• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!Ειναι πραγματικα σαν να εισαι μες στο κεφαλι μου!!!

αφου ολοι οσοι περασαμε/περναμε αυτη την εμπειρια, την ιδια ψυχολογια εχουμε...τους ιδιους φοβους, τα ιδια αγχη, τις ιδιες προσδοκιες... :)

Πολύ χαίρομαι για σένα brigitte! Νομίζω όλοι θα θέλαμε να ήμασταν στη θέση σου κ να βιώναμε τα ίδια συναισθήματα.. Το πιό σημαντικό, όπως είπες, είναι ο γιατρός να ξέρει καλά τη δουλειά του κ να σε προσέξει. Το ζήτημα ειναι να βρείς έναν τέτοιο γιατρό.. Στην Αθήνα υπάρχουν πολλές επιλογές, στην επαρχία ωστόσο ειναι πιο δύσκολα τα πραγματα..:hmm:
σ'ευχαριστω πολυ μαρια!! :)

αν πιστευεις οτι στην πολη σου δε μπορεις να βρεις καποιον γιατρο που να σου εμπνευσει εμπιστοσυνη, τοτε να σκεφτεις το ενδεχομενο να ερθεις στην αθηνα για να χειρουργηθεις.
αν και εχω ακουσει οτι θεσσαλονικη υπαρχουν καποιοι γιατροι με πολυ καλες συστασεις....ψαξ'το κ αλλο, ρωτησε γιατρους αλλων ειδικοτητων που τυγχανει να επισκεφτεσαι, αν εχουν ακουστα καποιον καλο για το θεμα αυτο...συνηθως στους ιατρικους κ επιστημονικους κυκλους οι καλοι, ειναι γνωστοι!

εδω ειναι τα μελη της Αmerican Academy of facial plastic and reconstructive surgery: https://www.aafprs.org/patient/finder/finder.cfm?SearchBy=Country&Country=Greece
ειναι 3 ελληνες, ενας θεσσαλονικη...τον εχεις επισκεφτει αυτον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
αφου ολοι οσοι περασαμε/περναμε αυτη την εμπειρια, την ιδια ψυχολογια εχουμε...τους ιδιους φοβους, τα ιδια αγχη, τις ιδιες προσδοκιες... :)
Τι να πω Brigitte ισως φταιει κ η κλεισουρα απο την (τελευταια μου ελπιζω ) εξεταστικη κ εχει φουντωσει κ αλλο το αγχος.Σε ευχαριστουμε οπως να'χει παντως για το θαρρος!Ευχομαι καθε μερα να εισαι κ καλυτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pigasus

Νεοφερμένος

Η pigasus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Γεια σας+από μένα!+εγώ είμαι μία από εσάς που ψάχνω εναγωνίως τον κατάλληλο γιατρό.Το κακό είναι ότι έχω μόνο μια φίλη η οποία έχει χειρουργηθεί με καλά αποτελέσματα.Αλλά για την ίδια γιατρό έχω ακούσει+αρνητικά σχόλια οπότε καταλαβαίνετε έχω μπερδευτεί.Λοιπόν απ'οτι έχω καταλάβει μάλλον δεν επιτρέπεται ολόκληρη η αναγραφή ονόματος.Η γιατρός -ναι είναι γυναίκα!!- για την οποία ζητάω γνώμη από κάποιον που την έχει επισκεφτεί έχει τα αρχικά Κ.Δ. και ιατρείο στο Κολωνάκι.Επίσης χειρουργεί και στην Θεσσαλονίκη..Παρακαλώ πολύ όποιον έχει εμπειρία να μου στείλει τις εντυπώσεις του είτε εδώ είτε προσωπικά στο mail μου kontak79@hotmail.com.
Ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel1994

Νεοφερμένος

Η angel1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας κι απο μενα !!!! Ειμαι καινουργιο μελος και γραφω πρωτη φορα στο e-steki !
Λοιπον,ενδιαφερομαι κι εγω για ρινοπλαστικη και ταυτοχρονη διορθωση ρινικου διαφραγματος ομως δεν ξερω σε ποιον γιατρο να απευθυνθω.Μενω Αθηνα κι σκεφτηκα τον Β.ΠΑΥΛ. Διαβασα αρκετα καλα σχολια γι αυτον ομως θα ηθελα και καποιες παραπανω λεπτομερεις οπως συμπεριφορα και αποτελεσμα...Μεινατε πληρως ικανοποιημενοι ? Τελος ποσο σας κοστισε στον συγεκριμενο ?
Ευχαριστωωωωω XD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
γεια σου angel!!
επειδη μαλλον εδω μεσα ειμαι η πιο προσφατα χειρουργημενη απο τον συγκεκριμενο γιατρο, στειλε μου pm να σου απαντησω σε ο,τι απορια εχεις :P

οσον αφορα εμενα, εχω κλεισει την τριτη μετεγχειρητικη εβδομαδα κ ολα βαινουν καλως...η μυτη μου δεν εχει ματωσει ουτε μια φορα, αναπνεω κανονικα απο τα ρουθουνια κ ευτυχως ως τωρα δεν την εχω χτυπησει καπου, προσεχω παντως υπερβολικα τις κινησεις μου...
η αναρρωση βεβαια ειναι μια διαδικασια πολυ αργη :/:
..ναι μεν, επιστρεφεις στη δουλεια τη 10η μερα, αλλα δεν εισαι ακομα ΚΑΛΑ-ΚΑΛΑ....εχεις μια αισθηση σα να εχεις κρυολογημα για καμποσο καιρο μετα...συνηθως νομιζουμε οτι βγαινοντας ο γυψος, αυτοματως εισαι περδικι (..ναι, εγω ετσι νομιζα...:P ) δυστυχως δεν ειναι ετσι.....βεβαια απο οτι διαβαζω, καθε οργανισμος το περναει αλλιως το σταδιο της αναρρωσης....γι αλλους ειναι πιο ευκολο, για αλλους ειναι πιο δυσκολο...εγω μαλλον ειμαι απο τους ευαισθητους οργανισμους που δυσκολευονται ....φφφ.. :/: φανταζομαι ομως σε αυτο θα παιζει σημαντικο ρολο κ η ψυχολογια του καθενος...εγω ειμαι πολυ φοβιτσιαρα, πανικοβαλομαι ευκολα, ανησυχω υπερβολικα κ μαλλον αυτο δε βοηθαει κ πολυ την κατασταση :whistle:
απο το φοβο μου, σχεδον δεν την ακουμπαω καν τη μυτη! ...τωρα αρχισα δειλα δειλα να την ακουμπαω...προχθες εβαλα κ μασκα προσωπου! :clapup:
...ποσο ανυπομονω να ξαναμπω στους κανονικους ρυθμους μου!!! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violence

Νεοφερμένος

Ο violence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
γεια σας παιδια. κ εγω εκανα επεμβαση ρινοπλαστικης κ ρινικου διαφραγματος 23 φεβρουαριου και ειμαι στο σταδιο της αναρωσης. εχω καποιες αποριες που με βασανιζουν αν μπορειτε να βοηθησετε θα το εκτιμουσα. Καταλαθος στον υπνο μου μου εφυγε απτη μυτη ο "ναρθηκας" και οταν αντικρησα την νεα μου μυτη απογοητευτηκα λιγο. ξερω πως ειναι πρισμενη ακομα αλλα οπως διαβασα στα σχολια σας το σχημα δεν αλλαζει ετσι δεν ειναι? ειναι αρκετα πλακουτσωτη και μου διαφερει ελαχιστα με παλια. εχω δικειο που ανησυχω η οταν ξεπριστει θα αλλαξει το σχημα? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george k

Νεοφερμένος

Ο george k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλημερα.ετοιμαζομαι για χειρουργειο συντομα.εχω μιλησει με την Α.Κ που εχει ιατρειο στο πειραια.ειμαι ακομα ομως ανχωμενος.εχει καποιος να μου πει καποια εμπειρια του απο την συγκεκριμενη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
καλημερα.ετοιμαζομαι για χειρουργειο συντομα.εχω μιλησει με την Α.Κ που εχει ιατρειο στο πειραια.ειμαι ακομα ομως ανχωμενος.εχει καποιος να μου πει καποια εμπειρια του απο την συγκεκριμενη?

Εγω μπαινω την Τριτη με την ιδια γιατρο οποτε θα σου πω νεοτερα απο Τεταρτη λογικα.Ποτε μπαινεις???Κ γω εχω τρομερο αγχος παρ'ολο που η γιατρος μου βγαζει πολλη εμπιστοσυνη.Λογικο ειναι εγχειρηση κ μαλιστα στο προσωπο πας να κανεις.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george k

Νεοφερμένος

Ο george k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παρασκευη μπαινω.εγω να δεις ανχος .περιμενω να μου πεις νεοτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
violence μην απογοητευσαι! πρεπει να εχεις υπομονη!
κοιταζω φωτος μου απο τη μερα που εβγαλα το ναρθηκα κ βλεπω σημαντικη διαφορα στη μυτη!
προλο που εμενα μου αρεσε κ τη μερα που βγηκε ο γυψος, τωρα βλεποντας τις φωτο διαπιστωνω πως πλεον εχει αλλαξει αρκετα κ ειναι πολυ πιο ομορφη! τωρα τη βλεπω πως ηταν η καημενη τη μερα που βγηκε ο γυψος κ λεω "αμαν!!!"...χαχαχχαα :P
θελει υπομονη, εχω ακουσει οτι πολλοι μολις βγαζουν τον γυψο, νομιζουν οτι η μυτη τους δεν αλλαξε κ πολυ κ απογοητευονται...ομως δεν ειναι ετσι...καθως θα ξεπρηζεται η μυτη σου θα αλλαζει προς το καλυτερο, το σχημα της θα γινεται πιο συγκεκριμενο.

αυτο που θα πρεπει να σε προβληματιζει ειναι το πως εφυγε ο ναρθηκας! :confused:
ο ναρθηκας λογικα πρεπει να ειναι πολυ καλα στερεωμενος!!...κ εσυ να κοιμασαι ανασκελα ωστε να μην ακουμπαει πουθενα! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariosgt

Νεοφερμένος

Ο mariosgt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αντίστροφη μέτρηση για μένα αφού αύριο μπαίνω στο διαβαλκανικό για διάφραγμα και πλαστική με τον κ.Π. από Θεσσαλονίκη.
Μετά από 1 χρόνο ψάξιμο και αναβολή και αφού είδα άλλους 5 γιατρούς εδώ και διάβασα άπειρα ποστ σε φόρουμ ,αποφάσισα με τον συγκεκριμένο γιατί φάνηκε αρκετά ενημερωμένος, προσιτός και εμπιστοσύνης ενώ γενικά είχε κόσμο τις ημέρες που τον επισκέφτηκα που έφευγε ευχαριστώντας τον για την καλή δουλειά του.
Είμαι πολύ περίεργος να δω τι θα καταφέρει καθώς έχω μια μεγάλη μύτη και η ηλικία μου δεν είναι και η πιο εύκολη καθώς είμαι almost 40.
Ελπίζω ότι θα συνεχίσει την καλή παράδοσή του :) και όλα να πάνε καλά αφού είναι εξάλλου η πρώτη μου εγχείρηση γενικότερα (ευτυχώς εγω δεν έχω να κάνω τίποτα) :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
καλη επιτυχια σε οσους ετοιμαζεστε!!!!! :clapup:
να μη φοβαστε κ να οραματιζεστε τον νεο σας εαυτο, ωστε να παιρνετε δυναμη!!...
ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΖΩΗ ΣΑΣ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
καλη επιτυχια σε οσους ετοιμαζεστε!!!!! :clapup:
να μη φοβαστε κ να οραματιζεστε τον νεο σας εαυτο, ωστε να παιρνετε δυναμη!!...
ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΖΩΗ ΣΑΣ!!

Σ'ευχαριστουμε πολυ Brigitte:clapup: Εγω μπαινω αυριο το πρωι κ σιγα - σιγα το αγχος γινεται ανυπομονησια!!!!!:redface:;)

Αντίστροφη μέτρηση για μένα αφού αύριο μπαίνω στο διαβαλκανικό για διάφραγμα και πλαστική με τον κ.Π από Θεσσαλονίκη.
Μετά από 1 χρόνο ψάξιμο και αναβολή και αφού είδα άλλους 5 γιατρούς εδώ και διάβασα άπειρα ποστ σε φόρουμ ,αποφάσισα με τον συγκεκριμένο γιατί φάνηκε αρκετά ενημερωμένος, προσιτός και εμπιστοσύνης ενώ γενικά είχε κόσμο τις ημέρες που τον επισκέφτηκα που έφευγε ευχαριστώντας τον για την καλή δουλειά του.
Είμαι πολύ περίεργος να δω τι θα καταφέρει καθώς έχω μια μεγάλη μύτη και η ηλικία μου δεν είναι και η πιο εύκολη καθώς είμαι almost 40.
Ελπίζω ότι θα συνεχίσει την καλή παράδοσή του :) και όλα να πάνε καλά αφού είναι εξάλλου η πρώτη μου εγχείρηση γενικότερα (ευτυχώς εγω δεν έχω να κάνω τίποτα) :p

Κ εγω αυριο μπαινω Μαριε κ σε νιωθω!!!Καλη επιτυχια να εχουμεεε!!!Ολα θα πανε καλα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

violence

Νεοφερμένος

Ο violence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
brigitte_bardot οταν λες γυψος τι εννοεις ακριβως? εγω το μονο που εχω μετα την εγχειριση ειναι ενα πλαστικο ασρπο προστατευτικο πανω απτη μυτη.. Σταθερωποιημενο με γαζαπλαστ. Ε ποσο να αντεξει το γαζαπλαστ φθαρθηκε με τις μερες. Παντως ο γιατρος μου πε οτι δεν πειραζει.
Να'σαι καλα για το θαρρος που μας δινεις! Πιστευω οτι αξιζει τον κοπο παντως :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!!! :) Μου πήρε δύο μέρες, αλλά διάβασα και τις 149 σελίδες!!! :P

Εγώ εν ολίγοις έχω κάνει δύο αποτυχημένες αισθητικά επεμβάσεις, (fmylife!!!) και χωρίς να θέλω να τρομάξω κανέναν σας, μπορώ να πω ότι η μύτη μου έχει παραμορφωθεί αρκετά.
Δεν θέλω να σας κουράσω με την ιστορία μου, αλλά αν κάποιος από σας έχει βιώσει μία τρίτη ΠΕΤΥΧΗΜΈΝΗ επανορθωτική επέμβαση ή έστω δεύτερη, θα ήθελα να μου στείλει ένα μήνυμα με πληροφορίες για γιατρό κλπ...

Επίσης έχει κανείς πάει σε αυτόν τον γιατρό ? Π.Μ. Και αν ναι, περιμένω να ακούσω τις εντυπώσεις σας.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Σ'ευχαριστουμε πολυ Brigitte:clapup: Εγω μπαινω αυριο το πρωι κ σιγα - σιγα το αγχος γινεται ανυπομονησια!!!!!:redface:;)



Κ εγω αυριο μπαινω Μαριε κ σε νιωθω!!!Καλη επιτυχια να εχουμεεε!!!Ολα θα πανε καλα!:D

περιμενουμε να μας πειτε πως πηγε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
brigitte_bardot οταν λες γυψος τι εννοεις ακριβως? εγω το μονο που εχω μετα την εγχειριση ειναι ενα πλαστικο ασρπο προστατευτικο πανω απτη μυτη.. Σταθερωποιημενο με γαζαπλαστ. Ε ποσο να αντεξει το γαζαπλαστ φθαρθηκε με τις μερες. Παντως ο γιατρος μου πε οτι δεν πειραζει.
Να'σαι καλα για το θαρρος που μας δινεις! Πιστευω οτι αξιζει τον κοπο παντως :D

εννοω το γυψο που σου βαζουν οταν εχεις κανει πλαστικη (οχι απλα διαφραγμα).
οι περισσοτεροι γιατροι χρησιμοποιουν γυψο για να σταθεροποιησουν τη μυτη κ να διασφαλισουν το χειρουργικο αποτελεσμα, ωσπου να αρχισουν να επανασυνδεονται τα οστα....
ο γυψος ειναι δεμενος καλα, γι αυτο μου εκανε εντυπωση το γεγονος οτι μπορει να εφυγε, αλλα ΟΚ δεν ηξερα οτι εσυ ειχες το πλαστικο καλυμμα, υπεθεσα οτι ειχες γυψο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariosgt

Νεοφερμένος

Ο mariosgt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μόλις μπήκα σπίτι από το νοσοκομείο όπου χτες πρωί εγχειρήστηκα και γράφω τις πρώτες εντυπώσεις.
Ο γιατρός μου ο κ. Π από Θεσσαλονίκη μου είπε ότι πήγε πολύ καλά εγώ βέβαια δεν μπορώ να δω το αποτέλεσμα ακόμα καθώς φοράω γύψινη μάσκα και είμαι πρησμένος.
Είμαι αρκετά πρησμένος στα μάτια, είναι μισόκλειστο μάλιστα το ένα σαν να έχω φάει μπουνιές στο ρινγκ.
Να σας πω ότι αυτό ίσως οφείλεται περισσότερο στο ότι έβαλα και ζυγωματικά συμπαγούς σιλικόνης πέρα από διάφραγμα ,κόγχες και πλαστική μύτης που έκανα.
Ο γιατρός μου είπε ότι θα αρχίσει να υποχωρεί το πρήξιμο σε 3 μέρες και ανυπομονώ γιατί τα μάτια μου είναι μπλε.
Έχω ράματα μέσα στο στόμα και πρέπει να τρώω μόνο σούπες και μαλακά φαγητά για να μην ανοίξουν.
Η μύτη τώρα υποστηρίζεται με γύψινο νάρθηκα και σταματάει σιγά σιγά η αιμοραγία.Αυτό που χρειάζεται να κάνω είναι να αλλάζω μόνο τη γάζα που έχω από κάτω όταν γεμίζει αίματα και υγρά.
Πόνο δεν νιώθω απλά ενόχληση και πρήξιμο.Θα σας ενημερώσω με τις εξελίξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
mariosgt... ταχεια αναρρωση!!!:clapup:

καθως περνουν οι ωρες η μυτη σου θα αιμοραγει ολο κ λιγοτερο, θα αλλαζεις τη γαζα κ θα βλεπεις μονο μερικες σταγονες.
σε 2-3 μερες θα εισαι ΠΟΛΥ καλυτερα.
το οιδημα του προσωπου κατεβαινει προς τα κατω, γι'αυτο τα ματια σου θα ξεπρηστουν πολυ γρηγορα. οι μελανιες σε καμμια βδομαδα θα εχουν φυγει..μη σε απασχολουν καθολου αυτα.
ειναι πολυ καλο που δε πονας, ομως ειναι πολυ πιθανο καποια στιγμη μεσα στις επομενες μερες να νιωσεις πονους στη μυτη...κατι σαν εντονες πιεσεις..μην πανικοβληθεις, ειναι φυσιολογικο και με ενα παυσιπονο θα εισαι μια χαρα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
mariosgt... ταχεια αναρρωση!!!:clapup:

καθως περνουν οι ωρες η μυτη σου θα αιμοραγει ολο κ λιγοτερο, θα αλλαζεις τη γαζα κ θα βλεπεις μονο μερικες σταγονες.
σε 2-3 μερες θα εισαι ΠΟΛΥ καλυτερα.
το οιδημα του προσωπου κατεβαινει προς τα κατω, γι'αυτο τα ματια σου θα ξεπρηστουν πολυ γρηγορα. οι μελανιες σε καμμια βδομαδα θα εχουν φυγει..μη σε απασχολουν καθολου αυτα.
ειναι πολυ καλο που δε πονας, ομως ειναι πολυ πιθανο καποια στιγμη μεσα στις επομενες μερες να νιωσεις πονους στη μυτη...κατι σαν εντονες πιεσεις..μην πανικοβληθεις, ειναι φυσιολογικο και με ενα παυσιπονο θα εισαι μια χαρα! :)

Καλησπερα κ απο μενα παιδια!Μολις γυρισα κ γω απο το νοσοκομειο:clapup: Χειρουργηθηκα χτες,ολα πηγαν πολυ καλα!Ψεμματα δεν θα πω ,την πρωτη μερα υπαρχει λιγη δυσφορια λογω του οτι αναπνεεις απο το στομα αλλα με λιγη υπομονη κ θετικη σκεψη περναει.Η αφαιρεση των ταμπον ειναι ελαφρως δυσαρεστη διαδικασια,οχι απο αποψη πονου αλλα πιο πολυ ειναι περιεργη η αισθηση.Κραταει ομως δευτερολεπτα.Γενικα πονο δεν νιωθεις καθολου αλλα ακομα κ να νιωσεις σου δινουν παυσιπονα κ δεν καταλαβαινεις τιποτα.Τωρα αυτο που με προβληματισε λιγο ειναι οτι η μυτη μου στην ακρη της μου φαινοταν σαν γουρουνισια(λεμε τωρα...σηκωμενη τελοσπαντων) ,δεν ειναι ομως!Απλα ειναι πολυ πρησμενη η ακρη κ την τραβαει ενα τσιροτο προς τα πανω οποτε ολα οκ.Το ειπα κ στη γιατρο κ με καθησυχασε κ οσο περναει η ωρα τοσο πιο οκ μου φαινεται.:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top