Ερωτήσεις συνέντευξης εργασίας

Zeroman

Νεοφερμένος

Ο Zeroman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Αχ δεν μπορώ τις βλακείες.

Πρώτον: Προφανώς και όταν αρνούνται να τους αναλάβω εγώ σαν ασθενείς επειδή πιστεύουν ότι είμαι νοσοκόμα με περιορίζει στην δουλειά μου. Για την ακρίβεια δεν κάνω την δουλειά μου, επειδή πιστεύουν ότι δεν είμαι η αρμόδια για να την κάνω. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα όταν ο υπεύθυνός μου θα με ρωτήσει κάτι για τον ασθενή που ή δεν μπόρεσα να κάνω από δική του άρνηση ή έφαγα τον τριπλάσιο χρόνο σε παρακάλια σε σχέση με τους συναδέλφους του άλλου φύλου, θα του δώσω μία "στο περίπου" απάντηση, πράγμα όχι ιδιαίτερα ευχάριστο αφού την ασθένεια δεν την αντιμετωπίζεις "στο περίπου". Και τώρα αυτό μην αναλύσω τι συνέπειες μπορεί να έχει για κάθε κρίκο της αλυσίδας, γιατί δεν θα τελειώσουμε ποτέ. Απλά ας κρατήσουμε το ότι εγώ πολλές φορές μπαίνω να πάρω αίμα και καταλήγω να τρώω 10 λεπτά να εξηγήσω ότι σπουδάζω γιατρός και ας μην έχω πουλί, για να το πω χοντρικά και ωμά.

Δηλαδή λες στον άλλο, πως είσαι γιατρός και αυτός ακόμη αρνείται να τον αναλάβεις επειδή νομίζει ότι είσαι νοσοκόμα? Sorry αλλά ούτε αυτό είναι πρόβλημα σεξισμού, είναι καθαρά πρόβλημα ηλιθιότητας και δεν υπάρχει φάρμακο γι' αυτό.

Δεύτερον: Δεν είναι μόνο η γιαγιά στο νοσοκομείο. Το 90% των ανθρώπων ηλικίας άνω των 40, όταν πάνω στην κουβέντα ακούνε ότι ξημεροβραδιάζομαι στο νοσοκομείο το πρώτο που με ρωτάνε είναι αν είμαι νοσηλεύτρια ή μαία. Από αυτό το 90%, τουλάχιστον οι μισοί δείχνουν τρομερά έκπληκτοι όταν τους λέω ότι όχι, σε ενα εξάμηνο θα είμαι γιατρός. Και ως γνωστόν ο γιατρός δεν είναι μόνο ο υπάλληλος του δημόσιου νοσοκομείου που χέστηκε αν η γιαγιά πιστεύει ότι είναι γλάστρα ή πορτατίφ ή ανθρώπινο ον, αλλά είναι και ιδιώτης που πρέπει να καθιερώσει μία σταθερή πελατεία που θα εμπιστεύεται την δουλειά του και τον ίδιο.

Η ιδιότης γιατρός τι πρόβλημα έχει πάλι? Εγώ ποτέ δεν κοίταξα το φύλο του γιατρού σαν κριτήριο. Το μόνο που κοιτάω είναι η ειδικότητα. Εκτός πάλι αν εσύ γράφεις δερματολόγος στην κάρτα σου και ο άλλος νομίζει ότι είσαι νοσοκόμα. Ε τι να πω μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πρώτον: Προφανώς και όταν αρνούνται να τους αναλάβω εγώ σαν ασθενείς επειδή πιστεύουν ότι είμαι νοσοκόμα με περιορίζει στην δουλειά μου. Για την ακρίβεια δεν κάνω την δουλειά μου, επειδή πιστεύουν ότι δεν είμαι η αρμόδια για να την κάνω. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα όταν ο υπεύθυνός μου θα με ρωτήσει κάτι για τον ασθενή που ή δεν μπόρεσα να κάνω από δική του άρνηση ή έφαγα τον τριπλάσιο χρόνο σε παρακάλια σε σχέση με τους συναδέλφους του άλλου φύλου, θα του δώσω μία "στο περίπου" απάντηση, πράγμα όχι ιδιαίτερα ευχάριστο αφού την ασθένεια δεν την αντιμετωπίζεις "στο περίπου". Και τώρα αυτό μην αναλύσω τι συνέπειες μπορεί να έχει για κάθε κρίκο της αλυσίδας, γιατί δεν θα τελειώσουμε ποτέ. Απλά ας κρατήσουμε το ότι εγώ πολλές φορές μπαίνω να πάρω αίμα και καταλήγω να τρώω 10 λεπτά να εξηγήσω ότι σπουδάζω γιατρός και ας μην έχω πουλί, για να το πω χοντρικά και ωμά.

Θα διαφωνησω εδω γιατι το βλεπω σε ειδικευομενους αυτο το φαινομενο ανεξαρτητου φυλου. Πολλοι ασθενεις δεν θελουν απλα να δουν μαθητες. Γιατι δεν λες στον υπευθυνο σου την αληθεια; Οτι δεν εξετασες τον ασθενη; Εδω οταν ο ασθενης αρνηθει να δει τον ειδικευομενο, ο ειδικευομενος λεει απλα οτι δεν ειδε τον ασθενη και δεν απανταει στο περιπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Θα διαφωνησω εδω γιατι το βλεπω σε ειδικευομενους αυτο το φαινομενο ανεξαρτητου φυλου. Πολλοι ασθενεις δεν θελουν απλα να δουν μαθητες. Γιατι δεν λες στον υπευθυνο σου την αληθεια; Οτι δεν εξετασες τον ασθενη; Εδω οταν ο ασθενης αρνηθει να δει τον ειδικευομενο, ο ειδικευομενος λεει απλα οτι δεν ειδε τον ασθενη και δεν απανταει στο περιπου.

Ναι είναι και αυτοί μια κατηγορία, το ξέρω τι εννοείς. Δυστυχώς κάποιοι δεν μπορούν να πάρουν απόφαση ότι από την στιγμή που είναι σε δημόσιο πανεπιστημιακό νοσοκομείο θα έχουν και 10-15 φοιτητές να ασχολούνται μαζί τους,χώρια τον ειδικευόμενο, και τον ειδικό θα τον δουν σε πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις και για λίγο. Σε εκείνους κάνεις μια παραπάνω υπομονή γιατί όσο να πεις το να δώσεις 3 φορές αναλυτικό ιστορικό μέσα σε μια βδομάδα (αν γίνει rotation και έρθει καινούρια ομάδα), κάπου είναι και σπάσιμο νεύρων γι αυτούς.

Για να μην παρεξηγηθώ, απάντηση "στο περίπου" δεν είναι να πω ψέματα ότι έκανα κάτι ενώ δεν το έκανα ή ότι έβγαλα ένα αποτέλεσμα ενώ δεν υπάρχει. Ούτε αυτοσχεδιασμός. Απλά βασίζομαι σε λιγότερα δεδομένα απ όσα θα θέλαμε και αν δω ότι επιμένει του λέω ότι δεν μπόρεσα να έχω περισσότερα στοιχεία λόγω μη συνεργασίας του ασθενούς. Πάνω-κάτω οι μη συνεργάσιμοι ασθενείς είναι γνωστοί σε κάθε κλινική εξαρχής και δεν κάνουν διακρίσεις στο φύλο (η κατηγορία που λέγαμε παραπάνω), ωστόσο οι out of the blue δύστροποι, για κάποιον ανεξήγητο λόγο θεωρούνται από τους περισσότερους διαχειρίσιμοι και ότι πρέπει να βρούμε εμείς τα κουμπιά τους.:/: Και δυστυχώς όταν περιστοιχίζεσαι κυρίως από άντρες καθηγητές που οι περισσότεροι έχουν σαν μότο "κορίτσια κάντε καμιά εργαστηριακή ειδικότητα ή άντε καμιά δερματολογία γιατί αλλιώς κανείς δεν θα σας πάρει", δεν μπορείς να περιμένεις και μεγάλη ανεκτικότητα. Πριν 2 μήνες με το που με είδε ένας ασθενής με απείλησε ότι θα με πετάξει από το παράθυρο αν δεν βρω φλέβα με την πρώτη όπως "έκανε και με την προηγούμενη νοσηλεύτρια", ενώ με τον άλλον που ήμασταν μαζί στο θάλαμο ήταν αρνάκι και του τα είπε όλα. Καλά αυτός προφανώς ήταν extreme περίπτωση, αλλά όταν παρουσιάζαμε το case και μιλούσε μόνο το άλλο παιδί, ο καθηγητής μου ρώτησε τι έκανα εγώ και όταν του είπα ότι δεν μπόρεσα να κάνω ούτε την κλινική εξέταση ούτε την αιμοληψία, τσατίστηκε με μένα και όχι με τον ασθενή. Ευτυχώς ήταν η ειδικευόμενη μπροστά για support που τράβηξε τα ίδια όταν την φώναξα, αλλιώς δεν ξέρω τι θα γινόταν. Again, έχουμε ξανακάνει την συζήτηση για τα νοσοκομεία Ελλάδας και εξωτερικού και έχεις ήδη πάθει σοκ μια φορά με το ότι κουβαλάμε την προίκα μας μαζί και δεν μας δίνουν ποτέ scrubs ή στηθοσκόπια, τι την ξανανοίγουμε; :/:

Δηλαδή λες στον άλλο, πως είσαι γιατρός και αυτός ακόμη αρνείται να τον αναλάβεις επειδή νομίζει ότι είσαι νοσοκόμα? Sorry αλλά ούτε αυτό είναι πρόβλημα σεξισμού, είναι καθαρά πρόβλημα ηλιθιότητας και δεν υπάρχει φάρμακο γι' αυτό.



Η ιδιότης γιατρός τι πρόβλημα έχει πάλι? Εγώ ποτέ δεν κοίταξα το φύλο του γιατρού σαν κριτήριο. Το μόνο που κοιτάω είναι η ειδικότητα. Εκτός πάλι αν εσύ γράφεις δερματολόγος στην κάρτα σου και ο άλλος νομίζει ότι είσαι νοσοκόμα. Ε τι να πω μετά.

Δεν θα συνεννοηθούμε εμείς σήμερα, έτσι; Ξεκινάει από πρόβλημα σεξισμού όταν πρέπει πολλές φορές να αφιερώσω 10 λεπτά ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ, για να εξηγήσω τα αυτονόητα επειδή ο άλλος έχει μείνει 50 χρόνια πίσω. Μετά μήπως θα έπρεπε να πω και ευχαριστώ που τελικά ο άλλος με αφήνει να ασχοληθώ μαζί του αφού πρώτα μου 'χει ζαλίσει τον έρωτα;

Και όσο για τον ιδιώτη γιατρό, για σκέψου πάλι. Θα πήγαινες ευκολότερα σε άντρα ή γυναίκα χειρουργό; Σε άντρα ή γυναίκα δερματολόγο; Από την στιγμή που θα βγεις στην αγορά εργασίας, δεν έχει πλέον να κάνει με το αν πιστεύουν ότι είσαι γιατρός, αλλά με το αν πιστεύουν ότι είσαι αρκετά ικανός για αυτό που έχεις διαλέξει. Λόγω φύλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ελαβα αρκετες αιτησεις και μια αιτηση δεν ειχε κανενα στοιχειο επικοινωνιας! Ουτε τηλεφωνο ουτε email στο βιογραφικο ή το cover letter! Τιποτα! Την βρηκα την κοπελα στο facebook, της εστειλα μηνυμα και την καλεσα για συνεντευξη. Ισως να ηταν ηλιθιο αυτο που εκανα, αλλα χαιρομαι που της εδωσα μια 2η ευκαιρια να διορθωσει την ηλιθιοτητα της. Απο βδομαδα ξεκιναω τις συνεντευξεις και ο θεος βοηθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ελαβα αρκετες αιτησεις και μια αιτηση δεν ειχε κανενα στοιχειο επικοινωνιας! Ουτε τηλεφωνο ουτε email στο βιογραφικο ή το cover letter! Τιποτα! Την βρηκα την κοπελα στο facebook, της εστειλα μηνυμα και την καλεσα για συνεντευξη. Ισως να ηταν ηλιθιο αυτο που εκανα, αλλα χαιρομαι που της εδωσα μια 2η ευκαιρια να διορθωσει την ηλιθιοτητα της. Απο βδομαδα ξεκιναω τις συνεντευξεις και ο θεος βοηθος.

Τέτοια άτομα δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν έχουν ικανότητες απλά ίσως να ήταν η πρώτη φορά που έστελνε βιογραφικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Kαι τι μας λεει αυτο? Οτι χρησιμοποιουν τις γυναικες σαν γλαστρες για να προσελκυσουν κοσμο. Διαλεγουν σερβιτορες, πωλητριες κτλ με μονο κριτηριο την εμφανιση, γι'αυτο και συχνα σε αγγελιες βλεπουμε οτι ζητειται "εμφανισιμη" κοπελα. Δουλεια της γυναικας δηλαδη ειναι να ειναι ενα ομορφο αντικειμενο για να προσελκυει κοσμο :) Εχεις πτυχια, προυπηρεσια και χρειαζεσαι απαραιτητα δουλεια? Κριμα που δεν εισαι εμφανισιμη,μας συγχωρειτε αλλα δεν μπορειτε να παρετε τη θεση. Τι μεγαλη διακριση εις βαρος των ανδρων, να απαιτησετε να ειστε και εσεις γλαστρες. Καλα,διαβαζετε τι γραφετε? Και αναφερομαι στον Ζeroman κυριως.


Στη περίπτωση παρόμοιων δουλειών που δεν χρειάζονται ιδιαίτερα skills και που παίζει σημαντικό ρόλο η εμφάνιση λογικό είναι να διαλέξει κάποιος εργοδότης εκείνον/η που θεωρεί πως είναι πιο ωραιος/α. Το φυλο δεν είναι το σημείο αναφοράς αλλά η εμφάνιση.
Παράδειγμα. Σε ροκ μπαράκι δυο υποψήφιοι. Ο ένας έχει μακριά μαλλιά,μπλούζα Metallica και ο άλλος είναι κλασικος ωραιος(?) τυπος με V και μαλλί φράχτη.Μπορείς άνετα να προσαρμόσεις το παράδειγμα όπως θες. Θα προσληφθεί εκείνος που ταιριάζει στην αισθητική του μαγαζιού.
Άλλο παράδειγμα. Συνεντευξη για δουλειά πορτα-πορτα οπού προσπαθείς να πείσεις κοσμο να στηρίξει οικονομικά μια ΜΚΟ. Δεν ειναι πιο πιθανό να επιλεχτεί μια πιο γλυκιά κοπελα από μια άλλη ή απο εναν ψηλο τυπα που φαινεται ψαρωτικός? Εννοείται γιατί θα υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να γίνει πιο αποτελεσματικά η δουλειά.
Διευκρινίζω πως αναφέρομαι για θέσεις που δεν θέλουν ιδιαίτερα qualifications και οχι περιστατικά που περιέγραψε παραπάνω η Ερινύς.
Ή μαλλον,σκεφτεστε καθολου?
The irony..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Για κάποιο λόγο οι γυναίκες πιστεύουν ότι μόνο αυτές επιλέγονται με βάση την εμφάνιση σε πολλές δουλειές, μόνο αυτές είναι γλάστρες σε μαγαζιά και πως στους άντρες δεν παίζει καθόλου ρόλο η εμφάνιση στην αναζήτηση εργασίας. Ένα πράγμα δεν μου αρέσει σε συζητήσεις για σεξισμό και αυτό είναι η αυτοθυματοποίηση φύλου ενώ ισχύουν τα ίδια και στα 2 φύλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,127 μηνύματα.
Αν εκεί που έχουμε κλείσει για πρακτική πάμε μια εβδομάδα αργότερα λόγω διακοπών που προέκυψαν πειράζει αν τους το πούμε 20 μέρες πιο πριν ????
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Αν εκεί που έχουμε κλείσει για πρακτική πάμε μια εβδομάδα αργότερα λόγω διακοπών που προέκυψαν πειράζει αν τους το πούμε 20 μέρες πιο πριν ????
Συνήθως όταν κλείνεις για πρακτική είναι στάνταρ οι μέρες που πας, δεν κάνεις εσύ τις μέρες που θες να πας. Άρα μάλλον θα πρέπει να αφήσεις τις διακοπές.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,127 μηνύματα.
Συνήθως όταν κλείνεις για πρακτική είναι στάνταρ οι μέρες που πας, δεν κάνεις εσύ τις μέρες που θες να πας. Άρα μάλλον θα πρέπει να αφήσεις τις διακοπές.
Στη συνέντευξη μου είχαν πει απλά να τούς το έχω πει νωρίτερα
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Στη συνέντευξη μου είχαν πει απλά να τούς το έχω πει νωρίτερα
Άποψη μου,
Δεν είναι καλό για σένα να πας διακοπές πριν καν αρχίσεις. Καλύτερα να αρχίσεις και αν θέλουν μετά μπορούν να σου δώσουν μέρες για διακοπές.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,127 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,127 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Τι εννοείς ; Και γιατί να είναι τόσο κακό ;
Γιατί η πρακτική είναι σε προκαθορισμένη περίοδο. Και όσο και αν σου είπαν ότι αρκεί απλά να τους ενημερώσεις, δείχνεις άσχημο προφίλ στον χώρο εργασίας με το να πας διακοπές πριν καν ξεκινήσεις.
Είναι σαν να αδιαφορείς η να μην σε νοιάζει η και κάποιος θα μπορούσε να πει ότι δείχνεις αδύναμο προφίλ.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,127 μηνύματα.
Γιατί η πρακτική είναι σε προκαθορισμένη περίοδο. Και όσο και αν σου είπαν ότι αρκεί απλά να τους ενημερώσεις, δείχνεις άσχημο προφίλ στον χώρο εργασίας με το να πας διακοπές πριν καν ξεκινήσεις.
Είναι σαν να αδιαφορείς η να μην σε νοιάζει η και κάποιος θα μπορούσε να πει ότι δείχνεις αδύναμο προφίλ.
Ξεφεύγω λίγο από το θέμα αλλά κάτι τέτοια είναι που με αγχωναν για την δουλειά. Ότι θα είσαι περιορισμένος και πρέπει να προσέχεις καθε κίνηση και τι κάνεις στη ζωή σου μη τυχόν και σε πάρουν με κακό μάτι / διώξουν . Τέλος πάντων.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Ξεφεύγω λίγο από το θέμα αλλά κάτι τέτοια είναι που με αγχωναν για την δουλειά. Ότι θα είσαι περιορισμένος και πρέπει να προσέχεις καθε κίνηση και τι κάνεις στη ζωή σου μη τυχόν και σε πάρουν με κακό μάτι / διώξουν . Τέλος πάντων.
Κάθε λογικός άνθρωπος θα ήθελε να δείξει καλό προφίλ στη δουλειά του. Οπότε δεν μπορώ να πω ότι είναι παράλογο το άγχος σου. Τώρα το να σε διώξουν παρατραβηγμενο το βρίσκω γιατί στη τελική παίρνουν λεφτά για να σε πάρουν ως πρακτικαρια, αλλά το κλίμα μεταξύ των συναδέλφων ίσως να είναι φορτωμένο με μια τέτοια κίνηση.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,127 μηνύματα.
Είμαι καλά είμαι καλά :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κάθε λογικός άνθρωπος θα ήθελε να δείξει καλό προφίλ στη δουλειά του. Οπότε δεν μπορώ να πω ότι είναι παράλογο το άγχος σου. Τώρα το να σε διώξουν παρατραβηγμενο το βρίσκω γιατί στη τελική παίρνουν λεφτά για να σε πάρουν ως πρακτικαρια, αλλά το κλίμα μεταξύ των συναδέλφων ίσως να είναι φορτωμένο με μια τέτοια κίνηση.
Καλά το τι κριτήρια έχουν δεν θα το σχολιάσω. Αναγκάστηκα να πάω να μείνω σε συγγενικό μου πρόσωπο για αυτό το διάστημα της πρακτικής γιατί οπότε τους έλεγα σε προηγούμενες συνέντευξεις που μένω στραβωναν τα μούτρα τούς και μου έλεγαν μένετε μακριά θα αργείτε (που δεν θα συνέβαινε γιατί είμαι πολύ συνεπής πάντα και δεν είναι και τόσο μακριά που νομίζουν) . Ε με το που είπα άλλη περιοχή με πήραν, έχουν θέμα .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,867 μηνύματα.
Είμαι καλά είμαι καλά :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Καλά το τι κριτήρια έχουν δεν θα το σχολιάσω. Αναγκάστηκα να πάω να μείνω σε συγγενικό μου πρόσωπο για αυτό το διάστημα της πρακτικής γιατί οπότε τους έλεγα σε προηγούμενες συνέντευξεις που μένω στραβωναν τα μούτρα τούς και μου έλεγαν μένετε μακριά θα αργείτε (που δεν θα συνέβαινε γιατί είμαι πολύ συνεπής πάντα και δεν είναι και τόσο μακριά που νομίζουν) . Ε με το που είπα άλλη περιοχή με πήραν, έχουν θέμα .
Κλαιν μαιν, πάρε τους τηλ να τους ενημερώσεις και αν σε αφήσουν καλώς αλλιώς το βλέπεις για μέσα στο διάστημα της πρακτικής. Αν κάνεις καλά τη δουλειά σου στο διάστημα που θα δουλευεις σε θα έχεις πρόβλημα λογικά.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Είμαι καλά είμαι καλά :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Καλά το τι κριτήρια έχουν δεν θα το σχολιάσω. Αναγκάστηκα να πάω να μείνω σε συγγενικό μου πρόσωπο για αυτό το διάστημα της πρακτικής γιατί οπότε τους έλεγα σε προηγούμενες συνέντευξεις που μένω στραβωναν τα μούτρα τούς και μου έλεγαν μένετε μακριά θα αργείτε (που δεν θα συνέβαινε γιατί είμαι πολύ συνεπής πάντα και δεν είναι και τόσο μακριά που νομίζουν) . Ε με το που είπα άλλη περιοχή με πήραν, έχουν θέμα .
Ήδη μου λες ένα θέμα που δεν γνώριζα ότι έχεις, μήπως είναι του ματς να βάλεις και το ενδεχόμενο των διακοπών;
Πόσο καιρό είναι η πρακτική πια; 4-6 μήνες;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top