Ιδέες και προτάσεις για δώρα

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αυτό που λέει η Κλέφτρα είχα κατά νου. Να περάσετε μαζί τη μέρα στο Spa...ε δεν είναι και πολύ φτηνό αλλά θα πρέπει να αξίζει.

Για πες resorts κλεφτρούλα, μ'ενδιαφέρει.


Εγώ πήγαινα στην Βαυρώνα.Θα βρω την κάρτα και θα σου γράψω επωνυμία και τηλέφωνο(μαλλον σε πμ).Το βράδυ όμως έ;Γιατί τώρα δεν προλαβαίνω, εξάλλου το Σ/Κ είναι ακόμα μακρυά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Α μη βιάζεσαι...για Χριστούγεννα το θέλω που θα πάρουμε και δώρο! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλό αυτό με τα resorts, αλλά... για εξωτερικό κάτι..;;
Επίσης, στα ενδιαφέροντα του ιχλίμπεντιχ είναι η μουσική. Παίζει δηλαδή.
Να του πάρω ένα μπαγλαμαδάκι;;;;; Κάτι κατάφερε κι έπαιξε όταν ήρθε!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω λεω ναι στο μπαγλαμαδακι!!! Γενικα μου αρεσουν τα πρωτοτυπα δωρα, αυτα που δειχνουν οτι εισαι ξεχωριστος ρε παιδι μου! Και πουλοβερ εχω παρει και πουκαμισα, αλλα τα καλυτερα ειναι τα πιο.. ιδιαιτερα!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Καλό αυτό με τα resorts, αλλά... για εξωτερικό κάτι..;;
;)

Ένα διήμερο έξω, ακόμη και το πιο φθήνο δλδ Ρώμη ή Μάλτα θα σου κοστίσει γύρω στα 250 ευρώ το άτομο(εισητήρια και ξενοδοχείο) συν τα προσωπικά σας έξοδα.
Μάλλον υπερβαίνεις κατα πολύ τον προυπολογισμό σου βρε Γιδάκι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ένα διήμερο έξω, ακόμη και το πιο φθήνο δλδ Ρώμη ή Μάλτα θα σου κοστίσει γύρω στα 250 ευρώ το άτομο(εισητήρια και ξενοδοχείο) συν τα προσωπικά σας έξοδα.
Μάλλον υπερβαίνεις κατα πολύ τον προυπολογισμό σου βρε Γιδάκι:P

Ναι, άσε... είμαι και mantenuta τώρα, άνεργη κοινώς... ;)
Μπαγλαμαδάκι με βλέπω!!

Αλλά έτσι πάει το ένα από τα τρία (τουλάχιστον), τα άλλα;; Μασαζάκι για επέτειο;;; Άγχος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κοίτα ακόμα και το πιο απλό δώρο γίνεται σπουδαίο με το κατάλληλο περιτύλιγμα.
Μια χρονιά, έκανα δώρο στον αγαπημένο μου ένα βιβλίο, αλλά το έβαλα μέσα σε μια χαρτονένια τούρτα που έφτιαξα μόνη μου. (Κρίμα να μη βγάλω μια φωτογραφία...)
Μπορείς να βρεις στρογγυλό κουτί με καπάκι και να το στολίσεις σαν τούρτα. Λεύκο χαρτί για κρέμα που τρέχει στα πλάγια και πλαστελίνη ή πλαστική πορσελάνη για κερασάκια ας πούμε. Δισκάκι τούρτας όλο και κάποιο ζαχαροπλαστείο θα σου δώσει να βάλεις από κάτω, ή αν δε βρεις, κόβεις χαρτόνι και το ντύνεις με ασημόχαρτο.
Αν γίνεται μπορείς να τη δώσεις σε κάποιον να την κάνει delivery (εκεί να δεις έκπληξη! Χε χε!)
Και για καρτούλα εγώ είχα γράψει: "Ποτέ μην τρως κάτι που δεν ξέρεις τι περιέχει..."
Φυσικά μέσα στην "τούρτα" αντί για βιβλίο μπορείς να βάλεις ό,τι άλλο θέλεις!

Είχε μεγάλη επιτυχία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κοίτα ακόμα και το πιο απλό δώρο γίνεται σπουδαίο με το κατάλληλο περιτύλιγμα.
Μια χρονιά, έκανα δώρο στον αγαπημένο μου ένα βιβλίο, αλλά το έβαλα μέσα σε μια χαρτονένια τούρτα που έφτιαξα μόνη μου. (Κρίμα να μη βγάλω μια φωτογραφία...)
Μπορείς να βρεις στρογγυλό κουτί με καπάκι και να το στολίσεις σαν τούρτα. Λεύκο χαρτί για κρέμα που τρέχει στα πλάγια και πλαστελίνη ή πλαστική πορσελάνη για κερασάκια ας πούμε. Δισκάκι τούρτας όλο και κάποιο ζαχαροπλαστείο θα σου δώσει να βάλεις από κάτω, ή αν δε βρεις, κόβεις χαρτόνι και το ντύνεις με ασημόχαρτο.
Αν γίνεται μπορείς να τη δώσεις σε κάποιον να την κάνει delivery (εκεί να δεις έκπληξη! Χε χε!)
Και για καρτούλα εγώ είχα γράψει: "Ποτέ μην τρως κάτι που δεν ξέρεις τι περιέχει..."
Φυσικά μέσα στην "τούρτα" αντί για βιβλίο μπορείς να βάλεις ό,τι άλλο θέλεις!

Είχε μεγάλη επιτυχία! :)

:clapup::clapup::clapup: Απίθανο!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Για δώρο σοβαρής επετείου, έβαλα μέσα σε ένα κουτάκι αντίγραφα των κλειδιών του σπιτιού μου ;)
Η καρτούλα έγαφε
"κάποια δώρα έχουν μεγαλύτερη αξία απ την νομισματική τους" ;)


το μπαγλαμαδάκι που ανέφερες είναι σούπερ....
μετά... τι θα έλεγες κάτι ακόμα Ελληνικό όπως ένα καλό κομπολόι? ενα μικρό μπεγλέρι?
3-4 μαθήματα ελληνικών χορών πληρωμένα από σένα?
(να τον προετοιμάζεις κι όλας για το your big fat greek wedding" :P:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
LOL Κουέ!!
Το κομπολόι το σκέφτηκα... αλλά πρέπει να του μάθω να... "το παίζει"!!! ;)
Κι αυτό με τα κλειδιά μ'άρεσε!!! Πιο μετά όμως, μάλλον θα μετακομίσω......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Αχ δώρααααααααα!!! Τρελαίνομαι να κάνω και να μου κάνουν!!! Λοιπόν!!! Σκέφτομαι διάφορα γενικά και μου λες.
1. Ρούχα (λίγο συνηθισμένα κτλ αλλά ο.κ πάντα χρειάζονται)
2. Μία βραδιά σε ένα πολύ ωραίο εστιατόριο και μετά αν σε παίρνει οικονομικά μία νύχτα σε ένα πολύ καλό ξενοδοχείο (και ας μένετε μαζί, αυτά ανανεώνουν πάντα)
3. Σκέτο το εστιατόριο ή σκέτο το ξενοδοχείο :P
4. Εισιτήρια για κάποια συναυλία, event ktl?? (αν όχι μόνα τους σε συνδιασμό με κάτι άλλο..)
5. Πάρτυ έκπληξη? (Δηλ. παράλληλα με κάποιο δωράκι, να πάρεις τούρτα, ποτά, φαγητό και να καλέσεις και τους φίλους σας και να του κάνετε surprise??)
6. Μια χρονιά με είχε ρωτήσει ο τοτε φίλος μου τι δώρο θέλω για τα γενέθλιά μου και επειδή δεν ήθελα να του πω, του ζήτησα μία πράσινη τούρτα!! Σε πληροφορώ ότι το βράδυ ήρθε με courier στο σπίτι μου μία πράσινη τούρτα και ήταν και πεντανόστιμη!!!:clapup: Δηλ. αν του κάνεις εκπληξούλα μπορείς να δώσεις και κάτι παραπάνω π.χ να δώσεις μία φώτο του αστεία στο ζαχαροπλαστείο και να στον ζωγραφίσουν!!!:P
7. Gadgetakia, δηλ. από mp3 player, dvd player (με 100 ευρουλάκια άνεταααα), επίσης αν ψάξεις για μπαγλαμαδάκι δεν ξέρω αν με 100 ευρώ βρίσκεις κάτι που να αξίζει (just to let you know)
8. Μία φωτογραφική μηχανή??
Αυτά προς το παρών... αν σκεφτώ άλλα θα σου πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κόκκινο (ή έστω άλλο χρώμα) πουγκί που θα έχεις βάλει μεσα...
  • σοκολατάκι
  • καρτούλα με φιλάκια
  • ραβασάκι με ich liebe dich
  • αγκαλίτσες
  • αρκουδάκι μικρό
  • νόμισμα
  • διαφορα μικρα σκατολοϊδια :P
  • (μπορείς να φτιάξεις κι ολας δικα σου σκατουλακια που θα γραφουν πανω διάφορα και κάθε φορά που θα θέλει γουτσου γουτσου απο σενα να τραβάει κάτι σαν κλήρο απ το πουγκί όπου εσυ θα επιβάλεται να του προσφέρεις :P)
puzzle Που θα έχεις γραψει από πίσω μια ευχή που για να τη διαβάσει θα πρέπει να το φτιάξει πρώτα (οκ εννοείται ότι δεν μιλάμε για παζλ των 5,000 κομματιών :P)


μπλουζάκι με τυπωμένο πάνω κάτι το ιδιαιτερο, κάτι που ξερετε μονο εσεις, ένα Logo σας!

θα επανέλθω και με άλλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλά, κορίτσια, έχω φέρει τεφτέρι, τα έχω γράψει, κι αύριο πάω για ψάξιμοοοο!!!!!!!!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οκ...και μόλις έκλεψα μια καταπληκτική ιδέα από το ιντερνετ :P

δεν ξέρω τα πόσα κλείνει για τα γεννέθλια του αλλα με μια σχολαστική αναζήτηση θα μπορεσεις να βρεις ποιο τραγούδι ήταν HIT την ημερομηνία που γεννήθηκε καθώς κι όλα τα επόμενα χρόνια στα charts μέχρι φέτος που σε γνώρισε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
επισης... προλαβαίνεις να φτιάξεις μια δική του σελίδα-αφιέρωση μέσω του Geocities? είναι αρκετά ευκολο.... σε οδηγεί μόνο του....
βρίσκεις διάφορα και τα κοτσάρεις στη σελίδα....
στο τελος του στέλνεις με μήνυμα το Link :P
το εχω κανει πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ παλια (όταν είχα χρόνο να ασχολούμε :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Αχ τι ωραίες ιδέες είναι αυτές :huglove:
Μπορείς επίσης να κάνεις κάτι παρόμοιο με αυτό που είπε η κουε αλλά όχι με πουγκί, με κουτί. Θα πάρεις δηλαδή ένα κουτί στο μέγεθος που θέλεις και θα βάλεις μέσα διάφορα πράγματα τα οποία θα αρέσουν στο άτομο που θέλεις να κάνεις το δώρο. Το είχα κάνει σε μια φίλη μου αυτό και μέσα σε όλα τα άλλα που είχα βάλει, επειδή τη φώναζα τουλουμπάκι, της έβαλα μέσα (σε ένα σακουλάκι εννοείται) τουλουμπάκια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όντως και κουτάκι... Ή κουτάκι με "θήκες" μέσα, να είναι σε υπόκουτο το καθένα!

Το οποίο μου θύμισε, για τις γιορτές είναι ωραίο δώρο το (χειροποίητο) adventskalender, εκείνα τα "παραθυράκια" που ξεκινάμε ν' ανοίγουμε από πρώτη Δεκεμβρίου μέχρι τα Χριστούγεννα!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Το οποίο μου θύμισε, για τις γιορτές είναι ωραίο δώρο το (χειροποίητο) adventskalender, εκείνα τα "παραθυράκια" που ξεκινάμε ν' ανοίγουμε από πρώτη Δεκεμβρίου μέχρι τα Χριστούγεννα!


Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι(ωσαν άλλη Ζουμπουλία) που το θυμήθηκες αυτό;Αχ να ξέρες πόσα χρόνια πισω με πήγες, απο το δημοτικό έχω να δω τέτοιο btw Αθήνα που πουλάνε; θέλω πολυ να πάρω

Επανέρχομαι με κλισέ δώρα που μπορούν να αλλάξουν με μια προσωπική πινελιά
1.Αναπτήρας zippo αν είναι καπνιστής στον οποίο με μικρή χρέωση μπορούν να σου χαράξουν μια προσωπική αφιέρωση ή ευχή
2.Το ίδιο μπορεί να γίνει και σε ρολόι
3.Μια κούπα με φωτο σας και μια ευχή ή ακόμη με βάση το παζλ που είπε η κουε μπορείς στα ίδια μαγαζιά οποιαδήποτε φώτο σας να την κάνεις παζλ.

Τέλος (αν και ίσως δεν σας ενθουσιάσουν αυτά)αν είναι ποδοσφαιρόφιλος μια εμφάνιση της αγαπημένης του ομαδας(αυθεντική εννοείται).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι(ωσαν άλλη Ζουμπουλία) που το θυμήθηκες αυτό;Αχ να ξέρες πόσα χρόνια πισω με πήγες, απο το δημοτικό έχω να δω τέτοιο btw Αθήνα που πουλάνε; θέλω πολυ να πάρω....

:D
Χμ, γενικά δεν ξέρω... κάτι σοκολάτες, βλ Milka, βγάζουν πού και πού..
Αλλιώς αρχές Δεκεμβρίου στο χριστουγεννιάτικο παζάρι της γερμανικής σχολής!

Γερμανικό έθιμο είναι γενικά, κάπως έτσι ψάξτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
μια φορα δεν ηξερα τι να παρω στον καλό μου και του πήρα κάτι τελειες μπιτζάμες με τον Garfield αγουροξυπνημένο, σε άσπρο-γκρι.. το καλο όμως της υποθεσης ειναι οτι πηρα τις ίδιες ακριβώς και για'μενα (σε ασπρο-ροζ) και τις φοράμε μονο οταν ειμαστε καπου μαζι.. δλδ ο καθενας στο σπιτι του ξεχωριστα δεν τις φοραει... :D ευκαιρια και για περισσοτερα ταξιδάκια, γιατι ειναι πραγματικα τελειες μπιτζάμες... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top