Τattoο

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εχει και make-up ειδικό που τα κρύβει τελείως πάντως.
Εγώ σκέφτομαι χρόνια να κάνω και τελικά το πήρα απόφαση, αλλά δεν ξέρω που να πάω. Εχω βρει ένα που φαίνεται τοπ, αλλά πρέπει να είναι πολύ ακριβό. Κατά τα άλλα ξέρω πολλούς και πολλές με πανέμορφα τατουάζ που είναι και φίλοι με τους τατουατζιδες (για καλύτερη τιμή), αλλά τα σχέδια δεν είναι στο στιλ που θέλω εγώ. Βέβαια δεν αποκλείεται να είναι εξίσου καλοί και σε αυτό που θέλω...Γενικά, σε αυτές τις περιπτώσεις τι κάνω? Αν πχ πάω σε διάφορα και πω να μου σχεδιάσουν αυτό που έχω στο μυαλό μου, γίνεται δωρεάν? Ετσι, για να δω την τέχνη διαφόρων πριν το αποφασίσω. 'Η μήπως άπαξ και κάτσει ο άλλος να σου κάνει σχέδιο, είτε το θες είτε όχι είτε θες να το σκεφτείς,πρέπει να δώσεις κάτι?

Σε οποιον τατουατζη και να πας θα εχει καποια αλμπουμ με τα τατου που εχει κανει σε αλλους, οποτε θα δεις το στυλ του.
Δεν ξερω αν θα στο σχεδιασει δωρεαν, αλλα αν θες κατι πολυ συγκεκριμενο και του το πας ετοιμο, μονο μικροαλλαγες θα κανει. Δεν θα το σχεδιασει απο το μηδεν αλλωστε, και πανω σου θα βαλει στενσιλ για να ακολουθει. Οποτε μην ανχωνεσε τοσο, εκτος και αν θελεις να του πεις τι θελεις και να το σχεδιασει αυτος χωρις να υπαρχει καποια απεικονιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • tumblr_ltgp57SRI01qmdlvho1_500.jpg
    tumblr_ltgp57SRI01qmdlvho1_500.jpg
    11.4 KB · Εμφανίσεις: 806

ελενη_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
εγω θελω σιγουρα! σε ενα χρονο που θα γινω 18 :Ρ.. πιστευω οτι ειναι κατι πολυ ιδιαιτερο και εκφραζει την προσωπικοτητα του ανθρωπου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Τελεια tattoo!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
φρεσκο.........;)

iratat.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
και αποτυχημενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
φρεσκο.........;)

Δικό σου;

και αποτυχημενο
Μαλλον δεν ειναι ετοιμο ακομα, πρεπει να εχει ενα-δυο ραντεβου μπροστα του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenikikou

Νεοφερμένος

Η elenikikou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Από μικρή σκεφτόμουν να κάνω κάποτε ένα τατουάζ. Γνώριζα την επικινδινότιτα και πως θα το έχω μια ζωή. Φυσικά και κάτι τέτοιο δεν θα μου άρεσε, Ναι θα έκανα, όπως και έκανα αλλά ένα αστέρι πίσω από το πόδι για να μην φαίνεται... όσο παράξενο και εάν ακούγεται, ας το βλέπουν καλύτερα οι άλλοι, παρά εγώ για όλη μου τη ζωή. Φέτος το καλοκαίρι πήγα και έκανα αυτό στη δεύτερη εικόνα https://www.womanoclock.gr/2015/06/flash-tattoos-to-trend-poy-prepei-na-dokimasete.html. Το καλό είναι ότι δεν είναι μόνιμα και είναι φοβερό για την καλοκαιρινή περίοδο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agiyi

Νεοφερμένος

Ο Agiyi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Δεν το είχα ψάξει ποτέ το θέμα γιατί δεν ηθελα να κάνω tattoo μονο και μόνο γιατί ήξερα οτι θα το μετανιώσω μετά απο κάποια χρόνια.
Βέβαια τώρα έχω βρει κάτι που ξέρω οτι δεν πρόκειται να μετανοιώσω οπότε άρχισα να το ψάχνω..
Το πρόβλημα μου είναι το εξείς: θέλω να κάνω την παρτιτούρα ένος κομματιού (όχι όλη φυσικά, τα πρώτα 4-5 μέτρα), άρα ένα πεντάγραμμο και νότες... Πήγα σε ένα τατουατζίδικο όμως για να ρωτήσω και μου είπε εκεί η κοπέλα οτι για να βγεί καλό, θα πρέπει το πεντάγραμμο να έχει πλάτος περίπου 3-3,5 εκκατωστά, δηλαδή η κάθε γραμμή να απέχει απο την άλλη ~0,75cm!!...
Έχει δίκιο; Δεν είναι εφικτό να βγεί καλό και να έχει μέγεθος (αντε λίγο μεγαλύτερο) απο ενα φυσιολογικό πεντάγραμμο παρτιτούρας; (Τα πεντάγραμμα παρτιτούρας είναι κάπου στα 0,7cm για να καταλάβετε, δηλαδή μου είπε οτι θα πρέπει να το κάνουν τουλάχιστον 4 - 4,5 φορές μεγαλύτερο!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα δεν μου αρέσουν τα τατουάζ είτε είναι σε άντρα είτε σε γυναίκα. Άντε να γίνουν λίγο ανεκτά (κι αυτό με το ζόρι) σε ανθρώπους που μπορούν να τα υποστηρίξουν είτε με το γυμνασμένο σώμα είτε με το γενικότερο στυλ τους. Αλλά και πάλι δεν τρελαίνομαι στη θέα τους. Ωστόσο, σέβομαι την επιλογή τους και δεν τους κατακρίνω. Γούστα είναι αυτά.

Υγ: Αναφέρομαι (κυρίως) στα ευμεγέθη τατουάζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,087 μηνύματα.
Παντως το οτι θα "βαρεθείς ενα τατουαζ αν το βλεπεις συνέχεια" ειναι η μεγαλύτερη χαζομάρα που ακούω. Εχω δυο μικρά, ενα σε δάχτυλο του αριστερού και ενα σε δάχτυλο του δεξιού χεριού που προφανώς και τα βλεπω καθε μερα εδω και εννοείται πως δεν τα βαριέμαι. Ειναι κατι που απλα υπάρχει εκει, ενα μέρος του σώματος μου. Αν σας αρέσει πολυ κάποιο σχέδιο ή σας εκφράζει, μην το σκέφτεστε καν. Θέλω πολυ να κανω κι αλλα παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αυτά που είναι ορατά στο μάτι (π.χ. στα δάχτυλα που έχει η methexys ή στον καρπό που έχω εγώ), από ένα σημείο και μετά το μάτι τα συνηθίζει και δεν τα παρατηρεί κάθε φορά σαν κάποια καινούρια προσθήκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αυτά που είναι ορατά στο μάτι (π.χ. στα δάχτυλα που έχει η methexys ή στον καρπό που έχω εγώ), από ένα σημείο και μετά το μάτι τα συνηθίζει και δεν τα παρατηρεί κάθε φορά σαν κάποια καινούρια προσθήκη.

:eek::eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,732 μηνύματα.
είναι ο,τι σιχαίνομαι περισσότερο τα τατουάζ🥺
δεν θα έκανα για κανέναν λόγο και μου είναι άκρως αντιαισθητικά όταν τα βλέπω σε άλλους...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top