Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Παιδιά, για μένα πάντα και οπουδήποτε όταν βγαίνει με την κοπέλα του κάποιος πρέπει να κερνάει αυτός. Είναι μία από τις αρχές μου. Και αυτά τα μοντέρνα που σας έμαθε η δήθεν εξελιγμένη κοινωνία μας και η ισότητα δε στέκουν μπροστά στο ρομαντισμό και στη στάση και την αρχή που πρέπει να κρατάει ένας άνδρας δείχνοντας την αγάπη του και την ευγνωμοσύνη του στην κοπέλα που έχει δίπλα του και τον τιμά με την παρουσία της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
συμφωνω με τον προλαλησαντα!!!ΕΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριώ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
  • Καθε πραξη ερμηνευεται διαφορετικα απο καθε ανθρωπο.



  • Το να με κερναει καποιος και να μην με αφηνει να τον κερασω (ή ακομα και το ενοχλητικοτερο ο αντρας δινει το 70-80%) δεν μου δημιουργει αλλη σκεψη απο το οτι σε αυτον τον ανθρωπο χρωσταω.


  • Η ενοχληση ειναι πολλες φορες μεγαλυτερη απο την χαρα που ο αλλος με σκεφτεται.



  • Καθε φορα που ζηταω δικαιολογηση γιατι η κατευθυνση κερασματος ειναι αντρας->γυναικα και οχι το αναποδο κανεις δεν εχει λογικο και ατρανταχτο επιχειρημα. Ολοι ειναι σε φαση "γιατι ετσι ειναι πως να το κανουμε;"



  • Αν ταυτοχρονα και οι δυο θελουν να εκφρασουν την ευγνωμοσυνη και την τιμη τους με το κερασμα τι κανουνε;



  • Για να αποδειξεις οτι προκειται περι ρομαντικης κινησης πρεπει να δειξεις οτι καθε φορα που συμβαινει το κερασμα, ο αντρας νιωθει ρομαντικα για την γυναικα, που ειναι κατατι δυσκολο. Ισως να ισχυει για μερικους αλλα οχι για ολους.


  • Το οτι για καποιους ειναι δειγμα ρομαντισμου, για αλλους ενοχληση, για αλλους υποχρεωση ειναι πολυ υποκειμενικα. Το προβλημα ειναι οτι ανθρωποι με διαφορετικες αντιληψεις μπορει να βρεθουν μαζι και τοτε....αδιεξοδο!!!


  • Εγω προτεινω αυτο που δεν δημιουργει για κανενα λογο προβληματα, ο καθενας ο,τι καταναλωσε και δεν ξαναασχολουμαστε με λεφτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Κοιτάω τόση ώρα τις απαντήσεις του θέματος, ψιλοθυμάμαι τις μ....ιες που έγραφα κι εγώ, κι σκέφτομαι, "ειλικρινά, το θέμα σας είναι ποιος θα πληρώσει..?? Αυτό σκέφτεσαι μόνο..?? Πως είναι δυνατόν..??"
Ρε παιδιά, μήπως κοιτώντας αυτά, χάνουμε το δάσος..?? Όταν δύο άνθρωποι είναι μαζί και είναι ερωτευμένοι, αυτό είναι το λιγότερο.. Δε σε νοιάζει ποιος θα πληρώσει, το μόνο που σε νοιάζει είναι να είσαι με τον άλλον... Υπάρχουνε χίλιοι δύο τρόποι που μπορείτε να δείτε την πληρωμή σα παιχνίδι αν υπάρχει κάποιος λόγος. Π.χ, μου έχει τύχει σε φαστφουντάδικο να θέλουν όλο το ποσό από τη παραγγελία μαζί κι εγώ να έχω χοντρά και η κοπέλα η ψιλά... Σιγά τα ωά.. Πλήρωσα εγώ με τα χοντρά και μετά εκείνη το ποτό με τα αυτά που και καλά μου χρωστούσε....
Δεν είναι τα χρήματα το παν... Απολαύστε τις στιγμές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριώ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Μακαρι αλλα λιγο δυσκολο ειδικα σε καινουριες γνωριμιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Μακαρι αλλα λιγο δυσκολο ειδικα σε καινουριες γνωριμιες

Τι να σου πω.. Πάντως, με την κοπέλα μου μας βγαίνει τελείως αυθόρμητα πλέον και ειλικρινά δεν μας νοιάζει καθόλου. Π.χ, πάμε βόλτα και θέλουμε ένα μπουκαλάκι νερό, θα πάω στο περίπτερο και θα της πάρω ένα και θα το πληρώσω εγώ.. Δηλαδή, τι θα κάνω, θα γυρίσω να της πω, "μωρό μου, μήπως έχει 50 λεπτά..??"..??
Υπάρχουνε μέρες που έχει πληρώσει ο ένας μας μόνο και ειλικρινά, αν και είμαι από επαρχία και τα λεφτά περιορισμένα, ποτέ δε τα σκέφτομαι... Δε θα τα ξοδέψω αλόγιστα, αλλά ακόμα και τότε, που υποτίθεται ότι θα πρέπει να τα υπολογίζω σα να είμαι ο πάτερ φαλίμια που έχει λογαριασμούς κτλ, δε μου αφήνει άλλη αίσθηση από τον άλλο που έχει το μπαμπάκα του και του τα σκάει κανονικά... Ο άλλος ίσως το σκεφτεί όταν θα πάει να ξαναζητήσει, εμένα μόνο η υπέροχη μέρα μαζί της μου μένει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faeton

Νεοφερμένος

Ο faeton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Αν τηρήσουμε λοιπόν τις αρχές του 1950 θα πρέπει ο άντρας ν κερνάει και αφού η γυναίκα δέχεται έχει υποχρ'εωση να κάτσει να την πηδήξει έστω αν είναι παρθένα από αλλού ή στο περιπου. Μάλλον δεν σκεφονται κάποιοι τι λένε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Μόνο εμένα μου φαίνεται στερεότυπο οτι οφείλει ο άντρας να κερνάει την γυναίκα;;

Εν πάσει περιπτώσει, εγώ προσωπικά αισθάνομαι αρκετά άβολα όταν με κερνάει ο άλλος και συνήθως τον κυνηγάωέτσι) να του δώσω τα γκαφρά του πίσω, αλλά λόγω της αντίληψης που γενικά επικρατεί ότι έτσι είναι το πρέπον, καθώς επίσης και το γεγονός ότι τρέχω σαν σαλιγκάρι καταλήγω με τα λεφτά στο χέρι και τον άλλον να με κουβαλάει γιατί έχω στραμπουλήξει τον αστράγαλο. Ντάξει δεν γίνεται έτσι κάθε φορά, είπα να του δώσω ένα sense of drama, αλλά καταλαβαίνετε το point
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stalker70

Νεοφερμένος

Ο Stalker70 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδιά, για μένα πάντα και οπουδήποτε όταν βγαίνει με την κοπέλα του κάποιος πρέπει να κερνάει αυτός. Είναι μία από τις αρχές μου. Και αυτά τα μοντέρνα που σας έμαθε η δήθεν εξελιγμένη κοινωνία μας και η ισότητα δε στέκουν μπροστά στο ρομαντισμό και στη στάση και την αρχή που πρέπει να κρατάει ένας άνδρας δείχνοντας την αγάπη του και την ευγνωμοσύνη του στην κοπέλα που έχει δίπλα του και τον τιμά με την παρουσία της...

Φιλε μου, όσο τιμα η κοπέλα τον άντρα με την παρουσία της, αλλο τόσο την τιμά και εκείνος με την δική του παρουσία. Κανένας δεν κάνει χάρη στον άλλον που βγαίνει μαζί του.
Οσον αφορά τα κεράσματα, άποψή μου είναι ότι το πρώτο τουλάχιστον ραντεβού πρέπει να είναι κερασμένο απο τον άντρα.
Εγώ τουλάχιστον θέλω αργότερα να κάνει την κίνηση η γυναίκα να πληρώσει και εκείνη. Ασχετα αν θα δεχτώ ή όχι.
Εχω "σχολάσει" γυναίκα που δεν έκανε ποτέ την παραμικρή κίνηση να πληρώσει, ακριβώς επειδή δεν θεωρώ ότι με τιμά καμία βγαίνοντας μαζί μου,περισσότερο από όσο τιμώ κι εγώ την ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

μαριώ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Τι να σου πω.. Πάντως, με την κοπέλα μου μας βγαίνει τελείως αυθόρμητα πλέον και ειλικρινά δεν μας νοιάζει καθόλου.

Καταλαβαινω τι λες, αλλα τουλαχιστον οσον αφορα εμενα, για να συμβει αυτο θα πρεπει με τον αλλο να γνωριζομαστε καιρο, και να γνωριζομαστε καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αυτό:
Κανένας δεν κάνει χάρη στον άλλον που βγαίνει μαζί του
και αυτό:
το πρώτο τουλάχιστον ραντεβού πρέπει να είναι κερασμένο απο τον άντρα.

Είναι αντίθετα μεταξύ τους. Δεν χωράνε στην ίδια πρόταση. Εάν δεν πιστεύεις ότι σου κάνει "χάρη" η άλλη που είναι μαζί σου (και καλά κάνεις ;)), δεν έχεις λόγο να την κεράσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
δεν ειμαι καθολου κακομαθημενη ουτε και εντυπωσιαζομαι απο ενα κερασμα..απλα θεωρω οτι αυτο ειναι το πρεπον οταν βγαινεις με μια κοπελα για πρωτη φορα..
Υπεκφεύγεις όμως ν' απαντήσεις σε κάτι. Εάν...
με τιποτααα!!!δεν αντεχομαι..το ξερω καλα=Ρ

... δεν αντέχεις ούτε εσύ τον εαυτό σου :sly: γιατί να σε κεράσει ο άλλος; Δεν ξέρω για το ... «κακομαθημένη» :whistle: αλλά αν είναι να περάσω χάλια με μια κοπέλα που «δεν αντέχεται» (όπως λες!), μάλλον εσύ θα έπρεπε να με κεράσεις για την χάρη που θα σου έκανα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalker70

Νεοφερμένος

Ο Stalker70 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Αυτό:

και αυτό:


Είναι αντίθετα μεταξύ τους. Δεν χωράνε στην ίδια πρόταση. Εάν δεν πιστεύεις ότι σου κάνει "χάρη" η άλλη που είναι μαζί σου (και καλά κάνεις ;)), δεν έχεις λόγο να την κεράσεις.

Τυπικά έχεις δίκιο.
Ουσιαστικά δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο. Το να την κεράσεις στο πρώτο ραντεβού εμπίπτει στους τρόπους καλής συμπεριφοράς (κατ' εμε), το να την κερνας συνέχεια εμπίπτει στους 1000 + 1 τρόπους να είσαι και να φαίνεσαι μ@λ@κας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το να την κεράσεις στο πρώτο ραντεβού εμπίπτει στο [...] να είσαι και να φαίνεσαι μ@λ@κας.
Αφαιρώντας τα ενδιάμεσα έχεις δίκιο. :P Ξέρεις, δεν με ενδιαφέρει τι «θεωρείται» καλή συμπεριφορά. Δεν με ενδιαφέρει καν να κάνω καλή εντύπωση. Είμαι εγώ, κι έχω την κοσμάρα μου. Εάν δεν αρέσει σε κάποια και θεωρεί το κέρασμα «must», πρόβλημά της, όχι δικό μου. ;)

Γι' αυτό και καθένας τα δικά του. Άντε, κάνα κέρασμα να το δεχτώ, σαν αποζημίωση άμα δεν περάσω καλά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalker70

Νεοφερμένος

Ο Stalker70 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Αφαιρώντας τα ενδιάμεσα έχεις δίκιο. :P Ξέρεις, δεν με ενδιαφέρει τι «θεωρείται» καλή συμπεριφορά. Δεν με ενδιαφέρει καν να κάνω καλή εντύπωση. Είμαι εγώ, κι έχω την κοσμάρα μου. Εάν δεν αρέσει σε κάποια και θεωρεί το κέρασμα «must», πρόβλημά της, όχι δικό μου. ;)

Γι' αυτό και καθένας τα δικά του. Άντε, κάνα κέρασμα να το δεχτώ, σαν αποζημίωση άμα δεν περάσω καλά. :P

Kάθε άποψη σεβαστή. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρή claire

Νεοφερμένος

Η μαρή claire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Αφαιρώντας τα ενδιάμεσα έχεις δίκιο. :P Ξέρεις, δεν με ενδιαφέρει τι «θεωρείται» καλή συμπεριφορά. Δεν με ενδιαφέρει καν να κάνω καλή εντύπωση. Είμαι εγώ, κι έχω την κοσμάρα μου. Εάν δεν αρέσει σε κάποια και θεωρεί το κέρασμα «must», πρόβλημά της, όχι δικό μου. ;)

Γι' αυτό και καθένας τα δικά του. Άντε, κάνα κέρασμα να το δεχτώ, σαν αποζημίωση άμα δεν περάσω καλά. :P

Είμαι αντίθετη στα κεράσματα και τα θεωρώ αν όχι βλακώδη τουλάχιστον ντεμοντέ...αλλά αν δεν σε ενδιαφέρει τι είναι τυπικά πάντα "καλή συμπεριφορά" τότε έχεις άλλα θέματα να αναθεωρήσεις :whistle:..πήγαμε από το ένα άκρο "κερνάει ο άντρα ο βαρβάτος για να αποδείξει ντε και καλά κάτι" στο άλλο "κερνάει η γυναίκα για να αποδείξει την ισότητα που τόσο ζητούσε και για να αποζημιώσει για την τυχόν γκρίνια της"...η κοπέλα που είπε παραπάνω ότι "δεν αντέχεται" προφανώς και δεν είναι αντικειμενική με τον εαυτό της:worry: (ποιος είναι άλλωστε;), άρα δεν τίθεται καν θέμα επιχειρημάτων...το ότι δεν θέλουμε να μας κερνάτε δεν σημαίνει ότι δεν θέλουμε να είστε καλοί μαζί μας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Υπεκφεύγεις όμως ν' απαντήσεις σε κάτι. Εάν...

... δεν αντέχεις ούτε εσύ τον εαυτό σου :sly: γιατί να σε κεράσει ο άλλος; Δεν ξέρω για το ... «κακομαθημένη» :whistle: αλλά αν είναι να περάσω χάλια με μια κοπέλα που «δεν αντέχεται» (όπως λες!), μάλλον εσύ θα έπρεπε να με κεράσεις για την χάρη που θα σου έκανα!

το ειπα με τελειως χιουμοριστικη διαθεση το οτι δεν αντεχομαι..καποιοι λατρευουν την παρεα μου και καποιοι αλλοι καθολου!και δεν νομιζω οτι θα μ εκανε καποιος χαρη που βγηκε μαζι μου και δεν περασε καλα..προβλημα του!σιγα μην τον κερασω που δεν του αρεσε κ η παρεα μου κιολας!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρή claire

Νεοφερμένος

Η μαρή claire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
το ειπα με τελειως χιουμοριστικη διαθεση το οτι δεν αντεχομαι..καποιοι λατρευουν την παρεα μου και καποιοι αλλοι καθολου!και δεν νομιζω οτι θα μ εκανε καποιος χαρη που βγηκε μαζι μου και δεν περασε καλα..προβλημα του!σιγα μην τον κερασω που δεν του αρεσε κ η παρεα μου κιολας!:P

ολοι καταλαβαμε οτι ηταν αυτοσαρκασμος georgia!!!(καλα ενταξει,οχι ακριβως ολοι :whistle: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teaser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Θεωρώ πως στο πρώτο ραντεβού πρέπει να πληρώνει ο άντρας.Μετά,μισά μισά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Σίγουρα στο πρώτο ραντεβού θα πλήρωνα εγώ άντε και στο δεύτερο..Από εκεί και έπειτα έρχονται οι ισορροπίες.Είτε μισά μισά είτε την μια πληρώνω εγώ και την επόμενη εσύ..Άμα η άλλη θέλει 2 φορές την εβδομάδα να τα πίνει στο κλαμπ τι είμαι εγώ να της τα πληρώνω συνέχεια...Οπότε ναι από ένα σημείο και μετά μισά μισά ή μια εγώ μια ο άλλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top