Aλ Τσαντίρι Νιούζ

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Ο Λαζόπουλος περνάει σωστά μηνύματα στο κοινό, κυρίως πολιτικού περιεχομένου. Και υπ' αυτήν την έννοια, είναι και παιδευτική η εκπομπή του. Από την άλλη όμως, "χρησιμοποιεί" κάποια πρόσωπα της δημοσιότητας, συνδέοντάς τα με κάποια κακά πρότυπα, για να γίνει πιο αρεστός. Σατιρίζει πχ το Πρέκα για να χλευάσει τον εθνικισμό, την Σαρρή για τους γνωστούς λόγους.
Προσωπικά, δε μου αρέσει η σάτυρα σε προσωπικό επίπεδο, αλλά αν εξαιρέσω αυτό, γενικά η εκπομπή του είναι από τις καλύτερες της ελληνικής τιβι.

Συμφωνω απολυτα..Η εκπομπη του Λαζοπουλου ειναι απο τις ελαχιστες που βλεπω στην tv.Απο την μια μου αρεσουν πολύ τα πολιτικα του σχολια(αφου λεει πραγματα που εχω σκεφτει πολλες φορες και δεν τα ακουω απο κανεναν αλλον στην τηλεοραση-πχ ποιος θα τολμουσε να τα χωσει στους δημοσιογραφους τοτε με το ασφαλιστικο τοσο ανοιχτα??)

Απο την αλλη ο σχολιασμος και το χιουμορ ανθρωπων της tv (Αρναουτογλου,ατομα απο την Πανια,εκεινη που κλαιγονταν ολη την ωρα για τον Αλβανο που την αφησε(απιστευτο..την ειχα ακουσει τοσες φορες και τωρα ξεχασα το ονομα της!!:)) μου την δινει απιστευτα.. Δεν γινεται απο την μια να τα χωνεις και απο την αλλη να προσφερεις γελιο με βιντεακια απο ατομα που χρειαζονται βοηθεια και τα εκμεταλευονται οι αλλες εκπομπες..Ειναι το μονο στοιχειο της εκπομπης που δεν μου αρεσει..

Κατα τα αλλα χωνει οπως κανεις αλλος δεν χωνει, και τον συμπαθω που πολλλες φορες με τους αναρχικους λεει τα πραγματα οπως ειναι και οχι οπως τα παρουσιαζουν οι παρουσιαστες ειδησεων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

Αγριόπη

Νεοφερμένος

Η Αγριόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Πιστεύω οτι η σάτυρα απο τον Αριστοφάνη ο οποίος τότε θεωρούνταν τραβηγμένος, εως σήμερα, ενοχλούσε και ενοχλεί. Κι αυτό ακριβώς είναι σάτυρα. Να είναι και δηκτική. Όχι να χαιδεύει αυτιά. Σύμφωνα με τον Λουκιανό, φιλόσοφο του 150 π.χ, όποιος τολμούσε να εμφανιστεί ανέτοιμος, θέλοντας να προσφέρει θέαμα, σαν τους γελοίους που μας κατακλύζουν απο τα μμε καθημερινά, και τους σατυρίζει ο Λαζόπουλος, δεν τον σατύριζαν απλώς. Τον μαστίγωναν άγρια και τον πετούσαν έξω.
Αυτο σημαίνει, οτι τότε υπήρχε και ορθή κριτική και κριτές. Πράγμα που δεν λειτουργεί σήμερα. Οι κρινόμενοι, δεν είναι καλύτεροι απο τους κριτές τους, και το ανάποδο. Συνεπώς, εαν ο Λαζόπουλος είναι διεφθαρμένος και ξεπουλημένος, που δεν αντίστοιχό είναι και το 70% των ακροατών του !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Διακρίνω μια στεναχώρια που κάποιοι θα χαρούν; :worry:
λάθος διέκρινες
αν δεν ήθελα να χαρούν όσοι χάρηκαν, δε θα το έλεγα καν :P

το μόνο πράγμα που θα μπορούσε να με στεναχωρήσει (θα μπορούσε, όχι ότι με στεναχωρεί) είναι όταν διακρίνω ότι κάποιοι άνθρωποι δεν μπορούν με τίποτα να καταλάβουν το τι λέει αυτός ο άνθρωπος πάνω εκεί στη σκηνή
όταν δλδ υπάρχει κόσμος που δεν καταλαβαίνει ότι ο Λαζόπουλος τη χρονιά που πέρασε ξεσκέπασε ένα σωρό "ατασθαλίες"
Βλέπε υπόθεση Ολυμπιακής, ΔΕΗ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν μπόρεσα να τον παρακολουθήσω πολλές φορές, γιατί με απωθεί το σύνολο που βλέπω. Με ενοχλεί η φωνή του, η προφορά του, το γέλιο του, ο τρόπος που τραγουδάει και σκοτώνει υπέροχα τραγούδια, η υπερβολή του, η ισοπέδωση, τα πάντα επάνω του. Δεν θα είχα ποτέ φίλο ένα τέτοιο άνθρωπο, είναι απλά θέμα κακής ανεξήγητης χημείας, οπότε αυτός είναι ένας σοβαρός λόγος καταρχήν που με απωθεί ώστε να μην δω και πολλές εκπομπές του. Λαικιστής, φαρισαίος, μόνο κατ'επίφαση κυνικός φιλόσοφος. Αυτό είναι το προσωπείο και οι μάζες δεν μπορούν να δουν τι κρύβεται πίσω απ'αυτό (ακόμα...) 'Εχει φτάσει στα μεγαλύτερα "ύψη" - εξαρτάται βέβαια τι θεωρεί κανείς ύψος και κοινωνική καταξίωση-, και πλησιάζει μια θεαματική πτώση σύντομα, γιατί μια μέρα θα πληρώσει την αλαζονεία του, την διπροσωπία και τα ψέμματά του. Ο Μητσικώστας κάνει σάτυρα , ο Λαζόπουλος παρουσιάζει φτηνό λαικίστικο θέαμα. Καλά κάνει που τα χώνει στο σύστημα, αλλά τα χώνει πολύ επιλεκτικά στο σύστημα, υπερασπιζόμενος έναν δήθεν προοδευτισμό. Το πρόβλημα δεν είναι τόσο αυτός, αλλά η βλακεία και η υπερβολή του νεοέλληνα θεοποιεί κάθε τόσο τον κάθε "σωτήρα" και "λαικό παρηγορητή". Προσωπικά δεν με κουράζει τόσο αυτός, όσο η Λαζοπουλίαση που έχει μεταδωθεί απ'άκρη σ'άκρη στην ελληνική κοινωνία που είναι και ενδεικτική του πόσο καλό σφουγγάρι είναι ο νεοέλληνας και ρουφάει ό,τι νερό υπάρχει αφιλτράριστα. Με εκνευρίζει να ακούω σε κάθε τηλεοπτικό δελτίο "ας δούμε τι είπε και ο Λαζόπουλος'' ή να διαβάζω σε κάθε forum ή blog "...και όπως είπε και ο Λαζόπουλος".
Ο λόγος που βασικά συμβαίνει κάτι τέτοιο, είναι γιατί ο Λαζόπουλος χαιδεύει τα αυτάκια της μάζας, ενώ αν ήταν αυθεντικός σατυρικός καλλιτέχνης θα είχε αποβληθεί αμέσως από αυτή τη χώρα του χαβαλέ και της έλλειψης χιούμορ. Η Ελλάδα είναι μια χώρα της πλάκας και μόνο από πλάκα και χαβαλέ καταλαβαίνουμε. Οι πολιτικοί μας είναι της πλάκας, οι ηθοποιοί μας είναι της πλάκας, οι επιχειρηματίες είναι της πλάκας, και το ίδιο συμβαίνει και με τους ανθρώπους του θεάματος. Μια χώρα πλακατζήδων που γνωρίζει μόνο τη σάτυρα του καφενείου. Από χιούμορ είμαστε μακρυά νυχτωμένοι. Αν μιλάς όλη την ώρα για κλανιές και μακάκες γίνεσαι αστέρι στο πι και φι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
όταν δλδ υπάρχει κόσμος που δεν καταλαβαίνει ότι ο Λαζόπουλος τη χρονιά που πέρασε ξεσκέπασε ένα σωρό "ατασθαλίες"
Βλέπε υπόθεση Ολυμπιακής, ΔΕΗ κλπ
Έχω πει ότι δεν έχω παρακολουθήσει τόσο τον Λαζόπουλο, αλλά αυτό που λες με προβλημάτισε. Δηλαδή ο Λαζόπουλος ήταν ο δαιμόνιος ντετέκτιβ που ξεσκέπασε τα κακώς κείμενα της Ολυμπιακής και της ΔΕΗ; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Έχω πει ότι δεν έχω παρακολουθήσει τόσο τον Λαζόπουλο, αλλά αυτό που λες με προβλημάτισε. Δηλαδή ο Λαζόπουλος ήταν ο δαιμόνιος ντετέκτιβ που ξεσκέπασε τα κακώς κείμενα της Ολυμπιακής και της ΔΕΗ; :confused:

Ο Λαζόπουλος ήταν ο πρώτος που μίλησε στην τηλεόραση για τα κακώς κείμενα που κατηγορούνταν οι συνδικαλιστές και τελικώς αποδείχτηκε ότι όλη τη μούφα την έκαναν οι διοικήσεις
Παράδειγμα...
Θυμάστε που κατηγορούσαν τους απεργούς της ΔΕΗ για τις διακοπές ρεύματος?
Οι διοικήσεις το έκαναν αυτό χωρίς να υπάρχει πραγματικά αναγκαιότητα για τόσες πολλές ώρες που το έκαναν και μάλιστα απροειδοποίητα
Εγινε ολόκληρη καταγγελία απ τους απεργούς και τα έβγαλε στη φόρα μόνο ο Λαζόπουλος και ξαφνικά από εκεί που το ρεύμα κοβόταν ώωωωωωωωωωωωρες έπεσε η διάρκεια σε μία με δύο ώρες ανά περιοχή και μάλιστα με κανονικές προειδοποιήσεις κι ήταν όλοι χαρούμενοι...
Αυτό δεν είναι "νίκη" της εκπομπής του?
Την ίδια περίοδο, αυτό το ίδιο θέμα, τα ΜΜΕ τα έκαναν γαργάρα αυτά και κατηγορούσαν τους απεργούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ποία η γνώμη σας για την ,ίσως, πιο πετυχημένη εκπομπή του;

Δεν την παρακολουθώ γιατί απο μια δυο φορές που ετυχε να δώ αποασπασματα μου φάνηκε πολύ κατευθυνόμενη και στημένη

Θεωρείτε ανιδιοτελή τα κριτήρια με τα όποια επιλέγει τα πρόσωπα που θα σατιρίσει;

Όχι

Θεωρείτε τις εκπομπές του καθαρά σατιρικές;

Μάλλον καθαρά προπαγανδιστικές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
κλανιές και μακάκες
Είναι ένα σημείο της εκπομπής του που προσωπικά με θλίβει. Το θεωρώ μέγα λάθος.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Πάντως ειναι τραβηγμένο να αποδίδουμε ή να αναμένουμε υψηλά νοήματα απο μια στημένη εκπομπή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δε καταλαβαίνω τι εννοείς.
Τα πάντα στη ζωή μας είναι στημένα, οι εφημερίδες, τα κανάλια, το ραδιόφωνο.:worry:
Θες δε θες και αυτά υπηρετούν κατά ένα μεγάλο ποσοστό τα συμφέροντα των αφεντάδων τους.
Το θέμα είναι το τι διακρίνεις εσύ από αυτά που σε ποτίζουν.

υγ: και ο Ριζοσπάστης είναι "στημένη" εφημερίδα, αλλά όταν γράφει για οικονομικές δυσκολίες, άνεργους και άλλα "όμορφα" πράγματα δε μπορείς να πεις πως είναι στημένο, άσχετο πάντα με το τι προτείνει για λύσεις όλων αυτών. Και το Αλ-Τσαντίρι, τα συμφέροντα του Κοντομηνά στηρίζει, εσύ μόνο αυτό διακρίνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Δε καταλαβαίνω τι εννοείς. Τα πάντα στη ζωή μας είναι στημένα, οι εφημερίδες, τα κανάλια, το ραδιόφωνο.:worry:


Αυτό εννοώ. Αυτή ακριβώς την άποψη που μόλις εξέφρασες. Εδω μπορείς να δείς την πραγματική διαφορά μεταξύ στημένου και αυθεντικού. Αυτή σου η αποψη δεν είναι στημενη, γι'αυτο αξίζει τον κόπο να την ακούσω

Κοίταξε τώρα τη διαφορά στην σάτιρα. Την δική σου αποψη την βγάζουμε σαν στιγμιότυπο ενος άλλου Αλ Τσαντίρι που θα έκρινε πχ τον ίδιο το Λαζόπουλο. Την ώρα λοιπόν που ο Λαζποπουλος στη μισή οθόνη κοροιδεύει τους παντες, εσύ στη αλλη μισή παίρνεις το γνωστό του στύλ κοιτάζοντας τον και κάνεις με τα χέρια νόημα "τρώς καλά, τρως;" δινοντας στους θεατές σου το νόημα ότι ο Λαζόπουλος μασάει με δέκα μασέλες για να θάβει όσους θάβει.

Αυτό δεν θα είναι στημένο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Eγώ ξέρω πως περιμένω πως και πως να έρθει η Τρίτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
κι επειδή μερικοί θα χαρείτε, άντε θα σας το πω...
τέλειωσε το Αλ τσαντίρι... κλείνοντας ζωή δύο σεζόν, έκανε το τελευταίο του επεισόδιο την Τρίτη που μας πέρασε....

νομίζω ότι η τη νέα σεζόν θα απέχει απ την τιβι και θα ασχοληθεί μόνο με θέατρο
Τι έκανε λέει; Τελευταίο επεισόδιο; Κάτι πήρε το μάτι μου ότι ακόμα παίζει :P

Νομίζω ότι κάποιοι είχαν πει και μπράβο του, που στο απόγειο της πορείας της εκπομπής του, αυτός προτίμησε να σταματήσει. Και καλά αυτό έδειχνε ανιδιοτέλεια, μετριοφροσύνη, ωριμότητα... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eιναι πολυ το money που πεφτει fandago...
Aσε που και η "δοξα" ποτε δεν ειναι αρκετη.Θες παντα παραπανω.
Παντως εγω που ειδα την εκπομπη του την φετινη μπορω να πω με σιγουρια οτι για τα δικα μου γουστα καλα θα εκανε να ειχε σταματησει.]
Πααααλι τα ιδια video'z απο τα κουφα της Ελληνικης τηλεορασης -με τα οποια μπορω να πω οτι εχουμε πηξει πλεον στις εκπομπες τετοιου στυλ-, πααααλι οι δημαγωγιες και οι παροτρυνσεις να ξυπνησει ο λαος -εδω λυπαμαι για τον "λαο" που περιμενει να μαθει απο τον καθε Λαζοπουλο τι σκατα συμβαινει γυρω μας- και στο τελος τελειωνουμε και με τραγουδι και χορο.
Βασικα δεν με χαλαει οταν φαιρνει καλεσμενους μεγαλους ερμηνευτες αλλα θα προτιμουσα να μην τραγουδουσε και ο ιδιος.

Τεσπα, ενταξει λογικο ηταν και αναμενομενο απο πολλους να συνεχισει.
Χτυπαγε τρελα νουμερα, τετοιου ειδους live (παρουσια κουσμου εννοω) show δεν υπαρχει αλλο στα Ελληνικα καναλια (μην ακουσω κανεναν να λεει οτι κανει stand up comedy θα μου σκασουν τα πνευμονια), ε οποτε νατος και φετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Εγώ θα βλέπω τον Λαζόπουλο σε ότι και αν κάνει με τυφλά μάτια.
Μου αρέσει πάρα πολύ το χιούμορ του... η σατιρα του και το πως τα λέει... ηθοποιία!!!!
Είναι άρχοντας λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stargazer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stargazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Εμένα αρχικά μου άρεζε ο Λαζόπουλος, αλλά από ένα σημείο και μετά ξεπέρασε τα όρια της σάτιρας και άρχισε την πολιτική προπαγάνδα και τον λαικισμό. Σχολιάζει τους πάντες, εκτός από αυτούς που ο ίδιος συμπαθεί.
Και σε κάθε περίπτωση, θεωρώ ότι δεν έχω ανάγκη τον Λαζόπουλο και τον κάθε Λαζόπουλο για να δω την πραγματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εμένα αρχικά μου άρεζε ο Λαζόπουλος, αλλά από ένα σημείο και μετά ξεπέρασε τα όρια της σάτιρας και άρχισε την πολιτική προπαγάνδα και τον λαικισμό. Σχολιάζει τους πάντες, εκτός από αυτούς που ο ίδιος συμπαθεί.
Και σε κάθε περίπτωση, θεωρώ ότι δεν έχω ανάγκη τον Λαζόπουλο και τον κάθε Λαζόπουλο για να δω την πραγματικότητα.

Με άλλα λόγια δεν τους πας τους τηλεοπτικούς Αδόλφους και τους χειροκροτητές τους. Ο Λάκης; Ούτε cool, ούτε ροκ, ούτε αναρχικός, ούτε αριστοκράτης, ούτε και φασίστας όμως ακριβώς. Κάτι χειρότερο, ευέλικτο φαρισαικό ανθρωπάκι με αγιάτρευτο ναρκισισμό και άφθονη τσάμπα μαγκιά. Γι'αυτό και δεν έχει αξιωθεί να έχει ούτε καν εχθρούς της προκοπής. Και οι εχθροί του σκουπίδια είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stargazer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stargazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Αν κατάλαβα σωστά το ποστ σου DrStrangelove, τότε συμφωνώ μαζί σου! Κοροιδεύει και 'σατιρίζει' εκ του ασφαλούς...
Κατά μία σύμπτωση όποιον έβαζε στο στόχαστρο ο Λάκης, την επομένη όλοι αυτόν σχολίαζαν. Ήταν ο Καρβέλας; Την επομένη όλοι συνειδητοποίησαν ξαφνικά πόσο ανόητος είναι ο Καρβέλας!
Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι ποιός είναι ο Λαζόπουλος που θα κρίνει τους πάντες και τα πάντα (είπαμε, εκτός από αυτούς που γουστάρει ο ίδιος). Και με λυπεί πραγματικά να βλέπω ανθρώπους έτοιμους να πιστέψουν ό,τι τους σερβίρει ο Λάκης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα γιατί μου βάλατε τόσα μείον!!!!!!!??????

Εγώ την γνώμη μου είπα...
Και δεν αλλάζω γνώμη.
Το αν δεν σας αρέσει να μην τον βλέπετε, όποιον θέλει θα σχολιάζει και θα σατιρίσει.
Οσοι ενοχλούντε ας δούνε κάτι άλλο αν βρούνε καλύτερο!!!! :worry:

Τηλεώραση δεν βλέπω καθόλου ανοιγει μόνο για να δω κάποιο dvd ή να δω τον Λαζόπουλο...
Τώρα ξαφνικά σας έποιασε όλους... τη σατιρα του Λάκη δεν την φτάνει κανείς να την καταλάβει και ότι δεν καταλαβένουμε δεν μας αρέσει...
!!!!! λέω εγώ τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top