[Γυναίκες] Θυλακίτιδα

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Γιατί βρε παιδιά φρικάρετε; Η μαμά μου κάνει ανέκαθεν με το σκλητό σφουγγάτι τα πόδια της, και τώρα στα 53 της έχει ποδαράκι απαλό και λείο! καιρό τώρα δηλαδή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanefi

Νεοφερμένος

Η ioanefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Συγνώμη, που υπάρχει κέντρο δερματολογίας στην πόλη μας το οποίο κάνει αποτρίχωση μπικίνι με 60? και το επαναληπτικό δωρεάν?????
Σήμερα πήγα σε μια δερματολόγο για το πρόβλημα που έχετε προαναφέρει..σκούρα στίγματα, τρίχες που γυρνάνε, κτλ...
Ρώτησα για λειζερ μπικίνι και μασχάλες που με ενδιαφέρουν αρχικά-γιατί τόσα χρόνια μ'έχει κουράσει η αποτρίχωση με κερί-και μου είπε 100-150? το μπικίνι και 60? οι μασχάλες!!!
Επειδή δεν έχω ιδέα που κυμαίνονται οι τιμές, μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος???:worry::worry::worry:

Ευχαριστώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Συγνώμη, που υπάρχει κέντρο δερματολογίας στην πόλη μας το οποίο κάνει αποτρίχωση μπικίνι με 60? και το επαναληπτικό δωρεάν?????
Σήμερα πήγα σε μια δερματολόγο για το πρόβλημα που έχετε προαναφέρει..σκούρα στίγματα, τρίχες που γυρνάνε, κτλ...
Ρώτησα για λειζερ μπικίνι και μασχάλες που με ενδιαφέρουν αρχικά-γιατί τόσα χρόνια μ'έχει κουράσει η αποτρίχωση με κερί-και μου είπε 100-150? το μπικίνι και 60? οι μασχάλες!!!
Επειδή δεν έχω ιδέα που κυμαίνονται οι τιμές, μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος???:worry::worry::worry:

Ευχαριστώ:)

λοιπον μια και εισαι σαλονικια ακου εδω.;)
εγω παω για αποτριχωση με λειζερ στον [εδώ υπήρχε όνομα το οποίο αφαιρέθηκε απ την ΟΔ, παρακαλούμε συννενοηθείτε με πμ σχετικά ] τον ξερεις;ειναι πασιγνωστος και πολυ καλος.εχει 2 κεντρα δερματολογιας και λειζερ ενα στην εξπρες σερβις διπλα στην αδριανουπολεως και ενα στην προξενου κορομηλα στο κεντρο αναλογως που σε βολευει πας. στην αρχη πηγαινα στην αδριανουπολεως εγω και τωρα τις τελευταιες δυο φορες παω κεντρο. εγω εκανα προσωπο και χερια βασικα στην αρχη αλλα τωρα κανω μονο προσωπο μια στις τοσες, αλλα απ οτι ειχα ρωτησει για μπικινι ποσο κοστιζει μου ειπαν 60 ευρω με το επαναληπτικο μεσα στο 15μερο.που ρωτησες καλε και σου ειπαν 100-150 ευρω το μπικινι μονο;:confused::confused::confused::confused: κλεφτες...!!!
αν θες διευθυνση και τηλ στειλε μου πμ να σου δωσω πληροφοριες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Fanh

Νεοφερμένος

Η Fanh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
αχχχ κορίτια...έχει κανείς να συστήσει κάνα καλό δερματολόγο που να κάνει αποτρίχωση με λείζερ στην Αθήνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zephy

Νεοφερμένος

Η zephy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγώ αντιμετωπίζω προβλημα με τα πόδια μου.¨Εκανα αποτρίχωση με ξυράφι χωρίς πρόβλημα αλλά επρεπε να κάνω κάθε 2 μέρες.
Υστερα άρχισα το silk epil το οποίο μαλάκωσε παρα πολύ μεν τις τρίχες αλλά μου δημιούργησε σοβαρό πρόβλημα με τρίχες που μεγαλώνουν μέσα στο δέρμα.
Το πρόβλημα είναι ότι μεγαλώνουν πολύ βαθειά και όταν τις βγάζω με καρφίτσα μου αφήνουν σημαδια που δε φεύγουν , με αποτέλεσμα να εχω πόδια πουα!!(χάλιααα)
Αν μπορεί καποια ας βοηθήσει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ αντιμετωπίζω προβλημα με τα πόδια μου.¨Εκανα αποτρίχωση με ξυράφι χωρίς πρόβλημα αλλά επρεπε να κάνω κάθε 2 μέρες.
Υστερα άρχισα το silk epil το οποίο μαλάκωσε παρα πολύ μεν τις τρίχες αλλά μου δημιούργησε σοβαρό πρόβλημα με τρίχες που μεγαλώνουν μέσα στο δέρμα.
Το πρόβλημα είναι ότι μεγαλώνουν πολύ βαθειά και όταν τις βγάζω με καρφίτσα μου αφήνουν σημαδια που δε φεύγουν , με αποτέλεσμα να εχω πόδια πουα!!(χάλιααα)
Αν μπορεί καποια ας βοηθήσει....
Προτίμησε κερί σε αισθητικό, το silk epil το κάνει αυτό.
Επίσης εγώ όταν είχα αυτό το πρόβλημα παλιότερα με είχε βοηθήσει πολύ η ...ηλιοθεραπεία στα πόδια (με αντιλιακό φυσικά :)), έκανε τα σημάδια να φαίνονται πολύ λιγότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosette

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Τόσο το κερι αλλά και οι μηχανές αποτρίχωσεις μπορούν να δημιουργήσουν θυλακίτιδα. Για να το αποφύγεις πρέπει να κάνεις συχνή απολέπιση σε όποια σημεία του σώματος κάνεις αποτρίχωση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τόσο το κερι αλλά και οι μηχανές αποτρίχωσεις μπορούν να δημιουργήσουν θυλακίτιδα. Για να το αποφύγεις πρέπει να κάνεις συχνή απολέπιση σε όποια σημεία του σώματος κάνεις αποτρίχωση.:)
Σε μένα πάντως το κερί το κάνει ΠΟΛΥ λιγότερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gemini5661

Νεοφερμένος

Η Gemini5661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ε 60 σε κάθε επίσκεψη δεν είναι και λίγα! Δεδομένου οτι τώρα με 40 κάνω πόδια, ολόκληρο το μπικίνι, ποπό, το κάτω μέρος της πλάτης και χέρια!
καλα βρε Michelle, οταν πηγαινεις για αποτριχωση,δε ντρεπεσαι που κανεις σε αυτα τα σημεια? κι εγω θελω να κανω σε ολο το μπικινι και πιο πισω, αλλα ντρεπομαι υπερβολικα...!!!:redface::redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
καλα βρε Michelle, οταν πηγαινεις για αποτριχωση,δε ντρεπεσαι που κανεις σε αυτα τα σημεια? κι εγω θελω να κανω σε ολο το μπικινι και πιο πισω, αλλα ντρεπομαι υπερβολικα...!!!:redface::redface::redface::redface:
Όχι, δεν ντρέπομαι :confused: :confused:
Ίσως για να το ξεπεράσεις θα πρέπει να αναρωτηθείς: Για ποιό λόγο να ντρέπεσαι; Γυναίκα είναι και η αισθητικός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καλα βρε Michelle, οταν πηγαινεις για αποτριχωση,δε ντρεπεσαι που κανεις σε αυτα τα σημεια? κι εγω θελω να κανω σε ολο το μπικινι και πιο πισω, αλλα ντρεπομαι υπερβολικα...!!!:redface::redface::redface::redface:
ούτε εγώ ντρέπομαι...
εχει δει αυτήηηηηηηηη ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ
το δικό μου περίμενε λες? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gemini5661

Νεοφερμένος

Η Gemini5661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ούτε εγώ ντρέπομαι...
εχει δει αυτήηηηηηηηη ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ
το δικό μου περίμενε λες? :P
καλά,εγω ντρέπομαι και στη γυναικολόγο που πάω! τα πρώτα 5 λεπτά ειδικά...!! ουτε να γδυθώ δε θέλω!! χι χι χι :redface: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
καλά,εγω ντρέπομαι και στη γυναικολόγο που πάω! τα πρώτα 5 λεπτά ειδικά...!! ουτε να γδυθώ δε θέλω!! χι χι χι :redface: :worry:
Μήπως γενικά δεν νιώθεις άνετα με το σώμα σου;
Στο σεξ ντρέπεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gemini5661

Νεοφερμένος

Η Gemini5661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μήπως γενικά δεν νιώθεις άνετα με το σώμα σου;
Στο σεξ ντρέπεσαι;
'Οχι, στο σεξ καθόλου...δεν έχω πρόβλημα με το σώμα μου,αλλά δε μπορώ με το που θα πάω για αποτρίχωση ή στη γυναικολόγο,να τα βγάλω αμέσως λες και δεν τρέχει τίποτα! πιο πολύ ψυχολογικό είναι..!! εντάξει,το ξεπερνάω,απλά θέλω τα "5 λεπτά" μου να χαλαρώσω:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gemini5661

Νεοφερμένος

Η Gemini5661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
σε περιοχή που υπάρχει τατουάζ,μπορεί να γίνει αποτρίχωση; για κερί μιλάω,γιατί για λέιζερ,λογικά όχι :closed:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
σε περιοχή που υπάρχει τατουάζ,μπορεί να γίνει αποτρίχωση; για κερί μιλάω,γιατί για λέιζερ,λογικά όχι :closed:

Εγώ τόσα χρόνια πάντως, δεν έχω παρατηρήσει αλλοίωση του tattoo μου. :)
Λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

'Οχι, στο σεξ καθόλου...δεν έχω πρόβλημα με το σώμα μου,αλλά δε μπορώ με το που θα πάω για αποτρίχωση ή στη γυναικολόγο,να τα βγάλω αμέσως λες και δεν τρέχει τίποτα! πιο πολύ ψυχολογικό είναι..!! εντάξει,το ξεπερνάω,απλά θέλω τα "5 λεπτά" μου να χαλαρώσω:/:
Στην αρχή κι εγώ ντρεπόμουν λίγο (ήμουν και πολύ μικρότερη τότε) αλλά μετά τις πρώτες φορές το ξεπερνάς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gemini5661

Νεοφερμένος

Η Gemini5661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
αυτό που έχω να ρωτήσω εγώ τελικά,είναι το εξής : είναι ασφαλές το να κάνεις λέιζερ στις μασχάλες και στην περιοχή του μπικίνι;; (γιατί το δέρμα σε αυτά τα δυο σημεία είναι το ίδιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Η λούφα είναι κάτι τέτοια σφουγγάρια:


Όσο για την κολλητή σου, τι να πω, εγώ είμαι και ιδιόμορφη περίπτωση: Ενώ είμαι μελαχρινή (άρα σκούρες και χοντρές τρίχες), έχω λεπτό και ευαίσθητο δέρμα.
Αυτά τα σφουγγάρια από που τα αγοράζουν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
νομιζω εχουν τα body shop, λογικα και hondos..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top