Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Επειδή υπάρχουν φάσεις που ή ο άντρας ή η γυναίκα να μην έχουν λεφτά, καλύτερα να πληρώνει μία ο ένας μία ο άλλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Προς γυναίκες: Για πρωτο ραντεβου δεν είναι πιο σωστό να πληρώσει ο άντρας; Δηλαδή αν ο λογαριασμός πχ είναι 30 ευρώ κι αυτός μετά απο 2-3 λεπτα υπολογισμου σας πει: Λοιπόν τα δικά σου είναι 16 τα δικά μου 14... Ε δεν θα φανεί λιγο γυφτιά;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριώ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Θα φανει γυφτια στα ματια εκεινων που συμφωνουν μεταξυ τους οτι ειναι καλυτερα να πληρωνει ο αντρας στο πρωτο ραντεβου. Στους υπολοιπους που μεταξυ τους συμφωνουν οτι δεν τιθεται τετοιο θεμα θα φανει φυσιολογικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
ελα παιδια ελεος. στο πρωτο ραντεβου σε λιγες δε θα κακοπηγαινε να ερθει ο λογαριασμος και να πεταξει ο αλλος "7 ευρω ο καθενας ειναι μωρο μου". jesus christ superstar. γενικα αντιπαθω τις προκαταληψεις αλλα αυτο θα με ενοχλουσε. ( μπρος στο να μου πει κατι τετοιο θα προτιμουσα να με πηγαινε ραντεβου σε κανα πεζοδρομο/λοφο/παγκακι ρε παιδι με δυο μπυρεσ κλπ). απο κει και περα μετα τα πρωτα ραντεβου εννοηται οτι το ζευγαρι τα βρισκει μεταξυ τους. η τη μια κερνα ο ενας, την αλλη ο αλλος ή μισα μισα αναλογα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
γενικά μ'αρέσει να πληρώνω, αν δεν έχω λεφτά δεν βγαίνω,
ή αν βγω δείχνω με τον τρόπο μου μέχρι που μπορώ και μετά το έτερον αναλαμβάνει τις ευθύνες του :P
όπως και δεν ξεκινάω κάτι αν δεν μπορώ να ανταπεξέλθω.

τι να κάνουμε, δύσκολοι καιροί για άντρες.

φακ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Της κερνάω τον καφέ και με λέει όχι όχι, ε μετά την βάζω και κερνάει τα εισιτήρια του σινεμά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El Salazar

Νεοφερμένος

Ο El Salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Στο πρώτο ραντεβού και για καναδυό φορές ακόμη οφείλει να κεράσει ο άνδρας.
Στη συνέχεια καλύτερο είναι το εναλλάξ (μία ο άνδρας,μία η γυναίκα) ή ο καθένας τα δικά του.
Ωστόσο,σε ειδικές περιστάσεις,όπως άνοιγμα φιάλης σε μπουζούκια,club κλπ. ο άνδρας θα πρέπει να δείξει ότι είναι ΑΝΔΡΑΣ και να τα σπάσει για την γυναίκα που γουστάρει :thumbsup::smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωστόσο,σε ειδικές περιστάσεις,όπως άνοιγμα φιάλης σε μπουζούκια,club κλπ. ο άνδρας θα πρέπει να δείξει ότι είναι ΑΝΔΡΑΣ και να τα σπάσει για την γυναίκα που γουστάρει :thumbsup::smoke:

Ναι, γιατί ο ΑΝΔΡΑΣ μόνο από αυτό φαίνεται... :whistle: :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Το καλυτερο επιχειρημα που εχω ακουσει/διαβασει για να πληρωνει ο αντρας το πρωτο ή και τα υπολοιπα ραντεβου ειναι τα :
"πρεπει", "ειθισται", "οφειλει" να το κανει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Σε περιόδους κρίσης και αφραγκίας, σταματήστε να δίνετε τόση βάση στα κεράσματα. Ας πληρώνει ο καθένας τα δικά του ξέρωγω χωρίς πολλά πολλά.
Άλλα έχουν σημασία σε ραντε-βούζ και σχέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lila3

Νεοφερμένος

Η lila3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
οπως και να ειναι οι καιροι πρεπει καποια πραγματα να μενουν παραδοσιακα .... δεν μπορουμε να τ ισοπεδωνουμε ολαα...
η αποψη μου ειναι πωσ πρπει να κερνανε οι αντρεσ !!αλλιωσ χανεται η μαγειαα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ποια μαγεία ρε φίλε;
Επειδή θα σου πληρώσει το ποτό θα μαγευτείς και θα του κάτσεις; Αν ήταν έτσι, γιατί να μη πάει σε μια πόρνη να πάρει αυτό που θέλει;
Γιατί να μη γίνεις κι εσύ μια πόρνη και να σε πληρώνουν; Θα' χε μαγεία, σκέψου το.
Υπερβολικό; ΝΟΤ.

Σημασία έχει να σου αρέσει και να περνάτε ωραία μαζί, το κέρασμα είναι γελοίο κριτήριο για το αν θα προχωρήσει κάτι ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lila3

Νεοφερμένος

Η lila3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
προσωπικα ο αντρασ πρεπει να ειναι αντρασ ... και για εμενα εχει σημασια να ξερει πωσ να φερθει σε μια γυναικα και μετραει πολυ ...αν εσυ γουσταρεισ κατι ανωριμα μικρα αγορακια που παιζουν ταπεσ ακομη με τουσ φιλουσ τουσ δικαιωμα σου ... και ναι εγω θα μαγευτω και δεν θα μαγευτω μονο απο αυτο αλλα ειναι και αυτο ενα σημαδι πωσ ξερει τι του γινεται !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Το καλυτερο επιχειρημα που εχω ακουσει/διαβασει για να πληρωνει ο αντρας το πρωτο ή και τα υπολοιπα ραντεβου ειναι τα :
"πρεπει", "ειθισται", "οφειλει" να το κανει.
Βασικά κερνάς επειδή το θες όχι επειδή πρέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
προσωπικα ο αντρασ πρεπει να ειναι αντρασ ... και για εμενα εχει σημασια να ξερει πωσ να φερθει σε μια γυναικα και μετραει πολυ ...αν εσυ γουσταρεισ κατι ανωριμα μικρα αγορακια που παιζουν ταπεσ ακομη με τουσ φιλουσ τουσ δικαιωμα σου ... και ναι εγω θα μαγευτω και δεν θα μαγευτω μονο απο αυτο αλλα ειναι και αυτο ενα σημαδι πωσ ξερει τι του γινεται !!!

Πόσο ετών είσαι? Παίζει ρόλο στο τι θεωρείς άνδρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Βασικά κερνάς επειδή το θες όχι επειδή πρέπει.

Α γεια σου. Αυτη ειναι η ουσια γενικα του κερασματος απο οποιοδηποτε και να γινει. Ειναι σημαντικο ομως να ξερεις αν ο αλλος το θελει , το περιμενει ή το απαιτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
προσωπικα ο αντρασ πρεπει να ειναι αντρασ ... και για εμενα εχει σημασια να ξερει πωσ να φερθει σε μια γυναικα και μετραει πολυ ...αν εσυ γουσταρεισ κατι ανωριμα μικρα αγορακια που παιζουν ταπεσ ακομη με τουσ φιλουσ τουσ δικαιωμα σου ... και ναι εγω θα μαγευτω και δεν θα μαγευτω μονο απο αυτο αλλα ειναι και αυτο ενα σημαδι πωσ ξερει τι του γινεται !!!

Αυτο ειναι αναλογα την ηλικια που θα εχει ο αλλος που θα βγεις. Αν προκειται για νεαρη ηλικια κι ακομα εξαρταται οικονομικα απο τους γονεις του, εννοειται πως δεν τιθεται θεμα κερασματος και το θεωρω μαλακια να παριστανει τον καμποσο και τον αντρα επιμενοντας να σε κερασει οταν καν δεν εχει δικο του εισοδημα. Αλλα οταν προκειται για μεγαλυτερες ηλικιες και ξερεις οτι ο αλλος εχει καποια δουλεια και μαλιστα καλη, αμα σου λεει "λοιπον τα δικα μου ειναι 11 ευρω και τα δικα σου 19 γιατι παρηγγειλες και γλυκο":P, ε σορρυ αλλα αυτο δειχνει οτι ο αλλος ειναι γυφτος και μιζερος.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
θεωρεις οτι ειναι θεμα οικονοικης καταστασης δηλαδη ;

Εστω οτι ο Γιωργος βγαινει με τη Μαρια και ερχεται ο λογαριασμος, ΔΕΝ πληρωνει τα παντα το αρσενικο και πιο μετα μεσα στη κουβεντα το θυλικο μαθαινει οτι ειναι ανεργος , αρα δικαιολογειται, αν παλι μαθαινει οτι ειναι γιος του τζοχατζοπουλου ειναι γυφτια .

Ελπιζω το παραδειγμα να προσσεγγιζει την οπτικη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Εντάξει, δεν ειναι απολειστικά θέμα οικονομικης καταστασης αλλά σίγουρα κι αυτό παίζει ρόλο. Κι αν κάποιος είναι οικονομικα ευκαταστατος και υπολογιζει και το τελευταίο σεντ που του αναλογει στο πρωτο και στα υπολοιπα ραντεβου τότε ναι είναι γυφτια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top