Sex and the City

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τελείωσα προχτές και την ταινία και τα 6 seasons του Sex and the City, και τώρα είμαι προς αναζήτησιν νέας σειράς να βλέπω όταν χρειάζομαι διάλειμμα από τη δουλειά για λίγο.

Μου άρεσε πολύ η συγκεκριμένη, οπότε μήπως έχετε υπόψιν κάτι παρόμοιο; Όχι τόσο σε υπόθεση (όχι ότι θα με χάλαγε να μοιάζει και η υπόθεση βέβαια), αλλά κυρίως σε feeling: Αυτό που μου άρεσε ιδιαίτερα είναι ότι είχε τα πάντα, και δράμα, και χιούμορ, και αισθηματικά και κοινωνικά κοκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Nip Tuck:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ω ναι! αυτό που λέει το Παλλαντίνι!
δείχνει και λίγο αίμα όμως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λολ, έχω δει όλα τα seasons και από αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Νοικοκυρές σε απόγνωση?


Αν κι εμένα δεν μου άρεσε όσο το Sex and the City.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Νοικοκυρές σε απόγνωση?


Αν κι εμένα δεν μου άρεσε όσο το Sex and the City.
Αν έχω καταλάβει καλά τι παίζει εκεί, μάλλον θα εκνευρίζομαι παρά θα περνάω καλά βλέποντας το :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
όχι καλέ, γιατί?
ο τίτλος είναι παραπλανητικός, μη νομίζεις ότι θα είναι μαθήματα σφουγγαρίσματος και φασίνας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει πολύ το Grey's Anatomy- νομίζω έχει κάποια από τα στοιχεία που ζητάς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
α, πώς δεν το σκέφτηκα πιο πριν, Dr House!!!! καταπληκτική σειρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Αν έχω καταλάβει καλά τι παίζει εκεί, μάλλον θα εκνευρίζομαι παρά θα περνάω καλά βλέποντας το :P

Κι όμως, είναι απίθανο! Trust me, οι δολοπλοκίες, τα μυστήρια και τα κωμικοτραγικά που μπορούν να υπάρξουν σε μια φαινομενικά ήσυχη γειτονιά θα σε κάνουν να κολλήσεις για τα καλά!
Το "νοικοκυρές" είναι σαρκαστικό! Μόνο μία είναι νοικοκυρά και τόσο, μα τόσο παρανοϊκή με το νοικοκυριό της που δεν υπάρχει περίπτωση να μην γελάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
weeds.
θα σου έλεγα και το men in trees, αλλά είναι περισσότερο μελό.

dirty sexy money.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
α, πώς δεν το σκέφτηκα πιο πριν, Dr House!!!! καταπληκτική σειρά

Είναι είναι :inlove:

Αλλά βρε Παλλαντινάκι δεν έχει καμία σχέση με το sex and the city :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Είναι είναι :inlove:

Αλλά βρε Παλλαντινάκι δεν έχει καμία σχέση με το sex and the city :worry:
δίκιο έχεις:crazy:
βασικά ξέχασα ότι ψάχνουμε κάτι παρόμοιο με sex and the city, είχα στο μυαλό μου ότι ψάχνουμε καλές σειρές γενικά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις, θα τις τσεκάρω οσονούπω! :D :bigarmhug

Desperate Housewives είδα χτες ένα και όντως δεν μου άρεσε καθόλου το σενάριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Γιατι να θελεις να δεις κατι παρομοιο με sex and the city ? :confused: Τι της βρισκετε αυτης της σειρας ρε παιδια (κοριτσια κυριως)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γιατι να θελεις να δεις κατι παρομοιο με sex and the city ? :confused: Τι της βρισκετε αυτης της σειρας ρε παιδια (κοριτσια κυριως)...
Αν και είσαι οφτόπικ (κι εγώ επίσης που σου απαντάω), έχεις δει κανένα επεισόδιο ή το λες κρίνοντας από το τι νομίζεις ότι δείχνει;
Γιατί κι εγώ κοροίδευα ένα φίλο μου που μου έλεγε ότι τη βλέπει, μέχρι που είδα κι εγώ μερικά επεισόδια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ελα δεν ειμαστε οφτοπικ...μην ανοιγουμε αλλο τοπικ για ενα σχετικο σχολιο. 1000 φορες να γενικευσουμε τον τιτλο :)

Εχω δει αποσπασματα απο 2-3 επεισοδια, οπότε δεν ειμαι και ο καλυτερος κριτης. Αλλά απο την αλλη εχω δει πολλες σειρες και ποτε δε ετυχε να δω μικρο κομματι απο μια και να μη βρισκω κατι καλο ή εστω potential. Παντως επιφυλλασομαι, αλλά μου φανηκε σειρα με πολλα κλισε/στερεοτυπα και περνουσε ιδεες που δε μου πολυαρεσαν (μη ρωτησεις ποιες δε θυμαμαι πρεπει να ξαναδω για να σου πω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά τη σειρά τη βρίσκω πολύ χαλαρή και διασκεδαστική. :D
Μπορεί πχ να διαφωνώ σε κάμποσα μηνύματα που περνάει (στερεότυπα, μόδα κτλ). Ωστόσο ο χαρακτήρας της ήταν τέτοιος που απλά αδιαφορούσα.

PS: Ο φίλος που κορόιδευε η Michelle.
:P



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κάθε σειρά που έχω δει έχει τα δικά της κλισέ και στερεότυπα. Αυτή τουλάχιστον είναι κάπως καλύτερη σε αυτόν τον τομέα, μιας και δεν περνούσε ένα συγκεκριμένο πρότυπο, αλλά κάθε μία από τις τέσσερις κοπέλες υπήρχαν περιπτώσεις που είχε εκείνη δίκιο και οι τέσσερις τους έπιαναν ένα τόσο ευρύ φάσμα χαρακτήρων πού κάθε γυναίκα θα έβρισκε κοινά με τουλάχιστον μία από αυτές.
Καλύτερα να μην κρίνεις με αποσπάσματα, διότι κάθε επεισόδιο ή απόσπασμα έδειχνε μια συγκεκριμένη οπτική, η "πολυχρωμία" προέκυπτε από όλα μαζί, όχι από μεμονωμένα αποσπάσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Να προτείνω κ εγώ κάτι καλό (αν κ σχετικά παλιό) ?

Friends!!!!!!!!
Δεν την βαριέσαι ποτέ αυτή τη σειρά + έχει πολύ γέλιο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 15 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top