Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ζώδια και ερωτική συμπεριφορά

ΚΡΙΟΣ
- Πέσιμο: « Ένα είναι σίγουρο για τον Κριό, άντρα ή γυναίκα. Δεν πάσχει από αυτοπεποίθηση.
Ένα κριάρι θα σε σταμπάρει από την αρχή, πάντα χαίρεται να διακρίνει τους θαυμαστές του.
Θα σε προσεγγίσει, με κάτι σαν αυτό.
΄΄ Πρόσεξα ότι εδώ και πολλή ώρα με καρφώνεις έντονα. Δεν σ αδικώ. Σήμερα είμαι ένας κούκλος.»

Ατάκα χωρισμού: « Το ξέρω, θα σου είναι πολύ δύσκολο.
Θα σου λείπω, θα υποφέρεις και ενδεχομένως θα πέσεις και στα ναρκωτικά.
Δεν γίνεται όμως αλλιώς. Φεύγω. Τώρα μπορείς να αυτοκτονήσεις.»


ΤΑΥΡΟΣ- Πέσιμο: «Η ώρα θα κυλήσει αργά με έναν Ταύρο.
Τις πρώτες 2 ώρες θα κοιτάζει.
Μετά από κανένα 4ωρο θα κοιτάζει πιο έντονα.
Πάνω στο 6ωρο θα έχει κλείσει το μαγαζί και θα έχεις πάει για ύπνο. Τελοσπάντων, όταν αποφασίσει να μιλήσει, τα λέει καλά.

Ατάκα χωρισμού: « Μήπως να το ξανακοιτούσαμε; Ίσως πρέπει να το ξανασκεφτούμε. Πάμε για κάνα καφέ να το ξανασυζητήσουμε;»


ΔΙΔΥΜΟΙ- Πέσιμο: «Το πιο επικοινωνιακό ζώδιου, όλου του ζωδιακού κύκλου. Το ότι θα έρθει να σου μιλήσει είναι σίγουρο.
Απλά πριν θα κάνει μια στάση να χαιρετήσει κάτι φίλους από το στρατό, άλλη μια για μια ξαδέλφη που τυχαία συνάντησε στο δίπλα τραπέζι, άλλη μια για να πει ένα γεια στο μωρό στο bar και όταν τελικά έρθει θα πιάσει κουβέντα και με τις τρεις κολλητές σου.»

Ατάκα χωρισμού: « ʽΈσπαγα το κεφάλι μου να θυμηθώ τι είχα ξεχάσει. Α! Ναι. Χωρίζουμε.
Φεύγω, έχω προπόνηση.»


ΚΑΡΚΙΝΟΣ- Πέσιμο: «Ο Καρκίνος δεν θάρθει. Τραβάει κόλλημα.
Άμα θες πήγαινε εσύ.»

Ατάκα χωρισμού: « Θέλω να σου πω κάτι. Το σκέφτομαι εδώ και δύο χρόνια, αλλά δεν είμαι ακόμα σίγουρος. Νομίζω ότι θέλω να χωρίσουμε. Ποια είναι η γνώμη σου;»


ΛΕΩΝ- Πέσιμο: Το λιονταράκι - και δη το αρσενικό -, δεν αγχώνεται. Πιθανών, σε έχει ΄΄πάρει΄΄ ήδη. Και εσένα και τη φίλη σου.

Ατάκα χωρισμού: « Ακόμα εδώ είσαι εσύ; Δεν σε χώρισα πριν μια βδομάδα; Α! Δεν είσαι η Γωγώ; Sorry ρε συ, χωρίζουμε.»


ΠΑΡΘΕΝΟΣ- Πέσιμο: Κανένας άνθρωπος που ανήκει στο ζώδιο της παρθένου, δεν θα έρθει έτσι απλά να σου μιλήσει.
Κατά πάσα πιθανότητα, κάπου σε έχει ξαναδεί και από τότε μέχρι και σήμερα, οργανώνει τη στρατηγική του για να σε ρίξει.

Ατάκα χωρισμού: « Χωρίζουμε. Πλύνε τα πιάτα πριν φύγεις.
Και όπως φεύγεις, πέτα και τα σκουπίδια.»


ΖΥΓΟΣ- Πέσιμο: Ο Ζυγός, θα σε χαλαρώσει τόσο με την κουβέντα που στο τέλος δεν θα ξέρεις αν θες να τον πιάσεις γκόμενο ή να πας μαζί του για ψυχανάλυση.

Ατάκα χωρισμού: «Βασικά, έχω παράλληλο δεσμό εδώ και 1,5 χρόνο. Δεν θέλω όμως να σε πιέσω. Πάρε το χρόνο σου και σκέψου.»



ΣΚΟΡΠΙΟΣ- Πέσιμο:Ο Σκορπιός, αν είσαι με άλλο γκόμενο, θα τον κάνει κολλητό και στη συνέχεια θα ΄΄δηλητηριάζει΄΄ τη σχέση σιγά σιγά, μέχρι να τον παρακαλάς εσύ γονατιστή να σε δεχτεί.
Ο πρώην γκόμενος, αγνοείται.

Ατάκα χωρισμού: «Μπορεί να χωρίσαμε, μπορεί να πηγαίνω με άλλες, εσύ όμως δεν θα πας με κανέναν. Ποτέ.»


ΤΟΞΟΤΗΣ- Πέσιμο: Ο Τοξότης θα μιλήσει. Θ μιλήσει πολύ.
Θα σου τραγουδήσει, θα σε χορέψει, θα ανοίξει σαμπάνιες και κατά τις 3:00 το πρωί, θα φύγει-μόνος του-, να πάει να κοιμηθεί.

Ατάκα χωρισμού: «Έλα βρε, που να χωρίζουμε τώρα. Άστο.
Αν ξαναβρεθούμε, κάποτε, το συζητάμε τότε.»


ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ- Πέσιμο: Ο χρόνος είναι χρήμα. Να τι θα μπορούσε να πει, ένας αυθεντικός αιγόκερως: « Για να μην καθυστερούμε, έχω κλείσει ένα τραπέζι σε ένα εστιατόριο να φάμε. Μετά θα πιούμε ένα ποτό, μετά άλλο ένα στο σπίτι μου και μετά μας περιμένει η μάνα μου για να σε γνωρίσει.»

Ατάκα χωρισμού: «Έχω ήδη επικοινωνήσει με τον δικηγόρο μου και η αίτηση διαζυγίου είναι έτοιμη πάνω στο τραπέζι για να την υπογράψεις.
Τι; Δεν είμαστε παντρεμένοι;»


ΥΔΡΟΧΟΟΣ
- Πέσιμο: Να ένας γνήσιος καλλιτέχνης! Θα σου μιλήσει για μουσική, θα σου μιλήσει για τα αστέρια, για τα χρώματα του ουρανού, για τον εξπρεσιονισμό και αφού σε πρήξει για κάνα 2ωρο, θα την πέσει στη φίλη σου.

Ατάκα χωρισμού:Μήνυμα στον τηλεφωνητή: « Αγάπη μου, πάω για σαφάρι στην Αφρική. Θα γυρίσω σε κάνα 6μηνο, οπότε μάλλον χωρίζουμε.»


ΙΧΘΕΙΣ- Πέσιμο: Ένας ιχθύς, δεν θα στην πέσει έτσι απλά.
Πρώτα θα σου στείλει λουλούδια από το γυφτάκι, μετά θα σου αφιερώσει το τραγούδι που παίζει και αφού θα είναι έτοιμος να σου απαγγείλει το ποίημα που μόλις έγραψε, εσύ ήδη θα τρέχεις να κρυφτείς από την ντροπή σου.»

Ατάκα χωρισμού: « Αντίο απόλυτη αγάπη. Αντίο μεγάλε έρωτα. Δεν έχω δάκρυα να κλάψω, δεν έχω λόγια να πω. Πάω για κάνα ποτό.»

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πάντως Νεράιδα δεν μας είπες, το καλύτερο σεξ στον ζωδιακό κύκλο μεταξύ ποιων είναι; (Αν χρειαστεί εγώ αλλάζω και ζώδιο δεν έχω πρόβλημα :P)

Ζώδια και Σεξ

ΚΡΙΟΣ
Υπάρχει μια ασυγκράτητη ορμή που περιφέρεται στην ερωτική εσωτερική ατμόσφαιρά του. Βρίσκεται πάντα υπ΄ ατμό και δεν περιορίζεται. Όταν εκτονώνεται ερωτικά αυτή η ορμή γίνεται πολύ τρυφερή και ασυγκράτητα παθιασμένη στην ανταπόκριση. Βασίζεται αυτή η ορμή στην ανάγκη της να ξεπεράσει τον φόβο για καθυστερήσεις και αναβολές που θα καλύψουν το βασικό ένστικτο. Μιλάει και λέει για αυτοσυντήρηση και επιβίωση. Θέλω να ζήσω χωρίς όρια, χωρίς συνθήματα υποταγής. Οι συμβιβασμοί είναι επώδυνοι για εμένα. Υπάρχει νόημα στην σεξουαλική πράξη στις περιπτώσεις που παρεμβαίνουν συναισθήματα και από τους δύο με μια πρακτική εφαρμογή πως αύριο ποτέ κανείς δεν ξέρει. Το βέβαιο δεν είναι ότι καλύτερο για αυτόν τον σεξουαλικό τύπο. Το ρίσκο και η ανάγκη να ζει το τώρα παρεμβαίνει συνεχώς μπροστά του και ρυθμίζει το κομμάτι της έντονης σεξουαλικής προώθησης. Ουσιαστικά θέλει να βρίσκεται σε μια εσωτερική ερωτική δράση για να στηρίζεται ψυχολογικά από μια ένταση που την έχει ανάγκη έστω και μέσα από φανταστικές αν όχι πραγματικές περιπέτειες. Αυτό το ερωτικό κομμάτι του θέλει να ζει έντονα, να εκτονώνεται έντονα, να πορεύεται έντονα.

ΤΑΥΡΟΣ
Η σεξουαλική κρίση παρουσιάζεται όταν το άτομο δεν είναι σε μια κατάσταση που μπορεί να εκτινάξει την σεξουαλική του ορμή με τρόπο αισθησιακό. Όταν δεν υπάρχουν οι κατάλληλες συνθήκες από το περιβάλλον του που θα του ανεβάσει την αδρεναλίνη στα ύψη. Όταν δεν ακούγεται μέσα του η φωνή που λέει θέλω να χωρώ το σεξ χωρίς να νοιώθω πως γίνεται από υποχρέωση και φροντίδα για τον άλλον. Θέλω να ζήσω ελεύθερος και να βάλω στην ζωή μου το σεξ σαν μια λύση για να νοιώθω δημιουργικός. Θέλω να αποφύγω πως τα ξέρω όλα και να ξεκινήσω καινούρια πράγματα. Η αγάπη μου για το αύριο θέλω να περιοριστεί έτσι που να μην με κουράζει το σήμερα. Η αγάπη μου για την ζωή θέλω να αλλάξει και να βρίσκομαι σε μια σεξουαλική θέση αναζήτησης των αναγκών μου κάθε φορά. Τίποτα στημένο δεν μου αρέσει. Θέλω όλα να γίνονται σε μια σειρά από εκπλήξεις. Η ασφάλεια σε αυτή την κοινωνία μου στερεί την έπαρση για να μην ανακυκλώνω τα ίδια πράγματα στην καθημερινότητα. Θέλω να ζήσω για να καταλάβω περισσότερο τι μου γίνεται. Οι ελευθερίες δεν κοστίζουν εάν γίνονται από μια σεξουαλική βάση εμπιστοσύνης. Το άτομο χρειάζεται να έρθει σε επαφή με αυτή την πλευρά για να μπορεί να την αναγνωρίσει και να την καταλάβει ώστε να μην δημιουργούνται ασυμφωνίες μεταξύ αυτού, του εαυτού του και του περιβάλλοντός του.

ΔΙΔΥΜΟΣ
Η σεξουαλική του δύναμη βρίσκεται μέσα στο πνεύμα. Η επικοινωνία έρχεται με έναν εγκεφαλικό τρόπο για την σεξουαλική του συνεύρεση. Υπάρχει μια δυναμική ερωτισμού και σεξουαλικής ανάγκης που πλαισιώνεται ρηχά όταν δεν μπορεί από το ίδιο το άτομο να του δώσει ένα άλλο νόημα. Η πλευρά αυτή μπορεί να λέει πως υπάρχει μια στάση ζωής που δεν του επιτρέπει να κερδίσει περισσότερα εάν δεν αφιερώσει χρόνο στις ανάγκες του. Σαν να μοιάζει να ξοδεύεται περισσότερο προς τα έξω και να χάνει αυτή όλη την αίσθηση που έχει προς τα μέσα όταν είναι σε μια έντονη σεξουαλική ανάγκη. Σαν να εκτονώνει όλο το σεξουαλικό δυναμικό του με έντονες συμπεριφορές. Υπάρχει μια μεγάλη βεβαιότητα για να νοιώσει ιδανικός μέσα σε μια σχέση που χάνει το δέντρο γιατί ζητάει το δάσος. Όλα τέλεια δεν μπορεί να είναι μπορεί να του λέει αυτή η ερωτική πλευρά του. Όλα ή τίποτα δεν συμβιβάζονται, όπως δεν συμβιβάζομαι και εγώ όταν με παραμελείς γιατί έχεις πολλές υποχρεώσεις. Θέλω να με κάνεις να νοιώσω ερωτικά για να μπορώ να σε βοηθήσω να αισθανθείς και εσύ πιο βαθιά ψυχικά γύρω σου. Θα νοιώσω ερωτικά μόνο εάν εσύ συμπαθήσεις περισσότερο την ανάγκη μου να αισθάνομαι αυτά που εσύ αποφεύγεις. Το άτομο χρειάζεται να έρθει σε επαφή με αυτή την πλευρά για να μπορεί να την αναγνωρίσει και να την καταλάβει ώστε να μην δημιουργούνται ασυμφωνίες μεταξύ αυτού, του εαυτού του και του περιβάλλοντός του.

ΚΑΡΚΙΝΟΣ
Το εισιτήριο για μια έντονη ζωή και μια αρεστή σεξουαλική ικανοποίηση είναι αυτή η πλευρά που φωνάζει πως η αλήθεια βρίσκεται μέσα στο ψέμα. Τίποτα δεν είναι ολόκληρο. Όλα είναι μισά. Τίποτα δεν τελειώνει. Όλα τώρα αρχίζουν. Μια καινούρια σελίδα ανοίγει στην ανάγκη του αύριο. Το τέλος έρχεται μόνο όταν είναι έτοιμη μια καινούρια αρχή. Η απογοήτευση ρίχνει την σεξουαλική ικανότητα για ορμές. Πως μπορεί να αισθανθεί κάποιος ανάλαφρος, απελευθερωμένος όταν σκέπτεται πως οι αλλαγές στην ζωή του είναι μόνο μια μεγάλη ευθύνη; Είναι και πολλά ίσως άλλα. Αγάπη για τον εαυτό, δύναμη για το αύριο, ζωντάνια στην δράση και την χαρά της ζωής. Πόσο μόνος νοιώθω λέει αυτή η πλευρά. Πόσο ανάγκη υπάρχει για μοίρασμα σε όλα τα επίπεδα αλλά δεν βρίσκω το κουράγιο ακόμα και αυτό να το εκφράσω σε σένα εαυτέ μου. Πως μπορώ να είμαι ερωτικά ενεργός όταν δεν υπάχει μια τέλεια σχέση που θα είναι εκεί για να ξέρω πως δεν θα αλλάξει ποτέ; Θα μείνει όπως έχει;
Το άτομο χρειάζεται να έρθει σε επαφή με αυτή την πλευρά για να μπορεί να την αναγνωρίσει και να την καταλάβει ώστε να μην δημιουργούνται ασυμφωνίες μεταξύ αυτού, του εαυτού του και του περιβάλλοντός του.

ΛΕΩΝ
Η ερωτική πράξη μετράει περισσότερο. Είναι έντονη η επιβεβαίωση της ερωτικής ορμής που γίνεται ερωτική πράξη. Το καλό είναι και ποιοτικό σαν ερωτική πράξη. Μόνο που η πλευρά αυτή λέει πως δεν φτάνει μόνο αυτό. Ο τρόπος της σεξουαλικής ικανοποίησης, το πρακτικό κομμάτι στην εφαρμογή της σεξουαλικής επαφής δεν είναι αρκετό. Χρειάζεται συγκίνηση. Χρειάζεται ζέστη, πάθος, φωτιά για να λειτουργήσει ακόμα και με συναισθηματική απώλεια. Η τρυφερή πλευρά, η ανθρώπινη, η ερωτική χωρίς την συνεύρεση είναι αυτά που χρειάζονται να είναι εκεί πάνω και πέρα από την ερωτική πράξη. Ποιος νοιώθει μόνος λέει αυτή η πλευρά στον εαυτό. Εάν νοιώθεις μόνος τότε κάνε κάτι για να μην νοιώθεις. Μήπως τα περιμένεις όλα στρωμένα και έτοιμα; Και τι θα πάθεις εάν ακούσεις όχι; Θα προσβληθείς; Θα απορριφθείς; Θα πικραθείς ;Αυτά δεν είναι συναισθήματα; Δεν πρέπει να τα νοιώθεις; Γιατί τα απορρίπτεις; To ίδιο θα σε απορρίπτει αυτή η ερωτική πλευρά που θέλει να νοιώθει σε όλες τις διαστάσεις του το ερωτικό θέμα. Το άτομο χρειάζεται να έρθει σε επαφή με αυτή την πλευρά για να μπορεί να την αναγνωρίσει και να την καταλάβει ώστε να μην δημιουργούνται ασυμφωνίες μεταξύ αυτού, του εαυτού του και του περιβάλλοντός του.

ΠΑΡΘΕΝΟΣ
Ο έρωτας και ο βήχας δεν κρύβονται. Από αυτή την ερωτική πλευρά ίσως να υπάρχει κάτι που δεν το νοιώθετε σαν δικό σας. Μοιάζει κάτι σαν μυστήριο. Κάτι ερωτικό που όταν βγαίνει στην επιφάνεια θέλετε να το κρύψετε. Να το θάψετε βαθιά μέσα σας. Μήπως είναι αυτό που σας δίνει δύναμη για ζωή; Μήπως είναι αυτό που σας πηγαίνει πέρα από τα συνηθισμένα και τα γνωστά; Μήπως είναι αυτό που καμιά φορά ντρέπεστε που υπάρχει γιατί σας θυμίζει τις σεξουαλικές ανάγκες σας; Και εσείς τι κάνετε για αυτό; Εάν δεν το ακούτε, εάν δεν κάνετε τίποτα για αυτό τότε μάλλον αυτό υπονομεύει την σωματική σας κατάσταση με έλλειψη ενέργειας. Αντί να το ακούτε μήπως του δίνετε τροφή να γίνει πιο δυνατό με το να το παραμελείτε; Μήπως όταν δεν το ακούτε αυτό εκφράζεται με συμπεριφορές από εσάς που είναι αρκετά παράλογες; Ας πούμε δυσκολία στο να εκφράσετε αυτό που νοιώθετε; Να λέτε άλλα ενώ θέλετε να πείτε άλλα; Να αναζητάτε να κρυφτείτε όταν έχετε μια ευθεία ερωτική πρόσκληση; Το άτομο χρειάζεται να έρθει σε επαφή με αυτή την πλευρά για να μπορεί να την αναγνωρίσει και να την καταλάβει ώστε να μην δημιουργούνται ασυμφωνίες μεταξύ αυτού, του εαυτού του και του περιβάλλοντός του.

ΖΥΓΟΣ
Μια σαγηνευτική παρουσία δεν είναι αρκετή. Η δέσμευση αυτής της παρουσίας είναι αυτό που φωνάζει η ερωτική πλευρά. Είμαι παντού και πουθενά λέει. Αυτό δεν είναι κουραστικό; Δεν είναι απελπιστικά μοναχικό; Η σεξουαλική μου ζωή είναι ανύπαρκτη συναισθηματικά γιατί όταν είναι υπαρκτή μοιάζει να μου παίρνει πολύ ενέργεια. Και φοβάμαι. Φοβάμαι πολύ που μπορεί να κολλήσω σε μια ερωτική αγκαλιά. Αυτή είναι μια αδυναμία μου και θέλω να την ξεπερνάω με το θα μείνω ελεύθερο πουλί και όχι κορόιδο στο κλουβί. Παρόλο που δεν μπορώ να πετάω από κανάρα σε κανάρα γιατί νοιώθω ανασφαλής στις αλλαγές. Αυτές οι αντιφάσεις βγαίνουν από την ερωτική πλευρά που λέει πως θέλει και δέσμευση με συναίσθημα αλλά χωρίς αυτό να κοιμίζει την ανάγκη για σεξουαλική διέγερση. Αυτός ο ερωτισμός και ο αισθησιασμός είναι ακατανίκητος αυτής της πλευράς. Όμως είναι τόσος πολύς που πλημμυρίζει επειδή δεν δίνεται με δόσεις. Δίνεται όλος μαζί και αυτό έχει σαν συνέπεια την εξαφάνιση του ατόμου που νοιώθει πως έχει δώσει αρκετά και πάει παρακάτω σε άλλες ερωτικές προκλήσεις. Το άτομο χρειάζεται να έρθει σε επαφή με αυτή την πλευρά για να μπορεί να την αναγνωρίσει και να την καταλάβει ώστε να μην δημιουργούνται ασυμφωνίες μεταξύ αυτού, του εαυτού του και του περιβάλλοντός του.

ΣΚΟΡΠΙΟΣ
Η απελευθέρωση σεξουαλικής ενέργειας είναι αναγκαία μέσα από συμπεριφορές έκφρασης. Δύσκολα τα αγγίγματα γιατί φέρνουν σεξουαλική φόρτιση. Το σεξ με όλες τις έννοιες εκφράζεται βαθιά και έντονα. Η φωνή της ερωτικής πλευράς λέει πως τίποτα δεν είναι πιο ευχάριστο από το να κάνεις έρωτα. Να αναπαράγεις το πάθος, την ερωτική αίσθηση μέσα από ανταλλαγή ενέργειας και δύναμης. Υπάρχει σε αυτή την ερωτική πλευρά μια αίσθηση ανάγκης για να ανήκει κάπου όταν γίνεται το σεξ. Να μοιράζεται πολλά κοινά και δυναμικές της προσωπικότητας με τον άλλον. Τίποτα δεν είναι ανεξάρτητο και μόνο του. 'Όλα είναι σχετικά αλληλένδετα μεταξύ τους. Το πάθος φέρνει και άλλο πάθος. Για να σταματάει κάπου όμως αυτό το μοιραίο πάθος η φωνή ίσως να επιμένει να ακουστεί. Να αναγνωριστεί σε αυτό που υπενθυμίζει πως δεν μοιάζει να είναι τίποτα τόσο δυνατό για να εξαφανίσει το τέλος. Να σταματήσει τον χρόνο. Την πορεία μας σε μια άλλη μεταθανάτια ζωή. Όλα οδηγούν εκεί και αυτή είναι η μοιραία αλήθεια μέσα μας. Με μαθηματική ακρίβεια όλοι θα οδηγηθούμε στο πέρασμα του τέλους και της καινούριας αρχής στο άγνωστο. Το άτομο χρειάζεται να έρθει σε επαφή με αυτή την πλευρά για να μπορεί να την αναγνωρίσει και να την καταλάβει ώστε να μην δημιουργούνται ασυμφωνίες μεταξύ αυτού, του εαυτού του και του περιβάλλοντός του.

ΤΟΞΟΤΗΣ
Πως γίνεται να υπάρχει πάντα η αίσθηση εκεί σε αυτήν την ερωτική πλευρά ότι όλα ξεκινούν και τελειώνουν μέσα σε μια δίνη φιλικών αποχαιρετισμών; Ο έρωτας με την φιλία συνηθίζει να συνυπάρχει. Ο διαχωρισμός δεν είναι εύκολος. Η ανάγκη αυτής της ερωτικής πλευράς είναι να ξεστομίσει πόσο μόνη νοιώθει όταν δεν καλύπτει την ερωτική ανάγκη της με τον πιο παραδοσιακό τρόπο. Το ερωτικό μοίρασμα που θα οδηγήσει σε μια σεξουαλική συνεύρεση χωρίς απολογητικές δικαιολογίες για το αύριο. Οι σχέσεις δεν είναι σχέσεις αλλά έρωτες λέει η φωνή. Δεν θέλω να κοπώ στα δύο. Δεν είμαι και φίλος με αυτόν που μου δίνει έρωτα. Άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Θέλω να μην δεσμεύομαι φιλικά γιατί δεν μπορώ να προχωρήσω παρακάτω. Θέλω να νοιώθω μόνο ερωτικά και να σταματάω εντελώς την σχέση που δεν μου δίνει άλλο. Όσο δεν το κάνω αυτό, τόσο νοιώθω δέσμιος του παρελθόντος μου και κατά συνέπεια του μέλλοντος. Όσο δεν το καταλαβαίνω αυτό, εγώ η ερωτική φωνή θα μειώνω συνέχεια την δύναμή σου να βρεις ερωτικές σχέσεις που θα σε γεμίζουν περισσότερο ψυχικά. Το άτομο χρειάζεται να έρθει σε επαφή με αυτή την πλευρά για να μπορεί να την αναγνωρίσει και να την καταλάβει ώστε να μην δημιουργούνται ασυμφωνίες μεταξύ αυτού, του εαυτού του και του περιβάλλοντός του.

ΑΙΓΟΚΕΡΟΣ
Μια μονοτονία και ένα μένος για να γίνεται στο καλύτερο δυνατόν η ερωτική επαφή. Μια αίσθηση ικανοποίησης για την καλή λειτουργία της σεξουαλικής στιγμής. Μια δύναμη απελευθέρωσης ερωτικής ενέργειας όταν το καθήκον και το κύρος δεν θίγεται κατά την σεξουαλική επαφή. Όλα αυτά καλά για την εκτόνωση αυτής της μορφής του ερωτισμού. Η πλευρά του ερωτισμού έχει όμως φωνή και λέει πως ζητάει γλυκό κρασί από ξινά σταφύλια. Δεν εισακούγεται καθόλου. Νοιώθει πως δεν βρίσκεται σε μια κατάσταση που μπορεί να αντέξει τις εντάσεις που δημιουργούν οι φανφαρονισμοί του εγώ. Θέλει να απλουστεύσει την διαδικασία. Να ζήσει πιο ταπεινά και ελεύθερα. Να μην αποκλείει τις συναισθηματικές διεγέρσεις. Να τις εκφράζει με όλους τους τρόπους και τις μορφές. Διαφορετικά θα γίνω εμπόδιο στο κάθε τι που προσπαθεί να πετύχει μέσα από το υπερφίαλο εγώ του καλύτερου στη γη σε επίπεδο βιολογικής ανταπόκρισης. Μέχρι και μορφή ανικανότητας μπορεί να εκπέμψει αυτή η πλευρά που δεν θέλει να παραμείνει αγνοημένη. Το άτομο χρειάζεται να έρθει σε επαφή με αυτή την πλευρά για να μπορεί να την αναγνωρίσει και να την καταλάβει ώστε να μην δημιουργούνται ασυμφωνίες μεταξύ αυτού, του εαυτού του και του περιβάλλοντός του.

ΥΔΡΟΧΟΟΣ
Ο ερωτικός κόσμος είναι βαρετός όταν δεν υπάρχει σύμπνοια απόψεων. Οι αντιδράσεις μου στερούν την ανάγκη να συνουσιαστώ με κάτι που δεν μπορεί να αντιληφθεί τις πεποιθήσεις μου. Η ερωτική φωνή όμως όταν ξυπνάει λέει πως δεν είναι εύκολο να ζητάς κάθε τι που θα σε γεμίσει σαν παρουσία. Τότε η μοναξιά θα ανθίσει και ο Χειμώνας θα έρθει πριν την ώρα του. Ζήσε την στιγμή. Ζήσε αυτό που σου δίνεται από τον καθένα. Διάλεξε και πάρε εάν θέλεις να καλύτερα. Όμως μην μένεις μόνος σου στο όνομα της μιας και δυνατής επιλογής που δεν ξέρεις πότε και εάν θα έρθει. Έλα πιο κοντά με τον γνήσιο εαυτό που θέλει να ξεκινάει την ημέρα του με μια βαθιά ανάσα ερωτισμού έστω και να υπάρχει μακριά. Το τέλειο και το απόλυτο είναι η φωνή που λέει η ερωτική σου πλευρά δεν είναι το ζητούμενο. Είναι αυτό που μπαίνει εμπόδιο στην σεξουαλική ολοκλήρωση. Δώσε και πάρε αυτά που μπορείς και μπορούν. Οι λιγότερες απαιτήσεις θα ανανεώσουν την ερωτική επαφή.
Το άτομο χρειάζεται να έρθει σε επαφή με αυτή την πλευρά για να μπορεί να την αναγνωρίσει και να την καταλάβει ώστε να μην δημιουργούνται ασυμφωνίες μεταξύ αυτού, του εαυτού του και του περιβάλλοντός του.

ΙΧΘΥΣ
Η απουσία ερωτισμού φαίνεται να μην υπάρχει σε καμία περίπτωση. Η διαφορά έρχεται στο ενδεχόμενο να μην υπάρχει στόχος έρωτα. Τότε η φαντασία προχωράει τόσο ώστε να βρει κάποιον στόχο. Η σεξουαλική ορμή καλύπτεται σε αυτές τις περιπτώσεις μέσα από την φαντασία. Η πραγματικότητα μπορεί να είναι ή και μπορεί να μην είναι κοντά. Όμως εδώ υπάρχει η ερωτική φωνή που λέει πώς να χορτάσω με άδειο πιάτο; Γέμισέ το μου. Η φαντασία δεν αρκεί. Θέλω πράξη. Τόλμα. Προσπάθησε. Πέσε χάμω και σήκω ξανά. Αυτή είναι η ζωή. Προχώρα για να νοιώσεις ελεύθερος έξω από τον φανταστικό, ονειρικό σου κόσμο. Δες πια είναι η πραγματικότητα μέσα από τις ανάγκες σου. Μην υπνωτίζεις τον εαυτό σου για να ξεχάσεις τον πόνο σου μέσα από την φαντασιωσική σου δυνατότητα. Θέλω παρουσία, θέλω οντότητα και όχι σύννεφο πυκνό γεμάτο από ερωτισμό που μου δίνει μόνο αίσθηση. Θέλω και πράξη στον ερωτισμό σε όλα τα επίπεδα. Θέλω να μην είμαι μέσα σε ένα χρυσό κλουβί για να μην πονέσω. Αφού πονάω και εκεί μέσα ακόμα περισσότερο. Το άτομο χρειάζεται να έρθει σε επαφή με αυτή την πλευρά για να μπορεί να την αναγνωρίσει και να την καταλάβει ώστε να μην δημιουργούνται ασυμφωνίες μεταξύ αυτού, του εαυτού του και του περιβάλλοντός του.


:P :whistle:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
ΙΧΘΕΙΣ....Όμως εδώ υπάρχει η ερωτική φωνή που λέει πώς να χορτάσω με άδειο πιάτο; Γέμισέ το μου. Η φαντασία δεν αρκεί. Θέλω πράξη. Τόλμα. Προσπάθησε. Πέσε χάμω και σήκω ξανά. Αυτή είναι η ζωή. Προχώρα για να νοιώσεις ελεύθερος έξω από τον φανταστικό, ονειρικό σου κόσμο. Δες πια είναι η πραγματικότητα μέσα από τις ανάγκες σου. Μην υπνωτίζεις τον εαυτό σου για να ξεχάσεις τον πόνο σου μέσα από την φαντασιωσική σου δυνατότητα. Θέλω παρουσία, θέλω οντότητα και όχι σύννεφο πυκνό γεμάτο από ερωτισμό που μου δίνει μόνο αίσθηση. Θέλω και πράξη στον ερωτισμό σε όλα τα επίπεδα. Θέλω να μην είμαι μέσα σε ένα χρυσό κλουβί για να μην πονέσω. Αφού πονάω και εκεί μέσα ακόμα περισσότερο.

Αυτά είναι τα αιτήματα των άλλων ανθρώπων από τους Ιχθείς. Πολύ αδύναμοι οι Ιχθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.

Ατάκα χωρισμού: « Αντίο απόλυτη αγάπη. Αντίο μεγάλε έρωτα. Δεν έχω δάκρυα να κλάψω, δεν έχω λόγια να πω. Πάω για κάνα ποτό.»

:hehe:

Ακριβώς έτσι είναι :P

Αυτά είναι τα αιτήματα των άλλων ανθρώπων από τους Ιχθείς. Πολύ αδύναμοι οι Ιχθείς.

Πολύ εμπάθεια με τους ιχθείς βγάζεις εσύ, να το προσέξεις αυτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πολύ εμπάθεια με τους ιχθείς βγάζεις εσύ, να το προσέξεις αυτό :P

τώρα είναι αργά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
νεραιδουλα μου να σου δωσω ενα φιλακι που εκλεψες λιγο απο το χρονο σου να μου απαντησεις :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ζώδια και ερωτική συμπεριφορά
ΤΑΥΡΟΣ- Πέσιμο: «Η ώρα θα κυλήσει αργά με έναν Ταύρο.
Τις πρώτες 2 ώρες θα κοιτάζει.
Μετά από κανένα 4ωρο θα κοιτάζει πιο έντονα.
Πάνω στο 6ωρο θα έχει κλείσει το μαγαζί και θα έχεις πάει για ύπνο. Τελοσπάντων, όταν αποφασίσει να μιλήσει, τα λέει καλά.
Ατάκα χωρισμού: « Μήπως να το ξανακοιτούσαμε; Ίσως πρέπει να το ξανασκεφτούμε. Πάμε για κάνα καφέ να το ξανασυζητήσουμε;»

LOL :redface::D

ΚΑΡΚΙΝΟΣ- Πέσιμο: «Ο Καρκίνος δεν θάρθει. Τραβάει κόλλημα.
Άμα θες πήγαινε εσύ.»

Ατάκα χωρισμού: « Θέλω να σου πω κάτι. Το σκέφτομαι εδώ και δύο χρόνια, αλλά δεν είμαι ακόμα σίγουρος. Νομίζω ότι θέλω να χωρίσουμε. Ποια είναι η γνώμη σου;»
και καραLOL :D:D:D

(Μου φαίνεται τώρα εξηγείται γιατί οι μακροχρόνιες σχέσεις μου είναι με καρκίνους... μέχρι να το πάρουμε απόφαση να χωρίσουμε περνάει κανά δίχρονο :P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ζώδια και ερωτική συμπεριφορά





ΚΑΡΚΙΝΟΣ- Πέσιμο: «Ο Καρκίνος δεν θάρθει. Τραβάει κόλλημα.
Άμα θες πήγαινε εσύ.»

Ατάκα χωρισμού: « Θέλω να σου πω κάτι. Το σκέφτομαι εδώ και δύο χρόνια, αλλά δεν είμαι ακόμα σίγουρος. Νομίζω ότι θέλω να χωρίσουμε. Ποια είναι η γνώμη σου;»
πως μας ξερεις πως μας ξερεις....εμ...πρεπει να ειμαστε απολυτα σιγουροι για να προχωρησουμε σε κατι...το διαπιστωσα και σημερα...:P

ευχαριστω πολυυυ Νεραιδα μου για την αναλυση...μαλλον θα οδηγηθω στο Λιονταρι...:D


οδηγηθηκα....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Παιδια υπαρχεις κανεις άλλος εδω μεσα που να γεννηθηκε σαν σημερα...Κριος 9 Απριλιου...?Είμαι ο μονος κερατας εδω μεσα?:cry_x::D:P:shifty:

(έτσι για τα στατιστικα...;) )
αληθεια καλο δεν θα ήταν να μπει δημοσκοπηση ,για τα ζωδια των μελων του forum?
τι λετε?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Κριός
Συντελεστής του σεξ
Ένας Κριός θέλει να απολαμβάνει το σεξ άγριο και δυναμικό. Ο πλανήτης που επηρεάζει το συντελεστή σας είναι ο Άρης, γι' αυτό είναι απόλυτα λογικό να είστε από τους λεγόμενους «ατίθασους» στο κρεβάτι. Δεν θα διστάσετε να προχωρήσετε ηθελημένα σε μικρές αντιπαραθέσεις με το σύντροφο σας, γιατί η ένταση και τα καβγαδάκια λειτουργούν σ' εσάς πραγματικά ως το καλύτερο αφροδισιακό. Οι φλογερές στιγμές που ακολουθούν στο κρεβάτι θυμίζουν έντονα μάχη σώμα με σώμα.

Πώς φτάνει σε έκσταση
Μασάζ ή υγρά φιλιά στην περιοχή του λαιμού και τον αφτιών είναι ο καλύτερος τρόπος για να φέρετε έναν Κριό στα όρια του. Είτε έχουμε να κάνουμε με άνδρα είτε με γυναίκα Κριό, είναι σίγουρο πως αυτός ο τρόπος επαφής θα προκαλέσει αλλεπάλληλα ρίγη στο κορμί.


Ταύρος
Συντελεστής του σεξ
Το σεξ για τον Ταύρο μοιάζει με βουτιά στη θάλασσα των αισθήσεων και δεν θα μπορούσε να είναι διαφορετικά, αφού η Αφροδίτη είναι αυτή που «κάνει παιχνίδι» στην περίπτωση του. Η ερωτική συνεύρεση με τον Ταύρο θα πρέπει να είναι αργή, αισθησιακή και γεμάτη φλόγα. Οποιαδήποτε βιασύνη ή αδεξιότητα θα λειτουργήσει τελείως αρνητικά στη διάθεση του Ταύρου και γι' αυτό ακριβώς θα πρέπει να είστε προετοιμασμένοι για ένα μεγάλης διάρκειας ερωτικό παιχνίδι.


Πώς φτάνει σε έκσταση
Αιθέρια έλαια και μασάζ σε ολόκληρο το σώμα είναι η κρυφή αδυναμία των Ταύρων. Αργά, νωχελικά χάδια στην πλάτη και το λαιμό μπορούν να τους κάνουν «αλοιφή» και ερωτικό υποχείριο σας. Επίσης, τα τρυφερά λόγια στο αφτί κατά τη διάρκεια του σεξ είναι σε θέση να τους απογειώσουν.



Δίδυμοι
Συντελεστής του σεξ
Οι Δίδυμοι λατρεύουν το παιχνίδι της αποπλάνησης και βάζουν σε δεύτερη μοίρα την ερωτική πράξη. Το σεξ για αυτούς δεν έχει την ένταση και την απόλαυση που θέλουν, αν προηγουμένως οι δύο σύντροφοι δεν έχουν κερδίσει ο ένας τον άλλο με τα λόγια, τις χειρονομίες και τα γεμάτα πάθος προκαταρκτικά παιχνίδια. Διαπιστώνουμε λοιπόν πως ο δικός τους συντελεστής του σεξ απευθύνεται κυρίως πρώτα στη συναισθηματική και ψυχική επικοινωνία τους κι ύστερα στη σωματική επαφή, κάτι που οφείλεται κυρίως στον κυρίαρχο πλανήτη τους, τον Ερμή.


Πως φτάνει σε έκσταση
Το «κλειδί» των Διδύμων βρίσκεται κυρίως στα έξυπνα και «καυτά» ερωτικά λόγια. Ρίξτε τα ταμπού και μιλήστε στο Δίδυμο όπως δεν του έχει μιλήσει ποτέ κανείς. Σε συνδυασμό με μερικά φλογερά φιλιά σε κάποια από τα ερωτογόνα σημεία του σώματος του είναι σίγουρο πως θα φτάσει στον έβδομο ουρανό.



Καρκίνος
Συντελεστής του σεξ
Και στην περίπτωση των Καρκίνων, το συναίσθημα και η τρυφερότητα στο σεξ είναι απαραίτητα για να μπορέσουν να το απολαύσουν. Σε αυτό βοηθά πάρα πολύ και η Σελήνη, που γεμίζει τους Καρκίνους ρομαντικά αισθήματα χάρη στα οποία, αν καταφέρουν να τα μοιραστούν με το σύντροφο τους κατά τη διάρκεια της ερωτικής συνεύρεσης, είναι σίγουρο πως κάθε επαφή θα αποτελεί και για τους δύο μια εντελώς ξεχωριστή και συναρπαστική εμπειρία. Οι Καρκίνοι είναι άτομα που όσο πιο πολύ καιρό μένουν με έναν άνθρωπο, τόσο πιο πολύ βελτιώνονται στο να προσφέρουν αλλά και να αποκομίζουν ικανοποίηση και ηδονή.


Πώς φτάνει σε έκσταση
Ένα μπάνιο από κοινού και χάδια σε ολόκληρο το κορμί οδηγούν τους Καρκίνους στα άκρα. Καθαρίστε και χαϊδέψτε ο ένας το κορμί του άλλου. Είναι μια διαδικασία που θα ανεβάσει κατακόρυφα τη «θερμοκρασία» και θα καταλήξει σίγουρα σε παθιασμένο και αχαλίνωτο έρωτα.



Λέων
Συντελεστής του σεξ
Υπερήφανος και ηγετικός πάντα στη ζωή του, ο Λέοντας υιοθετεί ακριβώς την ίδια συμπεριφορά και στο θέμα του σεξ. Ο συντελεστής του είναι υψηλός και γρήγορα ο σύντροφος του θα διαπιστώσει πως κατά την ερωτική συνεύρεση ο Λέοντας θα προσπαθεί αυτός πάντα να έχει το πάνω χέρι και να κανονίζει τους κανόνες του ερωτικού παιχνιδιού. Ευτυχώς οι Λέοντες ξέρουν πώς να σας κακομάθουν και να σας προσφέρουν ατέλειωτες στιγμές ηδονής.


Πώς φτάνει σε έκσταση
Το στόμα του Λέοντα και τα μακρόσυρτα υγρά φιλιά είναι το «καυτό» σημείο του. Φιλήστε τον όσο θέλετε και όπως θέλετε. Επίσης, τρυφερά χάδια στον αυχένα θα τον κάνουν να χαλαρώσει, αλλά και θα ανεβάσουν στα ύψη την ερωτική επιθυμία του.


Παρθένος
Συντελεστής του σεξ
Οι Παρθένοι θα μπορούσαν να χαρακτηριστούν απρόβλεπτοι σε θέματα που έχουν να κάνουν με το σεξ. Αυτό έχει να κάνει με το σύντροφο που θα βρεθεί δίπλα τους και το πόσο θα ταιριάξουν οι επιθυμίες του ενός με του άλλου. Ένας Παρθένος μπορεί να αποδειχθεί σωστή «λάβα» στο κρεβάτι, όμως το ίδιο άτομο μπορεί να εκδηλώσει μια εντελώς ψυχρή συμπεριφορά, αν τελικά ο σύντροφος του δεν μπορέσει να αγγίξει και να επηρεάσει τον ψυχισμό του. Ο Ερμής, που κυβερνά το ζώδιο των Παρθένων, τους
κάνει να θέτουν πολύ ψηλά των πήχη των απαιτήσεων στα ερωτικά ζητήματα.



Πώς φτάνει σε έκσταση
Αν κάποιος επικεντρώσει τα χάδια και τα φιλιά του στην περιοχή της κοιλιά και του αφαλού ενός Παρθένου, είναι σίγουρο πως θα τον κάνει να «λιώσει από ηδονή. Αυτό που χρειάζεται είναι ένα μασάζ με αρωματικό λάδι, για να τον κάνετε να παραμιλά για ώρες.


Ζυγός
Συντελεστής του σεξ
To σεξ στην περίπτωση των Ζυγών απόλυτα συνυφασμένο με την αίσθηση αλλά και την πρωτοτυπία. Αν ο Ζυγός δεν βρει στο πρόσωπο του συντρόφου το άτομο που θα του κεντρίσει με γλυκό, όμορφο αλλά και έξυπνο τρόπο τα αισθητήρια του, είναι βέβαιο πως το παιχνίδι της αποπλάνησης και της ηδονής μαζί του θα χαρακτηριστεί από πλήρη αποτυχία. Όπως και στην περίπτωση του Ταύρου, ο κυβερνήτης πλανήτης του Ζυγού είναι η Αφροδίτη, γεγονός που εξηγεί την ανάγκη του για τρυφερότητα και συναίσθημα.


Πώς φτάνει σε έκσταση
Αυτό που κάνει τους Ζυγούς να ξεχνούν ταμπού και αναστολές και να τα δίνουν όλα στο σεξ είναι τα απαλά χάδια στην περιοχή της σπονδυλικής στήλης και γενικότερα της πλάτης. Αν μάλιστα ο σύντροφος του έχει επιδεξιότητα στα χέρια, σίγουρα ο Ζυγός θα τρέμει από ρίγη ικανοποίησης στο άγγιγμα του.


Σκορπιός
Συντελεστής του σεξ
Εδώ έχουμε να κάνουμε ίσως με το πιο ερωτικό ζώδιο, γεγονός που σημαίνει πως ο συντελεστής του σεξ βρίσκεται σε πολύ υψηλά επίπεδα. Στην κυριολεξία το σεξ αποτελεί την πιο αγαπημένη ασχολία των Σκορπιών και είναι πολύ σπάνιο να βρει κάποιος άτομο που ανήκει σε αυτό το ζώδιο και δεν γνωρίζει καλά τις τεχνικές του έρωτα. Ο Σκορπιός αφήνει το ένστικτο του να «κάνει παιχνίδι» και έχει την εκπληκτική ικανότητα να διαισθάνεται τις κρυφές επιθυμίες του συντρόφου του.


Πώς φτάνει σε έκσταση
Αν κάτι σκοτώνει την ερωτική διάθεση του Σκορπιού, είναι η ρουτίνα. Θα πρέπει να φέρετε τη φαντασία στο σεξ και να μη διστάσετε να πειραματιστείτε ή να προσποιηθείτε ρόλους κατά τη διάρκεια του ερωτικού παιχνιδιού. Εκεί που θα πρέπει να επικεντρωθεί το ενδιαφέρον σας είναι τα προκαταρκτικά παιχνίδια, που αποτελούν το Α και το Ω για τους Σκορπιούς.


Τοξότης
Συντελεστής του σεξ
Ο Τοξότης είναι ζώδιο που θέλει να χαίρεται το σεξ και σε καμία περίπτωση δεν θα το αφήσει να γίνει μια μηχανική διαδικασία ρουτίνας ανάμεσα σε αυτόν και το σύντροφο του. Οι Τοξότες προσπαθούν πάντα να μετατρέψουν την ερωτική συνεύρεση σε συναρπαστική περιπέτεια των αισθήσεων και για τους δύο και συνήθως διαθέτουν την απαραίτητη τεχνική για να το καταφέρουν, βοηθούμενοι σε μεγάλο βαθμό από την επιρροή του Δία. Ο συντελεστής του σεξ του Τοξότη βρίσκεται λοιπόν ψηλά και σίγουρα συμπαρασύρει με το πάθος του και αυτόν που θα βρεθεί στο πλάι του.


Πώς φτάνει σε έκσταση
Ο Τοξότης απολαμβάνει όσο κανείς άλλος τα χάδια στα πόδια και κυρίως στο εσωτερικό των μηρών. Πείτε του να ξαπλώσει ανάσκελα και ξεκινήστε ένα αργό μασάζ με χλιαρό αρωματικό λάδι, από τις πατούσες μέχρι ψηλά στους μηρούς. Η έκσταση του θα είναι τόσο μεγάλη, που ίσως στη συνέχεια στο σεξ να μην αντέξει παραπάνω από μερικά λεπτά.


Αιγόκερως
Συντελεστής του σεξ
Ο Αιγόκερως είναι από τα λεγόμενα «σιγανά ποταμάκια» στο σεξ. Ο συντελεστής του στην αρχή μοιάζει να είναι χαμηλός και μπορεί ως άτομο να χαρακτηριστεί «ψυχρό», κάτι που ίσως να οφείλεται στον κυβερνήτη πλανήτη του, τον Κρόνο. Αν όμως κάποιος έχει τη διάθεση να ψάξει λίγο περισσότερο, θα διαπιστώσει πως οι στιγμές ερωτικής συνεύρεσης με κάποιον Αιγόκερω θα αποδειχθούν σωστή «κόλαση». Σίγουρα ο Αιγόκερως δεν είναι ζώδιο για περιπέτειες της μιας νύχτας, όμως μέσα σε μια μακρόχρονη σχέση έχει την εκπληκτική ικανότητα να κρατά μακριά τη ρουτίνα από το κρεβάτι και το πάθος άσβεστο.


Πώς φτάνει σε έκσταση
Η περιοχή των αστραγάλων είναι το ευαίσθητο σημείο των Αιγόκερων. Αργό αλλά έντονο τρίψιμο με τα δάχτυλα σε αυτό το σημείο του σώματος είναι σίγουρο πως θα προκαλέσει πολλά ρίγη απόλαυσης στο κορμί ενός Αιγόκερω, κάτι που είναι βέβαιο πως θα σας το ξεπληρώσει και με το παραπάνω.



Υδροχόος
Συντελεστής του σεξ
Σχεδόν όλοι είμαστε της γνώμης πως στον έρωτα και στο σεξ δεν υπάρχουν ταμπού, όμως, αν υπάρχει κάποιο ζώδιο που να έχει καταφέρει να εφαρμόσει αυτή την αρχή στην ερωτική του ζωή, τότε αυτό είναι σίγουρα ο Υδροχόος. Κάνει τα πάντα, αρκεί να ικανοποιούν τον ίδιο αλλά και το σύντροφο του. Αν δεν είστε προετοιμασμένοι να πειραματιστείτε, καλό θα ήταν να μείνετε μακριά του. Ο Ουρανός είναι πλανήτης που τον προικίζει με αναρίθμητες ιδέες γύρω από τα ερωτικά.


Πώς φτάνει σε έκσταση
Οι Υδροχόοι είναι πολύ πιθανό να εκδηλώνουν μια ιδιαίτερη ευαισθησία στα πέλματα και τα δάχτυλα των ποδιών. Γι' αυτό θα ήταν μια πολύ καλή ιδέα αν, κατά τη διάρκεια των προκαταρκτικών επικεντρώνατε σε εκείνο το σημείο τις ιδιαίτερες φροντίδες σας.


Ιχθύες
Συντελεστής του σεξ
Στην περίπτωση των Ιχθύων, οι οποίοι έχουν κυβερνήτη τον Ποσειδώνα, τα πράγματα είναι λίγο δύσκολα στο να καταφέρουν να εκδηλώσουν με άνεση τη σεξουαλικότητα που κρύβουν μέσα τους. Το συναίσθημα παίζει πάρα πολύ μεγάλο ρόλο στη ζωή τους και στο σεξ είναι από τους ανθρώπους που αφήνουν όλες τις πρωτοβουλίες στο σύντροφο τους, ο οποίος θα πρέπει να φανεί αντάξιος των προσδοκιών τους.


Πώς φτάνει σε έκσταση
Το σημείο G των Ιχθύων είναι η περιοχή πίσω από τα αφτιά. Ένα γλυκό πιπίλισμα σε συνδυασμό με μερικά τρυφερά ερωτόλογα θα τους κάνει στην κυριολεξία να πετάξουν κάθε συστολή και να απολαύσουν το σεξ με όλες τους τις αισθήσεις.

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ποιο πιστευετε οτι ειναι το ποιο σεξουαλικο ζωδιο?Εγω ειμαι κριος..και ερωτω..μας νικανε οι Σκορπιοι? :Dή οι Λεοντες?
ας μετρησουμε τις επιδοσεις μας..:D
απο την εμπειρια σας τι γνωμη εχετε?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
οι λέοντες οι λέοντες!!..:inlove::inlove:..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Πώς φτάνει σε έκσταση
Ο Τοξότης απολαμβάνει όσο κανείς άλλος τα χάδια στα πόδια και κυρίως στο εσωτερικό των μηρών. Πείτε του να ξαπλώσει ανάσκελα και ξεκινήστε ένα αργό μασάζ με χλιαρό αρωματικό λάδι, από τις πατούσες μέχρι ψηλά στους μηρούς. Η έκσταση του θα είναι τόσο μεγάλη, που ίσως στη συνέχεια στο σεξ να μην αντέξει παραπάνω από μερικά λεπτά.


αγάπη μου δεν φταίω εγώ , το ζώδιο μου φταίει :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
οι λέοντες οι λέοντες!!..:inlove::inlove:..

Oι λιονταρίνες που είναι νάρκισσοι, λάγνες, απαιτητικές σωστές πριγκήπισες (αλλά μπορεί να σου προκύψουν εξαιρετικά απαιτητικές και ιδιοτελείς), οι Υδροχόες που είναι βιτσιόζες εκκεντρικές, αποστασιοποιημένες και απελευθερωμένες και δεν σε τρελλαίνουν με την εξάρτηση τους (δεν ξέρω αν μπορούν να αγαπήσουν βέβαια τόσο βαθειά όσο άλλες), μερικές Παρθένες επειδή είναι σούπερ εγκεφαλικές, έχουν ένα μυαλό που γεννά και έχουν κάτι bitchy που μ'αρέσει ή είναι πολύ σοφιστικέ και δεν πλήττεις να συζητάς (αλλά μπορεί να σου βγουν και το εντελώς αντίθετο, πολύ αγνά και αθώα κοριτσάκια ή σχολαστικές κυράτσες που δεν θα σ'αφήσουν σε χλωρό κλαρί "πού είναι το σφουγγαράκι, γιατί δίπλωσες έτσι τις πετσέτες, μηηηη ! ξαπλώνεις με το τζιν στο κρεββάτι), οι Σκορπίνες επειδή μπορεί να σου δώσουν τον απαγορευμένο καρπό του παραδείσου και να είναι εξαιρετικά πιστές (μπορεί όμως να σου βγουν και πολύ μονόχνωτες, άχαρες και αντικοινωνικές, μουγγές μέσα στην καχυποψία και τις εμμονές). Πάντα βέβαια κοιτάω τη Σελήνη και την Αφροδίτη τους, το ζώδιο πιστεύω είναι δευτερεύον.;)

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εδω και καποια χρονια ψαχνω ολο και περισσοτερο αυτο που λεμε ζωδια, προσωπικες γεννεθλιες αναλυσεις μπλα μπλα...σαιτς, προγραμματα, συνομιλιες με αστρολογους κ.ο.κ.

για μια μεγαλη χρονικη περιοδο μου χε γινει κυριολεκτικα εμμονη, ασε που δεν εχω ακομα ξεκολλησει να ρωταω σα χαζη- τι ζωδιο εισαι?

πειραζει που μετα απο πολυωρες αναλυσεις, σκεψεις, ερευνες εχω φτασει σε σημειο να αμφιβαλλω?
χωρις να θελω να το χαλασω στον θεματοθετη, θα ελεγα πως αυτα ισως ειναι... μπουρδες.
λεω ισως, κρατωντας και παλι μια μικρη επιφυλαξη.

μαλλον αυτογνωσια ειναι η αστρολογια.
κι αυτα περι σεξ, το ζωδιο μου καθοριζει αν θαμαι σαδομαζο στο κρεβατι?
τους παραγοντες παρτεναιρ, περιβαλλον, διαθεση, κουραση, ανατομια σωματος που τους περιλαμβανουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
μαλλον αυτογνωσια ειναι η αστρολογια.
κι αυτα περι σεξ, το ζωδιο μου καθοριζει αν θαμαι σαδομαζο στο κρεβατι?
τους παραγοντες παρτεναιρ, περιβαλλον, διαθεση, κουραση, ανατομια σωματος που τους περιλαμβανουμε?


στην ομιλία της Λίτσας Πατέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
Εδω και καποια χρονια ψαχνω ολο και περισσοτερο αυτο που λεμε ζωδια, προσωπικες γεννεθλιες αναλυσεις μπλα μπλα...σαιτς, προγραμματα, συνομιλιες με αστρολογους κ.ο.κ.

για μια μεγαλη χρονικη περιοδο μου χε γινει κυριολεκτικα εμμονη, ασε που δεν εχω ακομα ξεκολλησει να ρωταω σα χαζη- τι ζωδιο εισαι?

πειραζει που μετα απο πολυωρες αναλυσεις, σκεψεις, ερευνες εχω φτασει σε σημειο να αμφιβαλλω?
χωρις να θελω να το χαλασω στον θεματοθετη, θα ελεγα πως αυτα ισως ειναι... μπουρδες.
λεω ισως, κρατωντας και παλι μια μικρη επιφυλαξη.

κρίμα..τον κόπο σου κοπελιά..:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
χωρις να θελω να το χαλασω στον θεματοθετη, θα ελεγα πως αυτα ισως ειναι... μπουρδες.
λεω ισως, κρατωντας και παλι μια μικρη επιφυλαξη.

μαλλον αυτογνωσια ειναι η αστρολογια.
κι αυτα περι σεξ, το ζωδιο μου καθοριζει αν θαμαι σαδομαζο στο κρεβατι?
τους παραγοντες παρτεναιρ, περιβαλλον, διαθεση, κουραση, ανατομια σωματος που τους περιλαμβανουμε?

Mας μπέρδεψες τώρα. Μπούρδες είναι ή αυτογνωσία ; Το σεξ δεν συμπεριλαμβάνεται στην αυτογνωσία ; Ο παρτεναίρ δεν έχει χάρτη ; Σε παράλληλο σύμπαν γεννήθηκε ; Οι τελευταίοι παράγοντες παίζουν σπουδαίο ρόλο, η διάθεση όμως, οι βιόρυθμοι, η κούραση και όλα αυτά δεν φαίνονται αστρολογικά ; Η αλχημεία όμως μεταξύ δυο ανθρώπων είναι σημαντική, άλλον θες να τον λατρέψεις κι άλλον να τον πνίξεις ανεξήγητα και σου δημιουργεί μια ανεξήγητη αντιπάθεια. Συμφωνώ ότι το ζώδιο δεν καθορίζει σχεδόν τίποτα όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
ποιο πιστευετε οτι ειναι το ποιο σεξουαλικο ζωδιο?Εγω ειμαι κριος..και ερωτω..μας νικανε οι Σκορπιοι? :Dή οι Λεοντες?
ας μετρησουμε τις επιδοσεις μας..:D
απο την εμπειρια σας τι γνωμη εχετε?:)

οι λέοντες οι λέοντες!!..:inlove::inlove:..

Χεχεχε!
Μέχρι πρότινος έλεγα πως είναι οι κριοί. Αλλά ήρθε ένα λιονταράκι τελευταία και... τείνει να ανατρέψει τα πάντα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top