Ρολόγια χειρός

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
πηρα τελικα ρολοι...ενα της σουοτς με μπρασελε:)
βασικα μου το πηρε ενας φιλος μου με την αδερφη του για δωρο και ετυχε να ειναι το ιδιο ακριβως σουοτς που ειχα κι εγω για 5 χρονια αλλα χαλασε περισυ και δεν το βρηκα ξανα το ιδιο. τωρα το εχω ομως:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Wishlist
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
https://www.gadgetlife.gr/SpecificProduct.asp?CID=175&PID=&ItemID=3167

Εχετε ξανακουσει για δυαδικο ρολοϊ!!!Πραγματικα τα σπαει αυτο το κομματι!!!Πολυ πουλ-μουρ:D!!!
Το μωράκι μου:inlove: μου έκανε δώρο το https://www.gadgetlife.gr/SpecificProduct.asp?CID=175&PID=&ItemID=2979

Πολύ καλό και μαθαίνεις εύκολα να το διαβάζεις. Ωστόσο χάνει κάθε εβδομάδα περίπου 1 λεπτό! Επικοινώνησα με την εταιρία αλλά δεν απάντησε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Θέλω να πάρω ρολόι, αλλά δεν είμαι πολύ σχετική και ψαγμένη στο θέμα αυτό. Στην Αθήνα, από πού αγοράζετε ρολόγια; (Γιατί ΟΚ, τα Swatch τα βρίσκεις παντού, αλλά τις άλλες μάρκες; ) Αυτά που είναι μετά το Rex, στο κέντρο, τι λένε;

Επίσης, φαντάζομαι το ρολόι, με δερμά και μεγάλο καντράν (στρογγυλό ή ορθογώνιο) γύρω στα 250 ευρώ. Υπάρχει κάποια μάρκα, με αρκετά μοντέλα τέτοιου είδους; :redface::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
χθεσινό του δώρο για την επέτειο αρραβώνα μας.:)
https://www.jckindia.com/UserFiles/Image/watch_view_4242.jpg
το λάτρεψα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Μπορεί ο χρόνος να είναι ....άχρονος, οι χρονογράφοι όμως είναι αντικείμενα πόθου!

Έχω ένα με ενσωματωμένη κάμερα 0,3 mp που βγάζει ανάλυση 352χ258 σε avi format, μνήμη εσωτερική 2 γιγα και μικρόφωνο, που συνδέεται μέσω usb στο pc για μεταφορά των καταγεγραμένων βίντεο!!!!


Όταν όμως δεν....καταγράφω, φοράω ένα απλό tag kirium και συγκεκριμένα το f1...



:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Που το βρήκες το πρώτο με τα μπλιμπλίκια και τις κάμερες; Τι φίρμα είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
https://www.oro.gr/index.php?target=products&product_id=2110

Ψηνομαι να τσιμπισω αυτο! Εχω ενα Seiko 5 παλιο, το ειχε ο πατερας μου στον στρατο, το οπιο το προσεχω παραπολυ και δεν θελω να το φωραω μην παθει τιποτα, αλλα γενικα λατρευω τα seiko, και μολις το ειδα και με μαυρο καντραν, ξετρελαθικα...!

Τι λετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Κρόνε, δε μου αρέσει για ένα νέο παιδί σαν εσένα.

Σόρρυ, αλλά όλα τα 5 είναι για μεγαλύτερες ηλικίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εμένα μ' αρέσει. Έχει κάτι το ρετρό και θα το έχεις για χρόνια... έτσι δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Που το βρήκες το πρώτο με τα μπλιμπλίκια και τις κάμερες; Τι φίρμα είναι;

Η καταγωγή του χάνεται στα βάθη της άπω ανατολής, επίσημος αντιπρόσωπος είναι νομίζω ο.... Μάκης! (ο γνωστός)
Σου στέλνω πμ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αν έπαιρνα τώρα ρολόι, θα ήταν ή κάποιο κλασικό πλαστικό χιουμοριστικό της Swatch, ή ένα μεταλλικό. Πχ το Ceramic, το My Sweet Honey,
ή το Luludia :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.

Σιστεράκι έχουμε τηλεπάθεια- αυτό έχω και το έψαχνα πριν αλλά δεν ήξερα πώς το λένε!
I love it, είναι το μοναδικό κόσμημα που φοράω καθημερινά :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ είναι πολύ elegant και λιτό! :) Μπράβο σιστεράκι!!! :-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αχ είναι πολύ elegant και λιτό! :) Μπράβο σιστεράκι!!! :-*

Ναι αλλά μάντεψε από πού το πήρα!! :D:D

thnx, μουτς! :-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κρόνε, δε μου αρέσει για ένα νέο παιδί σαν εσένα.

Σόρρυ, αλλά όλα τα 5 είναι για μεγαλύτερες ηλικίες.
Ναι, δεν ειναι και ιδιετερα νεανικο... Ειναι ομως ενα ρολοΐ-ποθος για εμενα. Ασε που δεν ειμαι και ιδιετερα συνχρονος στα γουστα μου, και για τα ρολογια Και δεν μιλαω και για καθημερινο ρολοΐ, για καθημερινο εχω το Casio μου

Εμένα μ' αρέσει. Έχει κάτι το ρετρό και θα το έχεις για χρόνια... έτσι δεν είναι;

Οτι θα κρατισει ειμαι σιγουρος! Του πατερα μου ειναι κατασκευη του 1978... 30 χρονια και δουλευει ακομα αριστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Κρόνε, αν σου αρέσει εσένα, χτύπα το!

Αν το θες τόσο πολύ χτύπα το, 100 ευρώ δεν είναι πολλά άλλωστε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Κάποτε πρόπερσι, βρέθηκα με τον πατέρα μου στον Πειραιά.
Με έπιασε από τον ώμο.

"Γιέ μου (παύση), πρόσεξα πως δεν έχεις ρολόι..."

"Όντως, από τότε που έχασα το τελευταίο, δεν ξαναπήρα."

"Έλα μαζί μου τότε."

Ξεκινήσαμε, περνώντας μέσα από δρόμους και δρομάκια, στενά και σοκκάκια.

Μου μιλούσε για τα μαγαζιά που στόλιζαν την τάδε γωνία πριν γίνει αυτή η πολυκατοικία, για καφενεία με τραπεζάκια στο δρόμο, για παλιές ψαροταβέρνες που έστηναν ψησταριές και τσίκνιζαν φρέσκιες γόπες πάνω σε μια υποψία πεζοδρομίου.
Γενικά, μου μιλούσε για μια άλλη πόλη.


Καταφέραμε όμως να βρούμε το μοναδικό μαγαζί που δεν έχει αλλάξει από τα 60'ς:
Ένα ρολογάδικο.

Ένα μικρό και στενό μαγαζάκι, με την μυρωδιά της σκόνης και της κλεισούρας, με την πραμάτεια να τικτακίζει σε ολόκληρο το φάσμα του ήχου, όπως στοιβαγμένη ασφυκτικά γύρω από εναν διάδρομο, παχύ όσο το στενότερο ορεινό μονοπάτι των Άνδεων. Ο μαγαζάτορας, με γυαλί ηλίου μέσα στο ημίφως, μας χαιρέτισε αδιάφορα (...λες αυτός να ήταν ο τυφλός ωρολογοποιός του ομώνυμου βιβλίου;:confused: τεσπα). Μια μη μονότονα επαναλαμβανόμενη χροιά ξεχώρισε μέσα στο κομφούζιο.

"Διάλεξε όποιο θες!"


Περιεργάστηκα λίγο γύρω μου. Δεν ήθελα να τον πολυχρεώσω. Πήρα το πρώτο ρολόι που δε μου φάνηκε τραγικά κακόγουστο: ήταν ένα στρογγυλό "Kasio", με πλαστικό λουράκι, εφηβικό σε όλα του. :worry:

"Δέκα" ακούστηκε ολοκάθαρα από το βάθος ο ιδιοκτήτης. Φαίνεται, η εξάσκηση τον είχε βοηθήσει να ανακαλύψει την μόνη ηχητική συχνότητα που δεν καλυπτόταν από κάποιο ταχύσυρτο τικ-τακ. :confused:

Ο πατέρας μου τον πλήρωσε χαμογελαστός, και βγήκαμε στον καθαρό αέρα καθώς το απόγευμα τελειώνε, εκείνος χαρούμενος για το δώρο που θεωρούσε πολύ χρήσιμο για μένα, εγώ σκεπτικός... Μας λήστεψε ο τύπος. :mad:

Έχω το Κάζιο από τότε πάντα μαζί μου. Δεν έχει σταματήσει (και να σταματήσει, τουλάχιστον δύο φορές τη μέρα θα λέει την σωστή ώρα, νο προμπ) και ούτε έχει χάσει δευτερόλεπτο (μόνο τις ώρες διορθώνω :P). Μα το φοράω με υπερήφανεια όπου και να βρεθώ, γιατί είναι δώρο από κάποιον που αγαπώ πολύ (γιατί έχει μοιάσει με μένα :P), και δεν θα το άλλαζα για όλα τα ακριβά ρολόγια του κόσμου.





* * *



Πς. Οκτώ ευρώ για όποιον ενδιαφέρεται.
Δωρεάν μαζί
το υπερπολύτιμο βιβλίο: "Party Lines in Ten Languages".

Κανονικά δεν θα το έδινα, μα
θα πουλήσω το ρολόι, και θα πάρω κομπολόι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Από την YankoDesign
scope_zoom.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top