[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το στικ πάντως είναι γενικά βαρύ. Είναι προτιμότερα τα μέικαπ σε υγρή μορφή, εκτός αν έχεις να καλύψεις ακμή ή μεγάλα σημάδια.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν με βολεύει το υγρό καθόλου, μου φαίνεται αηδία :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως είναι πιο ελαφρύ, όπως και να το κάνεις. Αν δεν το αντέχεις, ε, δεν μπορώ να σου πω και πολλά.. αλλά το στικ να το ξεβάφεις πάντα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_1988

Νεοφερμένος

Η maria_1988 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεία σας.. Τα μαλλιά μου ήτανε καστανό σκούρο και εγώ ήθελα να τα κάνω ξανθά. 'Οταν πήγα στο κομμωτήριο μου έβαλαν βαφή για να ανοίξει το χρώμα όμως το χρώμα βγήκε μελί. Μπορώ να κάνω ξανά βαφή για να ανοίξει το χρώμα μου περισσότερο. Ή μήπως όσο άνοιξε απ' την πρώτη φορά τόσο μένει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Προφανώς για ανοίξει πιο πολύ θέλει ντεκαπάζ, που σε καμια περίπτωση δεν σου συνιστώ για όλο το μαλλί (ίσως μόνο ανταύγειες). Μη βιαστείς, καλό είναι να μεσολαβεί τουλάχιστον μήνας ανάμεσα στις βαφές (εκτός κι αν καταλάθος σου έγιναν πράσινα, οπότε θα έχεις δίκιο να επείγεσαι! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_1988

Νεοφερμένος

Η maria_1988 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Πέρασε ήδη ένας μήνας. Νόμιζα ότι 2-3 φορές μπορεί να ανοίξει το μαλλί με την ίδια βαφή. Δεν γίνεται έ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Θεωρητικά γίνεται. Αλλά μη περιμένεις καμιά φοβερή αλλαγή.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Πέρασε ήδη ένας μήνας. Νόμιζα ότι 2-3 φορές μπορεί να ανοίξει το μαλλί με την ίδια βαφή. Δεν γίνεται έ;


Με την ίδια βαφή δε νομίζω.Πετυχαίνεις όμως ομοιομορφία δεν είναι και λίγο!
Σταδιακά μπορείς να ζητάς έναν τόνο πιο ανοιχτό απο αυτό που έβαλες την προηγούμενη φορά.
Να στο πω απλά αλλιώς θα πιάσει πχ ένα πλατινέ χρώμα σε ένα μελί μαλλί και αλλιώς σε ένα καστανό.Έχεις δημιουργήσει βάση για να το ανοίξεις με ΄μια πιο ξανθιά απόχρωση.
Όμως το πιο απλό και το πιο καλό είναι να ζητήσεις πολλές και λεπτές κατάξαναθες ανταύγειες που θα στις κάνει με ντεκαπάζ και σε 2 ώρες θα είσαι το απόλυτο ξανθό babe.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
(έχεις καιρό να με δεις ε? απ το γάμο νομίζω? :P που να με δεις τωρα πως έχω γίνει :P )

Από τότε....:( Είμαι σίγουρη οτι θα είσαι μια χαρά! Οι ωραίες γυναίκες δεν αλλάζουν τόσο από την μία στιγμή στην άλλη..!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Δεν με βολεύει το υγρό καθόλου, μου φαίνεται αηδία :sick:
Μου είπε οτι το δέρμα κάτω από τα μάτια είναι πολύ λεπτό κ το μεικ απ είναι πολύ βαρύ για εκείνο το σημείο. Με την χρήση του μεικ απ υπάρχει πιθανότητα η επιδερμίδα να "σπάσει" που λένε, με αποτέλεσμα να δημιουργηθούν κάτι γραμμούλες κάτω από τα μάτια ή να γίνουν πιο έντονες οι ρυτίδες έκφρασης, καθώς κ να εμφανιστούν ρυτίδες πιο γρήγορα/εύκολα... Μου είπε οτι καλό είναι όσες κοπέλες δεν έχουν σοβαρό πρόβλημα να αποφεύγουν να βάζουν διάφορα προϊόντα κάτω από τα μάτια ΑΛΛΑ σε περιπτώσεις σαν την δική μου (που είναι λες κ έχω φάει μπουνιές) καλό θα είναι να βάζουμε λίγη ενυδατική κ από πάνω κονσιλερ που είναι πιο ελαφρύ κ για είναι ειδικό για την συγκεκριμένη περιοχή!
Κάποτε κ εγώ σιχαινόμουν το υγρό μεικ απ και το μεικ απ γενικότερα... Πήρα όμως ένα πολύ καλό σφουγγαράκι κ παρατήρησα οτι απλώνεται πολύ καλύτερα, πολύ πιο εύκολα κ έχει καλύτερα αποτελέσματα! Από τότε το έχω λατρέψει..! Νομίζω το στικ εκτός το οτι είναι πιο σκληρό για την επιδερμίδα, δεν απλώνεται εύκολα/καλά κ δεν έχει τόσο καλά αποτελέσματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ευχαριστώ Σταλίτσα. Το στικ δεν απλώνεται εύκολα;;;;; Εμένα πάλι μου φαίνεται οτι το υγρό είναι που δεν απλώνεται εύκολα και το βλέπω και στη μαμά μου αυτό... Άσε που ποτέ δεν βάζω σε όλο το πρόσωπο και το υγρο φαίνεται πιο άσχημο αν το βάλεις τοπικά μόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Ευχαριστώ Σταλίτσα. Το στικ δεν απλώνεται εύκολα;;;;; Εμένα πάλι μου φαίνεται οτι το υγρό είναι που δεν απλώνεται εύκολα και το βλέπω και στη μαμά μου αυτό... Άσε που ποτέ δεν βάζω σε όλο το πρόσωπο και το υγρο φαίνεται πιο άσχημο αν το βάλεις τοπικά μόνο...

Να σου πώ την αλήθεια μου, για τοπικα δεν ξέρω... Δεν το έχω δοκιμάσει! Μήπως βάζει παραπάνω ποσότητα από οσο χρειάζεται?? Αν βάλει λιιιιιιιιιγο ίσα ίσα κ το απλώσει καλά καλά? Από την άλλη έχει το ιδανικό για το χρώμα της μεικ απ??? Εγώ πριν βρώ το ιδανικό ήμουν πάντα λές κ είχα κάνει σολάριουμ!!! χαχαχαχχαχα!!! Μέχρι που βρήκα το ιδανικότατο χρώμα για μένα κ δεν φαίνεται καθόλου οτι φοράω μεικ απ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το υγρο make up με έχει σωσει :P
δεν το αλλάζω με τιποτα!!!!!!!!!!
Τα κόμπακτ δε μου αρέσουν καθολου... φαίνεται παντα ότι φοράς :/:
Για να μπει σωστα το υγρο make up πρεπει να φοράτε απο κάτω ενυδατική ώστε το δέρμα να ειναι "υγρο" και να απλώσει ομορφα το make up χωρίς σπασίματα/κρακελαρίσματα.
Το κλειδί είναι η σωστή ποσότητα...
Βάλτε αρχικά λίγο και κάντε μικρές κουκιδίτσες σε όλο σας το προσωπο
Μετα το απλώνετε σαν να φοράτε πάλι την ενυδατική σας κρέμα...
Θα δειτε σοβαρή διαφορά ;)

Αν έχετε make up που γυαλίζει ή σας πέσει καπου περισσοτερο, ταμπονάρετε μετά ελαφρά με λιγο χαρτί υγείας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
το υγρο make up με έχει σωσει :P
δεν το αλλάζω με τιποτα!!!!!!!!!!
Τα κόμπακτ δε μου αρέσουν καθολου... φαίνεται παντα ότι φοράς :/:
Για να μπει σωστα το υγρο make up πρεπει να φοράτε απο κάτω ενυδατική ώστε το δέρμα να ειναι "υγρο" και να απλώσει ομορφα το make up χωρίς σπασίματα/κρακελαρίσματα.
Το κλειδί είναι η σωστή ποσότητα...
Βάλτε αρχικά λίγο και κάντε μικρές κουκιδίτσες σε όλο σας το προσωπο
Μετα το απλώνετε σαν να φοράτε πάλι την ενυδατική σας κρέμα...
Θα δειτε σοβαρή διαφορά ;)

Αν έχετε make up που γυαλίζει ή σας πέσει καπου περισσοτερο, ταμπονάρετε μετά ελαφρά με λιγο χαρτί υγείας :)

Φαντάσου να βαφόσουν κιόλας! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ναι ε? :P
όλα όσα έγραψα ισχύουν για ΟΤΑΝ βάφομαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ βάζω μόνο υγρό make-up, ένα πολύ ελαφρύ της Biotherm και πολύ σπάνια, συνήθως βάζω πούδρα και μόνο! Αυτό που κάνω είναι αφού βάλω ενυδατική, να ανακατέψω το make-up με ενυδατική και να το απλώσω. Πέρα του ότι εφαρμόζει πολύ καλά, το δέρμα γίνεται πολύ λαμπερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_1988

Νεοφερμένος

Η maria_1988 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Με την ίδια βαφή δε νομίζω.Πετυχαίνεις όμως ομοιομορφία δεν είναι και λίγο!
Σταδιακά μπορείς να ζητάς έναν τόνο πιο ανοιχτό απο αυτό που έβαλες την προηγούμενη φορά.
Να στο πω απλά αλλιώς θα πιάσει πχ ένα πλατινέ χρώμα σε ένα μελί μαλλί και αλλιώς σε ένα καστανό.Έχεις δημιουργήσει βάση για να το ανοίξεις με ΄μια πιο ξανθιά απόχρωση.
Όμως το πιο απλό και το πιο καλό είναι να ζητήσεις πολλές και λεπτές κατάξαναθες ανταύγειες που θα στις κάνει με ντεκαπάζ και σε 2 ώρες θα είσαι το απόλυτο ξανθό babe.:clapup:

Αυτό ακριβώς ήθελα να κάνω. Πήγα να τα βάψω ένα τόνο πιο ανοιχτό το χρώμα ωσότου μπορέσει να ανοίξει σιγά σιγά με τις βαφές, όμως μου έιπαν ότι δεν μπορεί να ανοίξει άλλο το χρωμά. Ίσως το κομμωτήριο που πήγα να μήν είχε τις κατάλληλες βαφές, δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς ήθελα να κάνω. Πήγα να τα βάψω ένα τόνο πιο ανοιχτό το χρώμα ωσότου μπορέσει να ανοίξει σιγά σιγά με τις βαφές, όμως μου έιπαν ότι δεν μπορεί να ανοίξει άλλο το χρωμά. Ίσως το κομμωτήριο που πήγα να μήν είχε τις κατάλληλες βαφές, δεν ξέρω.

Τι χρώμα είναι το φυσικό σου;
Τώρα πόσους τόνους έχει ανοίξει (απο τοτε που τα έβαψες πρώτη φορά);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_1988

Νεοφερμένος

Η maria_1988 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Τι χρώμα είναι το φυσικό σου;
Τώρα πόσους τόνους έχει ανοίξει (απο τοτε που τα έβαψες πρώτη φορά);

Το φυσικό μου χρώμα είναι καστανό, ούτε ανοιχτό ούτε και πολύ κλειστό. Τα έβαψα πριν ενάμιση μήνα (για πρώτη φορά) και νομίζω μου είχε κάνει την πιο ανοιχτή βαφή που είχε και το χρώμα βγήκε μελί ανοιχτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Κατάλαβα.Όπως τα δικά μου.Λογικό αφού η βάση είναι καστανή.
Με πολλές επαναλήψεις θα ανοίξει κι'άλλο.Εμένα ανοίγουν κάθε φορά.Τα κάνω στο σπίτι μόνη μου και βάζω 40 βαθμούς οξυζενέ.Πάνε μια βόλτα απο τα χόντος και πάρε μία υπερξανθιστική βαφή και αν έχεις καμιά φίλη που πιάνει το χέρι της θα ανοίξουν κι'άλλο.
Η άλλη λύση είναι αυτό που προανέφερα.Αντάυγεις.Εκεί πάνω θα μπεί βαφή με ντεκαπάζ.Δεν θα φαίνεσαι "ριγε¨" αυτό μη το φοβάσαι.Θα φαίνεται πιο πλούσιο το μαλλί και θα γυαλίζει απίστευτα στον ήλιο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top