Μεταφορά εκλογικού δικαιώματος

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Χαιρετώ όλα τα μέλη του ischool! έχω μια μικρή απορία!!
λοιπόν σε 2 χρόνια απο τώρα όταν πλέον θα έχω τελιώσει το λύκειο θα φύγω από την Ελλάδα και πάω ως μετανάστρια σε μια άλλη χώρα και θέλω να μάθω κτ:μετά από μερικά χρόνια θα έχω την δυνατότητα να ψηφίσω την χώρα στην οποία θα ζω ή όχι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
δεν εχω ιδεα βρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Χαιρετώ όλα τα μέλη του ischool! έχω μια μικρή απορία!!
λοιπόν σε 2 χρόνια απο τώρα όταν πλέον θα έχω τελιώσει το λύκειο θα φύγω από την Ελλάδα και πάω ως μετανάστρια σε μια άλλη χώρα και θέλω να μάθω κτ:μετά από μερικά χρόνια θα έχω την δυνατότητα να ψηφίσω την χώρα στην οποία θα ζω ή όχι??

ναι,θα πρέπει να μεταφέρεις τα εκλογικά σου δικαιώματα στη χώρα που θα πας...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
ναι,θα πρέπει να μεταφέρεις τα εκλογικά σου δικαιώματα στη χώρα που θα πας...:)
μήπως τυχένει να ξέρεις και πως
ευχαριστώ για την διορθώση :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
μήπως τυχένει να ξέρεις και πως
ευχαριστώ για την διορθώση :thanks:

τίποτα να'σαι καλά:).....αα βρήκα τι χρειάζεσαι!!! ->>https://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=35&artid=116677&dt=21/11/1999
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
sodaw, νομίζω ότι θα πρέπει να αποκτήσεις την υπηκοότητα της χώρας στην οποία θα μετοικίσεις, και αυτό δεν είναι και τόσο απλή διαδικασία. Κάθε χώρα έχει δικά της standards. Εσύ πού σκέφτεσαι να πας? Η ΕΕ νομίζω ότι έχει κάποιες διευκολύνσεις για τις ευρωεκλογές, για τις τοπικές της εκάστοτε χώρας δεν ξέρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
sodaw, νομίζω ότι θα πρέπει να αποκτήσεις την υπηκοότητα της χώρας στην οποία θα μετοικίσεις, και αυτό δεν είναι και τόσο απλή διαδικασία. Κάθε χώρα έχει δικά της standards. Εσύ πού σκέφτεσαι να πας? Η ΕΕ νομίζω ότι έχει κάποιες διευκολύνσεις για τις ευρωεκλογές, για τις τοπικές της εκάστοτε χώρας δεν ξέρω
στην Μ.Βρετανία
-----------------------------------------
τίποτα να'σαι καλά:).....αα βρήκα τι χρειάζεσαι!!! ->>https://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=35&artid=116677&dt=21/11/1999
αα οκ ευχαριστώ πολύ!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
H Μεγάλη Βρετανία έχει ως standard 5 χρόνια διαμονής για την απόκτηση υπηκοότητας. Όταν λες να ψηφίζεις, εννοείς να ψηφίζεις στις ελληνικές εκλογές αλλά στο UK; Ή εννοείς να ψηφιζεις στις βουλευτικές εκλογές της Βρετανίας; Για το δεύτερον προφανώς χρειάζεται υπηκοότητα. Στις ευρωεκλογές και στις τοπικές (δημοτικές, council elections) έχεις ουτως ή άλλως το δικαιωμα να ψηφιζεις όπου κι αν είσαι ως Ευρωπαία πολίτις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makisr91

Νεοφερμένος

Ο makisr91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
sodaw, αν εννοείς να ψηφίζεις στις εθνικές εκλογές της Μ.Βρεατανίας, τότε χρειάζεσαι τη βρετανική υπηκοότητα χωρίς όμως να αναγκαστείς να παραιτηθείς από την ελληνική. Για περισσότερες πληροφορίες μπες εδώ:https://www.diavatirio.com/blog/files/0ad519a99a8db80eb481078b71bb80c8-7.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
H Μεγάλη Βρετανία έχει ως standard 5 χρόνια διαμονής για την απόκτηση υπηκοότητας. Όταν λες να ψηφίζεις, εννοείς να ψηφίζεις στις ελληνικές εκλογές αλλά στο UK; Ή εννοείς να ψηφιζεις στις βουλευτικές εκλογές της Βρετανίας; Για το δεύτερον προφανώς χρειάζεται υπηκοότητα. Στις ευρωεκλογές και στις τοπικές (δημοτικές, council elections) έχεις ουτως ή άλλως το δικαιωμα να ψηφιζεις όπου κι αν είσαι ως Ευρωπαία πολίτις.
κοίτα ενοώ εφόσον πλέον θα ζω στην Αγγλία θα θέλω να ψηφίζω την χώρα!!ειπά θέλω να μεταναστεύσω!!
-----------------------------------------
sodaw, αν εννοείς να ψηφίζεις στις εθνικές εκλογές της Μ.Βρεατανίας, τότε χρειάζεσαι τη βρετανική υπηκοότητα χωρίς όμως να αναγκαστείς να παραιτηθείς από την ελληνική. Για περισσότερες πληροφορίες μπες εδώ:https://www.diavatirio.com/blog/files/0ad519a99a8db80eb481078b71bb80c8-7.php
ευχαριστώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μετανάστες είναι κυρίως οι άνθρωποι που φεύγουν για οικονομικά αίτια ε να μην το μπερδεύουμε:emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Μετανάστες είναι κυρίως οι άνθρωποι που φεύγουν για οικονομικά αίτια ε να μην το μπερδεύουμε:emm:
καλα μην με φάτε κιόλας!!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Και γιατί τόση καούρα να ψηφίσεις; Οϋτε οι ίδιοι οι Άγγλοι δεν πατάνε στις εκλογές τους. Μπορείς να μεινεις εκεί όσες δεκαετίες θέλεις με την ελληνική υπηκοότητα, ΜΟΝΟ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Και γιατί τόση καούρα να ψηφίσεις; Οϋτε οι ίδιοι οι Άγγλοι δεν πατάνε στις εκλογές τους. Μπορείς να μεινεις εκεί όσες δεκαετίες θέλεις με την ελληνική υπηκοότητα, ΜΟΝΟ.
γτ έτσι!!!πρόβλημα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλα, έχεις θεματάκι εσύ. Τεσπα, δεν υπάρχει καμια μεταφορά εκλογικού δικαιώματος από την Ελλάδα εκεί γιατι ειναι δύο διαφορετικές χώρες. Φαντάζομαι στο Harry Potter ή σε κατι παρόμοιο οφείλεται η καψα, δεν εξηγείται αλλιώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
καμία σχέση!!!απλώς έχω τρέλα με την Αγγλία!!!από 2 χρονών!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Okkk then....Απο που εισαι αν επιτρέπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
τι ενοής σε ποια περιοχή μένω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Προφανώς...Εκτος κι αν δεν εισαι ελληνίδα οπότε θα εννοούσα και χώρα προελευσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Ανάβυσσο δηλ περίπου 30 λεπτά από το Λαύριο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top