Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 574)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αφορμή του μηνύματός μου ήταν το κείμενο του Buggs (το οποίο είναι edited πλέον), αλλά αναφέρεται σε όποιον πιάνει στο στόμα του τον Σεργιανόπουλο υποθέτοντας τι θα γινόταν αν είχε παιδί μιας που ήταν ομοφυλόφιλος. Ο άνθρωπος δεν ήταν καν παντρεμένος και η αναφορά σε αυτόν ως αντ-επιχείρημα για το δικαίωμα της υιοθεσίας σε ομοφυλόφιλους είναι εντελώς άκυρη.


-petros

Εννόησα οτι αναφερόσουν στην δική μου τοποθέτηση.
Συγνώμη για την παρανόηση μου αλλά....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Ο Σεργιανόπουλος έπαιρνε ναρκωτικά. Είναι ίδιον της ομοφυλοφιλίας τα ναρκωτικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ο Σεργιανόπουλος έπαιρνε ναρκωτικά. Είναι ίδιον της ομοφυλοφιλίας τα ναρκωτικά;
Σάμπως είναι ίδιον της ομοφυλοφιλίας η δολοφονία; :P Λες και μόνο ομοφυλόφιλος κινδυνεύει από ναρκωτικά και δολοφόνους... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ο Σεργιανόπουλος έπαιρνε ναρκωτικά. Είναι ίδιον της ομοφυλοφιλίας τα ναρκωτικά;


όχι αλλά είναι ίδιον της παρούσας συζήτησης η νάρκωση

π.σ. πού δι%$%λο είναι η Μελιώ ; μα να λείπει όταν την χρειάζεσαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Αφορμή του μηνύματός μου ήταν το κείμενο του Buggs (το οποίο είναι edited πλέον), αλλά αναφέρεται σε όποιον πιάνει στο στόμα του τον Σεργιανόπουλο υποθέτοντας τι θα γινόταν αν είχε παιδί μιας που ήταν ομοφυλόφιλος. Ο άνθρωπος δεν ήταν καν παντρεμένος και η αναφορά σε αυτόν ως αντ-επιχείρημα για το δικαίωμα της υιοθεσίας σε ομοφυλόφιλους είναι εντελώς άκυρη. -petros

Εγώ πάντως αν ήμουν ορφανό και με είχαν δωσει στο κάθε Σεργιανόπουλο, μόλις μεγάλωνα θα έψαχνα να βρώ τους κοινωνικους λειτουργούς που είχαν υπογράψει την υιοθεσία (παράδοσή) μου για να τους σφάξω επίσης ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Εγώ πάντως αν ήμουν ορφανό και με είχαν δωσει στο κάθε Σεργιανόπουλο, μόλις μεγάλωνα θα έψαχνα να βρώ τους κοινωνικους λειτουργούς που είχαν υπογράψει την υιοθεσία (παράδοσή) μου για να τους σφάξω επίσης ....

Για στάκα ωρε Buggs !

Πριν τους κοινωνικούς λειτουργούς υπάρχουν οι Νομοθέτες.
Πριν τους Νομοθέτες που κακό χρόνο νάχουν σε περίπτωση τέτοιας ψήφισης, υπάρχουν οι υποκινούν τες την ψήφιση.

Σβάρνα θα πρέπει να τους πάρεις όλους τελικά!

Αιμοβόρικα ένστικτα μη βγάζεις.

Πάντως εγώ είμαι μαζί σου, αλλά μέχρι ένα σημείο.

Όσο για την υιοθεσία έστω και ενός παιδιού, εκεί δεν εγγυώμαι τίποτα απολύτως.

Υπάρχει άλλος τρόπος να βοηθήσουν τα προς υιοθεσία παιδιά και σήμερα άν επιθυμούν οποιοιδήποτε και άν είναι αυτοί.
Εκεί θα πώ οτι είναι ευεργέτες και το έργο τους μόνο μιμητές χρειάζεται και τίποτε άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
παντως δωσανε παιδι στη Κανελλη που ειναι σχεδον γνωστο απο ότι ξερω οτι ειναι λεσβια και μονη της.και στη βαννα μπαρμπα..που ειναιαυτη που ειναι.
αφηστε αν εχεις λεφτα οτι θελεις παιρνεις.. ειναι θεμα τιμης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
παντως δωσανε παιδι στη Κανελλη που ειναι σχεδον γνωστο απο ότι ξερω οτι ειναι λεσβια και μονη της.και στη βαννα μπαρμπα..που ειναιαυτη που ειναι. αφηστε αν εχεις λεφτα οτι θελεις παιρνεις.. ειναι θεμα τιμης.

Σκεφτείτε το καημένο το παιδάκι να βλεπει καμια μέρα το Μπάτμαν (ξέρετε εκείνη τη βερσιόν με τον Νικολσον για Τζόκερ) με σβυστά τα φώτα και να μπεί ξαφνικά η μητριά του ! Κι ύστερα λέμε εμείς για τραύματα της παιδικής ηλικίας !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Τελικά ο Heptamer μπορεί με άνεση να πάρει μια απλή γυναίκα και να την κάνει "μίσανδρο". Ευτυχώς υπάρχουν και άλλοι άντρες να κρίνουμε το αντρικό είδος.
Τι ακριβώς υποννοείτε αγαπητή??:P:hmm::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
παντως δωσανε παιδι στη Κανελλη που ειναι σχεδον γνωστο απο ότι ξερω οτι ειναι λεσβια και μονη της.και στη βαννα μπαρμπα..που ειναιαυτη που ειναι.
αφηστε αν εχεις λεφτα οτι θελεις παιρνεις.. ειναι θεμα τιμης.

Κοίταξε, Άγγελε: λεσβία και π#@*&να, έχουν μεγάλη διαφορά μεταξύ τους. Θέλω να πιστεύω, και δεν έχω λόγο να μην το πιστεύω.
Εξάλλου, το παιδί της Κανέλλη, θα βγεί αν μη τι άλλο πιο νορμάλ από το παιδί της Μπάρμπα, γιατί απλώς η Λιάνα όπως και τόοοοοσοι άλλοι ομοφυλόφιλοι -και μή- άνθρωποι, έχει κάποιες σπάνιες αρετές, όπως μόρφωση, εξυπνάδα, ήθος, πράγμα που την κάνει αγαπητή σε αρκετό κόσμο, και γιατί όχι στο παιδί που υιοθέτησε. Σε τι επηρεάζει η σεξουαλική της προτίμηση, την ανατροφή του παιδιού της?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εξάλλου, το παιδί της Κανέλλη, θα βγεί αν μη τι άλλο πιο νορμάλ από το παιδί της Μπάρμπα, γιατί απλώς η Λιάνα όπως και τόοοοοσοι άλλοι ομοφυλόφιλοι -και μή- άνθρωποι, έχει κάποιες σπάνιες αρετές, όπως μόρφωση, εξυπνάδα, ήθος, πράγμα που την κάνει αγαπητή σε αρκετό κόσμο, και γιατί όχι στο παιδί που υιοθέτησε.
η καννελη ειδικα δεν ειναι ψυχολογικα καλα..γραφικη ειναι..
φαινεται ανισορροπη ψυχολογικα..

και ας αφησουμε την εξυπναδα κατα μερος..να σου δειω εγω πανεξυπνους τρελους..

και η μπαρμπα πιο νορμαλ ψυχολογικα φαινεται ...

να βλεπουμε την ουσια..της ψυχολογιας και του χαρακτηρα..

προτιμω μια νορμαλ πορνη γυναικα απο μια λεσβια παρα-μορφωμενη ..ετσι απλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
η καννελη ειδικα δεν ειναι ψυχολογικα καλα..γραφικη ειναι..
φαινεται ανισορροπη ψυχολογικα..

Η Κανέλη ανισσόροπη; Μα τι λές τώρα; ! Τα παιδιά μου όταν την είδαν μια φορά στις ειδήσεις, την έβγαλαν ο Τζόκερ, επειδή την προηγούμενη είχαν δεί τον Νίκολσον σ'εκείνη τη ταινία. Είχε και η Λιάνα το γνωστό της ύφος θα σας φάω όλους ζωντανούς άτιμοι ψεύτες κλέφτες κλπ, πώς να μην γίνει; Απο παιδί κι απο τρελό μαθαίνεις την αλήθεια τελικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και δεν παντρευτηκε ποτέ ουτε εκανε παιδι.
τυχαιο?
δε νομιζω..;)

ετσι μουρλη ηταν και η λσβια γατα μου που σου λεγα..ουτε με γατο πηγε ποτέ ουτε γεννησε.

και λαλησε..

να τα ακουτε αυτα εσεις οι γυναικες..:P

οσο ειναι καιροοςς..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
ομως υιοθέτησε παιδί έτσι δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ποιος, η γάτα του Άγγελου;; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
οχι μωρέ, η κανέλλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ποιος, η γάτα του Άγγελου;;
ναι.πώς το καταλαβες?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Παντως της Μπαρμπα το παιδι ειναι δικο της και οχι υιοθετημενο! Μην την μπερδευετε με την Ντενιση.

Τα υπολοιπα περι ανηθικοτητας και ανισορροπιας δεν τα σχολιαζω, διοτι τα θεωρω το λιγοτερο χαζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλα..αφου ειναι δικο της..ναξει..πώς ειχα την εντπωση πως το υιοθετησε?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
καλα..αφου ειναι δικο της..ναξει..πώς ειχα την εντπωση πως το υιοθετησε?:hmm:

Aααα τωρα που ειναι δικο της, νταξξξξ, ειναι και καλη μανα, ε?! :P:P:P:P
Ε ρε ξυλο που θελετε
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top