[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Θάλεια...χέσε με! :P
Τη πλένω τη μάπα μετά το ντεμακιγιάζ, αλλά όχι όταν βγαίνω το βράδυ, δε'πα να βγάλω σπυριά σε όλη τη μούρη και να μη μπορώ να βγω μήνα έξω, χέστηκα!
Δεν έχω την υπομονή 9 το πρωί να κάθομαι να ξεβάφομαι, να πλένω πρόσωπο κτλ, ξεβάφομαι, ξεραίνομαι στον ύπνο και όταν ξυπνήσω και μπω για μπάνιο τα κάνω εκεί όλα τα υπόλοιπα,το πολύ που βγαίνω βέβαια βράδυ, μια φορά το 6μηνό, αλλά σε γενικές γραμμές το καθαρίζω και με σαπουνάκι μετά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
παίρνω ντεμακιγιάζ μαζί μου και ξεβάφομαι στην επιστροφή, μέσα στο αμάξι,
έτσι εξηγηται.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
έτσι εξηγηται.:worry:

Γυναικείο Σαλόνι, τελευταίο ποστ ο Άγγελος :P Χαχαχαχαχα δεν ήξερα τι θα δω :P :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Δεν οδηγώ εγώ μωρέ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Θάλεια...χέσε με! :P
Τη πλένω τη μάπα μετά το ντεμακιγιάζ, αλλά όχι όταν βγαίνω το βράδυ, δε'πα να βγάλω σπυριά σε όλη τη μούρη και να μη μπορώ να βγω μήνα έξω, χέστηκα!
Δεν έχω την υπομονή 9 το πρωί να κάθομαι να ξεβάφομαι, να πλένω πρόσωπο κτλ, ξεβάφομαι, ξεραίνομαι στον ύπνο και όταν ξυπνήσω και μπω για μπάνιο τα κάνω εκεί όλα τα υπόλοιπα,το πολύ που βγαίνω βέβαια βράδυ, μια φορά το 6μηνό, αλλά σε γενικές γραμμές το καθαρίζω και με σαπουνάκι μετά....

Εγώ κοπέλα μου, τις περισσότερες φορές που γυρνάω μετά τις 3 ούτε που ξεβάφομαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
For the record, κάπου διάβασα πως τα μαντιλάκια σκέτα δεν αρκούν,μένουν υπολείμματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εγώ κοπέλα μου, τις περισσότερες φορές που γυρνάω μετά τις 3 ούτε που ξεβάφομαι. :P

Α, ωραία!
Δικιά μου είσαι εσύ! :redface:
Ουουουουου σαν δε τρεπόμαστε λέω εγώ...!
Πάντως σοβαρά, όσες έχουν υπομονή να ξεβάφονται να πλένουν και μάπα/πόδια και ιστορίες, μπράβο τους, εγώ αυτά τα λίγα και με μεγάλο τεμπελιό τα κάνω κάθε φορά. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Α, ωραία!
Δικιά μου είσαι εσύ! :redface:
Ουουουουου σαν δε τρεπόμαστε λέω εγώ...!
Πάντως σοβαρά, όσες έχουν υπομονή να ξεβάφονται να πλένουν και μάπα/πόδια και ιστορίες, μπράβο τους, εγώ αυτά τα λίγα και με μεγάλο τεμπελιό τα κάνω κάθε φορά. :/:

Eγώ ειδικά αν έχω πιει και τίποτα παραπάνω -τις περισσότερες φορές- ούτε θέλω να ξεντυθώ. Άντε μόνο κανά καλσόν (αν φοράω) βγάζω και φυσικά το σουτιάάάν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Μια απ'τα ίδια :P
Καλοκαιράκι άντε μένω και με το βρακί, το χειμώνα είναι το θέμα, που από τη μια κρυώνω, από την άλλη βαριέμαι να αλλάξω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο θέμα, αλλά θέλω να ρωτήσω - γιατί δεν κάνει να κοιμάσαι με το σουτιέν; (Εκτός από αυτό που λένε πως μπορεί να πάθεις ασφυξία, το οποίο βρίσκω κάπως αδύνατον).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο θέμα, αλλά θέλω να ρωτήσω - γιατί δεν κάνει να κοιμάσαι με το σουτιέν; (Εκτός από αυτό που λένε πως μπορεί να πάθεις ασφυξία, το οποίο βρίσκω κάπως αδύνατον).

Βασικά εμένα δεν με βολεύει. :redface: Βέβαια, απ'όσο ξέρω αν φοράς πολλές ώρες το σουτιέν και δεν το βγάζεις καθόλου μπορεί να σου μείνουν σημάδια (αισθητικό θέμα) ή να δημιουργηθούν κάποια λιπωματάκια ή μικροί ογκίσκοι. Δεν είμαι σίγουρη ωστόσο. Ξέρω κοπέλες πάντως, που δεν βγάζουν το σουτιέν ούτε στον ύπνο γιατί λένε ότι έτσι νιώθουν "ασφάλεια".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο θέμα, αλλά θέλω να ρωτήσω - γιατί δεν κάνει να κοιμάσαι με το σουτιέν; (Εκτός από αυτό που λένε πως μπορεί να πάθεις ασφυξία, το οποίο βρίσκω κάπως αδύνατον).

Δεν ξέρω αν δεν κάνει, εγώ το βγάζω συνήθως, δεν μπορώ με ζορίζει στον ύπνο.:redface:
Από εκεί και πέρα αν το φοράω 3-4 μέρες συνεχόμενα, μου αφήνει σημάδια και κοκκινίλες, ε και οκ, από αισθητικής άποψης δεν το λες και ιδανικό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Βασικά εμένα δεν με βολεύει. :redface: Βέβαια, απ'όσο ξέρω αν φοράς πολλές ώρες το σουτιέν και δεν το βγάζεις καθόλου μπορεί να σου μείνουν σημάδια (αισθητικό θέμα) ή να δημιουργηθούν κάποια λιπωματάκια ή μικροί ογκίσκοι. Δεν είμαι σίγουρη ωστόσο. Ξέρω κοπέλες πάντως, που δεν βγάζουν το σουτιέν ούτε στον ύπνο γιατί λένε ότι έτσι νιώθουν "ασφάλεια".

Εγώ δεν έχω πρόβλημα, κάποιες φορές που είμαι ψόφια από την κούραση, μπορεί να κοιμηθώ με αυτό.:P
Thanks πάντως για την απάντηση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Δηλωνω guilty.:redface:

Ουτε εγω ξεβαφομαι παντα αμα γυρναω απο βολτα. :redface:
Και το σουτιεν δεν το βγαζα ποτε μεχρι φετος. Με ενοχλουσε αισθητα να μην φοραω σουτιεν οταν κοιμαμαι.
Πλεον το βγαζω σε γενικες γραμμες εκτος απο καποιες εξαιρεσεις που ισως βαριεμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Θέλω τόοσο πολύ να μαζέψω τίποτα λεφτά να πάρω επιτέλους αυτή την υπέροχη μπλέ σκιά της Mac που μου έχει κολλήσει εδώ και πόσο διάστημα και κάνεις δεν αξιώθηκε να μου πάρει.

Επίσης το Russian Red της Mac δείχνει εξαιρετικό. :redface: Αλλά είναι εντελώς χλωμό να μπορέσω να πάρω και τα δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • tumblr_m3sjey96wI1rorxb3o1_500.jpg
    tumblr_m3sjey96wI1rorxb3o1_500.jpg
    44.2 KB · Εμφανίσεις: 281

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Υπαρχουν κιαλλες εταιριες εκτος της Μακ
Ψαξου και αλλου ρε μαναρι μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Το russian red είναι ακριβώς ίδιο με της Revlon Matte Lipstick - Really Red



Το χω συγκρίνει στο χέρι και στο λέω. :P

Τώρα για την μπλε σκιά δεν ξέρω, δεν φοράω ποτέ μπλε σκιά :P Δεν πάει με τα μάτια μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Τώρα για την μπλε σκιά δεν ξέρω, δεν φοράω ποτέ μπλε σκιά :P Δεν πάει με τα μάτια μου :P

Τι χρωμα ματια εχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Τι χρωμα ματια εχεις;

Αυτό το μελοπράσινο. Η μπλε σκιά ίσως είναι η χειρότερή μου. :P
Αν φορέσω σκιά βάζω μία ζεστή απόχρωση γκρι-μωβ, όσο πιο διακριτικά γίνεται.
Αλλά συνήθως καθημερινά απλά φοράω πολύ σκούρη μωβ σκιά αντί για eyeliner κοντά στις βλεφαρίδες (η σκιά αφαιρείται πιο εύκολα μετά :P) και μαύρη μάσκαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Το russian red είναι ακριβώς ίδιο με της Revlon Matte Lipstick - Really Red



Το χω συγκρίνει στο χέρι και στο λέω. :P

Τώρα για την μπλε σκιά δεν ξέρω, δεν φοράω ποτέ μπλε σκιά :P Δεν πάει με τα μάτια μου :P
Aχά. Και υποθέτω η τιμή θα είναι και πιο προσιτή. Merci!

Diotima καλή μου με το κραγιόν κάτι γίνεται αλλά η σκιά είναι ιδιαίτερη. :redface: Δεν έχω βρεί κάτι παρόμοιο πουθενά,
εκτός από μερικές της Erre due που είναι στο ίδιο στύλ. Αλλά και πάλι δεν τρελάθηκα τόσο.

Όσο για το μπλέ χρώμα,προσωπικά μου αρέσει πολύ. Σκούρο μπλέ κυρίως,και με μαύρο μολύβι,δείχνει πολύ όμορφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top