Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Αυτό είναι, αν και το διόρθωσα μόνος μου πιο πριν. Ευχαριστώ πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Έχω ένα θέμα με την οθόνη του λαπτοπ μου...Στην μισή και πάνω σχηματίζεται μια νοητή γραμμή και κάτω από αυτή την γραμμή τρεμοπαίζει η οθόνη...

Αυτό γίνεται που και που...τί έπαθε;;; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Έχω ένα θέμα με την οθόνη του λαπτοπ μου...Στην μισή και πάνω σχηματίζεται μια νοητή γραμμή και κάτω από αυτή την γραμμή τρεμοπαίζει η οθόνη...
Αυτό γίνεται που και που...τί έπαθε;;; :confused:
Μεγάλη πιθανότητα να είναι θέμα επαφής της καλωδιοταινίας! Την ώρα που συμβαίνει, ανεβοκατέβασε το καπάκι πιέζοντας κάπως προς τα κάτω, και αν δεις ...αντιδράσεις στην οθόνη, φέρτο μου να στο...φτιάξω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τώρα δεν μου το κάνει...Ότι να'ναι...Αν μου το ξανακάνει θα το δοκιμάσω... :D

Ευχαριστώ Άγγελε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ευχαριστώ Άγγελε!
Παρακαλώ!:bleh::lol::hehe::angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Έχω ένα πρόβλημα όταν κάνω copy paste από pdf σε doc στα ελληνικά. Όταν κάνω c-p σε γλώσσα με λατινικούς χαρακτήρες γίνεται κανονικά, όταν κάνω σε ελληνικό κείμενο βγαίνουν άσχετοι χαρακτήρες, σα να μην υπάρχει αντιστοιχία κωδικοποίησης. Το pc είναι 64bito με win7, στο άλλο pc που είναι πάλι win7 αλλά 32bito δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω?

(εκτός από το να γινόμουν υδραυλικός καλύτερα)

επαναλαμβάνω το πρόβλημα , αυτή τη φορά μυξοκλαίγοντας και χτυπώντας το πάτωμα με τα σκαρπίνια μου

(μάνα , θα γίνω υδραυλικός)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Στο παρελθόν τέτοιο πρόβλημα είχα συναντήσει οταν το pdf ηταν non-unicode, αλλα απο τη στιγμή που το κάνει αλλού δεν ειναι αυτό το θέμα. Για να το αποκλείσω πες μου αν ξέρεις απο πού έχεις το pdf Που δουλευεις, πόσταρε ενα δείγμα των ρώσσικων καθώς και δοκίμασε απο το pdf που σου επισυνάπτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • copytest.pdf
    17.3 KB · Εμφανίσεις: 125

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
γεια και πάλι

έχω καμιά 40αριά εικόνες από σκάνερ και θέλω να τις στείλω με μέιλ . Για να μην μου φάει ώρα , ξέρει κανείς πώς μπορώ να τις κάνω όλες μαζί ένα αρχείο π.χ. pdf ;

*τσάμπα εννοείται , όχι γιατί δεν είμαι και πολύ καπιτάλας και έξω καρδιά (μουν μ ακούς ; πολύ κωλόπαιδο αυτός ο νώας) αλλά γιατί βιάζομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
γεια και πάλι

έχω καμιά 40αριά εικόνες από σκάνερ και θέλω να τις στείλω με μέιλ . Για να μην μου φάει ώρα , ξέρει κανείς πώς μπορώ να τις κάνω όλες μαζί ένα αρχείο π.χ. pdf ;

*τσάμπα εννοείται , όχι γιατί δεν είμαι και πολύ καπιτάλας και έξω καρδιά (μουν μ ακούς ; πολύ κωλόπαιδο αυτός ο νώας) αλλά γιατί βιάζομαι
Μια λύση είναι να τις κάνεις παρουσίαση στο power point, δηλαδή κάθε διαφάνεια να έχει 1-2 εικόνες ανάλογα με το μέγεθός τους.
Κάτι άλλο δεν μου έρχεται :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
2) zip
3) αν έχεις virtual printer που βγάζει pdf (όπως του acrobat η του pdf creator) τις κάνεις print με το utility των windows σε αυτόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Αν ξέρει κάποιο μέλος ας με βοηθήσει σε μία απορία:

Μέχρι χθες χρησιμοποιούσα ενσύρματο router (Otenet), αλλά επειδή με ενοχλούσαν τα καλώδια, αγόρασα σήμερα ένα ασύρματο.
Βλέπω όμως στις ιδιότητες και άλλα ανοιχτά, από γείτονες απ' ό,τι καταλαβαίνω, και στις ιδιότητες ότι είναι χωρίς προστασία.
Με ποιον τρόπο μπορώ να το κλειδώσω να μην μπορεί να μπει άλλος;
Δεν με ενδιαφέρει και τόσο αν έχει άλλος πρόσβαση, αλλά για κλοπή κωδικών κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Αν ξέρει κάποιο μέλος ας με βοηθήσει σε μία απορία:

Μέχρι χθες χρησιμοποιούσα ενσύρματο router (Otenet), αλλά επειδή με ενοχλούσαν τα καλώδια, αγόρασα σήμερα ένα ασύρματο.
Βλέπω όμως στις ιδιότητες και άλλα ανοιχτά, από γείτονες απ' ό,τι καταλαβαίνω, και στις ιδιότητες ότι είναι χωρίς προστασία.
Με ποιον τρόπο μπορώ να το κλειδώσω να μην μπορεί να μπει άλλος;
Δεν με ενδιαφέρει και τόσο αν έχει άλλος πρόσβαση, αλλά για κλοπή κωδικών κλπ.

δεν το εγκατέστησες με την βοήθεια κάποιου cdrom ; εμένα εκεί , μετά την εγκατάσταση έχει και επιλογή να το κλειδώσω - ψάξε για κάτι σχετικό με <<προστασία>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Θα το δοκιμάσω, σε ευχαριστώ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν βρεις την ip router και την γράψεις στο browser μπήκες στις ρυθμίσεις.

Υ.γ.: user: admin / Pass:admin
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
'Ηταν ένα κρύο ανοιξιάτικο βράδυ του Μαρτίου όταν είδα τη δέσμευσή μου με τη forthnet να κλονίζεται ξαφνικά

Ήμουν πιστή σ'αυτήν εδώ και δύο χρόνια, αλλά με πρόδωσε, λογικά επειδή κάνω κατάχρηση της υπηρεσίας που μου προσφέρει και είμαι online 24/7 :/:

Έτσι είσαι; Μου λέει. Θα σου δείξω εγώ, θα δεις τι θα πάθεις. Εκεί που σέρφαρα λοιπόν ανυποψίαστη - μπαίνει ανάμεσά μας μια απεχθής λέξη η οποία καταφέρνει να διαλύει την αρμονική ( ; ) σχέση μας μέχρι και σήμερα: ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΕΙΣ :mad:

Έκανα τα πάντα για να σώσω τη σχέση: άλλαξα φίλτρο, άλλαξα καλώδια, πήγα το ρουτεράκι μας για αλλαγή, αγόρασα καινούριο αν και δεν είχα λεφτά, πήγα για έλεγχο το καινούριο πρόσφατα, ακόμη και μια τηλεφωνική συσκευή έδιωξα από το σπίτι, επειδή, λέει, εκείνη έφταιγε που ήταν προβληματική. Όλα τα έκανα αλλά το άκαρδο θηλυκό - η forthnet, ντε! μου πολλαπλασίασε τις αποσυνδέσεις σε συχνότητα 10 δευτερολέπτων :(

Και δεν έχω κι άλλη συσκευή να πετάξω, μία έμεινε βρε παιδιά, βοηθήστε

Είναι τρομερά εκνευριστικό και για'μένα που δε φημίζομαι για την υπομονή μου αλλά και για τις εκλεκτές επαφές του μσν μου που ζουν μαζί μου τις παλινδρομήσεις (απειλούν να με κάνουν μπλοκ έτσι και δε φτιαχτεί το πρόβλημα)

Τι άλλο να κάνω η δόλια;;;;;;;;;;

Κάπου εδώ να πω πως κάτι παίζει με το τηλ. επειδή αφενός κάθε φορά που μιλάει κάποιος τηλ. μας πετάει και αφετέρου κάνει κάτι απαίσιους ήχους -λέγε με και παράσιτο, και ένα μπιπ συνεχόμενο στο βάθος του ακουστικού λες και ακούγεται από το υπερπέραν (ο Λιακόπουλος, ζει)

Πήρα τηλ. και θέλουν να στείλουν τεχνικό τον οποίο θα φεσωθούμε 60 ευρώ, μπορώ να κάνω κάτι άλλο πριν φωνάξω το μανάρι με τα εργαλεία σπίτι; Υπάρχει ειδικό φίλτρο μήπως που πρέπει να βάλω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αυτό για το τηλέφωνο, θέλει φίλτρα.
Τα άλλα απ' ότι κατάλαβα είναι πρόβλημα της forthnet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Υποθέτω ότι δεν έχεις isdn:
Κάθε συσκευή τηλεφώνου στο σπίτι σου πρέπει να έχει φίλτρο. Το router πρέπει να έχει τον splitter (εκτός αν έχει ενσωματωμένο).

Κάπου εδώ να πω πως κάτι παίζει με το τηλ. επειδή αφενός κάθε φορά που μιλάει κάποιος τηλ. μας πετάει και αφετέρου κάνει κάτι απαίσιους ήχους -λέγε με και παράσιτο, και ένα μπιπ συνεχόμενο στο βάθος του ακουστικού λες και ακούγεται από το υπερπέραν (ο Λιακόπουλος, ζει)
Εμένα αυτό με κάνει να μου φαίνεται ότι δεν είναι της forthnet το πρόβλημα. Ο τεχνικός θα το δει πηγαίνοντας στον πίνακα της πολυκατοικίας και βλέποντας αν ο θόρυβος έρχεται από έξω (οπότε είναι θέμα παρόχου/ ΟΤΕ) η τον δημιουργεί κάτι στην εγκατάστασή σου. Αυτό από πότε το είχες; Άρχισε ξαφνικά ή δούλευε παρ όλο το θόρυβο καλά τόσο καιρό;

Το μόνο που μπορείς να κάνεις πριν φωνάξεις τεχνικό είναι:
1) Να επιβεβαιώσεις ότι η συνδεσμολογία του router Και των τηλεφώνων είναι σωστή.
2) Να βγάλεις τα πάντα από τις πρίζες εκτός μιας συσκευής που θα την πας σε όλες να δεις αν συνεχίζει να υπάρχει η αν το προκαλεί κάτι από τον εξοπλισμό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Τι πρέπει να κάνεις όταν σου πέφτει καφές στο πληκτρολόγιο;

Χθες καθώς έπινα τον παγωμένο freddo espresso μου, του δίνω μια με το χέρι μου και έπεσε όλος στο πληκτρολόγιο και στο ποντίκι! Το σκούπισα αμέσως, γύρισα ανάποδα το πληκτρολόγιο για να φύγει ο καφές και δεν έκανα τίποτα άλλο! Και το πληκτρολόγιο και το ποντίκι δουλεύουν μια χαρά (μόνο σήμερα που πήγα να πατήσω τα εφτά, κόλλησε το κουμπί και γέμισε εφτάρια η οθόνη :P), υπάρχει περίπτωση να χαλάσουν, λόγω του καφέ, πιο μετά; Υπάρχει κάτι για να μπορέσω να το καθαρίσω τελείως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τι πρέπει να κάνεις όταν σου πέφτει καφές στο πληκτρολόγιο;

Χθες καθώς έπινα τον παγωμένο freddo espresso μου, του δίνω μια με το χέρι μου και έπεσε όλος στο πληκτρολόγιο και στο ποντίκι! Το σκούπισα αμέσως, γύρισα ανάποδα το πληκτρολόγιο για να φύγει ο καφές και δεν έκανα τίποτα άλλο! Και το πληκτρολόγιο και το ποντίκι δουλεύουν μια χαρά (μόνο σήμερα που πήγα να πατήσω τα εφτά, κόλλησε το κουμπί και γέμισε εφτάρια η οθόνη :P), υπάρχει περίπτωση να χαλάσουν, λόγω του καφέ, πιο μετά; Υπάρχει κάτι για να μπορέσω να το καθαρίσω τελείως;

Μου' χει τύχει το ίδιο με γάλα.:hehe:
Το είχα ψεκάσει και με αζαξ για να μη κολλήσουν τα κουμπιά, και μερικά τα έβγαλα από το keyboard για να το καθαρίσω μέσα.
Στην αρχή δούλευε μια χαρά, αλλά μετά όταν πάταγα κάποιο νούμερο έβγαινε !@##%^&* σα να πάταγα το shift.:confused:
Ε μου' πανε να το αφήσω να στεγνώσει και θα φτιάξει(και έφτιαξε την επόμενη), και μετά από 6 μήνες ζει και είναι καλά.

Οπότε άστο και θα φτιάξει μόνο του.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τι πρέπει να κάνεις όταν σου πέφτει καφές στο πληκτρολόγιο;
μνημοσυνο:P
(δεν μου εχει τυχει ποτέ..:worry:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top