Τι όνειρο είδατε χθες;

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ είδα πως είχε έρθει η θεία μου να με πάρει στο Παρίσι.
Παραδόξως οι δικοί μου με άφησαν και λέει όταν πήγαμε είχε γίνει χαμός, σκοτωμοί παντού.
:|

:stunned: Aμα δεις κάνα παρόμοιο όνειρο να ενημερώσεις τις μυστικές υπηρεσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,087 μηνύματα.
:stunned: Aμα δεις κάνα παρόμοιο όνειρο να ενημερώσεις τις μυστικές υπηρεσίες.

Οmg,αυτό ηταν προφητικο ονειρο :confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,761 μηνύματα.
Alma ξηγήσου :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Με λένε Γιώργο

Νεοφερμένος

Ο είπαμε.. Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εγω εχω καιρο να δω ονειρο :mad: στο τελευταιο παντος που ειδα, δεν θυμαμαι τι ειδα αλλα θυμαμαι που ειχα ξυπνησει θυμομενος με εναν φιλο μου... δεν ξερω το γιατι ομως.. και απο τοτε δεν ξαναειδα εχει πανω απο 1 βδομαδα να δω, θα ηθελα να ξαναδω ομως! παντα οταν βλεπω ονειρο και ξυπναω νιωθω σα να ειμαι υθοποιος και πως υποδύομαι σε νεους ρόλους! επισης ετσι επικοινωνω οταν το ζηταω με εναν ανθρωπο που εχασα και παντα μου δινει δυναμη :) απλα εκεινη την στιγμη παντα νιωθω πως ειναι ονειρο.. και οταν ξυπναω στεναχωριέμαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fitbill

Νεοφερμένος

Ο fitbill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Χθες είδα το όνειρο που βλέπω κάθε μέρα: "Ότι κέρδισα το ΤΖΟΚΕΡ" ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα και καλό ΣΚ. Θέλω να μοιραστώ την εμπειρία και τα όνειρά μου γιατί πρώτη φορά είδα 3 μαζεμένους εφιάλτες όλους μαζί :eek: με αποτέλεσμα να ξυπνήσω επειδή τρόμαξα.

1) ενω κοιμομουν στο κρεβατι μου νομιζα οτι εχανα την αισθηση του χωρου και κοιμομουν στην κουζινα και υπηρχε το κρεββατι εξω απο το ψυγειο. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι ξύπνησα άνοιξα το φως του κινητού και έπιανα γύρω γύρω τον χώρο, για να δω που βρίσκομαι !!! Νόμιζα ότι τα είχα χάσει!

2) οτι περπαταγα στον δρομο και επεφτα κατω συνεχεια και εχανα την ισορροπια μου (το βλέπω συνέχεια τις τελευταίες μέρες)

3)δεν εβρισκα ποια λεωφορεια πανε στην σχολη μου δεν περνουσε κανενα και εχαχνα να βρω και περπατουσα και εψαχνα ξανα χανοντας παλι ισορροπια και θυμαμαι 2 αριθμους 869 και 755

Έχετε δει και εσείς ένα επαναλαμβανόμενο όνειρο ή 3 μαζεμένους εφιάλτες μαζί; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Χθες είδα το όνειρο που βλέπω κάθε μέρα: "Ότι κέρδισα το ΤΖΟΚΕΡ" ..

@fitbill σου βρήκα αριθμούς για το τζόκερ:
..και θυμαμαι 2 αριθμους 869 και 755..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
@Helium με έκανες να γελάσω :loltooth: μετά από αυτά τα μαζεμένα όνειρα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fitbill

Νεοφερμένος

Ο fitbill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
@Helium με έκανες να γελάσω :loltooth: μετά από αυτά τα μαζεμένα όνειρα ...

Και μετά σου λένε ότι τα όνειρα γίνονται πραγματικότητα, αρκεί να τα πιστέψεις και κάτι τέτοια. Κάθε μέρα το ίδιο όνειρο και ακόμα να βγει !!!


:alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,824 μηνύματα.
Ειδα οτι κέρδισα στο στοιχημα. (Ειχα κερδισει πέρυσι 1700 ευρώ)

Θα ήθελα και φέτος ενα 1000αρικάκι να ξετιγκάρω λιγο την πιστωτική γιατι έχει φτάσει στα ορια.

Βαράει κοκκινο. Δεν γινεται ρε γαμωτο ολο εκτακτα εξοδα βγαινουνε μας έχουνε τρελάνει.
Ενα 1000αρικο εξτρα τωρα θα ητανε λουκουμάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,087 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα και καλό ΣΚ. Θέλω να μοιραστώ την εμπειρία και τα όνειρά μου γιατί πρώτη φορά είδα 3 μαζεμένους εφιάλτες όλους μαζί :eek: με αποτέλεσμα να ξυπνήσω επειδή τρόμαξα.

1) ενω κοιμομουν στο κρεβατι μου νομιζα οτι εχανα την αισθηση του χωρου και κοιμομουν στην κουζινα και υπηρχε το κρεββατι εξω απο το ψυγειο. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι ξύπνησα άνοιξα το φως του κινητού και έπιανα γύρω γύρω τον χώρο, για να δω που βρίσκομαι !!! Νόμιζα ότι τα είχα χάσει!

2) οτι περπαταγα στον δρομο και επεφτα κατω συνεχεια και εχανα την ισορροπια μου (το βλέπω συνέχεια τις τελευταίες μέρες)

3)δεν εβρισκα ποια λεωφορεια πανε στην σχολη μου δεν περνουσε κανενα και εχαχνα να βρω και περπατουσα και εψαχνα ξανα χανοντας παλι ισορροπια και θυμαμαι 2 αριθμους 869 και 755

Έχετε δει και εσείς ένα επαναλαμβανόμενο όνειρο ή 3 μαζεμένους εφιάλτες μαζί; :eek:

Το ότι πέφτω το βλέπω αρκετά συχνα και συνηθως λίγο πριν με πάρει ο ύπνος. Είναι αρκετά συνηθισμένο θα έλεγα! Είχα διαβάσει ότι είναι ο τρόπος του εγκεφάλου να σε ξυπνάει, γιατί πέφτουν οι παλμοί και νομίζει ότι έχεις πεθάνει :look: 3 εφιάλτες σε ένα βράδυ δεν έχω δει. Αλλά μερικες φορές για 3-4 βραδια σερί μπορεί να βλέπω κάθε βράδυ εφιάλτες. Ποτε με κυνηγάνε,ποτε βλέπω ζωντανους νεκρούς, ποτε ότι χάνομαι...ωραία πράγματα γενικά :P
Χθες πάντως είδα ότι πήρα μετεγγραφή από τη σχολή μου τώρα, στο τελευταίο έτος και μετά το μετάνιωσα γιατί δεν ήξερα αν θα έπρεπε να παρακολουθώ όλα τα μαθήματα και των πρώτων ετών παλι από την αρχή. Και μετά επέστρεψα στη σχολή μου. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,661 μηνύματα.
Εγώ μετά από σχεδόν 1,5 χρόνο "αποχής", έκανα / κατάφερα κάποια συνειδητά όνειρα χθες :redface:

Αυτό που είδα ήτανε ότι πέταγα από τεράστιο ύψος πάνω από θάλασσα (τι στο καλό, γλάρος ήμουν στη προηγούμενη ζωή μου; :lol2:) κι ένιωθα το σώμα μου ελαφρύ και ελεύθερο λόγω του ύψους / ελεύθερης πτώσης και κίνησης. Ένιωθα επίσης τον αέρα στο πρόσωπό μου και το όνειρο είχε σαφήνεια, δηλαδή είχα καθαρή όραση και ο ήλιος ήταν έντονος.

Είναι ένας από τους τύπους ονείρων - περιπέτειας που βλέπω αυτός. Άλλοτε βλέπω πάλι θάλασσα σε συνδυασμό με μεγάλους καταρράκτες , στους οποίους κάνω ελεύθερη πτώση ενώ το περιβάλλον όπως είπα αποτελείται από θάλασσα και καταρράκτες σε κάπως σαν λαβύρινθο (δλδ έχει πολλά στενά, δεν είναι ένας ενιαίος χώρος), ενώ στη μία πλευρά υπάρχει παραλία με αμμουδιά (χωρίς ανθρώπους, ομπρέλες ή ό,τι άλλο - είναι τελείως άδεια) η οποία είναι φραγμένη από ψηλά τείχη όμως (δλδ δεν καταλήγει η παραλία σε δρόμο ή σπίτια ή κάτι άλλο).

Επίσης έχω δει κάτι παρόμοιο με κυκλικές σκάλες τις οποίες ανεβαίνω και γύρω γύρω έχει καταρράκτες και μεγάλα ύψη :star::star:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Το ότι πέφτω το βλέπω αρκετά συχνα και συνηθως λίγο πριν με πάρει ο ύπνος. Είναι αρκετά συνηθισμένο θα έλεγα! Είχα διαβάσει ότι είναι ο τρόπος του εγκεφάλου να σε ξυπνάει, γιατί πέφτουν οι παλμοί και νομίζει ότι έχεις πεθάνει :look: 3 εφιάλτες σε ένα βράδυ δεν έχω δει. Αλλά μερικες φορές για 3-4 βραδια σερί μπορεί να βλέπω κάθε βράδυ εφιάλτες. Ποτε με κυνηγάνε,ποτε βλέπω ζωντανους νεκρούς, ποτε ότι χάνομαι...ωραία πράγματα γενικά :P
Χθες πάντως είδα ότι πήρα μετεγγραφή από τη σχολή μου τώρα, στο τελευταίο έτος και μετά το μετάνιωσα γιατί δεν ήξερα αν θα έπρεπε να παρακολουθώ όλα τα μαθήματα και των πρώτων ετών παλι από την αρχή. Και μετά επέστρεψα στη σχολή μου. :hehe:


Σόρρυ, τώρα το είδα ότι δεν σου έχω απαντήσει :redface:. Ωχ σοβαρά δεν ήξερα ότι το "πέσιμο" συμβαίνει για αυτόν τον λόγο, ότι καταλαβαίνει αυτό ο εγκέφαλος :/:. Καλά εκείνο το βράδυ ναι έβλεπα συνέχεια, τον έναν πίσω από τον άλλον. Κατάλαβα ..Χαχαχαχα από όλα έχει ο μπαξές :P

Πέτρο, όλα αυτά τα όνειρα αντιπροσωπεύουν τους φόβους μας νομίζω και αποτελούν καθρέφτισμα της ζωή μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,661 μηνύματα.
Πέτρο, όλα αυτά τα όνειρα αντιπροσωπεύουν τους φόβους μας νομίζω και αποτελούν καθρέφτισμα της ζωή μας!
Έχεις δίκιο, αν σκεφτούμε ότι στην πραγματική ζωή έχω υψοφοβία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Έχεις δίκιο, αν σκεφτούμε ότι στην πραγματική ζωή έχω υψοφοβία :)


Πραγματικά, πολλά όνειρα δίνουν εξηγήσεις σε πολλά πράγματα της rl μας :redface: και πόσο μάλλον σε συναισθηματικό επίπεδο είναι αντανάκλαση των σκέψεών μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Εγώ είδα ότι ήμουν σε μια στάση που δε ξέρω και περνούσαν πολλά λεωφορεία και δε ήξερα ποιο να πάρω για να λατεβω σπιτσ μου.....:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,734 μηνύματα.
Είδα ένα όνειρο σήμερα και ξύπνησα με 200 σφυγμούς😂 είδα ότι ήμουν στο εξοχικό μου και ξαφνικά, εκεί που έβγαζα φωτογραφίες την θάλασσα εμφανίζεται ένα γιγαντιαίο μυθικό ζώο, σαν δεινόσαυρος και έφαγε ότι υπήρχε! Και εγώ έλεγα στην οικογένεια μου να φύγουμε και αυτοί δεν έφευγαν! Και απορώ, δεν είδα καμία τέτοια ταινία τώρα πρόσφατα για να μου μείνει στο υποσυνείδητο... Δεν έχω τρομάξει πιο πολύ με όνειρο, ήταν τόσο αληθινό που όταν ξύπνησα ένιωσα ανακούφιση
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 796 μηνύματα.
Είδα ένα ασπρό στρογγυλοπρόσωπο κοριτσάκι που κάπου έπρεπε να πάει... δε θυμάμαι σχεδόν τίποτα.
Αυτό που μου συμβαίνει όμως και συμβαίνει και σε άλλους (το έψαξα), ωστόσο συνεχίζει να είναι παράξενο για μένα, είναι τα άγνωστα μουσικά θέματα στον ύπνο μου. Κάποιες φορές είναι τόσο ζωντανά που όντως τα ακούω.
Τον σημερινό σκοπό τον θυμόμουν κάποια ώρα αφού ξύπνησα. Ήταν ένα κλασικό δυναμικό θέμα. Τώρα όλα αυτά μπορεί όντως κάποτε να τα άκουσα και για άγνωστο λόγο ο εγκέφαλός μου να τα ανέσυρε τώρα. Η άλλη εξήγηση είναι ότι πέφτω να κοιμηθώ σαν camil και στον ύπνο μου γίνομαι... Vangelis!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top