Τι πιστεύεις ότι θα άλλαζες στους ανθρώπους;

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Θα τους αγκάλιαζα και θα τους έπαιρνα τους καημούς για να γίνουν χαρούμενοι και ευτυχισμένοι:hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σιγα μην τους αλλαζα!
Κι εγω απο ποιους θα μαθω;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Την ανθρώπινη βλακεία αλλά δεν γίνεται κάτι. Όπως είπε και ο Eistein η τεχνητή νοϋμοσύνη δεν μπορεί να νικήσει τη φυσική ηλιθιότητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Σκέφτομαι ουτοπικά αλλα αν μπορούσα να αλλάξω τους ανθρώπους κ εμενα θα ήθελα να φύγει η απληστία,η χαιρεκακία.Να ζούμε σε ενα κόσμο χωρίς χρήματα,όπου όλοι θα είναι ίσοι κ ο καθένας θα δίνει στον άλλον αυτό που χρειάζεται .
Αυτό ειναι αδυνατον οπότε :-P :
Όσον αφορά τον εαυτό μου θα ήθελα να μπορούσα να μετριάσω την ευαισθησία μου. Να έχω περισσότερο σθένος για να έχω τη δυνατότητα να τα καταφέρνω μόνη μου.
Να μην υποκύπτω σε μικροπρέπειες τύπου να σχολιάσω άσχημα κάποιον που μου φέρθηκε καπως ή ειναι γενικά σκαρτο άτομο .
Να ήμουν πιο σταθερός χαρακτήρας. Θέλω να με γνωρίσω καλα και να καταλάβω τις πραγματικές μου επιθυμίες και απόψεις που αλλάζουν συνέχεια ανάλογα με τα συναισθήματα μου και τις επιρροές μου. Ώρες ώρες ειναι λες και ειμαι φτερό στον άνεμο. Μια από δω μια άπο κει.

Πιστεύω οτι αυτό που όλοι χρειαζόμαστε ειναι αυτογνωσία κ κατανόηση στους γύρω μας. Να είμαστε προσγειωμένοι...
Και κατι που προσωπικά θα ήθελα να έχουν όλοι ειναι ευγένεια..Ειδικά προς τους αγνώστους.
Οταν συναναστρέφομαστε με τους άλλους έστω κ για λίγο εχει μεγάλη αξία η ειλικρινής ευγένεια κ οχι η τυποποιημενη...

Σκάστε ένα χαμόγελο και ίσως βοηθήσετε κάποιον να δει την μέρα πιο αισιόδοξα.
:)
Άραγε το όμορφο κορίτσι αυτό εδω ..βρήκε σταθερές στον εαυτό της μετά από 10 χρόνια?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα έκανα τους άλλους να νιώθουν τα αισθήματα τουε όλα,, κ να μιλάνε για αυτά ανοιχτά χωρίς να μπορούν να πουν ψέμματα..

Θα τους έκανα να έχουν ενσυναισθηση να σκέφτονται πάντα πως ο άλλος μπορεί να μην είναι σε καλή φάση οπότε να μιλάνε πιο προσεχτικά..με λιγότερη σκληρότητα.


Θα τους έκανα να θεωρούν την ευαισθησία ως δύναμη, γιατί δύναμη ειναι κι ας,τα μαθαίνει ανάποδα η κοινωνία σε όλους..

Να προστατεύουν τους ευαισθητους , γιατί όσοι νιωθουν δημιουργούν αισθήματα, τέχνη, μουσική εικόνες...κ χρειάζονται προστασία.

Να χαμογελανε εύκολα κ αυτό θα τους το άλλαζα.

Σε εμένα θα βελτιωνα τον έλεγχο πάνω στον πόνο.. δεν τον ελέγχω καλά κ συχνά με διακατέχει, καθορίζει όλη την μέρα μου κ με δυσκολεύει κάπου κάπου πολύ.

Αν ήμουν θεός θα έδινα σε όλους από ένα σπίτι..ώστε όλοι να,ανοίκανε κάπου κ να,μπορούσαν να,επιστρέψουν σε αυτό στα,γεράματα αν ηταν η επιθυμία,τους .
Ένας σπίτι με όλα τα οπωροφόρα δέντρα
Κ θάμνους με μούρα κ ένα ρυάκι, ώστε όλοι ν έχουν μια βασική αυτονομία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top