Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

MaroSter

Νεοφερμένος

Η Μάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω οι γυναίκες ζυγοί είναι υπέροχα πλάσματα! Η ισορροπία, η ψυχραιμία και η καλοσύνη που έχουν ως άνθρωποι είναι αξιοσημείωτα!! Οι καλύτερες φίλες που θα μπορούσες να έχεις. :clapup: Οι άντρες Ζυγοί πάλι είναι τόσο πολύ ακαταλαβίστικοι που προσωπικά εγώ δεν βγάζω άκρη μαζί τους! Ο τρόπος σκέψεις τους είναι τόσο συγκεχυμένος που χάνω τα αβγά και τα πασχάλια! :confused: ΒΕΒΑΙΑ έχω γνωρίσει έναν και ΜΟΝΑΔΙΚΟ άντρα Ζυγό που ήταν απίστευτα σταθερός, ήξερε τι ήθελε και η αποφασιστικότητα που είχε ήταν το κάτι άλλο! :):)
Που τον βρηκες αυτον το ζυγο??? :P Ενας αλλος ζυγος που μου ετυχε δεν ηταν καθολου μα καθολου σταθερος και αποφασιστικοτητα 0 ! Εχω ακουσει τα καλυτερα για τους ζυγους και μου αφησε την πιο ασχημη εντυπωση :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
;)Εγω πιστευω πως ειναι πολύ δυσκολο για εναν αντρα να ειναι ζυγος καθως το συγκεκριμενο ζωδιο εχει πολλλά γυναικεια χαρακτηριστικά οι περισσοτεροι ζυγοι που εχω γνωρισει ειναι ομοφυλόφυλοι χωρις πλακα αυτοι παλι που δεν ηταν ηταν τρελα ευαισθητοι αν και γοητευτικότατοι και ολη την ωρα κυριαρχουνταν απο μια εντονη ανασφαλεια για τα παντα οντως στις γυναικες αυτο το ζωδιο ειναι φανταστικό στους αντρες όμως ειναι πιο περιεργα τα πραγματα.... Πιστευω οτι το ακριβως αντιθετοο συμβαινειι με τους αντρες κριους οπου ειναι αρκετα αντρουα και καπως μπρουταλ που οπως και να το κανουμε παρα τα ελαττωματα τους ειναι αρκετα ερωτευσιμοι..:P. όμως οι γιναικες κριοι εκπεμπουν ενα υπερβολικό δυναμισμο που αρκετες φορες τις κανει αποκρουστικες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πιστευω οτι το ακριβως αντιθετοο συμβαινειι με τους αντρες κριους οπου ειναι αρκετα αντρουα και καπως μπρουταλ που οπως και να το κανουμε παρα τα ελαττωματα τους ειναι αρκετα ερωτευσιμοι... όμως οι γιναικες κριοι εκπεμπουν ενα υπερβολικό δυναμισμο που αρκετες φορες τις κανει αποκρουστικες..
α μπραβοο:D
μας ξερεις καλα:P

γενικα τα ζωδια της φωτιας ειναι αρσενικακαι του νερου θηλυκα
και το κοντρα φυλο σε αυτα ειναι δυσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m.bee

Νεοφερμένος

Η Smile Honey :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Που τον βρηκες αυτον το ζυγο??? :P Ενας αλλος ζυγος που μου ετυχε δεν ηταν καθολου μα καθολου σταθερος και αποφασιστικοτητα 0 ! Εχω ακουσει τα καλυτερα για τους ζυγους και μου αφησε την πιο ασχημη εντυπωση :P :P

Ήταν μια και μοναδική περίπτωση!!! Μάλλον βγήκε αυτός και έσπασε το καλούπι!!! :D:D
Έχω ακούσει τα χειρότερα βασικά για τους άνδρες Ζυγούς... Σαν φιλαράκια με τρελαίνουν, στον ερωτικό τομέα μάλλον δεν θα την πάλευα γιατί ως γνήσιο λιονταράκι, δεν μου αρέσει να μην ξέρω τι μου γίνεται.. και με έναν τέτοιον άνδρα ΔΕΝ μπορείς να ξέρεις και ο λόγος; Εδώ εκείνος δεν ξέρει..., εγώ πως θα ξέρω;;; :P:P Αν και το ζώδιο δεν είναι τόσο αντιπροσωπευτικό τελικά γιατί παίζουν ρόλο οι χάρτες και αυτά, αλλά αν πεις να κάτσεις να ασχοληθείς με αυτά, το έχεις χάσει το παιχνίδι....
Πιστεύω ότι τον άνθρωπο τον βλέπεις πως συμπεριφέρεται, το τι είναι πραγματικά το δείχνει, δεν χρειάζεσαι το ζώδιο για να καταλάβεις πράγματα για τον άλλον! Όπως, συνηθίζω να λέω σε φίλες μου, τα μάτια πρέπει να είναι ΑΝΟΙΧΤΑ!!! Αν δεν κοιτάς εκεί που πας, θα πας εκεί που κοιτάς και θα ανακαλύψεις ότι είσαι ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΜΕΡΟΣ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaroSter

Νεοφερμένος

Η Μάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Ήταν μια και μοναδική περίπτωση!!! Μάλλον βγήκε αυτός και έσπασε το καλούπι!!! :D:D
Έχω ακούσει τα χειρότερα βασικά για τους άνδρες Ζυγούς... Σαν φιλαράκια με τρελαίνουν, στον ερωτικό τομέα μάλλον δεν θα την πάλευα γιατί ως γνήσιο λιονταράκι, δεν μου αρέσει να μην ξέρω τι μου γίνεται.. και με έναν τέτοιον άνδρα ΔΕΝ μπορείς να ξέρεις και ο λόγος; Εδώ εκείνος δεν ξέρει..., εγώ πως θα ξέρω;;; :P:P Αν και το ζώδιο δεν είναι τόσο αντιπροσωπευτικό τελικά γιατί παίζουν ρόλο οι χάρτες και αυτά, αλλά αν πεις να κάτσεις να ασχοληθείς με αυτά, το έχεις χάσει το παιχνίδι....
Πιστεύω ότι τον άνθρωπο τον βλέπεις πως συμπεριφέρεται, το τι είναι πραγματικά το δείχνει, δεν χρειάζεσαι το ζώδιο για να καταλάβεις πράγματα για τον άλλον! Όπως, συνηθίζω να λέω σε φίλες μου, τα μάτια πρέπει να είναι ΑΝΟΙΧΤΑ!!! Αν δεν κοιτάς εκεί που πας, θα πας εκεί που κοιτάς και θα ανακαλύψεις ότι είσαι ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΜΕΡΟΣ!!!!
Αμα θες τον αλλον δυστυχως εθελοτυφλεις...και ειναι καποια πραγματα που οταν τα σκεφτεσαι μετα απο καιρο λες πως σκατα δεν το καταλαβα τοτε? Κι εγω σαν διδυμακι με ωροσκοπο λεων τα ηθελα ολα δικα μου και τελικα μην σου πω τι πηρα ...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Ειμαι υδροχοος, ταιριαζω με παρθενο?
ή με ποια ζωδια θα ταιριαζα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaroSter

Νεοφερμένος

Η Μάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Ειμαι υδροχοος, ταιριαζω με παρθενο?
ή με ποια ζωδια θα ταιριαζα?
Υδροχόος με Ιχθύ

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Ιχθύ: Σχέση λίγο αρμονική με μοναδικό κοινό σημείο την επικοινωνία και την κατανόηση από την πλευρά του Ιχθύ.



Υδροχόος με Υδροχόο

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Υδροχόο: Σχέση λίγο αρμονική με αρκετές εκρήξεις και εντάσεις. Γίνονται όμως υποχωρήσεις και από τις δύο πλευρές καταλήγοντας τελικά σε συμβιβασμό.



Υδροχόος με Αιγόκερω

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Αιγόκερω: Σχέση πολύ καλή και αρμονική. Με αμοιβαία αλληλοκατανόηση , εκτίμηση και κοινούς στόχους.



Υδροχόος με Τοξότη

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Τοξότη: Σχέση αρμονική γεμάτη αμοιβαία συναισθήματα αλληλοκατανόηση σεβασμό, ελευθερία και εκτίμηση.


Υδροχόος με Σκορπιό

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Σκορπιό: Σχέση όχι και τόσο αρμονική γεμάτη εντάσεις, απότομη και παράλογη συμπεριφορά με έντονες σκηνές ζήλειας από την πλευρά του Σκορπιού.



Υδροχόος με Ζυγό

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Ζυγό: Σχέση καλή και αρμονική. Έχουν κοινούς στόχους και απόψεις ενώ το ταίριασμα τους στον έρωτα είναι περίφημο.



Υδροχόος με Παρθένο

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Παρθένο: Σχέση όχι και τόσο αρμονική. Κυριαρχούν οι διαφορετικές απόψεις και από τις δύο πλευρές. Κοινό τους σημείο είναι μόνον το σεξ.



Υδροχόος με Λέων:

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Λέων: Σχέση αρκετά αρμονική με ηρεμία και αλληλοκατανόηση αλλά γεμάτη ανιαρότητα και έλλειψη συναισθημάτων.



Υδροχόος με Καρκίνο:

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Καρκίνο: Σχέση όχι και τόσο αρμονική με διαφορετικά ενδιαφέροντα και μεγάλη δυσαρμονία στο σεξ.


Υδροχόος με Δίδυμο:

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Δίδυμο: Σχέση αρκετά αρμονική με αρκετή προσπάθεια από την πλευρά και των δύο ζωδίων.


Υδροχόος με Ταύρο

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Ταύρο: Σχέση όχι και τόσο αρμονική. Ο συντηρητικός και σταθερός Ταύρος συνήθως διαφωνεί με τις ανοιχτές απόψεις του Υδροχόου.


Υδροχόος με Κριό

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Κριό: Σχέση αρμονική με έντονες όμως διαφωνίες και εντάσεις. Συνήθως επικρατεί κλίμα υποχώρησης από την πλευρά του Υδροχόου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m.bee

Νεοφερμένος

Η Smile Honey :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Αμα θες τον αλλον δυστυχως εθελοτυφλεις...και ειναι καποια πραγματα που οταν τα σκεφτεσαι μετα απο καιρο λες πως σκατα δεν το καταλαβα τοτε? Κι εγω σαν διδυμακι με ωροσκοπο λεων τα ηθελα ολα δικα μου και τελικα μην σου πω τι πηρα ...:P:P

Ωπα...ποιος είπε ότι τα θέλω όλα δικά μου; Δεν νομίζω ότι είναι τρελή απαίτηση να ξέρεις αν ο άλλος θέλει πραγματικά να είναι μαζί σου ή όχι! Έχω τύχει φίλο μου Ζυγό, ο οποίος πλησίασε μια κοπέλα, της είπε να είναι μαζί και μετά σκεφτόταν ότι δεν έπρεπε να το είχε κάνει γιατί δεν ήταν σίγουρος! Όταν λες, θέλω να μαστε μαζί, να το εννοείς! Όχι μετά από 1-2 βδομάδες πχ. να λες, θέλω χρόνο να σκεφτώ και ότι βιαστήκαμε επειδή υπήρχε και η άλλη, η οποία ήταν στα γούστα σου! Αν ο άλλος δεν είναι σίγουρος αν είσαι αυτό που θέλει, εσύ τι θα κάνεις; Θα κάθεσαι να περιμένεις να σιγουρευτεί; :hmm: :/: Σιγουρέψου πρώτα και μετά βλέπουμε...
Νομίζω το να ξέρεις ότι είσαι με κάποιον είναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!! ;)
Κατά τα άλλα, μια επιφυλακτική στάση δεν θα έβλαπτε πριν πέσεις με τα μούτρα!!! Δύσκολο μεν, αλλά αν δεν προστατεύσεις εσύ τον εαυτό σου, ποιος θα το κάνει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
;)Εγω πιστευω πως ειναι πολύ δυσκολο για εναν αντρα να ειναι ζυγος καθως το συγκεκριμενο ζωδιο εχει πολλλά γυναικεια χαρακτηριστικά οι περισσοτεροι ζυγοι που εχω γνωρισει ειναι ομοφυλόφυλοι χωρις πλακα αυτοι παλι που δεν ηταν ηταν τρελα ευαισθητοι αν και γοητευτικότατοι και ολη την ωρα κυριαρχουνταν απο μια εντονη ανασφαλεια για τα παντα οντως στις γυναικες αυτο το ζωδιο ειναι φανταστικό στους αντρες όμως ειναι πιο περιεργα τα πραγματα.... Πιστευω οτι το ακριβως αντιθετοο συμβαινειι με τους αντρες κριους οπου ειναι αρκετα αντρουα και καπως μπρουταλ που οπως και να το κανουμε παρα τα ελαττωματα τους ειναι αρκετα ερωτευσιμοι..:P. όμως οι γιναικες κριοι εκπεμπουν ενα υπερβολικό δυναμισμο που αρκετες φορες τις κανει αποκρουστικες..

'Αντε πάλι, δεν λέτε να ξεκολήσετε. Παρθένος είναι ο Ζυγός, από τα μέσα Σεπτεμβρίου έως τα μέσα Οκτωβρίου. Ερμής κυβερνήτης του, ο "τσαχπίνης"....αμφισεξουαλικός θεός του ελληνικού πάνθεου δια να το θέσω κομψά...Κριό δεν έχω γνωρίσει καμμία δυναμική. 'Ολες όσες γνώρισα ήταν φευγάτες, ανασφαλείς, θύματα χειρισμού των ανδρών τους, ονειρικές, ρομαντικές και μελαγχολικές. Επειδή το πραγματικόν ζώδιον είναι Ιχθείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaroSter

Νεοφερμένος

Η Μάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Ωπα...ποιος είπε ότι τα θέλω όλα δικά μου; Δεν νομίζω ότι είναι τρελή απαίτηση να ξέρεις αν ο άλλος θέλει πραγματικά να είναι μαζί σου ή όχι! Έχω τύχει φίλο μου Ζυγό, ο οποίος πλησίασε μια κοπέλα, της είπε να είναι μαζί και μετά σκεφτόταν ότι δεν έπρεπε να το είχε κάνει γιατί δεν ήταν σίγουρος! Όταν λες, θέλω να μαστε μαζί, να το εννοείς! Όχι μετά από 1-2 βδομάδες πχ. να λες, θέλω χρόνο να σκεφτώ και ότι βιαστήκαμε επειδή υπήρχε και η άλλη, η οποία ήταν στα γούστα σου! Αν ο άλλος δεν είναι σίγουρος αν είσαι αυτό που θέλει, εσύ τι θα κάνεις; Θα κάθεσαι να περιμένεις να σιγουρευτεί; :hmm: :/: Σιγουρέψου πρώτα και μετά βλέπουμε...
Νομίζω το να ξέρεις ότι είσαι με κάποιον είναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!! ;)
Κατά τα άλλα, μια επιφυλακτική στάση δεν θα έβλαπτε πριν πέσεις με τα μούτρα!!! Δύσκολο μεν, αλλά αν δεν προστατεύσεις εσύ τον εαυτό σου, ποιος θα το κάνει;;
Απλα οπως το πες οι περισσοτεροι ζυγοι δεν ξερουν τι θελουν...και το λαθος το δικο μου ηταν οτι τον πιστεψα και δεν ημουν επιφυλακτικη...τι να κανουμε next time ..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Το τελευταίο παράδειγμα βγαλμένο από την ζωή μου, πολύ πρόσφατο. Μια Κριός. Εξαιρετική συνεσταλμένη, δεν μπορεί καν να μιλήσει ενώπιον ακροατηρίου, ανασφαλής, ήσυχη, υποχωρητική, ευγενική, καλός άνθρωπος, μου είπε ότι χάνει εντελώς την αίσθηση του χρόνου πολύ συχνά και νομίζει ότι βρίσκεται σε ένα άλλο κόσμο. Ιχθείς είναι, αυτός είναι ο λόγος. Δεν έχει ούτε καν Ωροσκόπο σε ένα "ήσυχο", αποσυρμένο ζώδιο ώστε να δικαιολογείται. Μεγάλη σοφία η Αστρολογία αν εξετασθεί με τα πραγματικά αστρονομικά δεδομένα.

'Ενα άλλο. Μια Τοξότης. 'Ησυχη, μετρημένη, σοβαρή, εσωστρεφής, λιγομίλητη, αυστηρή, με σπαρτιάτικες συνήθειες, πιστή, απρόθυμη για ταξίδια και αλλαγές, καθόλου κεφάτος τύπος, "βαρειά", απαισιόδοξη, όλο θάνατοι στην ζωή της. Σκορπιός το πραγματικό ζώδιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
αυτα να μας λες,,
:D


αλλα ειναι επισης ωραιοπαθεις και πολυ της εξωτερικης εμφανισης?(μην πω επιφανειακες):worry:
εμενα μου αρεσουν πολυ συνηθως..
αλλα δεν μου αρεσει η επιφανειακοτητα..

Γιατί εχεις σχέση με γυναικα ζυγό ??? :whistle: ρωταω γιατι σε βλεπω ενθουσιαστηκες...:D...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
;)Εγω πιστευω πως ειναι πολύ δυσκολο για εναν αντρα να ειναι ζυγος καθως το συγκεκριμενο ζωδιο εχει πολλλά γυναικεια χαρακτηριστικά οι περισσοτεροι ζυγοι που εχω γνωρισει ειναι ομοφυλόφυλοι χωρις πλακα αυτοι παλι που δεν ηταν ηταν τρελα ευαισθητοι αν και γοητευτικότατοι και ολη την ωρα κυριαρχουνταν απο μια εντονη ανασφαλεια για τα παντα οντως στις γυναικες αυτο το ζωδιο ειναι φανταστικό στους αντρες όμως ειναι πιο περιεργα τα πραγματα.... Πιστευω οτι το ακριβως αντιθετοο συμβαινειι με τους αντρες κριους οπου ειναι αρκετα αντρουα και καπως μπρουταλ που οπως και να το κανουμε παρα τα ελαττωματα τους ειναι αρκετα ερωτευσιμοι..:P. όμως οι γιναικες κριοι εκπεμπουν ενα υπερβολικό δυναμισμο που αρκετες φορες τις κανει αποκρουστικες..

Για πολλοστή φορά mafalda εχεις πεσει σε ολα μεσα...!!!! Πραγματι υπαρχουν καποια ζωδια που ταιριαζουν στην ανδρικη φυση και καποια στη γυναικεια.Του Ζυγου ταιριαζει γαντι στη γυναικεια πχ! επισης για τις γυναικες Κριους την ιδια αποψη εχω κι εγω....

ΥΓ Προσεχε τι γραφεις για τους ανδρες Κριους γιατι η πειρα μου εχει δειξει οτι οι ζυγινες πεφτουν με τα μουτρα...:D...
και αναμεσα σε 10 ανδρες για παραδειγμα να εχουν να διαλεξουν κατα μια διαβολικη συμπτωση θα πεσουν πανω στον Κριο...:whistle:..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Ήταν μια και μοναδική περίπτωση!!! Μάλλον βγήκε αυτός και έσπασε το καλούπι!!! :D:D
Έχω ακούσει τα χειρότερα βασικά για τους άνδρες Ζυγούς... Σαν φιλαράκια με τρελαίνουν, στον ερωτικό τομέα μάλλον δεν θα την πάλευα γιατί ως γνήσιο λιονταράκι, δεν μου αρέσει να μην ξέρω τι μου γίνεται.. και με έναν τέτοιον άνδρα ΔΕΝ μπορείς να ξέρεις και ο λόγος; Εδώ εκείνος δεν ξέρει..., εγώ πως θα ξέρω;;; :P:P Αν και το ζώδιο δεν είναι τόσο αντιπροσωπευτικό τελικά γιατί παίζουν ρόλο οι χάρτες και αυτά, αλλά αν πεις να κάτσεις να ασχοληθείς με αυτά, το έχεις χάσει το παιχνίδι....
Πιστεύω ότι τον άνθρωπο τον βλέπεις πως συμπεριφέρεται, το τι είναι πραγματικά το δείχνει, δεν χρειάζεσαι το ζώδιο για να καταλάβεις πράγματα για τον άλλον! Όπως, συνηθίζω να λέω σε φίλες μου, τα μάτια πρέπει να είναι ΑΝΟΙΧΤΑ!!! Αν δεν κοιτάς εκεί που πας, θα πας εκεί που κοιτάς και θα ανακαλύψεις ότι είσαι ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΜΕΡΟΣ!!!!

Κοιτα οι ζυγοι οι ανδρες δεν ειναι κακα παιδια,στο λεω γω που ειμαι Κριος και αναλογικα απ οσους ζυγους ανδρες εχω γνωρισει με 1 στους 8 μπορω να εχω μια υποφερτη σχεση,οι αλλοι 7 μονιμα με εξοργιζουνε...:D..γενικα εχω μια αλλεργια με τους ανδρες που ειναι αναποφασιστοι.Αντε στα ορια μιας παρεας να το καταπιεις αλλα στον επαγγελματικο τομεα ειναι Tragic !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Γιατί εχεις σχέση με γυναικα ζυγό ??? ρωταω γιατι σε βλεπω ενθουσιαστηκες......

μπααα..
απλα οντως με γοητευουν πολυ οι γυναικες ζυγοι,,
κατι παθαινω :confused:

(cosa nostra του πότε εισαι κριος?εγω 9 απριλιου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Διάσημοι Λέοντες που η αποχαυνωμένη μάζα της Δύσεως πιστεύει ότι ήταν Παρθένοι: Μάικλ Τσάκσον, Φρέντι Μέρκιουρι, Ιωάννης Βόλφγκανγκ Γκέτε, Δημήτρης Παπαμιχαήλ, Στέλιος Καζαντζίδης, Κωνσταντίνος Πρέκας, Η Μεγάλη Πλάνη της Αστρολογίας λέει ότι ήτο Παρθένοι. Σύμφωνα με την ανατολικήν Αστρολογία και την επιστημονικήν Αστρονομία όμως ήταν Λέοντες. Σόου, υπερβολή, δράμα, ανεπτυγμένον θυμικόν, ευαισθησία, εγωισμός, αρχοντιά [μόνο όσοι γεννήθηκαν από μέσα Σεπτεμβρίου και μετά είναι Παρθένοι].

Χαρακτηριστικός Παρθένος σύμφωνα με την δυτική ψευδοαστρολογία. Λέων σύμφωνα με την ανατολική Αστρολογία και την επιστημονική ανατολική Αστρολογία. Το αριστοκρατικό παρουσιαστικό είναι πολύ χαρακτηριστικόν συνήθως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • goethe1.jpg
    goethe1.jpg
    19.7 KB · Εμφανίσεις: 132

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Θάτσερ (νεότις). Διάσημη Παρθένος. Η δυτική αποχαυνωμένη μάζα που τελεί υπό την πλύσιν εγκεφάλου που της ασκούν οι Αστρολόγοι του star system, πιστεύουν ότι είναι Ζυγός. Σύμφωνα με την επιστημονική ανατολική Αστρολογία και την Αστρονομία όμως είναι Παρθένος: Το θέμα της τάξης και της νοικοκυροσύνης των οικονομικών μιας χώρας, συντηρητισμός, πολύ άχρωμη προσωπικότητα στα νειάτα της, κριτική, λογική, άνθρωπος που θεωρούσε την οικονομία και το μέτρον σημαντικότερον όλων. Συντηρητισμός. Πρακτικά γήινα οράματα και στόχοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • thatcher11.jpg
    thatcher11.jpg
    69.3 KB · Εμφανίσεις: 167

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Υδροχόος με Αιγόκερω

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Αιγόκερω: Σχέση πολύ καλή και αρμονική. Με αμοιβαία αλληλοκατανόηση , εκτίμηση και κοινούς στόχους.

Ενταξεί η πηγή πρέπει να είναι το blogspot του σκύλου του διπλανού. Δεν εξηγείται αλλιώς.
Τα 2 αυτά ζώδια είναι η μέρα με την νύχτα. Έχω κάνει 2 φορές σχέση με υδροχόο, και τις 2 ήταν ότι πιο καταστροφικό και κυρίως ότι πιο σύντομο.
Αμοιβαία αλληλοκατανόηση δύο ζώδια που είναι τέρμα εγωιστές.
Κοινοί στόχοι: Ο ένας ζει ως οικολόγος, παιδί της φύσης που τον ενδιαφέρουν ανώτερα πράγματα και ο άλλος ως δούλος της ύλης, παθιασμένος με το χρήμα και το κοινονικό status.
Προσωπικά υδροχόους ούτε σαν φίλους δεν τους αντέχω, let alone σχέση. Πλέον όταν το ακούω ψυχραίνω απότομα απέναντι στον άλλον γιατί ξέρω τι θα συναντήσω (ε όχι και ρατσιστής είπαμε :whistle:).

Υ.Γ. Ξέχασα, είμαι Αιγόκαιρως..:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
ΥΓ Προσεχε τι γραφεις για τους ανδρες Κριους γιατι η πειρα μου εχει δειξει οτι οι ζυγινες πεφτουν με τα μουτρα...:D...
και αναμεσα σε 10 ανδρες για παραδειγμα να εχουν να διαλεξουν κατα μια διαβολικη συμπτωση θα πεσουν πανω στον Κριο...:whistle:..
Αχ αυτό ειναι το αιωνιο μαρτυριο μια γυναικας ζυγου οτι πάντα ερωτευεται κριους αυτά τα ζωδια αλλωστε ειναι απεναντι και η αρχική ελξη ειναι αμοιβαια ελα μου όμως που μια τετοια σχεση ειναι παρα πολυ δυσκολο να κρατησει ποσους συμβιβασμους και πόσες υποχωρησεις να αντεξει μια ζυγος και απο την αλλη ο κριος εχει απο του φυσικου του την τσαντιλά για τα παντα πως ειναι δυνατον να αντεξει την αναποφασιστικότητα της? παρ'όλα αυτα αποφιλους μου κριους εχω παρατηρησει οτι και αυτοι ελκονται σχεδον αμεσως απο μια ζυγο....;)
Γενικωτερα παιδια σας πω κατι να το ξερετε ειναι καλυτερο ειτε για μια γυναικα ειτε για εναν αντρα να ειναι ζυγός παρα να συναναστρεφεται με ζυγους ειναι μοναδικες προσωπικότητες που ευκολα γινονται ανυπόφορες απο αυτους που δεν ειναι και τόσο ανεκτικοι εγω ας πουμε σαν γνησια δυτικη ζυγός δεν μπορω να ανεχτω τους υπόλοιπους ζυγους με τιποτα γιατι δεν εχουν να μου προσφερουν κατι.
Τωρα για σενα Dr Strange Love θα σου πω το εξης οκ πες οτι αποδεχομαστε την "ανατολικη αστρονομία" δυο ζωδια που ειναι απεναντι οπως ο ζυγος και ο κριος δε θα εξακολουθησουν να ειναι απεναντι ακομη κι αν τα παμε ενα ζωδιο πίσω? Δυο ανθρωποι οταν δεν τταιριαζουν δεν ταιριαζουν τερμα δεν οφειλεται στο οτι δεν εχουν συνειδητοποιησει οτι αλλαζει το ζωδιο τους... Και κατι αλλο η Θατσερ που ξερεις οτι δεν ειχε Αρη ή Δια στην Παρθενο για να εχει αυτα τα χαρακτηριστικα αλλα αμεσως της αλλαζεις το ζωδιο.... πραγματικά πιστευω οτι ειμαστε οτι πιστευουμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Τωρα για σενα Dr Strange Love θα σου πω το εξης οκ πες οτι αποδεχομαστε την "ανατολικη αστρονομία" δυο ζωδια που ειναι απεναντι οπως ο ζυγος και ο κριος δε θα εξακολουθησουν να ειναι απεναντι ακομη κι αν τα παμε ενα ζωδιο πίσω? Δυο ανθρωποι οταν δεν τταιριαζουν δεν ταιριαζουν τερμα δεν οφειλεται στο οτι δεν εχουν συνειδητοποιησει οτι αλλαζει το ζωδιο τους... Και κατι αλλο η Θατσερ που ξερεις οτι δεν ειχε Αρη ή Δια στην Παρθενο για να εχει αυτα τα χαρακτηριστικα αλλα αμεσως της αλλαζεις το ζωδιο.... πραγματικά πιστευω οτι ειμαστε οτι πιστευουμε:)

Συμφωνώ ότι οι πλανήτες και αι πλανητικαί γωνίες παραμένουν αμετάβλητες. Τα ζώδια όμως όχι. Τα ζώδια της δυτικής Αστρολογίας είναι αυταπάτη, αυθυποβολή και μαζική πλάνη. Δεν συμφωνώ ότι είμαστε ό,τι πιστεύουμε. Εγώ αν πιστεύω ότι είμαι ο ιδανικός τύπος δια να γίνω λογιστής, ζω σε πλάνη, διότι δεν είμαι. Ξέρω ότι η Θάτσερ δεν είχε 'Αρη που λες, αλλά και να είχε δεν αποδεικνύεται τίποτα. Το κύριον θέμα της ή "κάρμα" της αν θες, ήτο η οικονομίστικη διοίκηση, η αποστολή της ήταν να βάλει μια τάξη και αυτό το έκανε με συντηρητισμό και αυστηρότητα όπως μια συνεπής Παρθένος και δίχως να βγάζει την γλυκύτητα να χαιδεύει τα αυτιά του κόσμου όπως θα έκανε μια Ζυγός. Το ζώδιον είναι συνήθως ένα από τα κύρια θέματα της ζωής του ατόμου. Θέμα ζωής ή κάρμα ή όπως θες πες το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top