• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δεν πολυκαταλαβαίνω τί εννοείς.
Αν δεν σου αρέσει το αποτέλεσμα, θα πρέπει να περιμένεις ένα χρόνο και να κάνεις εκ νέου ρινοπλαστική.
Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που έχουν κάνει ρινοπλαστική δύο και τρεις φορές.
Αν γινόταν διόρθωση χωρίς επέμβαση, θα ήταν καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Θελω να κανω μια ερωτηση για οσους γνωριζουν.
Μετα την επεμβαση αν κατι δεν μας αρεσει στη νεα μας μυτη,υπαρχει δυνατοτητα να εκ των υστερων με ενεσημα μεσα(προφανως),να τροποποιησουμε το αποτελεσμα.
Και αν ναι πως ,με τι,κτλ.

Ευχαριστω

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠ ΤΑ ΕΝΕΣΙΜΑ!!!!!!!!πολύ επικίνδυνα....διάβασε σε αμερικάνικα site τι λένε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΤΕΡΙΝΑ13175

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
δεν εννοω τον Σ.ΙΩΑ..... αλλα τον Α.ΙΩΑ.... Ο πρωτος που εφτιαξε/χαλασε τη μυτη του ramblade einai karaflos κι εχει και χαλια μυτη!σιγα μην τον ειμπιστευτω..εγω λεω τον Α.Ι. αυτος εχει μαλλια ειναι μελαχρινος και εχει προφορα ισως να ειναι κυπριος γιατι εχει κι εκει ιατρειο.ειναι συμπαθητικος η μυτη που μου εκανε στον υπολογιστη μου πηγαινε.απο τη συζητηση που καναμε συμπερανα οτι γνωριζει απο αισθητικη γιατι μου ειπε οτι αλιως κανει μια αντρικη μυτη κι αλιως μια γυναικεια.τις αντρικες τις κανει 90 μοιρες και τις γυναικειες λιγο παραπανω για να δειχνουν πιο θυλικες ενω οι αντρικες ειναι καλυτερα να ειναι ισιες χωρις κλιση.δουλειες του που μου εδειξε στον υπολογιστη ηταν οκ.το καλο επισης ηταν οτι εκλεισα το ραντεβου μεσω ιντερνετ και δεν μου πηρε λεφτα για την επισκεψη.

εχω κατεβασει ενα προγραμματακι το virtual plastic surgery ισως να σας βοηθησει κι εσας βαζω μια φωτογραφια και μετα κανω αλλαγες στη μυτη και βλεπω το πριν και το μετα.δεν ειναι δυσκολο προγραμμα.

¨Εχω καταλάβει για ποιον λες, δεν τα έχω μπερδέψει, καταρχάς στον Α.Σ. έχω πάει, δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη από την όλη του συμπεριφορά.
Για τον Α.Ι. δεν έχω προσωπική πείρα, απλά μου έχουν πει πως το αποτέλεσμα της δουλειάς του δεν είναι καλό, κοπέλα που πήγε δεν έμεινε καθόλου ευχαριστημένη. Δυστυχώς δεν γνωρίζω την κοπέλα για να έχω δική μου άποψη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Δεν πολυκαταλαβαίνω τί εννοείς.
Αν δεν σου αρέσει το αποτέλεσμα, θα πρέπει να περιμένεις ένα χρόνο και να κάνεις εκ νέου ρινοπλαστική.
Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που έχουν κάνει ρινοπλαστική δύο και τρεις φορές.
Αν γινόταν διόρθωση χωρίς επέμβαση, θα ήταν καλά.

Περα απο το χρονο αναρωσης.
Αυτο που εννοω, αν για παραδειγμα του γιατρου του βγει ας πουμε,λιιιγο γαλικη,ενω εσυ ηθελες ισια,(η ακομη και με μια μικρη ελαχιστη καμπουριτσα),λεω μηπως διορθωνετε αυτο με ενεσιμα,χωρις χειρουργια και μοσχευμα(λογικα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Περα απο το χρονο αναρωσης.
Αυτο που εννοω, αν για παραδειγμα του γιατρου του βγει ας πουμε,λιιιγο γαλικη,ενω εσυ ηθελες ισια,(η ακομη και με μια μικρη ελαχιστη καμπουριτσα),λεω μηπως διορθωνετε αυτο με ενεσιμα,χωρις χειρουργια και μοσχευμα(λογικα).


Οχι Γιάννη, δεν γίνεται αυτό.
Γι αυτό καλό θα ήταν να επιλέξεις προσεκτικά το γιατρό σου, ώστε να συνεννοηθείτε για το αποτέλεσμα που θέλετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roxy_50

Νεοφερμένος

Η roxy_50 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
καλησπερα! ειμαι απο θεσσαλονικη και ενδιαφερομαι και γω για πλαστικη συν οτι εχω και θεμα με το διαφραγμα! θα ηθελα αν μπορει να επικοινωνησει μαζι μου καποιος που ειναι απο την πολη μου και εχει κανει και αυτος πλαστικη για να τον ρωτησω μερικα πραγματα!

ευχαριστω!

Γεια σου...
Εγώ έχω κάνει και Θεσ/νίκη και Αθήνα και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη (με προφανώς δυσμορφικές καταστάσεις, όχι η ιδέα μου), δε θα πω ονόματα εδώ (μην αρχίσει πάλι η αντιπαράθεση με γνωστά ονόματα, άλλωστε τα έχουν πει κι άλλοι πριν από μένα)...
Θα σου στείλω πμ. όσο πιο σύντομα μπορώ (γιατί τώρα δεν προλαβαίνω) να σου πω για έναν καλό που άκουσα από Θες και πήγα και για γνώμες σε 2-3. Ποιοί μου φάνηκαν εμένα οι πιο σωστοί. Αν και δεν πήγα και σε πάρα πολλούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roxy_50

Νεοφερμένος

Η roxy_50 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σου...
Εγώ έχω κάνει και Θεσ/νίκη και Αθήνα και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη (με προφανώς δυσμορφικές καταστάσεις, όχι η ιδέα μου), δε θα πω ονόματα εδώ (μην αρχίσει πάλι η αντιπαράθεση με γνωστά ονόματα, άλλωστε τα έχουν πει κι άλλοι πριν από μένα)...
Θα σου στείλω πμ. όσο πιο σύντομα μπορώ (γιατί τώρα δεν προλαβαίνω) να σου πω για έναν καλό που άκουσα από Θες και πήγα και για γνώμες σε 2-3. Ποιοί μου φάνηκαν εμένα οι πιο σωστοί. Αν και δεν πήγα και σε πάρα πολλούς.

Στείλε εσύ πμ για να μην χάσω το κόντακτ σου, πες μου και τί άλλο θέλεις να ρωτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Violet_V

Νεοφερμένος

Η Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ψάχνω να βρω έναν καλό γιατρό για να κάνω ρινοπλαστική. Έκανα μια φορά και δεν είμαι ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα. Αν και φοβάμαι πολύ πήρα την απόφαση να το ξανακάνω.

Ξέρεις κάποιος κανέναν καλό γιατρό? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roxy_50

Νεοφερμένος

Η roxy_50 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα, από πού είσαι? Ή μάλλον πού μένεις?
Εγώ δεν ξέρω για σίγουρα, γιατί έχω κάνει δύο φορές (μία Θεσσαλονίκη και μία Αθήνα) και δεν έμεινα ευχαριστημένη παρομοίως.
Μιλώντας με διάφορους εδώ μέσα έχω πάρει κάποιες συστάσεις και θα δω τί θα κάνω στο μέλλον.
Σε ποιόν την έκανες αν επιτρέπεται?
Θα σου στείλω κάποια άλλη στιγμή κάποια ονόματα που μάζεψα από προσωπικές συστάσεις ανθρώπων που μίλησα μέσω του φόρουμ... αλλά πες μου πρώτα αν ενδιαφέρεσαι για Θεσσαλονίκη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gb86

Νεοφερμένος

Ο gb86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειας ενδιαφερομαι να κανω ρινοπλαστικη αλλα φοβαμαι απο αυτα που εχω ακουσει εδω μεσα για τισ αποτυχημενες ρυνοπλαστικες!εχω κανει στο παρερθον ωτοπλαστικη αποτυχημενη σε 2 γιατρους!εχω διαβασει ολες αυτες τις σελιδες αλλα δεν βγαζω ακρη για την επιλογη γιατρου!μπορει καποιοσ να με βοηθησει βρε παιδια και ν μου στειλει προσωπικο μυνημα να με διαφωτισει καπως αν ξερει καποιους καλουσ γιατρουσ ή ολοι εχουν αποτιχιες κ δεν αξιζει το ρισκω; ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Violet_V

Νεοφερμένος

Η Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Τελικά μου φαίνεται παιδιά το ότι αν πετύχει μια ρινοπλαστική είναι θέμα τύχης! Βλέπω γιατρούς που κάνουν κάτι ωραίες μύτες και το διαφημίζουν και μετά ακούς για τους ίδιους γιατρούς από ασθενείς ότι δεν πέτυχε η εγχείριση...

Ε τι στο καλό συμβαίνει? Δεν είχε έμπνευση να φτιάξει την μύτη του τάδε ασθενή?
Και μετά αναρωτιέμαι με ποια κριτήρια πρέπει να διαλέξουμε έναν γιατρό? Όλοι έχουν τις επιτυχίες τους και αποτυχίες τους....

Ώρες ώρες σκέφτομαι να μην έκανα ποτέ την εγχείριση... να έμενα με την καμπούρα και απλά να συμβιβαζόμουν με την ιδέα ότι αυτή είμαι και οι άλλες κοροϊδίες που ακούς απο τους άλλους απλά να τα προσπερνάς και να λαμβάνεις σαν εμπόδια που ξεπεράστηκαν για να γίνεις ένας πιο δυνατός άνθρωπος....!!

Βέβαια όταν ακούς τον κάθε ένα που λέει κοίτα τι μεγάλη μύτη που έχει χωρίς να σε έχουν γνωρίσει καν ε λογικό και εσύ με την μικρή αυτοπεποίθηση που έχεις να το πάρεις προσωπικά και να πιστεύεις ότι μια εγχείριση θα τα λύσει όλα.... μέχρις ότου να κάνεις την εγχείριση και να καταστραφείς.

Θα σας πω τι έχω καταλάβει μετά απο όλα όσα έχω περάσει και ίσως πραγματικά αυτός να είναι ο ΛΟΓΟΣ της περιπέτειας μου:
Σημασία δεν έχει τι ΕΙΣΑΙ αλλά το τι ΔΕΙΧΝΕΙΣ. Άμα είσαι χοντρός αλλά δεν δείχνεις αδυναμία και δείχνεις μεγάλη αυτοπεποίθηση θα σε πάρουν με καλό μάτι και θα σε συμπαθήσουν. Ενώ αν μισείς τον εαυτό σου και δεν μιλάς στον κόσμο ακόμα και ο πιο ΟΜΟΡΦΟΣ άνθρωπος να είσαι θα φαίνεσαι ΑΣΧΗΜΟΣ πραγματικά. Δεν γεννηθήκαμε όλοι για τον ίδιο σκοπό. Μπορώ να δώσω άπειρα παραδείγματα γι'αυτό. Έχω δει και έχω διδαχτεί πολλά απο την ζωή μου.

Αν έκανα ποτέ παιδιά και έπαιρναν την μύτη μου δεν θα τα άφηνα ποτέ να κάνουν εγχείριση! Πρέπει να μαθαίνουμε στον κόσμο να αγαπάνε τον εαυτό τους όπως είναι και να μην αφήνουν τον κάθε ένα να τον ρίχνει ψυχολογικά. Κάθε τι που μας συμβαίνει στην ζωή έχει και κάποιο σκοπό. Συμφωνώ στις αλλαγές και να απαλείφουμε διάφορα προβλήματα που έχουμε π.χ έχεις στραβά δόντια βάζεις σιδεράκια, έχεις σπυράκια παίρνεις φάρμακα αλλά αλλαγές που είναι ριζικές όπως ρινοπλαστική που βρίσκεται στο κέντρο το προσώπου σου και μένει για πάντα εκεί μπορεί να έχει μεγάλο αντίκτυπο στην ζωή σου μετά....

Τώρα που έκανα την πρώτη ρινοπλαστική και θέλω να κάνω την δεύτερη πραγματικά δεν ξέρω.... φοβάμαι πολύ.... είναι ένα μεγάλο ρίσκο που με έχει επηρεάσει πάρα πολύ ψυχολογικά και αποτέλεσμα στο τέλος η ψυχική ένταση να βγαίνει σε σωματικά προβλήματα. Δεν ξέρω τι θα γίνει αν τα πράματα δεν πάνε καλά....

Με λίγα λόγια αγαπήστε τον εαυτό σας όπως ΕΙΝΑΙ. Μην αφήνεται ποτέ κανέναν να σας ρίξει ψυχολογικά επειδή δεν φαίνεστε ίδιοι με τον υπόλοιπο κόσμο. Σημασία έχει το τι ΔΕΙΧΝΕΤΕ. Σε αυτόν τον κόσμο πρέπει να διαφέρουμε κάπως.... μόνο έτσι θα ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΜΕ και θα ΠΕΤΥΧΑΙΝΟΥΜΕ. Όπως λένε και οι Άγγλοι differentiation...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Καλημέρα!!
Παρακολουθώ το θέμα αρκετό καιρό!
Μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση το πόσο δημοφιλές είναι σαν θέμα στο φόρουμ!
Δεν πίστευα πως τόσο μεγάλη μερίδα του κόσμου ενδιαφέρεται να κάνει τέτοιες αλλαγές!
Όλοι μας έχουμε πράγματα που μας ενοχλούν στον εαυτό μας, και ίσως η μύτη και το στήθος να είναι τα πιο εύκολα πράγματα να τα αλλάξουμε!!

Αλλά γιατί?
Είναι πάρα πολύ άσχημο να διαπιστώνω πως έχουμε μεγαλώσει σε μια κοινωνία, και μιλάω κυρίως για τα μεγάλα αστικά κέντρα, τα οποία μας προτρέπουν να ακολουθήσουμε και να ζήσουμε με συγκεκριμένα πρότυπα!
Δεν κρίνω αποφάσεις , που μπορεί να παίζουν σημαντικό ρόλο στο να έχει κάποιος καλή ψυχολογία, αλλά δεν έχετε σκεφτεί ότι χάνετε τη μοναδικότητα σας?
Τη μύτη που θα αποκτήσετε μετά την εγχείρηση θα την έχουν και άλλες 600 κοπέλες ή και άνδρες(στο πιο αρρενωπό), οι οποιοι θα έχουν χειρουργηθεί από τον ίδιο πλαστικό! Το διαφραγμα που το ακούω από πολλούς και η ιγμορίτιδα (εγχειρήσεις τις οποίες έχω κάνει) δεν δικαιολογούν την πλήρη αλλαγή σχήματος της μύτης, γιατί ξέρω ότι οι πιο πολλοί το βάζουν μπροστά μόνο και μόνο για να "εξιλεωθούν" στον κοινωνικό περίγυρο!
Δεν σας ενοχλεί να έχετε κάτι το τυποποιημένο πάνω σας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Καλημέρα!!
Παρακολουθώ το θέμα αρκετό καιρό!
Μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση το πόσο δημοφιλές είναι σαν θέμα στο φόρουμ!
Δεν πίστευα πως τόσο μεγάλη μερίδα του κόσμου ενδιαφέρεται να κάνει τέτοιες αλλαγές!
Όλοι μας έχουμε πράγματα που μας ενοχλούν στον εαυτό μας, και ίσως η μύτη και το στήθος να είναι τα πιο εύκολα πράγματα να τα αλλάξουμε!!

Αλλά γιατί?
Είναι πάρα πολύ άσχημο να διαπιστώνω πως έχουμε μεγαλώσει σε μια κοινωνία, και μιλάω κυρίως για τα μεγάλα αστικά κέντρα, τα οποία μας προτρέπουν να ακολουθήσουμε και να ζήσουμε με συγκεκριμένα πρότυπα!
Δεν κρίνω αποφάσεις , που μπορεί να παίζουν σημαντικό ρόλο στο να έχει κάποιος καλή ψυχολογία, αλλά δεν έχετε σκεφτεί ότι χάνετε τη μοναδικότητα σας?
Τη μύτη που θα αποκτήσετε μετά την εγχείρηση θα την έχουν και άλλες 600 κοπέλες ή και άνδρες(στο πιο αρρενωπό), οι οποιοι θα έχουν χειρουργηθεί από τον ίδιο πλαστικό! Το διαφραγμα που το ακούω από πολλούς και η ιγμορίτιδα (εγχειρήσεις τις οποίες έχω κάνει) δεν δικαιολογούν την πλήρη αλλαγή σχήματος της μύτης, γιατί ξέρω ότι οι πιο πολλοί το βάζουν μπροστά μόνο και μόνο για να "εξιλεωθούν" στον κοινωνικό περίγυρο!
Δεν σας ενοχλεί να έχετε κάτι το τυποποιημένο πάνω σας??

Λίζα δεν βγαίνουν όλες οι μύτες τυποποιημένες.
Κι εγώ το έκανα, και η μύτη μου δεν μοιάζει με τις άλλες που έχει κάνει ο γιατρός μου.
(Αυτό συμβαίνει μερικές φορές, αλλά ευτυχώς όχι πάντα).
Άσε που ακόμα και το τυποποιημένο, μπορεί σε κάποιον να αρέσει, δικαίωμά του δεν είναι?
Όπως φοράμε ολοι μπλε τζιν, λευκά πουκάμισα..
Γι αυτό υπάρχει η Δημοκρατία και ο καθένας κάνει ότι θέλει.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Λίζα δεν βγαίνουν όλες οι μύτες τυποποιημένες.
Κι εγώ το έκανα, και η μύτη μου δεν μοιάζει με τις άλλες που έχει κάνει ο γιατρός μου.
(Αυτό συμβαίνει μερικές φορές, αλλά ευτυχώς όχι πάντα).
Άσε που ακόμα και το τυποποιημένο, μπορεί σε κάποιον να αρέσει, δικαίωμά του δεν είναι?
Όπως φοράμε ολοι μπλε τζιν, λευκά πουκάμισα..
Γι αυτό υπάρχει η Δημοκρατία και ο καθένας κάνει ότι θέλει.. :)

Μα... συμφωνώ μαζί σου!!! O κάθε ένας από εμάς μπορεί να κάνει ότι θέλει!
Γι αυτό εξήγησα ότι δεν θέλω να κρίνω μια απόφαση!!
Απλά πέρα από τις ελεύθερες πράξεις δεν παύω να πιστεύω ότι τελικά τα κοινωνικά πρότυπα ίσως να μας ωθούν να κάνουμε πράγματα που σε άλλες εποχές δεν θα τα σκεφτόμασταν ως κάτι τόσο αναγκαίο.
.....Και εδώ η αφορμή για να σκεφτώ "δυνατά" ότι πολλές φορές έχουμε μάθει να μην δεχόμαστε κάτι το οποίο μπορεί να μην είναι όμορφο με την γενική αποδεκτή αλήθεια είναι τα τόσα πολλά post της ρινοπλαστικής....:P
Θα μπορούσα να αναφερθώ σε άλλα θέματα όπως τις κριτικές για τα ρούχα, απλά εκεί ίσως οι εικόνες δίνουν τη δυνατότητα μέσα από ένα κοινό τζιν να αναδείξει το δικό του στυλ ο poster...;)

Υ.Γ. Δεν είμαι κατά των αισθητικών επεμβάσεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
καλησπερα, φιλοι μου!!πρεπει να σας πω οτι τωρα βρηκα το κουραγιο να σηκωθω απο το κρεβατι κ να γραψω!!εκανα την εγχειριση την Τριτη κ δοξα τω Θεω ολα πηγαν καλα...τουλαχιστον ο γιατρος μου αυτο υποστηριζει!!πονο δεν ειχα καθολου!!τελικα ισχυει οτι δεν πονας!!παιδια, προς ολους οσοι ενδιαφερεστε να κανετε ρινοπλαστικη η οποιαδηποτε επεμβαση στη ζωη σας... να τη κανετε επειδη εσεις οι ιδιοι το εχετε αναγκη ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ κ οχι επειδη το επιβαλλουν οι κ καλα κοινωνικες επιταγες, αν κ για το τελευταιο νομιζω θα πρεπει να ναι ανοητος κανεις για να το κανει!!το λεω διοτι κατι ειπωθηκε πιο πανω...δε νομιζω να ταν πολλοι εκεινοι που θα προεβαιναν σε μια τετοια αποφαση απλως κ μονο για την εκπληρωση μιας ανουσιας προσωπικης ματαιοδοξιας!!κ κατι ακομα που ειναι κ το πλεον σημαντικο...μην πηγαινετε στον οποιοδηποτε, που μπορει να σας υποσχεται λαγους με πετραχειλια!!ψαξτε το καλα το θεμα κ συναμα ακολουθητε κ το ενστικτο σας!!ελπιζω το επομενο διαστημα να συνεχισουν να πηγαινουν ολα καλα κ μολις βγει ο ναρθηκας να δω κατι πολυ ομορφο, καθως ειμαι ακομα στην αρχη κ δεν ξερω πως θα εξελιχθει ακριβως!!καλη τυχη στους επομενους/ες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Επειδή ήμουν παθούσα, (είχα μεγάλη μύτη), καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες με τα κοινωνικά πρότυπα, και συμφωνώ μαζί σου απόλυτα. Απλά.. μερικές φορές είναι κρίμα. Για παράδειγμα να χεις καλές "προδιαγραφές" και να σου χαλάει την εικόνα ένα συγκεκριμένο χαρακτηριστικό.
Δεν προσπαθούσα να μοιάσω σε κάποιο μοντέλο, μια καλύτερη εκδοχή του εαυτού μου ήθελα. :)

Όμως υπάρχουν και οι περιπτώσεις που ο "ασθενής" κάνει δέκα πλαστικές, οκ εκεί χρειάζεται ψυχανάλυση για να βρεθούν τα αίτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Violet_V

Νεοφερμένος

Η Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Καλημέρα!!
Παρακολουθώ το θέμα αρκετό καιρό!
Μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση το πόσο δημοφιλές είναι σαν θέμα στο φόρουμ!
Δεν πίστευα πως τόσο μεγάλη μερίδα του κόσμου ενδιαφέρεται να κάνει τέτοιες αλλαγές!
.............
Δεν σας ενοχλεί να έχετε κάτι το τυποποιημένο πάνω σας??

Δεν θα έχουμε την ίδια μύτη καθώς το σωστό είναι ο γιατρός να διαμορφώνει την μύτη ανάλογα με το μπορεί η μύτη να αλλάξει και με τα χαρακτηριστικά του προσώπου. Είμαι υπέρ των αλλαγών αν σε βοηθούν να αποκτήσεις αυτοπεποίθηση. Το θέμα είναι ότι οι πλαστικές φέρνουν και πολύ μεγάλο ρίσκο για το αποτέλεσμα. Αυτό είναι που με κάνει και τα λέω όλα αυτά. Και το άλλο θέμα είναι ότι στο βωμό του χρήματος οι γιατροί μπορούν να μας πιάσουν κορόιδα....

Το άλλο που λες όντως είναι αλήθεια με σκοπό να γίνουμε αποδεκτοί απο το κοινό θέλουμε να μοιάζουμε την μάζα όλο και πιο πολύ ξεχνώντας ποιοι είμαστε πραγματικά...

Επειδή ήμουν παθούσα, (είχα μεγάλη μύτη), καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες με τα κοινωνικά πρότυπα, και συμφωνώ μαζί σου απόλυτα. Απλά.. μερικές φορές είναι κρίμα. Για παράδειγμα να χεις καλές "προδιαγραφές" και να σου χαλάει την εικόνα ένα συγκεκριμένο χαρακτηριστικό.
Δεν προσπαθούσα να μοιάσω σε κάποιο μοντέλο, μια καλύτερη εκδοχή του εαυτού μου ήθελα. :)

Όμως υπάρχουν και οι περιπτώσεις που ο "ασθενής" κάνει δέκα πλαστικές, οκ εκεί χρειάζεται ψυχανάλυση για να βρεθούν τα αίτα.

Συμφωνώ σε αυτό που λες αλλά δυστυχώς κάποιοι προσπαθώντας να αλλάξουν αυτό το κάτι διαφορετικό και να φέρουν σε αρμονία τα εξωτερικά χαρακτηριστικά του εαυτό τους χαλάνε και αυτό που έχουν ήδη....
Είσαι τυχερή που η ρινοπλαστική σου πέτυχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Συμφωνώ σε αυτό που λες αλλά δυστυχώς κάποιοι προσπαθώντας να αλλάξουν αυτό το κάτι διαφορετικό και να φέρουν σε αρμονία τα εξωτερικά χαρακτηριστικά του εαυτό τους χαλάνε και αυτό που έχουν ήδη....
Είσαι τυχερή που η ρινοπλαστική σου πέτυχε.

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Όντως ειμαι τυχερή, και οι ιστορίες που έχω διαβάσει εδώ, με κάνουν να το αντιλαμβάνομαι ακόμα περισσότερο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
παιδια, μηπως γνωριζει καποιος να μου πει αν κανει να γελαμε τις πρωτες μερες υστερα απο μια τετοια επεμβαση??ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Violet_V

Νεοφερμένος

Η Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
παιδια, μηπως γνωριζει καποιος να μου πει αν κανει να γελαμε τις πρωτες μερες υστερα απο μια τετοια επεμβαση??ευχαριστω!

Καλό είναι να έχεις ήρεμες εκφράσεις και να κοιμάσαι ανάσκελα με σηκωμένο το κεφάλι όχι υπερβολικά σηκωμένο αλλά σε νορμάλ θέση. Αυτό νομίζω ισχύει για αρκετές μέρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top