[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
έχω δοκιμάσει το αντηλιακό του κορρέ με το γιαούρτι. σε προσφορά το χα πάρει κι εγώ. μυρίζει ωραία, δεν είναι κακό, αλλά το νιωθα κάπως βαρύ κι αυτό. μπορείς να ζητήσεις να δοκιμάσεις την υφή του για να τσεκάρεις αν ταιριάζει στο δέρμα σου.

ζήτησα σήμερα δειγματάκι από ένα φαραμακείο! θα το δοκιμάσω και θα αποφασίσω..
σε ευχαριστώ για την απάντηση :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
σχετικα με το θεμα της ενυδατικης προσωπου ανευ παραμπενς και φθηνης που λεγαμε...
περα απο bioten που εχω υποψην, βρηκα αυτη & αυτη


δε ξερω ομως για τι ηλικιες προοριζονται...
τις δοκιμασατε;γνωμες;
https://www.pharmacy4u.gr/panthenol-extra-cream-50ml-p-20342.html#.U4NM7ShGnYO
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
σχετικα με το θεμα της ενυδατικης προσωπου ανευ παραμπενς και φθηνης που λεγαμε...
περα απο bioten που εχω υποψην, βρηκα αυτη & αυτη


δε ξερω ομως για τι ηλικιες προοριζονται...
τις δοκιμασατε;γνωμες;

εμένα μου είναι άγνωστες...:confused:
χρησιμοποιώ του κορρέ με ρόδι και είμαι πολύ ευχαριστημένη! 16 ευρώ την είχα πάρει και είναι για λιπαρές/νεανικές επιδερμίδες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afro5

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
:hello::hello::hello: Γεια σαας, ειμαι λιγο ακυρη τωρα αλλα μηπως εχει καμια ναμου προτεινει καποια καλη κρεμα για σακουλες/μαυρους κυκλους κατω απο τα ματια? (χωρις καφεϊνη αν γινεται :redface:) :worry::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Γεια σας!
Έχω παααρα πολύ ξηρό δέρμα πραγματικά. Τόσο που μόνο αν με δείτε θα καταλάβετε πως είμαι. Αφού μια κοπέλα στα HONDOS όταν με είχε δει ενώ έψαχνα κάτι άλλο ήρθε και μου είπε να προσέχω πολύ και έπαθε σοκ με το πόσο χάλια είναι το δέρμα μου και μια άλλη με ρώταγε αν κάνω κάποια θεραπεία. Είναι εντελώς αφυδατωμένο δεν το αντέχω άλλο και είμαι και πολύ μικρή για να έχω τέτοιο δέρμα. Έπαιρνα την ενυδατική της avene για πολύ ξηρά δέρματα εδώ και πάνω από χρόνο αλλά δεν είμαι ευχαριστημένη. :( Το μόνο που κάνει είναι να μην είναι σε άθλια κατάσταση το δέρμα μου και να μην μοιάζει αφυδατωμένο...με λέπια δηλαδή. Δεν αισθάνομαι κάποια ουσιαστική ενυδάτωση όμως.
Μήπως έχετε κάποια να μου προτείνεται που να ενυδατώνει βαθιά και να βοηθάει το δέρμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
χμμ μήπως να δοκιμάσεις την aquavita της apivita για πολύ ξηρά δέρματα; ζήτα κάποιο δειγματάκι να δεις μήπως σου ταιριάζει. Ίσως να σε βοηθούσε και κάποιο τζελ ή κρέμα με αλόη βέρα. Κοίτα να ενυδατώνεσαι και εκ των έσω. για να έχεις τόσο έντονο πρόβλημα ίσως να φταίει και η διατροφή σου.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
χμμ μήπως να δοκιμάσεις την aquavita της apivita για πολύ ξηρά δέρματα; ζήτα κάποιο δειγματάκι να δεις μήπως σου ταιριάζει. Ίσως να σε βοηθούσε και κάποιο τζελ ή κρέμα με αλόη βέρα. Κοίτα να ενυδατώνεσαι και εκ των έσω. για να έχεις τόσο έντονο πρόβλημα ίσως να φταίει και η διατροφή σου.. :hmm:

Σκέφτηκα και εγώ αυτή την κρέμα αλλά επειδή είναι με φυσικά συστατικά φοβάμαι μήπως έχω κάποια αλλεργία. Ένα δειγματακι θα ήταν καλή ιδέα. Δεν νομίζω ότι φταίει η διατροφή μου πάντως. Κανονικά τρέφομαι και σε περιόδους που προσπαθούσα να πιο περισσότερο νερό δεν είδα βελτίωση. Μάλλον απλά έτσι είναι το δέρμα μου. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Γεια σας!Μήπως έχετε να μου προτείνετε καμιά καλή κρέμα για ραγάδες;Έχω αρκετές στους μοιρούς και το καλοκαίρι στη θάλασσα δε νιώθω και πολύ άνετα! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
:hello::hello::hello: Γεια σαας, ειμαι λιγο ακυρη τωρα αλλα μηπως εχει καμια ναμου προτεινει καποια καλη κρεμα για σακουλες/μαυρους κυκλους κατω απο τα ματια? (χωρις καφεϊνη αν γινεται :redface:) :worry::D
Μήπως κάτι τέτοιο; eye balm
Δεν ξέρω βέβαια αν περιέχει καφεΐνη, πάντως γενικά τα προϊόντα της frezyderm μου αρέσουν πολύ.
Γεια σας!
Έχω παααρα πολύ ξηρό δέρμα πραγματικά. Τόσο που μόνο αν με δείτε θα καταλάβετε πως είμαι. Αφού μια κοπέλα στα HONDOS όταν με είχε δει ενώ έψαχνα κάτι άλλο ήρθε και μου είπε να προσέχω πολύ και έπαθε σοκ με το πόσο χάλια είναι το δέρμα μου και μια άλλη με ρώταγε αν κάνω κάποια θεραπεία. Είναι εντελώς αφυδατωμένο δεν το αντέχω άλλο και είμαι και πολύ μικρή για να έχω τέτοιο δέρμα. Έπαιρνα την ενυδατική της avene για πολύ ξηρά δέρματα εδώ και πάνω από χρόνο αλλά δεν είμαι ευχαριστημένη. :( Το μόνο που κάνει είναι να μην είναι σε άθλια κατάσταση το δέρμα μου και να μην μοιάζει αφυδατωμένο...με λέπια δηλαδή. Δεν αισθάνομαι κάποια ουσιαστική ενυδάτωση όμως.
Μήπως έχετε κάποια να μου προτείνεται που να ενυδατώνει βαθιά και να βοηθάει το δέρμα;
Μήπως κάποιο προϊόν της eubos, πχ αυτό; Έχω ακούσει τα καλύτερα για τα προϊόντα της όσον αφορά τις ξηρές επιδερμίδες. Ή την κρέμα προσώπου της bepanthol, ή ακόμη και την απλή κρέμα bepanthol στο κλασικό σωληνάριο; Στη θέση σου θα ρωτούσα κι έναν δερματολόγο, μπορεί να έχει κάτι υπόψη του, που εμείς δεν το γνωρίζουμε. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Σκέφτηκα και εγώ αυτή την κρέμα αλλά επειδή είναι με φυσικά συστατικά φοβάμαι μήπως έχω κάποια αλλεργία. Ένα δειγματακι θα ήταν καλή ιδέα. Δεν νομίζω ότι φταίει η διατροφή μου πάντως. Κανονικά τρέφομαι και σε περιόδους που προσπαθούσα να πιο περισσότερο νερό δεν είδα βελτίωση. Μάλλον απλά έτσι είναι το δέρμα μου. :/:

Έχει πολύ πλούσια υφή. Ελπίζω να σε βοηθήσει. Εγώ επί χρόνια χρησιμοποιώ από την ίδια σειρά για κανονικές/ ξηρές επιδερμίδες και δεν είχα απολύτως κανένα θέμα. Πάντως αν έχεις τόσο πρόβλημα σκέψου να απευθυνθείς σε κάποιο γιατρό εμπιστοσύνης γιατί καλό δερματολόγο δύσκολα βρίσκεις..


Για ραγάδες έχω ακούσει ότι βοηθάει το αμυγδαλέλαιο :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Γεια σας!Μήπως έχετε να μου προτείνετε καμιά καλή κρέμα για ραγάδες;Έχω αρκετές στους μοιρούς και το καλοκαίρι στη θάλασσα δε νιώθω και πολύ άνετα! :/:

Kεραλοιφη με βαλσαμο ή βαλσαμελαιο, αμυγδαλελαιο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Kεραλοιφη με βαλσαμο ή βαλσαμελαιο, αμυγδαλελαιο ;)

Αλήθεια κάνει δουλειά η κεραλοιφή στις ραγάδες; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Kεραλοιφη με βαλσαμο ή βαλσαμελαιο, αμυγδαλελαιο ;)
Με βαλσαμέλαιο είναι αποτελεσματικότερη to my mind.:D
Αλήθεια κάνει δουλειά η κεραλοιφή στις ραγάδες; :)
Κάνει. Και επίσης κάνει και για ευρυαγγείες.
Τυχαίνει να τις έχω κληρονομήσει από τη μαμά μου και βάζω κάθε βράδυ για να εξαλείψω ότι εμφανίζεται.
Απλώς θέλει σε καθημερινή βάση και χωρίς να το παραμελείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Αλήθεια λέτε ρε κορίτσια; Και έχω πολλές ευρυαγγείες. Να το εφαρμόσω αν είναι. Αν και καλοκαιριάτικα γαμώτο είναι λίγο ζόρι... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Ναι κανει πολυ καλο! Εγω μονο κεραλοιφη με βαλσαμο βαζω στις ραγαδες, απλα οπως ειπε και η fairygirl θελει καθημερινα. Και αγνο και με πολλα ωφελη για το δερμα! Και το βαλσαμελαιο γενικα κανει θαυματα, εγω πηρα και φυτο να φτιαξω μονη μου βαλσαμελαιο. Για ευρυαγγειες δεν ξερω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Αααα θα το δοκιμάσω!!! :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αλήθεια λέτε ρε κορίτσια; Και έχω πολλές ευρυαγγείες. Να το εφαρμόσω αν είναι. Αν και καλοκαιριάτικα γαμώτο είναι λίγο ζόρι... :/:
Με τακτική χρήση θα σωθείς! Βλέπεις διαφορά όχι τεράστια,αλλά σιγά σιγά βλέπεις.!
Γενικά,όσο μπορείς,άφηνε την κηραλοιφή ή το βαλσαμέλαιο σκέτο να απορροφάται μόνο του.
Εγώ με το να είμαι εβδομάδες σπίτι,το βάζω 4 φορές την ημέρα (φυτικό είναι δεν παθαίνεις κάτι)
Ναι κανει πολυ καλο! Εγω μονο κεραλοιφη με βαλσαμο βαζω στις ραγαδες, απλα οπως ειπε και η fairygirl θελει καθημερινα. Και αγνο και με πολλα ωφελη για το δερμα! Και το βαλσαμελαιο γενικα κανει θαυματα, εγω πηρα και φυτο να φτιαξω μονη μου βαλσαμελαιο. Για ευρυαγγειες δεν ξερω..
Για ραγάδες (οι δικές μου είναι άσπρες πια) δεν κάνει τίποτα..:(
Μου έχουν πει για το Βio-oil αλλά δε νομίζω να κάνει κάτι. Το κακό είναι ότι όλα αυτά τα απέκτησα επειδή έκανα διατροφή και έχασα κιλά..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Εμενα ειναι κοκκινες ακομα κι εχω δει μεγαλη διαφορα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εμενα ειναι κοκκινες ακομα κι εχω δει μεγαλη διαφορα ;)
Γνωρίζουμε αν οι ραγάδες περνάνε πρώτα από το στάδιο του να΄ναι κόκκινες και μετά γίνονται άσπρες; Γιατί όλες λένε ότι οι ραγάδες είναι πρώτα κόκκινες και αν τις αφήσεις,γίνονται λευκές,αλλά εγώ άσπρες είχα παρατηρήσει από τα αρχικά στάδια.:ermm:
Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Πόσο συμφέρουν τα νερά ντεμακιγιάζ (βλέπε αυτό της Bioderma) έναντι των κανονικών γαλακτωμάτων;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Πρωτα ειναι κοκκινες και μετα γινονται ασπρες, αλλα ειχα κι εγω ραγαδες οι οποιες ηταν απο την αρχη ασπρες. Αυτες πλεον δεν υπαρχουν στο σωμα μου, τις ειχα βγαλει στην εφηβεια.. εμενα πιο πολυ με ενοχλουν τωρα που ειναι κοκκινες :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top