Ξυλοκαΐνη και piercing

blue fish

Νεοφερμένος

Η blue fish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Μου αρέσουν πολύ τα piercings και ήθελα να κάνω σε διάφορα μέρη προσώπου και αφτιού αλλά είμαι κότα και δεν έχω και φοβερές αντοχές στο πόνο. Πρόσφατα όμως έμαθα για τη χρήση ξυλοκαΐνης πριν το τρύπημα και ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανένας κάτι παραπάνω.

Αρχικά μπαίνει οπουδήποτε; (μύτη, αφτιά, γλώσσα) Είναι αυτό που βάζει και ο οδοντίατρος απ' ότι είδα.
Με αυτή, πονάς ή δεν καταλαβαίνεις τίποτα;

Διαβάζω πως κάποιοι χρησιμοποιούν και κάποιοι όχι. Εδώ φαντάζομαι μόνο ρωτώντας το κάθε μαγαζί...
Εναλλακτικά παίρνω εγώ από φαρμακείο και βάζω, ή είναι κάτι που καλύτερα να μη το πάρω πάνω μου; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Με την ξυλοκαινη δεν καταλαβαινεις απολυτως τιποτα!
Αναισθητικο τοπικο ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue fish

Νεοφερμένος

Η blue fish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Με την ξυλοκαινη δεν καταλαβαινεις απολυτως τιποτα!
Αναισθητικο τοπικο ειναι

Τέλεια, σε ευχαριστώ! Είναι όμως κάτι που μπορώ να χρησιμοποιήσω μόνη μου, ή θέλει προσοχή κλπ;
(Επειδή τη παίρνεις από φαρμακείο χωρίς συνταγή, φαντάζομαι δεν θα είναι κάτι τραγικό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μόνη σου. Το βρίσκω περιττό προσωπικά γιατί στα περισσότερα σημεία δεν πονάει και τόσο τραγικά για να χρειαστείς αναισθητικό, αλλά ό,τι νομίζεις. Δεν ξέρω αν μπορείς να το βάλεις στο στόμα ή την γλώσσα (αν θες εκεί πίρσινγκ). Ρώτα τον φαρμακοποιό όταν το αγοράσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Aνάλογα το που θα κάνεις είναι και ο πόνος...
Νομιζω , αν και δεν ειμαι και σιγουρη, οτι και στη γλωσσα εχουν χρησιμοποιησει ξυλοκαϊνη!

Ο πόνος δεν είναι παρα ένα τσίμπημα το πολύ 3 δευτερολέπτων... που αν το καλοσκεφτείς πιο πολύ έχεις αναλωθεί στο να σκέφτεσαι αν τελικά πονέσεις παρά στη στιγμή που θα κάνεις την τρύπα! ;)

Απλά σε περίπτωση που δεν κάνεις την τρύπα σε μαγαζί πρόσεξε να τηρήσεις τους στοιχειώδεις τουλάχιστον κανόνες υγιεινής, όπως επίσης και να μην ¨σφαχτείς¨,καθώς δεν είναι όλα τα σημεία του σώματος ίδια με το αυτί!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top