• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

[Γυναίκες] Ταμπόν, σερβιέτες και ΣΤΣ

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εγώ πάντως φόραγα always, νομίζω τις night (είπαμε μεγάλη ροή)

Με τίποτα, είναι μεγάλες και δεν αποροφάνε τίποτα μα τίποτα, απο ανάγκη δοκίμασα απο της μάνας μου και σε μια ώρα έγινα χάλια, έχω να λερωθώ απο τότε που έβαλα αυτές που έχω τώρα:) άσε που οι ναιτ είναι παντόφλες 50 νούμερο΄....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Με τίποτα, είναι μεγάλες και δεν αποροφάνε τίποτα μα τίποτα, απο ανάγκη δοκίμασα απο της μάνας μου και σε μια ώρα έγινα χάλια, έχω να λερωθώ απο τότε που έβαλα αυτές που έχω τώρα:) άσε που οι ναιτ είναι παντόφλες 50 νούμερο΄....

τι φορας τωρα καλε μανια και δεν λερωνεσαι;:confused: :confused: :confused:
εγω χρονια παιρνω τις allways night και δεν ειχα ποτε προβλημα ...ΠΟΤΕ!!!
απλα το μονο κακο ειναι οτι πρεπει να αλλαζω καθε 2-3 ωρες το πολυ...
ετσι δεν λερωνεσαι ποτε.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ε εσύ ποιές φοράς;
(φιλοσοφική η συζήτηση, ούτε με την καλύτερη σερβιέτα δεν θα άλλαζα το ταμπόν αλλά κουβέντα να γίνεται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πέρνω τις; έβρι ντέυ τις μπλέ και μόνο τις μπλέ, έχουν ένα ιδικό κάλυμα που βάζει την υγρασία απο κάτω και απο πάνω είναι στεγνό τελείως, όλα τα λευτά λέμε, άσε που είναι και αντιαλεργικές;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
εγω φοραω κι απ'τα δυο.. σερβιετες κατα βασιν, και ταμπον σε εξαιρετικες περιπτωσεις (θαλασσα, καλη εξοδος, ασπρα ρουχα).. νταξ' το ιδιο μου ειναι και τα δυο.. σιχαμερο και το ενα, σιχαμερο και το αλλο.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Και γω μέχρι πριν 1-2 χρόνια φορούσα μόνο σερβιέτα. Φοβομουν πολύ με το ταμπόν. όμως όταν αποφάσισα να πάρω ταμπόν, τουλάχιστον να δοκιμάσω πως είναι, πως μπαίνει κλπ.... έμαθα, καταβολεύτηκα, δεν λερώνομαι εκτός και αν τύχει μία στις τόσες και λόγω μεγάλης ροής και δεν προλάβω να αλλάξω. Νιώθω πιο καθαρή, δυσοσμία όπως υπάρχει στην σερβιέτα δεν υπάρχει. Το κορδονάκι δύσκολο να χαθεί για μερικές που φοβάστε καθώς και πιο μέσα να μπει το ταμπόν, αυτό είναι σχετικά μακρύ σκοινάκι.

χθες έβαλα ταμπόν ob και δεν με βόλευε ΚΑΘΟΛΟΥ. με ενοχλούσε απίστευτα! αντιθέτως τα tampax δεν με ενοχλούν, αλλά και πάλι δεν βάζω συχνά.
Εγώ πάλι βολεύομαι περισσότερο τα ob. Ειπα πριν μέρες να δοκιμάσω τάμπαξ, αλλά δεν με βολεύουν το ίδιο. Έχω συνηθίσει ob.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eγω χτες δοκίμασα πρώτη φορά και ομολογουμένως αν και ειχα φοβερό άγχος μου έκανε φοβερα καλή εντύπωση η έλλειψη δυσοσμίας, η καθαριότητα γενικά (που διατηρήθηκε) και η πρακτικότητα.. αλλά και πάλι δεν μπορώ να το αποφασίσω για μόνιμη χρήση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καλά... αν σε βόλεψε... πολύ σύντομα σε βλέπω να χρησιμοποιείς τις σερβιέτες μόνο για νύχτα (όπως όλες όσες το βολευόμαστε :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Λες ε; :blink:

Ήταν πολύ βολικό, αν εξαιρέσεις ότι κάθε μισή ώρα τσέκαρα πανικόβλητη να δω αν το κορδονάκι είναι ακόμα εκεί! :P (και με κοιτουσε σαν χάνος ο Θοδωρής :P) Απλά μου δημιουργήθηκε και η αίσθηση πως ίσως ..κολλήσει αν δεν εχει μεγάλη ροή αίματος.. δεν ξέρω πως να το περιγράψω αλλιώς, αλλά υποθέτω είναι μάλλον δύσκολο αυτό ε; :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δεν παίζει αυτό ρε χαζό :P
υπάρχουν τα υγρά τα δικά σου έτσι κι αλλιώς που λιπαίνουν την περιοχή :P


μόλις συνειδητοποιήσεις ότι το κορδονάκι θα είναι εκεί forever and ever και δεν ανησυχείς... θα δεις πόσο σούπερ είναι!


το μόνο πρόβλημα που υπάρχει με τα ταμπόν είναι ένα και μόνο ένα
ΤΟ ΞΕΧΝΑΣ ότι το φοράς με αποτέλεσμα καμιά φορά να αργήσεις να αλλάξεις, πράγμα που δεν είναι ότι πιο υγιεινό
Αν έχεις απλά στο νου σου να το αλλάζεις κάθε 4 ώρες... είσαι οκ! (ανάλογα και τη ροή βέβαια... ίσως κάποιες χρειάζονται πιο συχνά)

Αλλά ρε παιδί μου.... ειδικά τώρα το καλοκαίρι... το θέμα της οσμής... άλλη φάση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Νι, σ' αυτό συμφωνώ απόλυτα! Εντυπωσιάστηκα πραγματικά! Και η καθαριότητα ..άλλο φρουτο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Καλε δικιο ειχατε... Δοκιμασα ταμπον και δε νομιζω οτι θα ξαναβαλω σερβιετα... Πολυ βολικο! Το μονο που δεν μου αρεσει ειναι η αισθηση κατα την εισοδο, ε το στεγνο βαμβακι δεν ειναι κι ο,τι πιο ευχαριστο αλλα δε βαριεσαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Καλε δικιο ειχατε... Δοκιμασα ταμπον και δε νομιζω οτι θα ξαναβαλω σερβιετα... Πολυ βολικο! Το μονο που δεν μου αρεσει ειναι η αισθηση κατα την εισοδο, ε το στεγνο βαμβακι δεν ειναι κι ο,τι πιο ευχαριστο αλλα δε βαριεσαι....


κι αυτό ξεπερνιέται νομίζω με τον καιρό
εγώ πλέον νιώθω έτσι μόνο αν το φορέσω με το που θα βγω απ το ντους....
ενώ ένιωθα έτσι συνέχεια στην αρχή και ήταν κυρίως λόγω του άγχους που στέγνωναν όλα μέσα μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
κι αυτό ξεπερνιέται νομίζω με τον καιρό
εγώ πλέον νιώθω έτσι μόνο αν το φορέσω με το που θα βγω απ το ντους....
ενώ ένιωθα έτσι συνέχεια στην αρχή και ήταν κυρίως λόγω του άγχους που στέγνωναν όλα μέσα μου :P
κ εγω μονο στο ντους εχω το προβλημα...
κουε εγω το φοραω κ το βραδυ (μετα της πρωτες μερες:hmm: )

υπαρχει προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
βασικά δεν είναι κι ότι καλύτερο να μένει μέσα σου με το αίμα κανα 8ωρο που κοιμάσαι....
αν δεν έχεις μεγάλη ροή δεν είναι και τραγικό αλλά καλύτερα να το αποφεύγεις
Το τοξικό σοκ, ακριβώς από αυτό δημιουργείται. Απ την παραμονή του αίματος πολλές ώρες μέσα σου με το ταμπον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως στις οδηγίες του ταμπόν λέει πως τοξικό σοκ μπορείς να πάθεις και χωρίς να χρησιμοποιήσεις ταμπόν, απλά επειδή έχεις περίοδο.. :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Δε βρίσκω κανένα λόγο να δοκιμάσω ταμπόν. Και για να είμαι ειλικρινής, το ίδιο βρώμικο μου φαίνεται με τη σερβιέτα, μη σας πω και περισσότερο γιατι όλα μένουν μέσα σου μέχρι να βγάλεις το ταμπόν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nanaki

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Διαιτολόγος/διατροφολόγος. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Εγώ μια φορά έχω βάλει... Δεν ήταν ότι καλύτερο αλλά δε με ενοχλούσε κιόλας... Η χειρότερη αίσθηση είναι όταν το βάζεις. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ταμπόν και πάλι ταμπόν! Αν αλλάζεις συχνά, είναι πολύ πιο καθαρό ΚΑΙ ανέμελο από τη σερβιέτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως στις οδηγίες του ταμπόν λέει πως τοξικό σοκ μπορείς να πάθεις και χωρίς να χρησιμοποιήσεις ταμπόν, απλά επειδή έχεις περίοδο.. :blink:
Βασικά τα μπέρδεψες λίγο, απ'οσο ξέρω λέει οτι τοξικό σοκ μπορούν να πάθουν και οι άντρες και τα παιδιά. Απλά το τοξικό σοκ είχε συνδεθεί παλιότερα με τα ταμπον επειδή μια παλιά μάρκα άφηνε ίνες μέσα στον κόλπο που δημιουργούσαν τη μόλυνση. Πλέον φυσικά δεν υπάρχουν τέτοια αλλά τους έμεινε η φήμη.
Κουε, κάθε 4-8 ώρες πρέπει να αλλάζεις το ταμπον, το λέει και στις οδηγίες. Οπότε δεν είναι τόσο τραγικό να μείνει 8 ώρες μέσα, αρκεί να μην μείνει παραπάνω επ'ουδενί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top