Συμβουλές, οδηγίες, σεμινάρια: Τα πάντα για την οδήγηση!

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
σας ευχαριστώ παιδιά!! απλά νευριάζω γιατί σταματάω στα στενά να ελέγξω και ο δάσκαλος μου λεει αστο το φρενο να τσουλαει!

Εσυ φροντισε να ακινητοποιεις το αυτοκινητο και να ελεγχεις το δρομο ως οφειλεις βασει του Κ.Ο.Κ...και για τη δικη σου ασφαλεια, αλλα και για να περασεις στις εξετασεις.
Το δασκαλο σου ασε τον να "τραγουδαει".:)
Εαν βαριεται να κανει το μαθημα οπως πρεπει, ας αλλαξει επαγγελμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Άλλαξε δάσκαλο, ειδικά αν χρησιμοποιεί τη λέξη που ανέφερες ! Θέλω να πω, άστον να...τσουλήσει και βρες άλλον που παροτρύνει τους μαθητές του να χρησιμοποιούν το φρένο, διότι έτσι πλησιάζουν τις διασταυρώσεις τα πυροσβεστικά, ασθενοφόρα και περιπολικά!

Α! Και η συμπαθής τάξη των....ταξιτζήδων :D

3 μαθηματα εμειναν ετσι κι αλλιως, μετα θα οδηγαω οπως θεωρω εγω σωστα.....καλα οι ταξιτζηδες ασχολιαστοι.....οι πιο αχρηστοι οδηγοι.....:whistle:

Εσυ φροντισε να ακινητοποιεις το αυτοκινητο και να ελεγχεις το δρομο ως οφειλεις βασει του Κ.Ο.Κ...και για τη δικη σου ασφαλεια, αλλα και για να περασεις στις εξετασεις.
Το δασκαλο σου ασε τον να "τραγουδαει".:)
Εαν βαριεται να κανει το μαθημα οπως πρεπει, ας αλλαξει επαγγελμα. :)

ναι εννοειται οτι θα παταω φρενο, δεν τον ακουω και μου φωναζει κιολας!!!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Και εμενα μου γκρινιαζε ρε παιδι μου, αλλα επειδη πατουσα γκαζι και οχι φρενο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Και εμενα μου γκρινιαζε ρε παιδι μου, αλλα επειδη πατουσα γκαζι και οχι φρενο:P
και για το γκάζι μου φωνάζει,και όπως μου λέει χαρακτηριστικά, πατάς τέρμα γκάζι τρέχεις και όταν κλάνουμε μέντες απότομα φρένο:P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Κατα τη διαρκεια των μαθηματων εκανα μαγκιες με το γκαζι και την ημερα που εδινα εξετασεις ετρεμαν στην κυριολεξια τα ποδαρακια μου στα πεταλια. :redface: Φαντασου οτι οι εξεταστες το ειδαν και το σχολιασαν!:P
Mην ανησυχεις, εκεινην την ημερα θα πηγαινεις τοσο αργα οσο δεν εχεις παει ποτε μεχρι εκεινη τη στιγμη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
.....καλα οι ταξιτζηδες ασχολιαστοι.....οι πιο αχρηστοι οδηγοι.....:whistle:

Α καλα. Μιλαμε για τερατα, οι ιπποτες της ασφαλτου. Δικες τους και οι 3 λωριδες, σε εναν ομορφο δικο τους πλασμενο κοσμο... βασιλικο... για να αποφυγουν το βρισιμο εχουν κατεβασμενα παραθυρα και κοιτουν ταχα μου ταχα μου αμεριμνα ευθεια(που μονο ευθεια δεν κοιτουν).. αγρον αγοραζουν και ταμπουλα ραζα...
Φυσικα το φλας δεν υπαρχει στα οχηματα τους, το χουν αφαιρεσει για λογους οικονομιας. Να μην ξεχασω να πω πως το αλαρμ γιαυτους ισχυει οχι μονο στη δεξια πλευρα του δρομου κι οπου επιτρεπεται, αλλα φυσικα σε δρομους ταχειας κυκλοφοριας, στα αριστερα.. στα δεξια... στη μεση ενιοτε.

Καλα, δεν ειπα και το καλυτερο! Πανε σαν κοτες. Βεεεεβαια, για την ασφαλεια του πελατη. Τι νομιζατε βρε κουτα, πως το κανουν για να τρεχει το ταξιμετρο? οχι βεβαια, για προσοχη το κανουν κι οχι για να χουν το νου τους σε δευτερο.. τριτο..τεταρτο ενιοτε να χωσουν και τεταρτο πελατη στο παρτ μπαγκαζ, μη και χασουν ενα ευρω...

Τους εχουμε παρεξηγησει τους ταριφ.. ταξιτζηδες, συγνωμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Πανε σαν κοτες. Βεεεεβαια, για την ασφαλεια του πελατη. Τι νομιζατε βρε κουτα, πως το κανουν για να τρεχει το ταξιμετρο? οχι βεβαια
Θα κάνω τώρα τον δικηγόρο του διαβόλου, αλλά το ταξίμετρο "γράφει" βάσει χιλιομέτρων και όχι χρόνου, που σημαίνει ότι αν π.χ, χίλια μέτρα διανυθούν σε μισό λεπτό της ώρας, ένα λεπτό ή ακόμη και δυο λεπτά, η ένδειξη θα είναι ίδια, δηλαδή κάτι λιγότερο από 1 ευρώ που νομίζω είναι η μονή ταρίφα για κάθε χιλιόμετρο!

Τώρα βέβαια, δεν παίρνω παίρνω και όρκο, αφού είναι γνωστό ότι τα ταξίμετρα ....επιταχύνουν και σύμφωνα με τη βούληση του "ταρίφα" και ανάλογα τον προγραμματισμό που έχουν δεχθεί, σε συνδιασμό με κουμπί τοποθετημένο σε μη εμφανή θέση!
Έτσι, εκτός από τις ταρίφες 1 & 2 υπάρχουν και η...3 & 4 που ενεργοποιούνται με το πάτημά του (κομβίου) χωρίς φυσικά να αλλάξει η ένδειξη 1 ή 2 στο καντράν!
Ποιός είπε ότι ο....γερολαδάς που έκλεβε στο ζύγι, είναι πλέον παρελθόν;:lol:

3 μαθηματα εμειναν ετσι κι αλλιως, μετα θα οδηγαω οπως θεωρω εγω σωστα...
Υπάρχουν σχολές ασφαλούς οδήγησης, όπου μπορεί κάποιος να μάθει να οδηγεί σωστά και όχι απλά να χειρίζεται το όχημα σε στυλ... μηχανοδηγού μετρό, όπου διδάσκουν σοβαροί άνθρωποι και πραγματικοί γνώστες, με πρώτο και καλύτερο τον ομώνυμο με τον γνωστό....ήρωα των Αθλίων του Βίκτωρα Ουγκώ (μη θεωρηθεί σαν διαφήμιση) που τελικά πήδηξε στον Τάμεση!!
Και με δεδομένο ότι τα ποσοστά θανάτων, τουλάχιστον στην Ελλάδα, που συσχετίζονται με αυτοκίνητο είναι μεγαλύτερα κι από τους πολέμους που έχει εμπλακεί κατά καιρούς, αξίζει πιστεύω να ασχοληθεί κάποιος, άλλωστε μια φορά ζει κανείς! ;)

Η συντριπτική πλειοψηφία των "δασκάλων" οδήγησης για απόκτηση διπλώματος, είναι βασικά για το....γνωστό όργανο, και οι υπόλοιποι απλά δεν είναι για τόσο βαριά κριτική!
Πάντως αυτό που διδάσκουν δεν θεωρείται επ ουδενί οδήγηση, τρόπος απόκτησης του διπλώματος, ίσως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Θα κάνω τώρα τον δικηγόρο του διαβόλου

Τώρα βέβαια, δεν παίρνω παίρνω και όρκο


Καλα κανεις που δεν παιρνεις:P

Πιστευω οι ταριφες εχουν τελειωσει την ιδια ''σχολη''. Εχω κανει υποθεσεις γι αυτην τους την κοινη και κατα γενικην ομολογια ανευθυνοτητα. Κι οπως φυσικα σε ολες τις σχολες, υπαρχουν οι εξαιρεσεις.

Πάντως αυτό που διδάσκουν δεν θεωρείται επ ουδενί οδήγηση, τρόπος απόκτησης του διπλώματος, ίσως....
Συμφωνω και σχολιαζω.
Με τρεις κινησεις να παρκαρεις, δεν ειναι εφικτο, ποσο μαλλον για αρχαριο οδηγο.
Οταν ο δασκαλος μου επεμενε σε 3 κινησεις κρατιομουν απο νευρα.
Τελικα το εκανα σε 3 κινησεις. Ομως επειτα ειχα την ανεση να κανω οσες κινησεις θελω χωρις να με υποχρεωνει καποιος που και στην τελικη αν το καλοσκεφτεις αυτοι που εξεταζονται μπορει να καταληξουν (η και να ειναι ηδη) πολυ καλυτεροι οδηγοι απο τοςυ δασκαλους αλλα και τους εξεταστες.

Αληθεια, πως γινεσαι εξεταστης για διπλωματα (δεν το ειχα ποτε αναρωτηθει...:hmm:)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LAZARUS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Στην Ελλάδα, καθένας που θέλει να συμπληρώσει το εισόδημά του οδηγεί ΤΑΧΙ. Δεν περνούν από έλεγχο. Ξέρω πολλούς συνταξιούχους άλλων επαγγελμάτων να οδηγούν ΤΑΧΙ. Επίσης και πολλούς νεαρούς να το έχουν δεύτερη δουλειά. Φανταστείτε να περνούσαν από έλεγχο όπως π.χ. οι τ. του Λονδίνου. Τότε θα είχαμε να λέμε για τους ΙΧδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Εδώ ο,τι να ναι είναι...παρκαρισμα με 3 κινησεις, οπισθογωνια να μην ξεφυγω 1m από το πεζοδρόμιο και να σταμτήσω μόνο 2 φορές, αναστροφή με συγκεκριμένες 3 κινήσεις, ε αν ειναι δυνατον πια...οπισθογωνια που στο καλο θα κανεις οταν οδηγεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Εδώ ο,τι να ναι είναι...παρκαρισμα με 3 κινησεις, οπισθογωνια να μην ξεφυγω 1m από το πεζοδρόμιο και να σταμτήσω μόνο 2 φορές, αναστροφή με συγκεκριμένες 3 κινήσεις, ε αν ειναι δυνατον πια...οπισθογωνια που στο καλο θα κανεις οταν οδηγεις;
Εεεεε ήμαρτον. Πού θα κάνεις οπισθογωνία; Θα συναντηθείτε φάτσα κάρτα σε κάποιο ανηφορικό στενό με κάποιον και θα αναγκαστείς να κάνεις όπισθεν μέχρι που φαρδαίνει. Άρα ενδεχομένως να χρειαστεί οπισθογωνία. Παράδειγμα φέρω, ΦΥΣΙΚΑ και χρειάζεται να ξέρεις να κάνεις οπισθογωνία.

Παρκάρισμα με 3 κινήσεις ΦΥΣΙΚΑ και μπορεί να κάνει οποιοσδήποτε αν έχει το μυαλό του στο κεφάλι του, αίσθηση προοπτικής και μια φυσιολογική θέση. Τώρα αν προσπαθείς να στριμώξεις αγελάδα σε μωρουδιακό κρεβάτι, ή αν παρκάρεις σε πολυσύχναστο δρόμο και πρέπει να μαζευτείς γρήγορα κτλ. τότε κάνεις και καμιά διόρθωση. Τώρα ντάξει, αν σου δώσουν ένα πεζοδρόμιο 250 μέτρα με ένα παρκαρισμένο, εεε θα παρκάρεις σε μία κίνηση, λολ.

Αναστροφή δηλαδή εσύ τι άλλες κινήσεις θα πρόσθετες; ο_ο Ρωτάω γιατί το έχω και περιέργεια (επιστημονικό ενδιαφέρον)

Τα επαναστατημένα με την οδήγηση δε φέρνουν σε καλό. Στην οδήγηση το 1 εκατοστό σημαίνει χάνω τον καθρεύτη μου ή όχι. ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να παίζεις με το 1 εκατοστό! Έλεος. Δηλαδή πες μου κιόλας "άντε μωρέ ακούμπησα και πεζοδρόμιο και τι έγινε" μετά από 5 μήνες θα έχεις φαγωμένες ζάντες ή καπάκια, χτυπημένες όλες τις μεριές, θα έχεις φάει σίγουρα κάποιου αθώου τη μούρη ή τον κώλο ξεπαρκάροντας κ.ο.κ.
Πρέπει να διατηρείς σωστές αποστάσεις, να αποκτήσεις αίσθηση των αποστάσεων, δεν είναι "έλα μωρέ τώρα τι 20 τι 90 εκατοστά" γιατί αυτό θα το σκεφτείς και ανάποδα, θα πας να προσπεράσεις και θα ακουμπήσετε τα πλευρά σας (και άλλα δυσάρεστα πράγματα).

Όσον αφορά το "κύλησμα" στα stop κλπ. μα ΦΥΣΙΚΑ και επιτρέπεται να σταματήσεις σε ένα σημείο και όταν έχεις χαμηλή ορατότητα ή όταν ο δρόμος είναι πολύ απασχολημένος να κυλήσεις με 0 ταχύτητα ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΑ για να βγάλεις λίγο λίγο τη μούρη έξω ώστε να μπορέσεις να ΔΕΙΣ ή να μπορέσεις να διεκδικήσεις μια τρύπα (π.χ. βγαίνεις από κάθετο σε μποτιλιαρισμένο δρόμο. Αν μουλαρώσεις στο stop θα πρέπει να περιμένεις 4-5 ώρες μέχρι να φύγει η ώρα μποτιλιαρίσματος, αν ΔΕΝ κυλήσεις....)
Εγώ εικάζω πως ο δάσκαλος δεν μπορεί να είναι τόσο άμπαλος και να σου λέει, έχεις στοπ; ωραία άστα όλα και άστο να τσουλήσει χωρίς να σταματήσεις πρώτα. Γιατί κατάρχην αν το κάνεις αυτό στις εξετάσεις κόπηκες (ΔΗΛΑΔΗ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΑΓΝΟΗΣΕΙΣ ΤΟ ΣΤΟΠ? ΜΝΗΣΤΙΤΙ ΜΟΥ). Αλλά αν κάθεσαι στο stop και συλλογάς και μαζεύεις άλλους 10 από πίσω, ε...

Το αυτοκίνητο δεν είναι συγκρουόμενο. Δεν το παίρνω και τιμονεύω και τους αυτώνω όλους ναούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Όλα αυτά για να τα κάνεις δεν χρειάζεται να έχεις εμπειρία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Εγώ εικάζω πως ο δάσκαλος δεν μπορεί να είναι τόσο άμπαλος και να σου λέει, έχεις στοπ; ωραία άστα όλα και άστο να τσουλήσει χωρίς να σταματήσεις πρώτα. Γιατί κατάρχην αν το κάνεις αυτό στις εξετάσεις κόπηκες (ΔΗΛΑΔΗ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΑΓΝΟΗΣΕΙΣ ΤΟ ΣΤΟΠ? ΜΝΗΣΤΙΤΙ ΜΟΥ). Αλλά αν κάθεσαι στο stop και συλλογάς και μαζεύεις άλλους 10 από πίσω, ε...

Παντως οι εξεταστες ειναι αθλιοι και τραγικοι..Οταν δεν τους τα σταζεις οι περισσοτεροι ψαχνουν να βρουν τον τροπο να σε κοψουν..Εχουν κοψει φιλη μου τη μια φορα επειδη σταματησε στο στοπ και περασε ενω ερχοταν ενα μηχανακι που ηταν πολυ μακρυα..Της ειπαν οτι επρεπε να περιμενει..Την επομενη φορα περιμενε και την εκοψαν για καθυστερηση και παρακοληση της κυκλοφοριας..

Στα υπολοιπα που λες συμφωνω γενικα,αλλα θεωρω χαζομαρα να κοβουν καποιον για 1cm,ενω περνανε αυτους που χρηματιζουν χωρις καν να εξεταζουν την οδηγητικη τους ικανοτητα..Στην τελικη καλα κανουν και υπαρχουν κανονες αλλα για λεπτομερειες υπαρχει η ελαστικοτητα..Εξεταστης ειναι αλλωστε,μπορει να καταλαβει απο τη συντομη βολτα αν ο αλλος ειναι ικανος να βγει στο δρομο η οχι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Εδώ δεν λαδώνουν πάντως :P:P Είναι και μερικοί εξεταστές με τόσο κόμπλεξ που είναι ανεκδιήγητοι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
:mad: Δε θελω να θυμαμαι τον δικο μου δασκαλο παντως.
Δυο ηταν. Εκανα με τον πατερα αρχικα και ενω καποια μερα περιμενα τηλ του να κανονισουμε το επομενο μαθημα ουτε φωνη ουτε ακροαση.
Πηρα γω και μου πε ο γιος οτι ο πατερας πεθανε.

...

Συνεχισα με γιο. :mad: Απο κει κι επειτα δε θελω να θυμαμαι. Μου χε σπασει κυριολεκτικα τα νευρα εκεινη την περιοδο. (αλλα το ιδιο του κανα κι εγω. χερχερ)
Περιμενα πως και πως τη μερα των εξετασεων να μην τον ξαναδω μπροστα μου.
Δε μου αρεσει καθολου να μου υποδεικνυουν τι να κανω και πως, περαν των βασικων που επρεπε να μαθω υποτιθεται (τα οποια γνωριζα νωριτερα).


Ταριφες και δασκαλοι οδηγησης... ξουτ!

Αληθεια δε μου πατε, οποιος ξερει, πως γινεσαι εξεταστης για διπλωματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Εδώ ο,τι να ναι είναι...παρκαρισμα με 3 κινησεις, οπισθογωνια να μην ξεφυγω 1m από το πεζοδρόμιο και να σταμτήσω μόνο 2 φορές, αναστροφή με συγκεκριμένες 3 κινήσεις, ε αν ειναι δυνατον πια...οπισθογωνια που στο καλο θα κανεις οταν οδηγεις;


ειδικά στην Ελλάδα και μόνο , έχω δει και στη Εθνική Οδό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Αληθεια δε μου πατε, οποιος ξερει, πως γινεσαι εξεταστης για διπλωματα?

νομίζω με κομματικά κριτήρια είναι....όσοι μπαίνουν με μέσον στο μηχανολογικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pegky

Νεοφερμένος

Η pegky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους! Είμαι νέα στο site και θα ήθελα να σας πω και εγώ τη δική μου εμπειρία ως οδηγός αισίως 6 ημερών (έμβρυο δηλαδή)! Το δίπλωμα το πήρα σχετικά εύκολα τον Οκτώβρη και από τότε δεν κρατιόμουν μέχρι να πάρω το αμαξάκι μου για να αρχίσω να οδηγώ κανονικά και να γλυτώσω πια από τη 1,5 ώρα που έκανα να πάω στη δουλειά με τη συγκοινωνία... Η πολυπόθητη ώρα ήρθε και από το Σάββατο έχω αμάξι. Βγήκα λοιπόν Εθνική οδό, Αττική οδό με μάτια 14 και άγχος στο φουλ. Κάθε φορά που μπαίνω στο αμάξι με πιάνει ταχυκαρδία :) Πρέπει να έχω και ένα ωραίο λευκό χρώμα όταν οδηγώ :D Αλλά δεν πτοούμαι! Ένα πράγμα έχω να πω μόνο.. κουράγιο, δύναμη και κυρίως προσοχή παιδιά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παιδια, μπορειτε να μου πειτε ενδικτικα ποσο περιπου κοστιζει το διπλωμα (παραβολα, δασκαλο και οτι αλλο σχετικο) για αυτοκινιτο και μηχανη, σε οπια περιοχη ξερει ο καθενας; Γιατι μου λενε διαφοροι οτι σε αλλες περιοχες ειναι πιο φτηνα, οποτε σκευτομουν να το αφησω για οταν παω πια για σπουδες, αλλα μην το αφησω και περασω καλοκαιρι χωρις διπλωμα και τελικα οι τιμες ειναι περιπου οι ιδιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Παιδια, μπορειτε να μου πειτε ποσο περιπου κοστιζει το διπλωμα

700 ευρώ χωρίς, 900 με τη "λίπανση" και το (ατράνταχτο) επιχείρημα ότι αν "κοπείς" θα πληρώσεις πολύ περισσότερα να ξαναδώσεις, ενώ αν λαδώσεις τα γρανάζια της κρατικής μηχανής, η επιτυχία σου (ο χάρος βγήκε παγανιά) είναι εξασφαλισμένη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top