Black Friday

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
https://www.gazzetta.gr/plus/article...-genias-ton-400-eyro-gia-ti-black-friday-pics





Και μετά μπήκαν και χτύπησαν μερικά εκπτωτικά κουπόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Coco T.

Νεοφερμένος

Η Κυριακή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Άξιοι της μοίρας μας...
Είναι θλιβερό που πάμε να υιοθετήσουμε ακόμα μια ''Αμερικανιά''... Οι καταναλωτές σαν τα πρόβατα στοιβάζονται σε ατελείωτες ουρές με κύριο μέλημά τους την αγορά ηλεκτρονικών ειδών και ρούχων. Προτιμώ να μείνω γυμνή παρά να γίνω θύμα του καταναλωτισμού.... :verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Funny thing is, αυτοι που φωναζουν προβατα και μπεε το black friday, αν τους πεις οτι εχεις 10gr απο το σκατο του Σταλιν θα σου δωσουν μεχρι και το βρακι τους για τους το πουλησεις

"Η ομοσπονδία δεσμεύεται ότι μαζί με τα σωματεία και τους εργαζόμενους, «θα συνεχίσει να αγωνίζεται για να υπάρξει ισορροπημένη, ορθολογική και δίκαιη ρύθμιση της λειτουργίας των καταστημάτων, "
Ναι μλκ μου, με τον κομμουνισμο θα γινουν ολα αυτα? Δεν θα εχεις αρκετα προιοντα για να κανεις black friday, καθε μερα θα στηνεσαι στην ουρα για ψωμι

Άξιοι της μοίρας μας...
Είναι θλιβερό που πάμε να υιοθετήσουμε ακόμα μια ''Αμερικανιά''... Οι καταναλωτές σαν τα πρόβατα στοιβάζονται σε ατελείωτες ουρές με κύριο μέλημά τους την αγορά ηλεκτρονικών ειδών και ρούχων. Προτιμώ να μείνω γυμνή παρά να γίνω θύμα του καταναλωτισμού.... :verymad:
Δεν σαναγκαζει κανεις να το εφαρμοσεις ξερεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Σου έβαλα ανακοίνωση της ένωσης μικροεμπόρων που καταδικάζουν το Black Friday και εσύ μου απαντάς αυτό; Μπήκες στον κόπο να τα διαβάσεις καν; Το black Friday είναι καταστροφική πολιτική και για τις μικρές επιχειρήσεις.

Δεν είναι πολιτική. Δεν είναι όλα πολιτική αλέξη. Μια συμφωνία είναι μεταξύ εταιριών, μεγάλων και μικρών, για την προώθηση της αγοράς. Με άλλα λόγια, εκπτώσεις... Εσύ την ονόμασες πολιτική και μάλιστα καταστροφική.

Επίσης, πως στο καλό συμπέρανες πως οι εκπτώσεις εξυπηρετούν "μεγαλοκαπιταλιστικά" συμφέροντα;
Επειδή στο είπε το ΠΑΜΕ;
Εγώ περνούσα από ένα κατάστημα ρουχισμού στην περιοχή μου, 30 τετραγωνικά μαγαζί, και απέξω διαφήμιζε τις εκπτώσεις του black friday. Μια χαρά επωφελούνται όσοι θέλουν να επωφεληθούν.

Γιαυτό θα την χαρακτήριζα περίοδο που είναι πρωτίστως αναγκαία η επανανοηματοδότηση και η οικοδόμηση ενός ατσάλινου μπετόν αρμέ αυθεντικού ταξικού μετώπου με καθαρά ιδεολογικά χαρακτηριστικά, και δεν προσφέρεται ιδιαίτερα για διάχυση στον εσμό με αυθόρμητα τύπου αγανακτισμένων.
λολ. Σου έχω πει, αυτά τα ποιητικά να τα προσέξεις.



Άξιοι της μοίρας μας...
Είναι θλιβερό που πάμε να υιοθετήσουμε ακόμα μια ''Αμερικανιά''... Οι καταναλωτές σαν τα πρόβατα στοιβάζονται σε ατελείωτες ουρές με κύριο μέλημά τους την αγορά ηλεκτρονικών ειδών και ρούχων. Προτιμώ να μείνω γυμνή παρά να γίνω θύμα του καταναλωτισμού.... :verymad:

Ε μείνε γυμνή. Να πας και στην βενεζουέλα να μείνεις πεινασμένη, να περάσεις και από την κούβα να μείνεις και μουγκή (λόγω της φίμωσης του λόγου) και να καταλήξεις στην Κορέα όπου, αν καταφέρεις να μπεις, θα μείνεις νεκρή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Μεγάλο λάθος θα σταματήσει φέτος η υποστήριξη;
Σήμερα επιβεβαιώθηκε ότι έχω δίκαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top