Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,713 μέλη και 2,404,221 μηνύματα σε 74,726 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 149 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Εδώ κάνουμε δίαιτα!

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 14:40, 28-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Και τί τρως δόκτωρα???
τα ίδια που έτρωγα πριν απλά λιγότερες ποσότητες, αλλά αν φάω ένα γλυκό (όχι του κουταλιού, αλλά ένα από τα υπόλοιπα γλυκά που είναι σκουπίδια) μια μέρα στις τόσες, θα φροντίσω το βράδυ να μην φάω καθόλου αν γίνεται. Γλυκά μόνο του κουταλιού δεν παχαίνουν καθόλου, αλλά μόνο μια φορά στις 15 μέρες γιατί η ζάχαρη ανοίγει την όρεξη. 'Ολα τα υπόλοιπα τα κανονίζω μόνος μου με το νόμο της μισής ποσότητας. Αν έτρωγα π.χ ένα πιάτο πατάτες, τώρα θα φάω 6-7 πατάτες έτσι να μου περάσει, ή μπορεί να φάω πολλές πατάτες αλλά τότε δεν θα φάω τίποτα άλλο. Αν έτρωγα μακαρόνια, τώρα τρώω μισό πιάτο, δηλαδή δεν κόβω τίποτα γιατί θα λαλήσω. Δύο φρυγανιές του τοστ το πρωι παλιά ; Τώρα μόνο μία. Επίσης πάντα όταν τρώω σαλάτα δεν τρώω φρούτο ή όταν φάω φρούτο δεν τρώω σαλάτα. Και πρωτείνες πιο πολύ παρά υδατάνθρακες σε αναλογία. Με την ίδια λογική αυτοπεριορισμός στα μισά για όλες τις κατηγορίες φαγητών. Και καθημερινή άσκηση εννοείται, που την είχα παρατήσει τότε που πήγαν να με διαλύσουν, αλλά δεν τα κατάφεραν Την ώρα της άσκησης μερικές πολύ βαθειές εισπνοές - εκπνοές βοηθάνε στον καθαρό αέρα, όσος μας απέμεινε, και μερικά τεντώματα εκτός γυμναστικής, όπως κάθεστε, αντί να φάτε πασατέμπους κάντε μερικά τεντώματα. Αυτά τα απλά. Και δυστυχώς για να γυρίσει ο ήλιος θέλει ακόμα δουλειά πολύ.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 14:55, 28-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
τα ίδια που έτρωγα πριν απλά λιγότερες ποσότητες, αλλά αν φάω ένα γλυκό (όχι του κουταλιού, αλλά ένα από τα υπόλοιπα γλυκά που είναι σκουπίδια) μια μέρα στις τόσες, θα φροντίσω το βράδυ να μην φάω καθόλου αν γίνεται. Γλυκά μόνο του κουταλιού δεν παχαίνουν καθόλου, αλλά μόνο μια φορά στις 15 μέρες γιατί η ζάχαρη ανοίγει την όρεξη. 'Ολα τα υπόλοιπα τα κανονίζω μόνος μου με το νόμο της μισής ποσότητας. Αν έτρωγα π.χ ένα πιάτο πατάτες, τώρα θα φάω 6-7 πατάτες έτσι να μου περάσει, ή μπορεί να φάω πολλές πατάτες αλλά τότε δεν θα φάω τίποτα άλλο. Αν έτρωγα μακαρόνια, τώρα τρώω μισό πιάτο, δηλαδή δεν κόβω τίποτα γιατί θα λαλήσω. Δύο φρυγανιές του τοστ το πρωι παλιά ; Τώρα μόνο μία. Επίσης πάντα όταν τρώω σαλάτα δεν τρώω φρούτο ή όταν φάω φρούτο δεν τρώω σαλάτα. Και πρωτείνες πιο πολύ παρά υδατάνθρακες σε αναλογία. Με την ίδια λογική αυτοπεριορισμός στα μισά για όλες τις κατηγορίες φαγητών. Και καθημερινή άσκηση εννοείται, που την είχα παρατήσει τότε που πήγαν να με διαλύσουν, αλλά δεν τα κατάφεραν Την ώρα της άσκησης μερικές πολύ βαθειές εισπνοές - εκπνοές βοηθάνε στον καθαρό αέρα, όσος μας απέμεινε, και μερικά τεντώματα εκτός γυμναστικής, όπως κάθεστε, αντί να φάτε πασατέμπους κάντε μερικά τεντώματα. Αυτά τα απλά. Και δυστυχώς για να γυρίσει ο ήλιος θέλει ακόμα δουλειά πολύ.
τέλεια...!πολυ χρησιμα...

ευχομαι να συνεχισεις καλα!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,713 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε: στις 09:46, 29-01-10:

ασκηση, ασκηση, ασκηση. Αφηστε τους περιορισμους στις διατροφες, μειωστε την ποσοτητα των γευματων και γυμναστειτε!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 12:18, 08-02-10:

1,5 κιλό πλήν μέσα σε μία βδομάδα. 8 κιλά μέσα σε 4 μήνες περίπου. Και συνεχίζω....
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,797 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 13:04, 08-02-10:

1,5 κιλό πλήν μέσα σε μία βδομάδα. 8 κιλά μέσα σε 4 μήνες περίπου. Και συνεχίζω....
Πώς το κανες, γιατί εχω πάρει κανα 3 κιλο μέσα στην εξεταστική.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 13:20, 08-02-10:

Πολύ απλό. Έχω μειώσει αισθητά τις μερίδες των φαγητών και έχω αυξήσει την κατανάλωση νερού. Σε λίγο καιρό θα ξεκινήσω και γυμναστήριο και ελπίζω να τα καταφέρω!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,797 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 13:56, 08-02-10:

Στηρίζουμε Μάρω και ελπίζουμε να βάλουμε κι εμείς μυαλό γιατί 10 κιλά μέσα σε 3 χρόνια πάνε πολλά
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 13:58, 08-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
Στηρίζουμε Μάρω και ελπίζουμε να βάλουμε κι εμείς μυαλό γιατί 10 κιλά μέσα σε 3 χρόνια πάνε πολλά
Απόφαση χρειάζεται....Τίποτα άλλο!!!
Παράθεση

thanos323 (σουπερ γουμαρ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 149 μηνύματα.

O thanos323 χαρτοσακουλας απο ναιλον και βαμβακι έγραψε: στις 14:22, 08-02-10:

Απόφαση χρειάζεται....Τίποτα άλλο!!!
Μαρω παμε δυνατα το χεις!!!!!
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 14:25, 08-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από thanos323
Μαρω παμε δυνατα το χεις!!!!!

Έτσι...όσοι πιστοί προσέλθετε!
Παράθεση

gatouni8400 (Χαρά Καλέ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H gatouni8400 Δεν είναι εδώ για κανέναν εκτός από..... έγραψε: στις 14:57, 08-02-10:

Κι εγώ στηρίζω Μάρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 14:58, 08-02-10:

Παιδιά σας ευχαριστώ....Τί συγκίνηση!
Παράθεση

helga

Νεοφερμένος

H helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H helga έγραψε: στις 15:12, 08-02-10:

Mπραβο Μάρωωωωω :-) :-) :-)
Μετά απο αρκετό καιρό κατάφερω και γω να χάσω 1 kg.
4 ακόμα.....
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 15:13, 08-02-10:

Μπράβο helga!!!!!Μπράβο!!!!

Υπομονή και επιμονή!
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,789 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 15:39, 08-02-10:

Ουαου ρε. Μπραβο Μαρω
Επιμονη θελει οντως.
Και γω θελω να χασω 5 κιλα, αλλα δεν βλεπω προκοπή. -.-
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 18:24, 08-02-10:

Πάρε απόφαση οτι θες οντως να κανεις δίαιτα και θα το πετυχεις...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,713 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε: στις 21:53, 08-02-10:

εγω εβαλα 2 κιλα (αλλα εχασα ποντους). Εχω σταματησει εδω και καιρο να ασχολουμαι με το βαρος μου. Περισσοτερο να στοχευετε στην μειωση του σωματικου λιπους παρα στο ποσα κιλα δειχνει η ζυγαρια Εννοειται πως πανω απο ολα η γυμναστικη. Οι διαιτες (κυριως αυτες που σου στερουν γλυκα, λιπαρα κτλ) ειναι αχρηστες. Αντι για διαιτα θα μπορουσατε να περπατατε περισσοτερο ή να τρεχετε 30 λεπτα καθημερινα. Ετσι θα κανετε και καλο στον εαυτο σας!
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 22:10, 08-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
εγω εβαλα 2 κιλα (αλλα εχασα ποντους). Εχω σταματησει εδω και καιρο να ασχολουμαι με το βαρος μου. Περισσοτερο να στοχευετε στην μειωση του σωματικου λιπους παρα στο ποσα κιλα δειχνει η ζυγαρια Εννοειται πως πανω απο ολα η γυμναστικη. Οι διαιτες (κυριως αυτες που σου στερουν γλυκα, λιπαρα κτλ) ειναι αχρηστες. Αντι για διαιτα θα μπορουσατε να περπατατε περισσοτερο ή να τρεχετε 30 λεπτα καθημερινα. Ετσι θα κανετε και καλο στον εαυτο σας!
Είναι ανάλογα το άτομο. Ένα άτομο με νορμάλ ΔΜΣ ίσως ναι να κανει αυτο που λες...Ενας ομως που εχει μεγαλυτερο απο το φυσιολογικο ΔΜΣ τοτε θα πρεπει να κανει και διατροφη και αυτο που λες.

Αααα...Και μην ξεχάσετε να ερωτευτείτε!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Noisette : 09-02-10 στις 01:47. Αιτία: ξεχασα κατι σημαντικο
Παράθεση

din@ (Κων/να)

Νεοφερμένος

H Κων/να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H din@ έγραψε: στις 22:04, 10-02-10:

εγω εξαιτιας ενος προβληματος υγειας πηρα 20 κιλα!φρικαρα τελειως!!!με τη βοηθεια διαιτολογου εχασα τα 11 και συνεχιζω!!!
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 22:52, 10-02-10:

20 κιλά?Τουλάχιστον εχεις χασει ενα μεγαλο μερος...Μπράβο!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους