι make up, είτε είναι ενυδατική, υγρό ντεμακιγιάζ, ρουζ...) πάντα μου λέει να πάρω lrp.:P:P Και για να σας πω την αμαρτία μου, ήθελα να πάρω υγρό make up και είπα να αυτοσχεδιάσω και να μην πάρω πάλι lrp (αν και μου είχε βγει πάααρα πολύ καλό) αλλά να πάρω αυτό του Κορρέ με το άγριο τριαντάφυλλο...και είναι Χ-Α-Λ-Ι-Α!!:whistle: Σε ενυδατικές πάντως έχω βολευτεί πιο πολύ τις Αvene, ειδικά αυτήν που είναι σε μορφή gel, γιατί δεν είναι τόσο λιπαρές όσο οι Lrp. Του Κορρέ πάλι, μόνο οι κρέμες σώματος και τα αφρόλουτρα μου αρέσουν, τα είδη μακιγιάζ του δεν μου πάνε. Είχα πάρει κάτι σκιές το καλοκαίρι που ενώ όταν την έβαζα ήταν ένα τέλιο πρασινομπλετιρκουάζ σε μισή ώρα είχε εξαφανιστεί...το ίδιο και τα κραγιόν του. Αντίθετα τα lrp έχουν ωραία είδη για το μακιγιάζ, ότι έχω πάρει είναι αθάνατο, ειδικά το ρούζ και το μεικ απ, εκτός από την μάσκαρα που ήταν μαύρα χάλια και έκανε πολλούς κόμπους!!:/: Vichy δεν παίρνω καθόλου, αλλά βάζει οι μαμά μου τις κρέμες της και είναι αρκετά ευχαριστημένη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, εμένα τα πρότεινε για πρώτη φορά, γενικά σπάνια μου δίνει της ίδιας σειράς! Με είχε ρωτήσει πρώτα ποια χρησιμοποιώ και της είχα αναφέρει ότι είχα ένα ξεβαφτικό, αλλά κρέμα ενυδάτωσης της vichy.. και μου είπε "αφού σου αρέσει η lrp, άσε τη vichy, γιατί αυτό κι αυτό".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
κορρε χρησιμοποιω και ειμαι ευχαριστημενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Avene ftw ειδικά όταν είμαι αδιάθετη φεύγουν αμέσως τα σπυράκια! Επίσης η Galenic έχει καλές κρέμες προσώπου. Από Κορρέ μια κρέμα για τα μάτια και μια σώματος σχετικά με ικανοποίησε...
Α και μια ματιών Sant' Angelica (ή κάπως έτσι λέγεται) δεν ήταν κακή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Κορρες οπωσδηποτε, avene-apivita επισης, la roche posay, darphin, vichy, biotherma, phyto, ξεκινα και καμια sant'angelica/lierac γιατι καλοκαιρι ερχεται και θα αρχισουν οι αντικυτταριτιδικες κρισεις οπου να ναι.. νομιζω τα παραφαρμακευτικα που φερνει ο hondos ειναι μια καλη λυση γενικως, ειναι γνωστα και υπαρχεις ως εναλλακτικη αν ο αλλος βαριεται να παει στον χοντο/σε βρισκει πιο συμπαθητικη απ'την πωλητρια του χοντου/εισαι πιο κοντα κλπκλπ. Και εννοειται φουλαρεις οποια βγαινει στα δειγματακια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bou

Νεοφερμένος

Η bou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγώ vichy χρησιμοποιώ και είμαι πολύ ικανοποιημένη. Ειδικά η κρέμα ματιών της σειράς aquallia είναι τέλεια.Επίσης της roc κάποια προιόντα είναι καλά για μεγαλύτερες ηλικίες από όσο ξέρω από τη μαμά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epiplodesing

Νεοφερμένος

Ο epiplodesing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας παιδια,

αν και καινουρια στο φορουμ , αναθεμα αν εχω κανει 3 δημοσιευσεις, αποφασισα να ποσταρω ενα καινουριο θεμα για κατι που με ενδιαφερει.

ειμαι φαρμακοποιος και σκοπευω συντομαι να ανοιξω το δικο μου φαρμακειο.

με ενδιαφερει πολυ να μπορω να εξυπηρετησω τον κοσμο να βρουνε καλλυντικα, δλδ κρεμες, μακιγιαζ, καθαριστικα προσωπου και σωματος, σε νορμαλ τιμες που θα κανουνε δουλεια.


θα ηθελα να συζητησουμε εδω, τι χρησιμοποιειτε εσεις, αν εχετε καποιο προβλημα στο δερμα σας, αν προτιματε προιοντα απο το φαρμακειο και τι θα θελατε να βρειτε σε ενα φαρμακειο.

το ξερω οτι δεν ειναι θεμα υγειας περ σε αλλα απο την αλλη νομιζω οτι ταιριαζει πιο πολυ στο επιστημες παρα στο ομορφια εφοσον εδω θελω να μιλαμε για καλλυντικα φαρμακα δλδ κατι που να πωλειται μονο στα φαρμακεια.

ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

Πριν πολύ καιρο και εγω ανοιξα ένα κατάστημα με φυτικά προιοντα,εψαχνα σαν τρελός,βρήκα φυτικά καλλυντικά τα οποία είναι και πιστοποιημένα από το www.elisto.gr
έχει τα πάντα και οι ανθρώποι μας βοηθησανε να εξελιχτούμε πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top