Καλλιτέχνες του δρόμου

Rene1016

Νεοφερμένος

Η Rene1016 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θέλω τη συμβουλή σας!Είμαι 16 χρονών, σε λίγο καιρο έρχονται τα Χριστούγεννα και θέλω να αγοράσω κάποια πράγματα αλλα δε θέλω να επιβαρύνω τους γονείς μου οικονομικά, σκέφτομαι τα Χριστούγεννα να βγω στην αγορά της πόλης μου και να παιζω τραγούδια στην κιθάρα μου και να τραγουδαω, αλλα νιώθω πως είναι ντροπιαστικο γιατί η πόλη μου είναι μικρή και σίγουρα θα με δούνε οι μισοί απτους φίλους/γνωστούς μου και γενικότερα περνάω και μια φάση bullying και νιώθω πως θα βαρυνω την θέση μου ετσι και πως θα με κοροϊδεύουν, ποια είναι η αποψη σας επι του θέματος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κάνε ότι αισθάνεσαι, τα Χριστούγεννα κιόλας είναι μια χαρούμενη περίοδος οπότε μπορεί να μαζέψεις και κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μπα, εγω θα ελεγα να βρεις καμμια δουλιτσα για καμμια βδομαδα ισα για το χαρτζιλικι. Τωρα τα Χριστουγεννα τα μαγαζια ζητουν περισσοτερη βοηθεια. Τωρα αν επιμενεις να τραγουδας στο δρομο, τραγουδα. Ειναι λιγο καπως εκτος αν ειναι του στυλ σου οποτε δε θα κανει κ τοση εντυπωση..
Μαλλον κανει εντυπωση επειδη δεν τοχουμε συνηθισει..
Εγω στην ηλικια σου δουλεψα πρωτη μου φορα, σαν πωλητρια/βοηθοσ. Οι γονεισ μου δεν ηθελαν αλλα καταφερα να τουσ πεισω να με εμπιστευτουν. Διπλωνα και ξεδιπλωνα ρουχα βασικα. Μαζευα κρεμαστρεσ κ τετοια. Σε γνωστο μας. Πολλη δουλεια,Μαρεσε πολυ! Χριστουγεννα καλη ωρα οπως εσυ, δουλεψα λιγεσ μερες, 12ωρα ομωσ και 13ωρα, εβγαλα καλα λεφτακια. Ημουν παρα πολυ περηφανη!! Ξεχυθηκα ατα μαγαζια κ ψωνισα ενα σκασμο πραγματα, ρουχα παπουτσια!! Ωραια εποχη! Μετα διαβασμα ξανα...:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cortomaltese

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cortomaltese αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Βρες τροπο να παρεις την κιθαρα και να πας να πεις τα καλαντα θα μαζεψεις πολλα,αλλα κανε προβες καθοτι πρεπει να ξερεις πως παιζεται το τραγουδι ε!Θα βγαλεις πολλα εαν θες μπορεις να πας και την προηγουμενη μερα που λενε τα καλαντα και την ιδια μερα.Οσες μερες θες βασικα κατα τα χριστουγεννα μπορεις να τα πεις τα καλαντα και ετσι να βγαλεις καλο χαρτζιλικι.Εγω θυμαμαι τα ελεγα τα καλαντα 3 μερες με αλλο ενα παιδι,ημασταν πιο εξυπνοι ενω οι αλλοι πηγαινανε μονο μια μερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Θέλω τη συμβουλή σας!Είμαι 16 χρονών, σε λίγο καιρο έρχονται τα Χριστούγεννα και θέλω να αγοράσω κάποια πράγματα αλλα δε θέλω να επιβαρύνω τους γονείς μου οικονομικά, σκέφτομαι τα Χριστούγεννα να βγω στην αγορά της πόλης μου και να παιζω τραγούδια στην κιθάρα μου και να τραγουδαω, αλλα νιώθω πως είναι ντροπιαστικο γιατί η πόλη μου είναι μικρή και σίγουρα θα με δούνε οι μισοί απτους φίλους/γνωστούς μου και γενικότερα περνάω και μια φάση bullying και νιώθω πως θα βαρυνω την θέση μου ετσι και πως θα με κοροϊδεύουν, ποια είναι η αποψη σας επι του θέματος;

Δεν το θεωρώ καθόλου ντροπιαστικό γιατί δεν είσαι κάποιος ενήλικας που πτώχευσε και "κατάντησε να παίζει μουσική για επαιτεία", αλλά ένα νέο κορίτσι στην εφηβική ηλικία, γεμάτο ζωή και θέληση να κάνει τα δικά της δώρα στον εαυτό της, χωρίς να επιβαρύνει τους άλλους, παράλληλα κι απλά ζώντας μια εμπειρία κι όχι κάνοντάς το τρόπο ζωής.
Ωστόσο, αν παρολ'αυτά νιώθεις λίγο αμήχανα, γιατί να μη προτείνεις και σε μια φίλη (να το δείτε ως πλάκα) να σε συνοδεύει (με την προϋπόθεση να είναι καλλίφωνη) στο τραγούδι? Μπορεί τα αναμενόμενα "έσοδα" να είναι λιγότερα, αλλά καλύτερα από το "καθόλου". Σκέψου το κι αποφάσισε γιατί αν είναι να το προχωρήσεις, πρέπει λίαν προσεχώς να αρχίσουν οι πρόβες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Τι θα πει κατάντησε να παίζει μουσική για επαιτεία; Εγώ έχω συγκινηθεί με ανθρώπους που παίζουν μουσική για να μαζέψουν χρήματα πολλές φορές. Την ώρα που παίζουν, σκύβουν για να με ευχαριστήσουν. Την ίδια ώρα που αλλού ακουμπάω πολλά περισσότετα για cd, για να με κοιτάνε και με μισό μάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,661 μηνύματα.
Θα βασιστώ στον τίτλο του θέματος (αλλιώς το μήνυμά μου θα είναι off-topic :loltooth: ) και να πω ότι από μουσικούς του δρόμου, μου αρέσουν πολύ αυτοί που παίζουν panflute (αυλό του Πάνα) :


Μάλιστα σκοπεύω κάποια στιγμή να ασχοληθώ με panflute κι έχω ακούσει ότι είναι εύκολο!
(όχι για να παίζω στο δρόμο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Εμένα αυτοί που τραγουδάνε, με πάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Το κατάντησε να παίζει μουσική, δεν επεξηγήθηκε πάντως. ΟΚ. Ίσως είναι δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.

Βέβαια, παίζει κι αυτή η εκδοχή

Τα άπαντα όλα παίζουσι(ν) συνελόντι ειπείν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top