Άνδρες νηπιαγωγοί

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Oι άνδρες ως γνωστόν, δυστυχώς ή ευτυχώς, παραμένουμε για πάντα παιδιά και γι αυτό δεν θα καταφέρουμε ποτέ να... κατακτήσουμε αυτό το κατεξοχήν γυναικείο επάγγελμα :baby:
Κι όμως, τα παιδιά συννενοούνται καλύτερα με τα παιδιά. ΄Ισως αυτό ακριβώς να χρειάζεται αυτό το επάγγελμα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-dog

Νεοφερμένος

Ο e-dog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Κι όμως, τα παιδιά συννενοούνται καλύτερα με τα παιδιά. ΄Ισως αυτό ακριβώς να χρειάζεται αυτό το επάγγελμα.;)
Ναι σωστά αλλά μην ξεχνάμε κάτι βασικό, ότι είναι από φύση και ένστικτο... υπερβολικά ανταγωνιστικά μεταξύ τους ;)
Δεν με "τουμπάρετε" έτσι εύκολα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Μα δεν είχα τέτοια πρόθεση, απλά το πιστεύω γιατί έχω δει με τα μάτια μου πόσο αγαπάνε τα μικρά κάποιους άντρες που ασχολούνται μαζί τους και πόσο καλά περνάνε. Σε αντίθεση μ' εμάς τις γυναίκες που από υπευθυνότητα ίσως, είμαστε μέσα στην σοβαρότητα και το άγχος.
Πιστεύω πως δεν κάνουν όλοι οι άνθρωποι για νηπιαγωγοί, άντρες και γυναίκες, κάποιοι άλλοι όμως έχουν έμφυτο ταλέντο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-dog

Νεοφερμένος

Ο e-dog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εντάξει, πάντα θα υπάρχουν "κάποιοι", ένθεν και ένθεν εκείθεν και εντεύθεν που θα αποτελούν την εξαίρεση του κανόνα.
Όπως και το ότι... υπάρχουν κάποια παιδιά που δεν γίνονται άνδρες, να τους κάνουμε νηπιαγωγούς? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Όπως και το ότι... υπάρχουν κάποια παιδιά που δεν γίνονται άνδρες, να τους κάνουμε νηπιαγωγούς? :)

Έχουμε δει και γυναίκες να κακοποιουν παιδιά. Ποιόν θα προτιμουσες? Ας μην το πάμε στα άκρα. Δεν είπε κανείς ότι όλοι οι άνδρες κάνουν για νηπιαγωγοι. Όπως δεν κάνουν όλες οι γυναίκες. Υπάρχουν υπεύθυνοι και ανευθυνοι. Υπομονετικοι κι ανυπομονοι. (Και πολλά άλλα καθοριστικης σημασίας) Αυτά τα χαρακτηριστικά μπορεί να τα έχει και άνδρας και γυναίκα. Πάρα πολλές γυναίκες δεν κάνουν ούτε για μαναδες. Κι έχει γεμίσει ο κόσμος με παιδιά με ψυχολογικά. Για πιό λόγο θα δεχοσουν μια τέτοια γυναίκα να συναναστραφει το παιδί σου τη στιγμή που μπορεί να υπάρχει άνδρας καταλληλοτερος? Γιατί ο άνδρας όταν παίρνει απόφαση να γίνει νηπιαγωγος, το κάνει πιο συνειδητά από τη γυναίκα και ζυγίζει τα πράγματα περισσότερο πριν το πάρει απόφαση. Πολλές νηπιαγωγοι απλά πέρασαν εκεί και όχι στη σχολή που ήθελαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-dog

Νεοφερμένος

Ο e-dog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Επιμένω ότι οι γυναίκες πρέπει να παραμείνουν "νηπιαγωγοί" :pfff:
Άλλωστε, αν κρίνω από την υπογραφή σου, έχουν...μηδενικά προβλήματα! :D

Αλήθεια, πως θα βάλω κι εγώ υπογραφή? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Επιμένω ότι οι γυναίκες πρέπει να παραμείνουν "νηπιαγωγοί" :pfff:
Άλλωστε, αν κρίνω από την υπογραφή σου, έχουν...μηδενικά προβλήματα! :D

Αλήθεια, πως θα βάλω κι εγώ υπογραφή? :confused:

Επιμενεις χωρίς επιχείρημα, αστειευεσαι και αλλαζεις το θέμα.. χμμμ μάλλον σε στριμωξα! Την υπογραφή ούτε που θυμάμαι που την είχα βάλει! Καλά λένε ότι πρέπει να προσεχουμε.. :whistle: θα τσεκαρω και θα σου πω.

Εδιτ: πίνακας ελέγχου χρήστη, επεξεργασία υπογραφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DIMITRIS KARRAS

Νεοφερμένος

Ο DIMITRIS KARRAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αν το αγαπάς δεν πρέπει να σε φοβίζει τίποτα ! Στα 52 μου ,πρώτη φορά ως αναπληρωτής νηπιαγωγός ! Φυσικά και θα πάω ,όπου και αν με πάρουν !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BellaVita

Νεοφερμένος

Η Ελισάβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πιστεύω ότι οι άντρες που επιλέγουν τέτοια επαγγέλματα είναι απ' τους καλύτερους διότι πρέπει να το γουστάρεις πραγματικά πολύ για να ξεπεράσεις όλα αυτά τα στερεότυπα και να το κάνεις. Αντίθετα πολλές γυναίκες το βρίσκουν σαν "εύκολη λύση" και βόλεύονται με αποτέλεσμα να βγαίνει και στη δουλειά τους αυτό!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Αν κάποιος του αρέσει και το χει, διότι δεν είναι μόνο θέμα γνώσεων αλλά και ψυχοσύνθεσης, ας το κάνει. Εγώ θα ήμουν παντελώς ακατάλληλος για νηπιαγωγός. Εδώ και παιδιά να κάνω, δεν έχω αν και είμαι μιας κάποιας ηλικίας, θα ήθελα να μου τα φέρουν έτοιμα, να έχουν βγάλει το δημοτικό τουλάχιστον :P

Θυμήθηκα όμως, ένα περιστατικό στον στρατό που ήμουν. Είχα μια σειρά, ο οποίος εμφανισιακά κι από συμπεριφορά, ήταν και λίγο ατσούμπαλος από διάφορες απόψεις, ο οποίος μας έλεγε ότι ήταν δάσκαλος, αυτό είχε γραφτεί ότι είχε σπουδάσει και στα στρατιωτικά έγγραφα του και όλοι τον φώναζαν "δάσκαλο". Όταν απολυθήκαμε και κάποια στιγμή τον είδα στον δρόμο, μου είπε την αλήθεια: "Ξέρεις, δεν είμαι δάσκαλος, νηπιαγωγός είμαι αλλά δε το έλεγα στον στρατό για να μη με δουλεύουν"...η αλήθεια είναι ότι για το συγκεκριμένο άτομο μου είχε φανεί αρκετά αστείο το ότι ήταν νηπιαγωγός, αλλά αν δε δεις τον άλλο στην πράξη ποτέ δεν ξέρεις..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 9,970 μηνύματα.
Γιατί όχι;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top