Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Γιατί δηλαδή πρέπει οπωσδήποτε να πιάσουμε ένα από τα δύο άκρα; Η συμπεριφορική κ κοινωνική μάθηση εφαρμόζεται στην πράξη σε όλο το ζωικό βασίλειο, είτε μιλάμε για ανθρώπους, είτε για ζώα, οπότε η αλήθεια είναι κάπου στο ενδιάμεσο της "φύσης" κ της "μάθησης". Ο κάθε παράγοντας παίζει το δικό του ρόλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
αν και το έχω ξαναγράψει.... θα το πω άλλη μια φορά...
ο ορισμός μια χαρά είναι κατ εμέ.... το πως το μεταφράζουμε στο μυαλό μας είναι το πρόβλημα όπου για τον μέσο αστό, "ανωμαλία" είναι κάτι μιαρό και ντροπής πράγματα....

ανωμαλία είναι να σου πέφτουν και τα μαλλιά απ τα 25
ανωμαλία είναι να έχεις και 50 κιλά παραπάνω απ ότι πρέπει
ανωμαλία είναι πάρα πολλά πράγματα κι όχι απαραίτητα κάτι συνηφασμένο με το "κακό κι απαίσιο" επειδή ονομάζουμε ανώμαλο και τον τύπο που είναι 50 χρονών και την βρίσκει με 2χρονα

Και γιατί πρέπει να συγκρίνουμε την ομοφυλοφιλία με τα παραδείγματα ανωμαλιών που ανέφερες; :hmm:

Εννοώ για παράδειγμα ότι όταν σκέφτομαι την ομοφυλοφιλία την σκέφτομαι ως μια κατάσταση όπως:
  • Είσαι ξανθός ή μελαχρινός
  • Είσαι κοντός ή ψηλός
  • Σου αρέσουν τα πεπόνια ή τα μανταρίνια
  • Γεννιέσαι Αλβανός ή Έλληνας
κτλ

Δηλαδή ειναι μια κατάσταση που δεν εμπεριέχει καθόλου την έννοια της ανωμαλίας, έστω κ αν μιλάμε για απόκλιση από την συνήθη πρακτική της κοινωνίας :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
όλα τα ζώα δεν πηγαίνουν με ζώα του ίδιου φύλου? υπάρχουν κατηγορίες και στα ζώα?!

εννοείς ότι όλα τα ζώα είναι ομοφυλόφιλα ? όχι... δεν είναι
δεν πάνε όλα τα ζώα με του ίδιου φύλου.. απλά ΚΑΠΟΙΑ είναι ομοφυλόφιλα και πάνε με του ίδιου φύλου.
μήπως εννοείς ότι τα ζώα δεν έχουν την "ανθρώπινη λογική" του να πάνε με διαφορετικού φύλου, κι άρα όπου βρουν τρύπα το χώνουν? όχι...ούτε αυτο ισχύει, γιατί η φύση έχει ορίσει το να πηγαίνουν τα αρσενικά με τα θηλικά για την αναπαραγωγή του είδους.
Για άλλη μια φορά.... ΚΑΠΟΙΑ ζώα δεν πάνε με τα ζώα του άλλου φύλου αλλά με του ιδίου και ορίζονται ως ομοφυλόφιλα. Αυτό είναι κάτι λοιπόν που δεν έχει διαμορφωθεί απο κοινωνικοπολιτικούς παράγοντες κι απο διαφημίσεις.... άρα γεννιούνται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Και γιατί πρέπει να συγκρίνουμε την ομοφυλοφιλία με τα παραδείγματα ανωμαλιών που ανέφερες; :hmm:

Εννοώ για παράδειγμα ότι όταν σκέφτομαι την ομοφυλοφιλία την σκέφτομαι ως μια κατάσταση όπως:
  • Είσαι ξανθός ή μελαχρινός
  • Είσαι κοντός ή ψηλός
  • Σου αρέσουν τα πεπόνια ή τα μανταρίνια
  • Γεννιέσαι Αλβανός ή Έλληνας
κτλ

Δηλαδή ειναι μια κατάσταση που δεν εμπεριέχει καθόλου την έννοια της ανωμαλίας, έστω κ αν μιλάμε για απόκλιση από την συνήθη πρακτική της κοινωνίας :hmm:

πιθανά δεν κατάλαβες τι εννοώ...
το να είσαι ξανθός, στην πραγματικότητα είναι "ανωμαλία" μιας που δεν υπάρχει αρκετή μελανίνη
το να είσαι πολύ κοντός είναι επίσης "ανωμαλία" γιατί δεν έχεις την δυνατότητα πχ να πιάσεις τα φρούτα απ τα δέντρα (τραβηγμένο παράδειγμα αλλα για να καταλάβεις τι λέω)
το να σου αρέσουν τα μανταρίνια ή τα πεπόνια είναι απλά θέμα γεύσης κι όχι ανωμαλία
το σε ποια χώρα γεννήθηκες επίσης είναι άσχετο....

"ανωμαλία" είναι οτιδήποτε απ τη φύση είναι φτιαγμένο με τέτοιο τρόπο που δεν είναι όπως η πλειοψηφία. Η οποία πλειοψηφία όμως είναι έτσι για συγκεκριμένους λόγους που θεωρούνται αναγκαίοι απ την ίδια τη φύση

δεν ξέρω αν τώρα κατάλαβες ή αν στα έκανα χειρότερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Καταλαβαίνω πως το εννοείς, απλά για εμένα δεν τίθεται καν θέμα ανωμαλίας όταν κάποιος παραβαίνει τον κανόνα... Ίσα-ίσα μπορεί να είναι είναι κ ο εξελικτικός κρίκος για το μέλλον. Αν δεν υπήρχαν οι ριψοκίνδυνοι, δεν θα είχαμε ανακαλύψει την φωτιά, αν δεν υπήρχαν τα "ανώμαλα" ψηλά ανθρωποειδή τότε θα ήμασταν ακόμη 1,30 με τα χέρια στην ανάταση κ.ο.κ.

Αλλά και πάλι μπλέκεται το ερώτημα του πως ορίζουμε την ανωμαλία (στο οποίο αναφερθήκατε κ πιο πάνω) κ με ποιες άλλες ιδέες την έχουμε συνδέσει στο μυαλό μας. Γι' αυτό καλύτερα σε τέτοιες περιπτώσεις νομίζω αρμόζει καλύτερα κάποια ορολογία του τύπου "απόκλιση"...

ΟΚ... Thx :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
όλα τα ζώα δεν πηγαίνουν με ζώα του ίδιου φύλου?



Υπερβολικά γενικό κατά την άποψή μου... :) και αν ψάξουμε μπορούμε προφανώς να βρούμε έστω και ένα ζώο που είναι αμιγώς ετεροφυλόφιλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefnef

Νεοφερμένος

Η Νεφέλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
εννοείς ότι όλα τα ζώα είναι ομοφυλόφιλα ? όχι... δεν είναι
δεν πάνε όλα τα ζώα με του ίδιου φύλου.. απλά ΚΑΠΟΙΑ είναι ομοφυλόφιλα και πάνε με του ίδιου φύλου.
μήπως εννοείς ότι τα ζώα δεν έχουν την "ανθρώπινη λογική" του να πάνε με διαφορετικού φύλου, κι άρα όπου βρουν τρύπα το χώνουν? όχι...ούτε αυτο ισχύει, γιατί η φύση έχει ορίσει το να πηγαίνουν τα αρσενικά με τα θηλικά για την αναπαραγωγή του είδους.
Για άλλη μια φορά.... ΚΑΠΟΙΑ ζώα δεν πάνε με τα ζώα του άλλου φύλου αλλά με του ιδίου και ορίζονται ως ομοφυλόφιλα. Αυτό είναι κάτι λοιπόν που δεν έχει διαμορφωθεί απο κοινωνικοπολιτικούς παράγοντες κι απο διαφημίσεις.... άρα γεννιούνται :)

Πως το ξέρεις αυτό?




Υπερβολικά γενικό κατά την άποψή μου... :) και αν ψάξουμε μπορούμε προφανώς να βρούμε έστω και ένα ζώο που είναι αμιγώς ετεροφυλόφιλο.

Ναι. αλλά αυτό το ζώο δεν ήθελε ή δεν έτυχε??? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ναι. αλλά αυτό το ζώο δεν ήθελε ή δεν έτυχε??? :P
Όσον αφορά το συγκεκριμένο ισχυρισμό (ισοδύναμα μπορεί να διατυπωθεί: "Για οποιοδήποτε ζώο έχουμε την απόλυτη βεβαιότητα ότι είναι ομοφυλόφιλο") αρκεί να βρεθεί ένα τουλάχιστον που δεν είναι ομοφυλόφιλο.
Γιατί, κατά τη γνώμη σου, μπορεί να ισχύει αυτό στα ζώα κι όχι στον άνθρωπο; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Καποια ζωα πανε με ιδιου φυλλου.
Αυτο ομως δεν ειναι αποδειξη, οτι ΚΑΙ στον ανθρωπο ειναι εκ γεννετής. Το πολυ πολυ, ενδειξη.

Επισης, εχει σημασια οπως ειπε ο Μοναχος, τι οριζουμε σαν ανωμαλια.
Μερικοι οριζουν ανωμαλια, οτιδηποτε ξεφευγει απο την πλειοψηφια κατα πολυ.
Αλλοι, οτιδηποτε δε δεχονται προσωπικα.
Αλλοι πιστευουν οτι στην ουσια, τιποτα δεν ειναι ανωμαλια. Διοτι αν κοιταξουμε την εικονα απο λιγο πιο πισω, οτιδηποτε συμβαινει, για οποιοδηποτε λογο στη φυση....ειναι φυσιολογικο ! Σκεφτειτε οτιδηποτε, και αν πατε προς τα πισω για την προελευση του, θα καταληξετε παλι στην φυση, στην εξελιξη κλπ.

Αν τωρα βρεθουν δεδομενα που μας δειχνουν οτι κατι δεν ειναι καν σχεδιασμενο για να συμβαινει (και απλα ο ανθρωπος φλιπαρε και τα κανει ολα σημερα), τοτε το συζηταμε.

Η φυση ξερει. Αν κατι δεν εχει σχεδιατει να ειναι συμβατο, δεν θα προχωρησει στην επομενη φουρνιά.

Φυσικα δεν ειναι υποχρεωτικο να μας αρεσουν και ολα. Αλλά αν βλεπουμε τον καθενα σαν μια οντοτητα,ενα πλασμα, μια ψυχη, τοτε ας το σεβαστουμε ως τετοιο.

Ποιος ξερει...μπορει αργοτερα να μην υπαρχει ή να μην εχει καμια σημασια το φυλλο.
Οκ...πολυ αργοτερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Πως το ξέρεις αυτό?

έχει τύχει και το έχω διαβάσει σε κανα δυο βιβλία και έχει τύχει και το έχω δει σε 3-4-5-6-7 ντοκιμαντέρ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MiSparrow

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Έχει τόση σημασία αν γεννιέται κανείς ομοφυλόφυλος ή γίνεται? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
δεν ξερω. αμα νοιωσω κατι εντονο με καποιο ατομο του ιδιου φυλου βαβαιος θα εκανα και σχεση .

δεν μου φενεται παραξενο να εχουνε σχεση γυναικα με γυναικα ή αντρα με αντρα ή αντρα με γυναικα

ο καθενας επιλεγη αυτο που θελει και πορευεται αναλογα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Είμαι γυναίκα και μου αρέσουν οι άνδρες- αυτό είναι statement :P

Από εκεί και περα δεν θα κρίνω τι κάνει στο κρεβάτι του ο καθένας- είναι αναφαίρετο δικαίωμά του. Πάντως, στη Μύκονο που είχα δει κάτι ομολογουμένως πολύ ωραίους άνδρες να κρατιούνταιο χεράκι χεράκι και να κάθονται αγκαλιασμένοι μου είχε φανεί γλυκό- είναι κι αυτοί άνθρωποι με αισθήματα... Τι να κάνουμε, είναι απλά διαφορετικοί- πρέπει να μάθουμε να αποδεχόμαστε τη διαφορετικότητα των άλλων, αλλιώς δεν πρόκειται να πάμε ποτέ μπροστά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sel

Νεοφερμένος

Ο Sel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
η ομοφυλοφυλια μου φαινεται κατι απιστευτα αποθητικο. Δεν μπορω να φανταστω δηλαδη να αγγαλιαζω τριχωτους μαντραχαλαδες :P

Oμως καποιους τους αρεσει και δεν μπορω να τους κατακρινω γιατι βασικα δεν καταλαβαινω τι βρισκουν και τι αισθανονται.
Παντως ο αποτροπιασμος μου ειναι φυσικος και οχι ιδεολογικος :)

Οτι αισθανομαι λεω σορυ αν εθιξα κανεναν

Η απαντηση μου ειναι οτι ειμαι αντρας και δεν εχω προβλημα μαζι τους περισσοτερο απο οσο θα ειχα με ενα οποιοδηποτε ατομο που δεν μπορω να επικοινωνησω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν μπορω να φανταστω δηλαδη να αγγαλιαζω τριχωτους μαντραχαλαδες


Oύτε οι ομοφυλόφιλοι νομίζω το φαντάζονται αυτό
τα χαλάουα κάνουν θραύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sel

Νεοφερμένος

Ο Sel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ειναι ωραιο πραγμα να υπαρχει ενα κλιμα αποδοχης των παντων και ολοι να ζουμε σε μια κατασταση ασυγκρατητης ευτυχιας.
Δεν ξερω ομως αν ειναι τοσα απλα τα πραγματα και ποσες γυναικες ονειρευονται να κανουν γκευ το γιο τους.
Αν ξερει καποιος εστω και μια να μου το πει.
Θα μπορουσα να κανω τον χαρουμενο σε ολα αλλα στο συγκεκριμενο θεμα επειδη εχει δυστυχια μεσα του δεν μπορω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
ειναι ωραιο πραγμα να υπαρχει ενα κλιμα αποδοχης των παντων και ολοι να ζουμε σε μια κατασταση ασυγκρατητης ευτυχιας.
Δεν ξερω ομως αν ειναι τοσα απλα τα πραγματα και ποσες γυναικες ονειρευονται να κανουν γκευ το γιο τους.
Αν ξερει καποιος εστω και μια να μου το πει.
Θα μπορουσα να κανω τον χαρουμενο σε ολα αλλα στο συγκεκριμενο θεμα επειδη εχει δυστυχια μεσα του δεν μπορω.

:confused:

Όλες οι μανάδες του κόσμου θέλουν τα παιδιά τους να είναι ευτυχισμένα! Όσο στενοχωριούνται όταν γίνεται μουσικός ή ζωγράφος αντί για γιατρός ή δικηγόρος, τόσο θα στενοχωρηθούν για το αν βγει ομοφυλόφιλος.
Δεν το "κάνουν" γκευ το παιδί τους, απλά έτσι είναι από τη φύση του. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν το αγαπάνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
ποσες γυναικες ονειρευονται να κανουν γκευ το γιο τους
Μα δεν τον κάνεις gay απλά συμβαίνει και έχει διαφορετικές προτιμήσεις...γεννιέται έτσι...
και όπως για σε σενα φαίνεται περίεργο να πηγαίνει άντρας με άντρα έτσι και ένας gay δε θα μπορεί να καταλάβει πώς εσύ πηγαίνεις με γυναίκες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Μα δεν τον κάνεις gay απλά συμβαίνει και έχει διαφορετικές προτιμήσεις...γεννιέται έτσι...
και όπως για σε σενα φαίνεται περίεργο να πηγαίνει άντρας με άντρα έτσι και ένας gay δε θα μπορεί να καταλάβει πώς εσύ πηγαίνεις με γυναίκες...
Δεν γεννιέται κατ'ανάγκην. Μπορεί να είναι απόρροια κοινωνικών επιδράσεων, προσωπικών απόψεων ή εμπειριών ή οτιδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δεν γεννιέται κατ'ανάγκην. Μπορεί να είναι απόρροια κοινωνικών επιδράσεων, προσωπικών απόψεων ή εμπειριών ή οτιδήποτε.

Whatever......και..??
Τι θες να πεις με αυτο...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top