• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ορθοδοντική - Σιδεράκια

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Ξεθαβω το θεμα.
Θελω να κανω μια ερωτηση:Τα σιδερακια μπαινουν μονο σε προ-ενηλικη ηλικια η μπορει και καποιος ενηλικας να βαλει;
Και εαν βαλει,ποσο αποτελεσματικα θα ειναι;
Και τελος εαν δεν μπορει να βαλει διορθωνεται κατι στην οδοντοστοιχια με χειρουργικη επεμβαση, η ειναι χαμενος κοπος πλεον;
ναι μπορει και καποιος ενηλικας να βαλει σιδερακια,οπως εγω:P
τα δοντια θα ισιωσουν σιγουρα,αλλα αν ο ενηλικας εχει προβλημα γναθου αυτο δεν μπορει να διορθωθει,ενω σε ενα παιδακι μπορουν να διορθωσουν και την γναθο...
καποιοι προτιμουν τις οψεις(νομιζω λεγονται)στην ουσια χτιζουν πανω απο το δοντι μια λεπτη μεμβρανη η οποια το δειχνει ισιο...αισθητικη οδοντιατρικη,κοστιζουν πανακριβα,και δεν ξερω κατα ποσο κρατανε,οι ανθρωποι του θεαματος ως συνηθως βαζουν για να φαινονται πιο λευκα,δεν κανουν οπως νομιζουν καποιοι συνεχως λευκανση...
εχω δει και μια αλλη μεθοδο στην οποια τροχιζουν το περισσοτερο δοντι,και το χτιζουν ισιο...

η πιο καλη λυση και μονιμη βεβαια και οικονομικη ειναι τα σιδερακια...εγω τα εβγαλα στα 26 μου..κ εχω χαμογελο σαν απο διαφημιση οδοντοκρεμας πλεον:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
3 χρόνια και 2 μήνες..ελπίζω πως μέσα στην Άνοιξη θα τα βγάλω!
Βέβαια μιας και το πρόβλημα μου ήταν η άνω γνάθος αρχικά΄έβγαλα 2 δόντια και έβαλα σιδεράκια μόνο πάνω...τώρα ανησυχώ μήπως τα κάτω δόντια αρχίσουν να στραβώνουν και το αποτέλεσμα να έιναι μισό:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
είχα απο τα 19 μέχρι τον Νοέμβριο που τα έβγαλα.
2 χρόνια

στην αρχη είναι ταλαιπωρία γιατί πονάνε. μετά τα συνηθίζεις.
εγώ είχα βάλει τα άσπρα σιδεράκια. είναι βέβαια πιο ακριβά, αλλα αισθητικά είναι πολύ καλλίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
είχα βάλει και εγώ, από τη 1η γυμνασίου μέχρι τη 1η λυκείου.:/:
δεν είχα πρόβλημα αισθητικά,
δηλαδή τα δόντια μου ήταν ίσια από μόνα τους, αλλά ένα δόντι δεν είχε βγει καθόλου
και το είχαν πλακώσει τα άλλα με αποτέλεσμα να μην έχει χώρο για να βγει πια.
Είχε δηλαδή πάει στραβά όλη η μεριά... ήταν πρόβλημα που δε φαινόταν στο μάτι αλλά ήθελε χρόνο να φτιάξει.
(Πρέπει η γραμμή των 2 μπροστινών δοντιών στην άνω γνάθο να είναι στην ίδια ευθεία με τη γραμμή των 2 δοντιών στη κάτω)
Έτσι, με τα σιδεράκια άνοιξε ο χώρος και το δόντι βγήκε μόνο του,
χωρίς να το τραβάει ο οδοντίατρος ή τίποτα τέτοιο.

Αλλά εγώ προσωπικά ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ :(
Όσον αφορά το ψυχολογικό καθόλου, μια μικρή αλλαγή στην αρχή μετά συνηθίζεις και εσύ και οι γύρω σου.
Θυμάμαι όμως τον εαυτό μου να υποφέρει από το πόνο σε σημείο να μη μπορώ να ανοίξω το στόμα μου.
Προφανώς στο μηνιαίο ραντεβού με το γιατρό που τα στένευε(ή έβαζε δαχτυλίδια, λαστιχάκια κλπ)
ήταν λογικό να πονάς(μάλιστα πονούσα θυμάμαι τόσο που δε μπορούσα να φάω τότε και έφτανα σε σημείο να κλαίω αν και γενικά αντέχω πολύ το πόνο).
Αλλά το χειρότερο είναι πως ενώ το βράδυ που κοιμόμουν, ήμουν μια χαρά, το πρωί είχα πρόβλημα.
Μου γρατζουνούσαν τα σιδεράκια το στόμα στο εσωτερικό και με έτσουζε.Το είπα στον οδοντίατρο και μου είχε δώσει κάτι διάφανα να κολλήσω πάνω στα σιδεράκια-σαν πλαστελίνη άχρωμη-αλλά δεν έκανε δουλειά.
Έτσι σκέφτηκα να κάνω αυτό: πριν κοιμηθώ έβαζα λίγο βαμβάκι ανάμεσα στο κάτω χείλος και τα σιδεράκια και έτσι δεν υπήρχε επαφή οπότε το πρόβλημα είχε λυθεί :)
Όποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα, προτείνω να το δοκιμάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Είχα βάλει και εγώ!! Λοιπόν...απο την πεμπτη δημοτικού μέχρι και την 3η γυμνασίου...ο μέχρι τώρα απολογισμός είναι τραγικός...8 σφραγίσματα...τα δοντάκια μου :cry_x: Αλλά....τα τωρινά μου με τα σφραγισματα βέβαια στα πίσω δόντια είναι αλφάδι!! Άξιζε ο πόνος αν εξαιρέσουμε τα σφραγίσματα που ουτε καν φαινονται! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger8755

Νεοφερμένος

Η tiger8755 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους σας σήμερα πήγα στο ιατρείο πατησιών [...] για το σύστημα FASTBRACES μου φάνηκε πολύ καλό αλλά θέλω να ρωτήσω. Γνωρίζει κανείς το ορθοδοντική θεραπεία με το σύστημα FASTBRACES ίσια δόντια σε 1 χρόνο με πολύ καλή τιμή. είναι ασφαλές? Έχει αποτέλεσμα ? θα ήθελα να ακούσω εμπειρίες η στείλτε μου προσωπικό μήνυμα αν θέλετε. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

KaterinakiGLIKA

Νεοφερμένος

Η KaterinakiGLIKA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
εγω εβγαλα τρια δοντια και ο ορθοδοντικος μου δεν μου εβαλέ ποτε σιδερακια
μονο μασελακια τα οποια τα εβγαζα οταν ετρωγα τα πρωτα 2,5 χρονια για την πανω και την κατω γναθο και τωρα τα φοραω μονο το βραδυ
το αποτελεσμα ειναι εξισου καλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Σιδερακια ειχα φορεσει και εγω απο την 5η δημοτικου μεχριν τα τελη της 1ης γυμνασιου . Τα δοντια μου εχουν διορθωθει πληρως αν και μερικες φορες με λιγο πονο (αλλα πιστεψε με αξιζε και με το παραπανω) :clapup:. Οσο αφορα το ψυχολογικο κομματι που ανεφερες οτι σε ενδιαφερει εγω ποτε δεν ειχα λαβει κανενα προβλητικο (που να με κανει να νιωσω ασχημα) σχολιο ;). Αυτο που φοραει η κορη σου το εχω ακουστα απο κατι φιλες που το ειχαν βαλλει (εγω δεν χρειαστηκε ευτυχως να το βαλλω) ειναι καπως ενοχλητικο και μερικες φορες ποναει αρκετα (αυτο με το φαγητο μην σε ανησυχει σε λιγο καιρο θα αρχισει να το συνηθιζει). Αν φοβασαι μην πληγωθει αν και δεν το νομιζω καλο θα ηταν να τη στηριζετε .. Αυτα απο εμενα για κατι αλλο εδω ειμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Αλλά εγώ προσωπικά ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ :(
Θυμάμαι όμως τον εαυτό μου να υποφέρει από το πόνο σε σημείο να μη μπορώ να ανοίξω το στόμα μου.
Προφανώς στο μηνιαίο ραντεβού με το γιατρό που τα στένευε(ή έβαζε δαχτυλίδια, λαστιχάκια κλπ)
ήταν λογικό να πονάς(μάλιστα πονούσα θυμάμαι τόσο που δε μπορούσα να φάω τότε και έφτανα σε σημείο να κλαίω αν και γενικά αντέχω πολύ το πόνο).
Αλλά το χειρότερο είναι πως ενώ το βράδυ που κοιμόμουν, ήμουν μια χαρά, το πρωί είχα πρόβλημα.
Μου γρατζουνούσαν τα σιδεράκια το στόμα στο εσωτερικό και με έτσουζε.

:eek:
Δεν είχα ιδέα ότι πονάνε! :/:
Αυτή την στιγμή αισθάνομαι τυχερή που δεν τα χρειάζομαι :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ε τι θες βρε Σοφία; :P Να πάνε τα δόντια στην θέση τους χωρίς καθόλου πόνο; Κάθε μήνα πας στον ορθοδοντικό και στα σφίγγει.

Εγώ είχα βάλει στην 1η γυμνασίου μέχρι και τέλος 2ας. Ενάμιση χρόνο δηλαδή τα είχα και τώρα είναι μια χαρά, δεν έχω κανένα πρόβλημα. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Τα κενά σχεδόν έκλεισαν, μετά θα κάνουμε μερικές διορθώσεις σε μερικά δόντια που στράβωσαν ίσως λόγω κάποιου λάθους του γιατρού ή ανωμαλίας του δοντιού..και μέχρι τέλη καλοκαιριου θα τα βγάλω:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Τα κενά σχεδόν έκλεισαν, μετά θα κάνουμε μερικές διορθώσεις σε μερικά δόντια που στράβωσαν ίσως λόγω κάποιου λάθους του γιατρού ή ανωμαλίας του δοντιού..και μέχρι τέλη καλοκαιριου θα τα βγάλω:clapup:
Να σαι σίγουρος ότι θα σαι για πολλές μέρες σαν να έχεις καταπιεί κρεμάστρα!!!


:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Να σαι σίγουρος ότι θα σαι για πολλές μέρες σαν να έχεις καταπιεί κρεμάστρα!!!


:thumbup:
και είναι καλό αυτό?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.

BeetleJuice

Νεοφερμένος

Ο BeetleJuice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Επενδυτής και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδία κανά ορθοδοντικό στα νότια προάστια με καλές τιμές σε πμ; Έχω πάει σε 2 στην Καλλιθέα. Η μία μου ζήτησε 2400 για κανονικά σιδεράκια και 2800 αν βάλω τα διάφανα (πορσελάνινα), και ένας άλλος 2200 τα κανονικά και 2500 τα διάφανα. Επίσης η πρώτη μου είπε πως έχω ελαφρά μορφή προγναθισμού (τα κάτω μπροστά δόντια είναι πιο μπροστά από τα πάνω) την οποία μπορώ να διορθώσω με χειρουργική επέμβαση αν το θέλω 6-7 μήνες αφού βάλω τα σιδεράκια αλλά όταν το είπα του άλλου είπε δεν χρειάζεται θα είναι τσάμπα λεφτά και πως αν βγάλω κάποια δόντια από την κάτω γνάθο τα δόντια θα έρθουν στην θέση τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Βασικα εγω μενω κρητη και ειχα βαλει σιδερακια για 3 χρονια και κατι (αν θυμαμαι καλα) μου ειχα παρει 2.000 ευρω , εδω που ειμαι εγω παραπανω απο 2.000 δεν παιρνουν (εκτος και αν βαλεις διαφανη) ;) για να παιρνει πανω απο 2.000 στα κανονικα δεν ξερω εμενα κατι δεν μου παει καλα .. Οσο για το να βγαλεις δοντια και να κανεις επεμβαση : θα σου πω τι μου ειχε πει η δικια μου ορθοδοντικος : "Τα σιδερακια τα βαζεις για να αποφυγεις να διορθωσεις το προβλημα που εχεις (η ανω γναθος μου ηταν πιο μπροστα απο την κατω) με αυτα και να αποφυγεις την επεμεβαση αν ειναι να βαζεις σιδερακια και να κανεις ΚΑΙ επεμβαση κανε μονο ενα απο τα 2" οσο για τα δοντια εγω δεν εβγαλα κανενα και πριν καταληξω σε αυτη την ορθοδοντικο που πηγα , ειχα παει σε αλλον 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Παιδία κανά ορθοδοντικό στα νότια προάστια με καλές τιμές σε πμ; Έχω πάει σε 2 στην Καλλιθέα. Η μία μου ζήτησε 2400 για κανονικά σιδεράκια και 2800 αν βάλω τα διάφανα (πορσελάνινα), και ένας άλλος 2200 τα κανονικά και 2500 τα διάφανα. Επίσης η πρώτη μου είπε πως έχω ελαφρά μορφή προγναθισμού (τα κάτω μπροστά δόντια είναι πιο μπροστά από τα πάνω) την οποία μπορώ να διορθώσω με χειρουργική επέμβαση αν το θέλω 6-7 μήνες αφού βάλω τα σιδεράκια αλλά όταν το είπα του άλλου είπε δεν χρειάζεται θα είναι τσάμπα λεφτά και πως αν βγάλω κάποια δόντια από την κάτω γνάθο τα δόντια θα έρθουν στην θέση τους.
Ορθοδοντικό δεν ξέρω να σου προτείνω μια και δεν είμαι από Αθήνα όμως επειδή έχω τραβήξει πολλά από το θέμα σιδεράκια μπορώ να σου πω ότι οι τιμές αυτές είναι απόλυτα λογικές και να μην εμπιστευτείς κάποιον που κατεβάζει κατά πολύ την τιμή. Επίσης χωρίς να είμαι σίγουρη το πρόβλημα αυτό μπορεί να διορθωθεί-βελτιωθεί με κάτι λαστιχάκια που φοράς κάμποσες ώρες την ημέρα πάνω στα σιδεράκια σου. Θα ηταν καλύτερα να πας σε κάποιον που έχεις δει το αποτέλεσμα του σε στόμα γνωστου και επίσης να είναι προσιτός και φιλικός άνθρωπος. Επίσης αν είναι να βγάλεις δοντια ΜΟΝΟ τα πίσω πίσω. Μια εξαιρετη επιστήμονας :mad:μου έβγαλε ένα γομφίο όταν ήμουν 11 χρονών. Για να διορθωθεί το πρόβλημα που προκάλεσε φορούσα σιδεράκια 4,5 χρόνια και για να τα βγάλω πριν λίγους μήνες έβαλα ψεύτικο δόντι... Γενικά ψάξε το πολύ πριν αφήσεις κάποιον να σου βάλει τα μεταλλα του μέσα στο στόμα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeetleJuice

Νεοφερμένος

Ο BeetleJuice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Επενδυτής και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σε αυτό το βιντεάκι https://youtu.be/bMNZg2jm_F0 δείχνει πως φτιάχνονται και τα δόντια και ο προγναθισμός. Φαίνεται να είναι επίπονο. Βέβαια το δικό μου το πρόβλημα είναι πολύ μικρό και όπως μου είχε πει ο γιατρός θα ήταν πολλά λεφτά για πολύ μικρή βελτίωση. Για εξαγωγή πάντως σίγουρα μιλάμε για πίσω δόντια. Θα πάω να πάρω και άλλες γνώμες αλλά το ιδανικό θα ήταν να βρω κάποιον με τα διάφανα σιδεράκια γύρω στο διχίλιαρο. Κάπου άκουσα πως υπάρχει κρίση στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Τον Σεπτέμβριο....τέλος:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BabaloO

Νεοφερμένος

Η BabaloO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
παιδιά εμένα μου ζήτησαν 3.000!!!! φορούσα σιδεράκια για 1,5 χρόνο και τα έβγαλα προχθές :clapup: μου έδωσε μασελάκια για πάνω και κάτω και μου είπε πρέπει να τα φοράω 3 μήνες μέρα-νύχτα (δυστυχώς) και μετά μόνο στον ύπνο και στο σπίτι! Το κακό βέβαια είναι ότι το πάνω μασελάκι είναι κάπως μεγάλο και χοντρό από μέσα και με ενοχλεί στην ομιλία! κατά τα άλλα όλα οκ από την εμπειρία μου με τα σιδεράκια! όταν τα είχα πρωτοβάλει θυμάμαι τις πρώτες μέρες δεν μπορούσα να φάω από τον πόνο λόγω της ξαφνικής πίεσης, αλλα μετα ο πόνος έφυγε (πάλι καλά) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top