Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
μα δεν νομιζω οτι χρειαζονται λογικα επιχειρηματα για να γινει μια τετοια κινηση..μιλαμε για ενα ραντεβου παραδειγματος χαριν..ειναι μια κινηση ευγενειας..προσωπικα, στο πρωτη μου εξοδο με καποιον αν κοιταγε την αποδειξη και ελεγε ''μαλλον αυτο π κανει 3.50 ειναι το δικο μου και το δικο σου 4.00..εχω 5 ευρω..εχεις να μ δωσεις ρεστα?'' θα ξενερωνα φουλ..

Με πολλά θα ξενέρωνε κάποιος και είναι δικαίωμά του. Αυτό δε σημαίνει όμως οτι επειδή κάτι ξενερώνει εσένα κι άλλες 10 κακομαθημένες θα γίνει γενικός κανόνας....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω άπειρα με την Χιμέλα.
Το ότι εσένα το κέρασμα σου προκαλεί οργαζμό, δε σημαίνει ότι το βλέπουν όλες έτσι.
ΠΡοσωπικά με το κέρασμα έχω θέμα, νιώθω απίστευτα άβολα όταν με κερνάνε και θα πρέπει να ανταποδώσω οπωσδήποτε, γιατί νιώθω φάση ''κατώτερη'' ξέρωγω, ότι ο άλλος έχει το πάνω χέρι και γενικά αισθάνομαι άσχημα. Έχει τύχει να βάλω και λεφτά μέσα σε πορτοφόλι κάποιου κρυφά, επειδή δεν δεχόταν να πληρώσω τα δικά μου.:confused:
Αλλά νταξ δε φταις εσύ, τα στερεότυπα φταίνε που ταΐζουν τους πάντες ακόμα. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
δεν ειμαι καθολου κακομαθημενη ουτε και εντυπωσιαζομαι απο ενα κερασμα..απλα θεωρω οτι αυτο ειναι το πρεπον οταν βγαινεις με μια κοπελα για πρωτη φορα..δν αντιλεγω οτι αποτελει κατα καποιο τροπο στερεοτυπο αλλα και μονο που ο αλλος δεν θα κανει καν την κινηση να σε κερασει παει να πει οτι χεστηκε(σορρυ κιολας) για το αν θα σε κανει να νιωσεις ομορφα η το αν θα φανει καπως..και μονο που θα αδιαφορησει γι αυτο, ξενερωνω!και στην τελικη ετσι εχω μαθει..συναναστρεφομαι με αντρες που παντα θα κερασουν μια κοπελα ειτε ενδιαφερονται γι αυτη,ειτε ειναι φιλη,ειτε ξαδερφη ειτε κατι αλλο..λογικο να μου κακοφαινεται το αντιθετο..και δεν νιωθω καθολου κατωτερη..το αντιθετο μαλιστα..γιατι να εχει να το πανω χερι?επειδη κερασε?αρα, αυτο που λετε οτι δεν λεει κατι ενα κερασμα,γιατι το θεωρειτε ικανο να σας κανει να νιωσετε ασχημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
απλα θεωρω οτι αυτο ειναι το πρεπον οταν βγαινεις με μια κοπελα για πρωτη φορα..

Συγνωμη, εξηγησε μου σε παρακαλω τι παραπανω εχουν οι ΚΟΠΕΛΕΣ απο τους αντρες και "ειναι πρεπον" να τις κερνανε;!
Ναι, εκει κολλησα :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Συγνωμη, εξηγησε μου σε παρακαλω τι παραπανω εχουν οι ΚΟΠΕΛΕΣ απο τους αντρες και "ειναι πρεπον" να τις κερνανε;!
Ναι, εκει κολλησα :confused:

με αυτο το σκεπτικο τι παραπανω εχουν οι κοπελες και φορανε φορεματα,βαφουν τα νυχια τους και κανουν αλλα πολλα που δεν τα κανουν οι αντρες?
ειναι καποια πραγματα που για τυπικους καθαρα λογους γινονται αλλα κανουν καλη εντυπωση και η πρωτη εντυπωση ειναι αυτη που μετραει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
με αυτο το σκεπτικο τι παραπανω εχουν οι κοπελες και φορανε φορεματα,βαφουν τα νυχια τους και κανουν αλλα πολλα που δεν τα κανουν οι αντρες?

Ξερω γω, εμενα δε θα με πειραζε αν τα εβλεπα και στους αντρες αυτα. :confused: Φουστανελες turn me on. (NOT)
Δε μου λεει κατι η απαντηση σου. Εχεις κανενα καλυτερο επιχειρημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
με αυτο το σκεπτικο τι παραπανω εχουν οι κοπελες και φορανε φορεματα,βαφουν τα νυχια τους και κανουν αλλα πολλα που δεν τα κανουν οι αντρες?
ειναι καποια πραγματα που για τυπικους καθαρα λογους γινονται αλλα κανουν καλη εντυπωση και η πρωτη εντυπωση ειναι αυτη που μετραει..



@@ καλή εντύπωση κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Ξερω γω, εμενα δε θα με πειραζε αν τα εβλεπα και στους αντρες αυτα. :confused: Φουστανελες turn me on. (NOT)
Δε μου λεει κατι η απαντηση σου. Εχεις κανενα καλυτερο επιχειρημα;

(εγω παντως αντρα με λουλουδατο φορεματακι δεν θα κυκλοφορουσα..)
μα δεν υπαρχει επιχειρημα για το αν σου αρεσει κατι!το θεωρω πολυ πιο αξιοπρεπες να κερναει ο αντρας τις πρωτες φορες και αυτο δεν αλλαζει!ειναι καποια συνηθισμενα πραγματακια που εμενα μου φαινονται ρομαντικα..δν θα τα ισοπεδωσουμε και ολα..τον αντρα τον θελω αντρα!και μεσα σε αυτο για μενα συμπεριλαμβανεται που και που να με κερναει..να χαλαει λεφτα για παρτη μου μονο κ μονο γ ν περασω καλα!κακο ειναι δηλαδη να μ αρεσει αυτο?δν το απαιτω..απλα φυσικα και μ προκαλει καλη εντυπωση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
εξηγησε μου σε παρακαλω τι παραπανω εχουν οι ΚΟΠΕΛΕΣ απο τους αντρες ?
Έλα τώρα που δεν ξέρεις ! ! !


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Ναι ρε οντως ειναι καλυτερα στις αρχες να κερναει το αγορι...αλλα μετα ας κερασει μια φορα και το κοριτσι ετσι για να δειξει οτι ενδιαφερεται:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Δε σε ρωτησα γιατι σ'αρεσει να σε κερνανε.

Έλα τώρα που δεν ξέρεις ! ! !


Περνα να τα μετρησουμε! :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Δε σε ρωτησα γιατι σ'αρεσει να σε κερνανε.

τοτε να μην ζητας λογικα επιχειρηματα για κατι που εχει να κανει με το τι αρεσει στον καθενα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ρε μην την βαράτε. Την δουλειά της κάνει: να υποστηρίζει ότι πρέπει να κερνάνε οι άντρες. Φυσικά και δεν την φέρνει σε οργασμό αυτό, φυσικά και θα ξενερώσει αν προσπαθήσει ο άλλος να κάνει καλή εντύπωση, βασικά χέστηκε αν θα κεράσει ο άλλος, κατά βάθος προτιμά να ΜΗΝ την κεράσει, αλλά... κάνει απλά την δουλειά της. Επειδή της «αρέσει» το κέρασμα δεν σημαίνει ότι αυτό την ανάβει κι όλας. Τι ΔΕΝ καταλαβαίνετε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
εγω παντως αντρα με λουλουδατο φορεματακι δεν θα κυκλοφορουσα..
Δεν καταλαβαίνω το γιατί . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Πάντως αν μου τύχαινε καμιά τέτοια περίπτωση που ονειρεύεται η georgia.94 και ήθελα να το παίξω έτσι λίγο πουτανίτσα θα εφάρμοζα άνετα την μέθοδο ''άλλος κερνάει ποτά άλλος περνάει καλά''.
Αν προσπαθήσει ο άλλος με κεράσματα να σε κάνει να νιώθεις το λουλούδι του (κάπου εδώ ξερνάμε) τότε κάποιος πρέπει να έχει τα θεματάκια του. Οπότε ο βλάκας που επιμένει να κερνά απλά σου κρατά γεμάτο το πορτοφόλι ώστε να πάς μετά να τα χαλάσεις με κάποιον άλλο που θα πάτε για πιτόγυρο και ότι προκύψει και ο καθένας θα πληρώσει τα δικά του. :D

Kαι όντως υπάρχει αίσθημα κατωτερότητας. Γιατί γαμάτη είναι η γκόμενα που ζει ανεξάρτητη και τα έξοδα της και τη σαλάτα της την πληρώνει από τον κώλο της και δεν είναι κότα που πετά 400 ευρά για ψηλοτάκουνα και μαλακίες και αν πάει για παγωτό κοιτά τα αρσενικό στα μάτια και το παίζει μικρή λολίτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
τοτε να μην ζητας λογικα επιχειρηματα για κατι που εχει να κανει με το τι αρεσει στον καθενα..

Ας επικεντρωθουμε στο σχολιασμο της αντιληψης που επικρατει σε ορισμενους ανθρωπους κι ας μη στεκομαστε στο τι θελει ο καθενας. Νομιζω θα συμφωνησεις οτι ο καθενας πιστευει οτι θελει. Ειναι απολυτως δεκτο αυτο.


Γυριζοντας στο θεμα εχω να σου πω οτι παρατηρησα απο τα τελευταια μηνυματα σου οτι υπαρχει ενα κοινο στις ιδεες μας . Θεωρεις θεμιτη την κινηση του κερασματος επειδη δειχνει ρομαντισμο και οτι θελει να να κανει το αλλο μελος να νοιωσει ευχαριστα. Επετρεψε μου να σε ρωτησω τα λογικα.
Αν ο αλλος το κανει επειδη ειναι πρεπον, οπως αναφερεις, θα εχει ουσια η ολη πραξη ; το αλλο μελος τοτε θα το ευχαριστηθει ; Επισης που κριβεται ο ρομαντισμος σε αυτη τη τυποποιημενη κινηση ;

Σκεψου το. Συμφωνω με τα χαρακτηριστικα της κινησης που αναφερεις (ρομαντισμος κ.ά) αλλα η ουσιωδης διαφορα μας ειναι στο αν ειναι ηθικα αναγκασμενος καποιος να προβει στη κινηση .

Προσωπικα σε ολη αυτη τη συζητηση προσπαθω να καταλαβω τα επιχειρηματα σου και καθε φορα που πετας ενα, προσπαθω ρωτωντας σε να το κατανοησω. Ωστοσο, ειλικρινα μιλωντας , δεν εχω διαβασει καποιο επιχειρημα για το λογο που θα πρεπει το αρσενικο να κερναει τουλαχιστον στα πρωτα ραντεβου. Σχεδον σε καθε μηνυμα κανεις και μια γενικευση . Οπως καταλαβες και απο εδω μεσα υπαρχουν ατομα τα οποια θεωρουν σωστοτερο να πληρωνουν τα δικα τους ή ακομα και να μην καταδεχονται κερασματα. Επομενως οπως αναφερω και παραπανω ειναι μια αντιληψη που την ακολουθουν μερος του πληθυσμου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Και από την άλλη, κοιτάξατε καθόλου την περίπτωση του να θέλει ο άλλος να κεράσει και η άλλη να μην τον αφήνει; Δλδ αν δεν το καταφέρετε τι γίνεται; Σας πληγώνετε κάποιος εγωισμός του άντρα; Γιατί μου έχει τύχει και αυτό το αναμενόμενο κουλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρή claire

Νεοφερμένος

Η μαρή claire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Παιδια στην Ελλαδα του 2013 δεν θα επρεπε να συζηταμε καν για κερασματα!Οταν εμεις τα κοριτσια βγαινουμε με αγορια που δεν εχουν τελειωσει καλα καλα τις σπουδες τους, δεν εχουν δουλεια,δεν εχουν εισοδημα πως μπορουμε να περιμενουμε να μας πληρωσεις το ποτο/φαγητο?Οσες φορες εχουν επιμεινει να με κερασουν βλεπω να ανοιγουν το πορτοφολι τους και σκεφτομαι με τι κοπο εχει δωσει ο πατερας ή η μητερα αυτο το πενηνταυρω στο παιδι τους. Το να μου πληρωσει εμενα το κοκτειλ (που γουστο μου να το παραγγειλω και υποχρεωση μου να το πληρωσω) μπορει για το αγορι απεναντι μου να σημαινει μια εξοδο λιγοτερη.Γενικα οσες φορες ακουω απο φιλες μου να λενε "βγηκαμε χθες με τον Γιωργο(π.χ) και μου τα πληρωσε ολα,πολυ κυριος" παντα απανταω "α!δηλαδη σε κερασε ο πατερας του Γιωργου ε?γιατι ο Γιωργος λεφτα δικα του δεν βγαζει απ οτι μου χεις πει"!Το μονο κερασμα που βρισκω αποδεκτο ειναι αυτο του πρωτου (και μονο του πρωτου) ραντεβου και αυτο γιατι νομιζω οτι ειναι ισως ενα παιχνιδι ρολων, που παλι δεν εχει καμια λογικη, αλλα συνεχιζουμε ολοι να το παιζουμε για να μην ερθει κανενας σε αμηχανια...Οσο οι καβαλιεροι δεν εχουν δικη τους δουλεια καλο ειναι να ειμαστε ολες προσγειωμενες, μαγεια ειναι να σε περιμενει κατω απο το σπιτι σου/να σου ανοιξει την πορτα για να περασεις/να σε ευχαριστησει που μοιραστηκες μαζι του λιγο απο τον χρονο σου...ολα τα υπολοιπα μπορουν να χρησιμοποιηθουν εναντιον σου (οποιος καταλαβε,καταλαβε :whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
κακομαθημενες οσες αφηνουν τον αλλον να τις κερασει στο πρωτο ραντεβου , μαλιστα το ακουσαμε κι αυτο...
την επομενη φορα που θα βγειτε με καμια κοπελα αρχιστε τις φιλοσοφιες και τις αναλυσεις που κανετε εδω με τις ωρες για ποιον λογο δε πρεπει να κερασετε κι αμα δειτε ποτε ασπρη μερα ελατε και πειτε το μας ...
Μιλαμε για μια απλη κινηση συμβολικη ,δε θεωρω πως καποιος αποσκοπει να πηδηξει αμεσως μετα επειδη κερασε εναν καφε / ποτο/φαγητο , εγω προσωπικα απλα νιωθω ανετα να το κανω , μεχρι και με κοπελες που βγαινω αλλα το βλεπω οτι δε θα καταληξει καπου ( και δεν εχω καμια ιδιαιτερη οικονομικη ανεση ) . Τωρα να προσβληθει κοπελα ποτε επειδη ηθελα να κερασω δε μου εχει τυχει ποτε και θα ειχα και τις αμφιβολιες μου για το ποσο καλα στεκει αν μου τυχαινε κιολας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
κακομαθημενες οσες αφηνουν τον αλλον να τις κερασει στο πρωτο ραντεβου , μαλιστα το ακουσαμε κι αυτο...
την επομενη φορα που θα βγειτε με καμια κοπελα αρχιστε τις φιλοσοφιες και τις αναλυσεις που κανετε εδω με τις ωρες για ποιον λογο δε πρεπει να κερασετε κι αμα δειτε ποτε ασπρη μερα ελατε και πειτε το μας ...
Μιλαμε για μια απλη κινηση συμβολικη ,δε θεωρω πως καποιος αποσκοπει να πηδηξει αμεσως μετα επειδη κερασε εναν καφε / ποτο/φαγητο , εγω προσωπικα απλα νιωθω ανετα να το κανω , μεχρι και με κοπελες που βγαινω αλλα το βλεπω οτι δε θα καταληξει καπου ( και δεν εχω καμια ιδιαιτερη οικονομικη ανεση ) . Τωρα να προσβληθει κοπελα ποτε επειδη ηθελα να κερασω δε μου εχει τυχει ποτε και θα ειχα και τις αμφιβολιες μου για το ποσο καλα στεκει αν μου τυχαινε κιολας...
Πιστευω σε αλλη μια φιλοσοφια, οτι το αν υπαρχει πιθανοτητα να δεις ασπρη μερα δεν εξαρταται απο το αν θα κερασεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top