Μήπως ξέρετε; - Διάφορες, σκόρπιες απορίες

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Αν το βαγόνι ήταν ανοιχτό ομως τότε θα έφευγες κάποια μέτρα πίσω. Νομίζω μπορούμε να παρομοιάσουμε την κατάσταση με το να πηδήξουμε όταν τρέχουμε πολύ γρήγορα. Προς τα μπρος δεν θα φύγουμε πάλι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Αν το βαγόνι ήταν ανοιχτό ομως τότε θα έφευγες κάποια μέτρα πίσω. Νομίζω μπορούμε να παρομοιάσουμε την κατάσταση με το να πηδήξουμε όταν τρέχουμε πολύ γρήγορα. Προς τα μπρος δεν θα φύγουμε πάλι;

ιδίως αν φυσούσε και μανιασμένος αέρας κόντρα μαζί με βροχή και χαλάζι καταρρακτώδες...Ή αν το μετρό το κάμπριο διέσχιζε με ιλιγγιώδη ταχύτητα τον τυφώνα Κατρίν (αν και το τερματίσαμε λιγάκι θεωρώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,661 μηνύματα.
Ευχαριστώ παιδιά, το πιασα! :hi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Olders, ποιά ήταν η μέρα που το e-steki βγήκε στον αέρα; ΟΚ, το 2005. Αλλά, πότε συγκεκριμένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
Olders, ποιά ήταν η μέρα που το e-steki βγήκε στον αέρα; ΟΚ, το 2005. Αλλά, πότε συγκεκριμένα;

Θες να τού κάνεις γενέθλια;:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Γιατί όχι;.. Έχω ένα θεματάκι με τις συγκεκριμένες ημ/νίες.. Άντε, ψάξε να το βρεις και μη με πειράζεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Μα, δεν θα μου πει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
Κοίταξα αλλά δεν μπόρεσα να το βρω. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
ΟΚ. Thanks.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,761 μηνύματα.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Ίσως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Τι γίνεται αν τραβήξεις χρήματα από ΑΤΜ ή χρήση πιστωτικής χώρας με άλλο νόμισμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

badlands123

Νεοφερμένος

Ο badlands123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα οταν πας να βγαλεις τη συνταξη της μητερας σου και σου λενε θα παιρνει το 50% σημαινει μαζι με την επικουρικη 50% η χωριστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Σήμερα πήγα άλλαξα μπαταρία στο iphone 5s μου, η φάση είναι ότι το έδωσα για αλλαγή και είχε 63% μπαταρία και όταν το πήρα "έτοιμο" είχε 63% μπαταρία. Τυχαίο;;;;

Συν ότι το φόρτισα και κατέβηκε πάρα πολύ εύκολα! Μπορώ με κάποιο τρόπο να δω αν η μπαταρία μου είναι καινούργια;;;;;
Λέω μήπως με είδαν μικρούλα και μου την έφεραν και δε μου άλλαξαν μπαταρία. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Αν έχεις 11.3 στο iPhoni σου μπορείς να πας Settings -> Battery > Bettery Health(Beta). Αν έχεις πάει σε μη εξουσιοδοτημένο κατάστημα νομίζω ότι δεν δουλεύει γιατί δεν έχει αυθεντική μπαταρία.

Διαφρετικά κατέβασε αυτό το app.

https://itunes.apple.com/us/app/battery-life-check-runtimes/id1080930585?mt=8
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αν έχεις 11.3 στο iPhoni σου μπορείς να πας Settings -> Battery > Bettery Health(Beta). Αν έχεις πάει σε μη εξουσιοδοτημένο κατάστημα νομίζω ότι δεν δουλεύει γιατί δεν έχει αυθεντική μπαταρία.

Διαφρετικά κατέβασε αυτό το app.

https://itunes.apple.com/us/app/battery-life-check-runtimes/id1080930585?mt=8

Α ρε ακικε!!!! Φοβερός!
Το πρώτο που λες δεν υπάρχει καν στις επιλογές μου.

Κατέβασα την εφαρμογή, και δείχνει "ΤΕΛΕΙΟ" 0% επίπεδο φθοράς μπαταρίας.
Άρα μου βάλανε καινούργια; Αλλά μουφιά ε, για να μην έχει καθόλου αντοχή. Στις 7:30 ας πούμε ήταν 100% και τώρα με φουλ χρήση έχει πάει 68%.


ρε τζάμπα ππλήρωσα 40ευρω:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,512 μηνύματα.
Α ρε ακικε!!!! Φοβερός!
Το πρώτο που λες δεν υπάρχει καν στις επιλογές μου.

Κατέβασα την εφαρμογή, και δείχνει "ΤΕΛΕΙΟ" 0% επίπεδο φθοράς μπαταρίας.
Άρα μου βάλανε καινούργια; Αλλά μουφιά ε, για να μην έχει καθόλου αντοχή. Στις 7:30 ας πούμε ήταν 100% και τώρα με φουλ χρήση έχει πάει 68%.


ρε τζάμπα ππλήρωσα 40ευρω:(:(

ναι και οχι

συμβαινει και στα λαπτοπ αναλογα με τν χρηση μπαταριας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
H μπαταρία του iPhone 5s είναι 1560 mAh.

1) Από το battery life μπορείς να δεις την χωρητικότητα. (μενού -> ιστορικό). Μπορείς να σου βάλανε μικρότερη μπαταρία.
2) Από το λειτουργικό μπορείς ποιες εφαρμογές καταναλώνουν περισσότερο την μπαταρία σου. (Ρυθμίσεις -> μπαταρία και κάτω εμφανίζει στατιστικά).
3) Αν αριστερά από την ενδειξη της μπαταρίας εμφανίζεται το βελάκι της τοποθεσίας, ίως κάποοια εφαρμογή χρησιμοποιεί το gps στο υπόβαρθρο. Καλό είναι να το αφαιρέσεις.
4) Μπορείς να αυξήσεις την αυτονομία κόβοντας το 4g βάζοντας 3g ή 2g.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με στέλνουν με την δουλειά Γερμανία, τι ρούχα ν πάρω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top