Τι σας κάνει να δείτε κάποιον/α ερωτικά;

Τι πρέπει να έχει κάποιος οπωσδήποτε για να τον/την θεωρείτε sexy;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 317)
  • Πολύ καλή εξωτερική εμφάνιση

    Ψήφοι: 94 29.7%
  • Προκλητική εμφάνιση

    Ψήφοι: 21 6.6%
  • Δυναμισμός/Αυτοπεποίθηση

    Ψήφοι: 115 36.3%
  • Γλυκύτητα/Ευγένεια

    Ψήφοι: 163 51.4%
  • Ρομαντισμός

    Ψήφοι: 82 25.9%
  • Χιούμορ

    Ψήφοι: 156 49.2%
  • Εξυπνάδα

    Ψήφοι: 161 50.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 4 1.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 0.6%

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Εμμ αν και είμαι πολύ μικρή, τώρα που βλέπω τα θέματα λέω να πω και εγώ την γνώμη μου. Εμμ εγώ όταν βλέπω πρώτη φορά κάποιον προσέχω τα μάτια,τα μαλλιά και το σώμα, δηλαδή δεν μπορώ ο άλλος να είναι πετσί και κόκαλο ή πολύ παχουλός ή να είναι πιο κοντός μου.Μου αρέσει το αγόρι να είναι ψηλό,με μεγάλες πλάτες και μεγάλα χέρια(είναι ωρεές οι αγκαλιές τους:P:D).Τώρα όταν γνωρίσω τον άλλο θέλω να είναι τρυφερός εκεί που πρέπει,να έχει χιούμορ,να είναι ευγενικός και κάτι σημνατικό να μην μιλά συνεχώς ή να μιλά πολύ για τον εαυτό του. Ακόμη να λεει την άποψη του στις συζητήσεις και όχι να κάθετε σαν το χαζό. Γενικά να είναι δυναμικός.Ζητάω πολλά το ξέρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
εγω θελω να ειναι εξυπνος να εχει ωραιο χαμογελο να μην ειναι ψωναρα και να επιδεικνυεται συνεχως και πανω απ'ολα να εχει πολυ χιουμορ και το δικο του στυλ,αποψη και εκφραση...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Για να δω κάποια ερωτικά πρέπει η σκέψη μου να αγγίξει κυριολεκτικά την ψυχή της. Αν γίνει αυτό, τότε πάει την πάτησα.. :P

Δεν δίνω σημασία στην εξωτερική εμφάνιση (τις περισσότερες φορές) όχι γιατί δεν με ενδιαφέρει αλλά γιατί το βρίσκω ανούσιο. Εμφάνιση με τον έναν ή τον άλλο τρόπο (κυρίως θέληση) αλλάζει κάποιος αν το επιθυμεί. Χαρακτήρα, ηθική και μυαλό όχι, αυτά δεν χτίζονται από την μια μέρα στην άλλη οπότε εκεί δίνω το point.
Aπό την άλλη, προσωπικά, δεν με ενδιαφέρει να έχω δίπλα μου κάποια εντελώς sexy και ελκυστική αλλά να είναι.. ντουβάρι..
Σημειωτέον, ότι με τον άνθρωπο που θα είμαι μαζί θέλω, πέρα από όλα τα άλλα, και να μιλάω και κυρίως να επικοινωνώ :)

Όταν μου δίνουν ένα δώρο δεν κοιτάζω ποτέ το περιτύλιγμα αλλά ΤΟ ΙΔΙΟ το δώρο. Εκεί βρίσκω και όλη την ουσία.
Έτσι και τους ανθρώπους.
Δεν τους κοιτάζω από πάνω έως κάτω, πάνω και αριστερά
αλλά "από μέσα προς τα έξω".
Αν καλύπτομαι με τα εντός, τότε κάποια στιγμή πιθανα να κοιτάξω και τα "εκτός". Όχι απαραίτητα 100%.
Αν με έχει μαγέψει η ίδια και το μυαλό της, τα υπόλοιπα μου είναι αδιάφορα, θα έχω σχεδόν λιώσει :P :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Για να δω κάποια ερωτικά πρέπει η σκέψη μου να αγγίξει κυριολεκτικά την ψυχή της. Αν γίνει αυτό, τότε πάει την πάτησα.. :P

Δεν δίνω σημασία στην εξωτερική εμφάνιση (τις περισσότερες φορές) όχι γιατί δεν με ενδιαφέρει αλλά γιατί το βρίσκω ανούσιο. Εμφάνιση με τον έναν ή τον άλλο τρόπο (κυρίως θέληση) αλλάζει κάποιος αν το επιθυμεί. Χαρακτήρα, ηθική και μυαλό όχι, αυτά δεν χτίζονται από την μια μέρα στην άλλη οπότε εκεί δίνω το point.
Aπό την άλλη, προσωπικά, δεν με ενδιαφέρει να έχω δίπλα μου κάποια εντελώς sexy και ελκυστική αλλά να είναι.. ντουβάρι..
Σημειωτέον, ότι με τον άνθρωπο που θα είμαι μαζί θέλω, πέρα από όλα τα άλλα, και να μιλάω και κυρίως να επικοινωνώ :)

όμορφη και έξυπνη είναι αδύνατο ; :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
όμορφη και έξυπνη είναι αδύνατο ; :|

Όχι βέβαια, δεν ανέφερα κάπου κάτι τέτοιο.

Εξάλλου είπα:

.........Αν καλύπτομαι με τα εντός, τότε κάποια στιγμή πιθανα να κοιτάξω και τα "εκτός". Όχι απαραίτητα 100%.
Αν με έχει μαγέψει η ίδια και το μυαλό της, τα υπόλοιπα μου είναι αδιάφορα, θα έχω σχεδόν λιώσει :P :)

Aπλά δίνω προτεραιότητα στα εσωτερικά χαρίσματα μιας και η επικοινωνία είναι το παν για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
όμορφη και έξυπνη είναι αδύνατο ; :|

όχι βέβαια απλά ίσως να θέλει λίγο ψάξιμο...:P όπως το ίδιο ισχύει και για τους όμορφους και έξυπνους
:) ;)
επί του θέματος τώρα... για να δω κάποιον ερωτικά θα πρέπει να είναι έξυπνος, δυναμικός και πάνω από όλα ειλικρινής (αυτό που λέει αυτό να εννοεί και να μην χρησιμοποιεί πλάγιο λόγο)......Ααααααα και να έχει μπλε μάτιαα....:redface::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmaki

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
χμμμμ,θέλω να είναι ελάχιστα γυμνασμένος,να έχει ωραία μάτια και όσο αφορά το χαρακτήρα θέλω να είναι ευγενικός και τρυφερός...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleana33

Νεοφερμένος

Η eleana33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Χαιρετώ την παρέα! Πολύ ωραία θέμα και πολύ ενδιαφέρουσες απαντήσεις. Μπορώ να πω πως πολλές με εξέπληξαν ευχάριστα. Στο θέμα μας. Σαφώς στην πρώτη επαφή θα κοιτάξεις την εξωτερική εμφάνιση. Προσωπικά δεν ψάχνω το ωραίο αλλά το ιδιαίτερο. Σαφώς όπως έχουν αναφέρει και πιο πάνω γυμνασμένα χέρια και πλάτη είναι συν! Σου δίνουν μια αίσθηση ασφάλειας, τη επιθυμί να τυλιχτείς εκεί και να μην σε αφήσει ποτέ! Επίσης εκτός του ότι πρέπει να διαθέτει ένα επιπεδο κριτικής σκέψης και έξυπνο χιούμορ, το βλέμμα είναι που αποτελειώνει. Όχι τα μάτια, το βλέμμα :hypno: Να σε κοιτάει και να λιώνεις... αυτό και μόνο θα μπορούσε να με κάνει να ερωτευτώ κάποιον ανεξαρτήτως εμφάνισης (νταξει να μην είναι και κουασιμόδος! :P)
Βέβαια κάποιος είπε μην σκέφτεσαι τι μπορεί να σου δώσει ο άλλος αλλά τι έχεις εσύ ν του προσφέρεις. Καλλιέργησέ το και όλα θα έρθουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Επιτέλους! Βρήκα τον ιδανικό άντρα: έχει το μεγαλύτερο προσόν που μ'αρέσει σε κάποιον: Φαντασία

Bob, Σ'αγαπώ, παράτα τα όλα κι έλα να με βρεις, θα σου είμαι πιστή για πάντα :happy::happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • bob-ross-the-joy-of-painting-20060403115238486.jpg
    bob-ross-the-joy-of-painting-20060403115238486.jpg
    70.7 KB · Εμφανίσεις: 114

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Αχ..:redface::redface:
Εξυπνος, με χιουμορ και με ωραιο βλεμμα και χαμογελο...

Ο συνδυασμος ολων αυτων απλα με κανουν να λιωνω..:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Βασικα για να λεμε τα πραγματα με τ' ονομα τους το μεγαλυτερο ψεμα που θα μπορουσαμε ολοι να πουμε ειναι οτι δεν μετρα καθολου η εξωτερικη εμφανιση... Γιατι πολυ απλα για να φτασεις να μαθεις την προσωπικοτητα του/ης αλλου/ης πρεπει πρωτα να τον/ην πλησιασεις... Και στο πρωτο πλησιασμα τα κριτηρια ειναι κατα εναν μεγαλο βαθμο και εμφανισιακα...

Περα απο αυτο... Μια κοπελα για να μου κανει κλικ... Εμφανισιακα δεν θα ελεγα οτι με τραβαει κατι συγκεκριμενο... Μου αρκει το γενικο συνολο να ειναι ωραιο για τα δικα μου ματια... Και μετα ερχομαστε στην προσωπικοτητα... Θελω να εχει παντα το στοιχειο της εκπληξης σε μια σχεση... Και φυσικα να υπαρχει καλη επικοινωνια... Τωρα για την εξυπναδα... Εξαρταται τι εννοουμε με αυτο... Δεν με ζοριζει ιδιαιτερα αν δεν κατεχει απο μαθηματικα(οχι οτι με χαλαει)... Αρκει να καταλαβαινει τι της λεω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Τωρα για την εξυπναδα... Εξαρταται τι εννοουμε με αυτο... Δεν με ζοριζει ιδιαιτερα αν δεν κατεχει απο μαθηματικα(οχι οτι με χαλαει)... Αρκει να καταλαβαινει τι της λεω...:)

Δεν χρειαζεται καποιος να εχει τελειωσει πανεπιστημειο για να ειναι εξυπνος ή να ξερει απο μαθηματικα και χημεια!:) Υπαρχουν ανθρωποι πνευματωδεις και χαρισματικοι άσχετα με την πανεπιστημιακης τους μορφωση!:) Οπως υπαρχουνε και πολλα τουβλα σε πανεπιστημεια και εχουνε και 2 και 3 πτυχεια και μολις ανοιξουν το στομα τους πετανε ακριδες!:P

Αρα εγω τουλαχιστον με την εξυπναδα χαρακτηριζω τους πνευματωδεις ανθρωπους με τους οποιους μπορει να εχω μια καλη επικοινωνια!:) Για μενα ενας αντρας εξυπνος και με καλο χιουμορ μου βγαζει κατι πολυ γοητευτικο και sexy..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δεν χρειαζεται καποιος να εχει τελειωσει πανεπιστημειο για να ειναι εξυπνος ή να ξερει απο μαθηματικα και χημεια!:) Υπαρχουν ανθρωποι πνευματωδεις και χαρισματικοι άσχετα με την πανεπιστημιακης τους μορφωση!:) Οπως υπαρχουνε και πολλα τουβλα σε πανεπιστημεια και εχουνε και 2 και 3 πτυχεια και μολις ανοιξουν το στομα τους πετανε ακριδες!:P

Αρα εγω τουλαχιστον με την εξυπναδα χαρακτηριζω τους πνευματωδεις ανθρωπους με τους οποιους μπορει να εχω μια καλη επικοινωνια!:)

Στην ουσια αυτο δεν ειπα κι εγω??? Ευχαριστω παντως που το ανελυσες...:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
χμ...υποθέτω αυτό το 'κάτι', αυτή η σπίθα, αυτή η έλξη που θα αισθανόμουν για αυτόν.
και, φυσικά, η εξωτερική εμφάνιση παίζει πάντα σημαντικό ρόλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
το βλέμμα του, κυρίως, και όλη η αύρα του, αυτό που βγάζει προς τα έξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark vampir

Νεοφερμένος

Η vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
το βλέμμα του,η εμφάνιση του,ο χαρακτήρας του...........!!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Eγω θελω να λεω την αληθεια και να μην το παιζω το πρωτο που θα εξιταρει θα ειναι η προκλητικη εμφανιση της δε σημαινει ομως οτι ερωτευτικα
αλλα εγινε καποιο κλικ!
Τωρα βλεπω κατι τεραστια ποσοστα εξυπναδα! Ενταξει δουλευομαστε μεταξυ μας μου φαινεται!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady31ath

Νεοφερμένος

Η lady31ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Εμφανιση
Χιουμορ
Ευστροφια
Καλοι τροποι
Εξυπναδα
Καλο φλερτ
και κερδιζει ενα
Πολυ καλο κρεβατι
Ανθρωπια
Εμπιστοσυνη
Ειλικρινεια
Καλη παρεα
Κουβεντα
και κερδιζει μια σχεση....

Να βγαζει δυο φορες οσα βγαζω εγω...... χαχαχαχχαχα αν μπορει........ δυσκολος στοχος.....
και κερδιζει ενα μπελα....εμενα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangeline

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
εμένα μου αρέσει ο άλλος να έχει 2 πρόσωπα
και γλυκός, αλλά και αρσενικό με το Α κεφαλαίο
και υποχωρητικός, αλλά και να πατάει πόδι μερικές φορές
και ιππότης αλλά και βασιλιάς
και όμορφος αλλά και να τσαλακώνεται όταν κάνουμε πλάκα
και έξυπνος αλλά όχι να μιλά σαν αυθεντία
βασικά μου αρέσουν οι ΑΝΤΡΕΣ που εκπέμπουν δυναμισμό
αν και δεν είμαι πολύ σίγουρη ότι μπορώ να βάζω σε καλούπια αυτό που θέλω...


και κυρίως θέλω να είναι δυναμικός και να έχει αυτοπεποίθηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
εμένα μου αρέσει ο άλλος να έχει 2 πρόσωπα
και γλυκός, αλλά και αρσενικό με το Α κεφαλαίο
και υποχωρητικός, αλλά και να πατάει πόδι μερικές φορές
και ιππότης αλλά και βασιλιάς
και όμορφος αλλά και να τσαλακώνεται όταν κάνουμε πλάκα
και έξυπνος αλλά όχι να μιλά σαν αυθεντία
βασικά μου αρέσουν οι ΑΝΤΡΕΣ που εκπέμπουν δυναμισμό
αν και δεν είμαι πολύ σίγουρη ότι μπορώ να βάζω σε καλούπια αυτό που θέλω...


και κυρίως θέλω να είναι δυναμικός και να έχει αυτοπεποίθηση

χμμ παντως φενεται να το εξεφρασες με θαυμασιο τροπο.

εμενα μου αρεσουν οι δεσποτικες...με χαρακτηρα αρχηγου, πως το λενε, να μου δεινει εντολες.
να ειναι μυστηριωδης, να μην ανογεται ευκολα.
να εχει ευγενικα συναισθηματα, να μην ειναι ρηχη, να βλεπει την ουσια
να εχει μια σοφια, να εχει μια σκεψη....(σκεφτειτε αν ειναι σοφη και φιλοσοφημενη, οι "εντολες" της δν θα ειναι παραλογες, αλλωστε δν θα τις ακολουθω απλα μ'αρεσει να με διαταζουν:P να ανυσηχω για μαζοχισμο???)

αυτο ειναι τι μας αρεσει.....το τι ερωτευομαστε δν εχει σχεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top