[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

maria_1988

Νεοφερμένος

Η maria_1988 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παλιά έκανα συνέχεια ανταύγειες και το ντεκαπάζ μου έκοβε το μαλλί μου. Οπότε τώρα άρχισα τις βαφές. Περίπου πόσο μπορεί να ανοίξει το μαλλί δηλαδή; Ανοίγει αρκετά ή ίσια που φένεται λιγάκι η διαφορά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Με 40 βαθμούς οξυζενέ πάντως, να είσαι κι έτοιμη να τα κλάψεις σύντομα.. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Παλιά έκανα συνέχεια ανταύγειες και το ντεκαπάζ μου έκοβε το μαλλί μου. Οπότε τώρα άρχισα τις βαφές. Περίπου πόσο μπορεί να ανοίξει το μαλλί δηλαδή; Ανοίγει αρκετά ή ίσια που φένεται λιγάκι η διαφορά;

Μέχρι μισό με ένα τόνο τη φορά μπορείς να πετύχεις;)

Με 40 βαθμούς οξυζενέ πάντως, να είσαι κι έτοιμη να τα κλάψεις σύντομα.. :worry:
Μπα καγιράκι.Ούτε τα κλαίω ούτε τα καίω.Τα βάφω εδώ και 8 χρόνια έτσι και δεν πέφτει ούτε μία τούφα. Με μία μασκούλα στο τέλος και είναι πάντα ενυδατωμένα.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Χαίρομαι, αλλά προφανώς έχεις πολύ καλή τρίχα γιατί ξέρω άλλες που ..άσ'το καλύτερα! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_1988

Νεοφερμένος

Η maria_1988 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μέχρι μισό με ένα τόνο τη φορά μπορείς να πετύχεις;)


Μπα καγιράκι.Ούτε τα κλαίω ούτε τα καίω.Τα βάφω εδώ και 8 χρόνια έτσι και δεν πέφτει ούτε μία τούφα. Με μία μασκούλα στο τέλος και είναι πάντα ενυδατωμένα.
:)

πόσων ετών είσαι αν επιτρέπεται?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μαρία καλώς ήρθες στην παρέα... θα σε παρακαλέσω να μην γράφεις με greeklish καθότι απαγορεύονται απ τους κανισμούς της παρέας μας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_1988

Νεοφερμένος

Η maria_1988 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Το ξέχασα. Απολογούμαι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν υπάρχει προβλημα ;) όοοολα καλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Ξέρει κάποια να μου προτείνει κάποιο καλό σίδερο μαλλιών με κεραμικές πλάκες? (ελπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμιση, στείλτε μου με πμ αν είναι)
Με ένα απλό search βρήκα ότι η babyliss μόνο έχει γύρω στα 15 μοντέλα:confused:
υπάρχει και ένα που λέγεται belissima και έχω ακούσει καλά λόγια...
Τα μαλλιά μου είναι σγουρά και ισιώνουν δύσκολα, θέλω κάτι που να κάνει καλή δουλειά πραγματικά.
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κορίτσια καλημέρα θέλω βοήθεια στήν φώτο είμαι εγώ πρίν 5 μήνες θέλω να κάνω αλλαγές στα μαλιά στο βάψημο και γενικά να κάνω στροφή σε όλα, πήτε γνώμες παρακαλώ βοηθήστε με να βάψω ακόμα και τα μαλιά μου ή κούρεμα ότι θέλετε πείτε ακουώ ιδέες:)

Σε αυτή τη φώτο όπως πάντα είμαι άβαφτή και γενικά πές ότι μόλις ξύπνησα άρα ΄μήν πήτε τίποτα για κακό μακιγιάζ σας σκότωσα:P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πιστεύω ότι ένα έντονο κόκκινο σε συνδυασμό με μια χοντρή περμανάντ ή μια φόρμα ώστε να γίνει μπούκλα και να αποκτήσεις όγκο, θα είναι ΣΟΥΠΕΡ!

είναι κρίμα να το κόψεις αφού είναι μακρύ....
αν πάλι θες οπως και δήποτε... ένα καρρέ με μύτες μπροστά θα μου άρεσε... άλλος τύπος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
όταν λές περμανάν τι ένοείς; είναι αυτό που σγουρένει το μαλλί; άν γεν κόψω το μαλί μπορώ να κάνω μήτες πάνω σε αυτό; ή να κόψω κάτι που να ελαυρήνει;

και ερώτηση να κάνω σταθερή βαφή; ή χρωμοσαμπουάν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ναι αυτό που το κάνει σγουρό είναι η περμανάντ...
αν το κάνεις έτσι, όχι δε θα μπορείς να έχεις μύτες που θα φαίνονται εκτός όταν θα το ισιώνεις

και εγώ πιστεύω μόνιμη βαφή καλύτερα
έχεις σκούρο μαλλί και δε θα κρατήσει το χρωμοσαμπουάν

επίσης... περίμενε να πουν κι άλλες τσούπρες τη γνώμη τους... θα πάρεις κάργα γνώμες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το μαλλί σου τι είναι, καλό μου; Σπαστό υποθέτω; Με μέτρια τρίχα ή χοντρή;

Εγώ θα δοκίμαζα ένα κούρεμα πιο μοντέρνο, με "σκάλες", πιο ντεγκραντέ...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πάντως αυτό το κόκκινο είχα κατά νου μου για την Μάνια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν μιλάω, δεν με εμπιστεύομαι σ' αυτά! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Το μαλλί σου τι είναι, καλό μου; Σπαστό υποθέτω; Με μέτρια τρίχα ή χοντρή;

Εγώ θα δοκίμαζα ένα κούρεμα πιο μοντέρνο, με "σκάλες", πιο ντεγκραντέ...


Το μαλλί μου είναι μέχρι την μέση και φράτζα έχω πιό μακρια άν το κάνω σε αυτό το στίλ μπορώ να το έχω πιό μακρύ;
το μαλλι μου γίνετε πότε ίσιο και πότε σγουρό ανάλογα την διάθεση μου:)

πάντως αυτό το κόκκινο είχα κατά νου μου για την Μάνια :P

Με αντάβγες είναι αυτό; ή να το κάνω σκέτο κόκκινο;

Εγώ πάλι δεν μιλάω, δεν με εμπιστεύομαι σ' αυτά! :redface:
μην αγχώνεσε απο το να πάω άσχετη και να μου κάνει το μαλλι της τρελλή και δεν θα καταλαβένω τι μου λέει καλύτερα να μου λές εσύ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, ή κοκκινωπό... απλά εγώ πρότεινα και το άνισο κόψιμο, γιατί κι εγώ σπαστό μαλλί έχω και του πάει πολύ αυτή η κουπ!! Για να αγκαλιάζει το πρόσωπό σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ναι, ή κοκκινωπό... απλά εγώ πρότεινα και το άνισο κόψιμο, γιατί κι εγώ σπαστό μαλλί έχω και του πάει πολύ αυτή η κουπ!! Για να αγκαλιάζει το πρόσωπό σου!!


Το σπάσιμο ειναι απο τον λαιμό και κάτω απο πάνω είναι πάντα ίσιο, είναι λίγο περίεργο σαν το αφεντικό του:D

Ωραία μου αρέσει άν δεν κόψει πολλύ άρα κρατάμε το άνησο για αρχή:)

Η περμανάν τι κάνει είπαμε; απλά σηκώνει το μαλλί; το φουντώνει; αυτή η κοπέλα στην φώτο έχει κάνει; :hmm:

Τι ρωτάω η γυναίκα σήμερα!!!! πάντως όταν φτιαχτώ θα στήλω φώτο να δείτε την άλλαγή:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
κι εγω συμφωνω με το γιδι μανια μου...
να το κοψεις λιγο το μαλλι και να το βαψεις κοκκινο... με η χωρις ανταυγιες... ;) οπως θελεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top