• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

Anna Pol

Νεοφερμένος

Η Anna Pol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Όλο και πιο λεπτή!!! Με γειά σου! Πολύ ωραία! εγώ ήδη μετράω αντίστροφα...

Σ'ευχαριστώ πολύ niksof..εύχομαι τα καλύτερα και σε σένα..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sungold

Νεοφερμένος

Η sungold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
ένα από τα πολύ χρήσιμα sites για όποιον ενδιαφέρεται να μάθει περισσότερα για τον κάθε τύπο επέμβασης ανάλογα με το πρόβλημα, επεξηγηματικό και με εικόνες...
https://www.facialsurgery.com/ClkoffTPgt_01xmh.html

Θα 'θελα να επισημάνω 2 σημεία ιδιαίτερα από την ενότητα revision surgery:

"The rhinoplasty operation is much, much more difficult than a face lift or eyelid surgery or any other cosmetic operation that a plastic surgeon performs, because everyone's nose is so different and there are so many techniques that the surgeon needs to have at his fingertips to select judiciously and carry out skillfully." https://www.facialsurgery.com/ClkoffTPgt3_2011_10_02mh.html


"Now that we've seen some of the worst, let me point out that no rhinoplasty operation goes perfectly, even in the very best of hands. None of 'em. Every nose has a surprise inside that makes the operation difficult, that requires some form of compromise. Every nose has some aspect of the result with which the surgeon isn't completely happy. The world's best rhinoplasty surgeons have to revise noses they operated on.The difference is that a good rhinoplasty surgeon won't make a mistake as in the photos above. Complications and unexpected results happen to great surgeons and awful surgeons, but great surgeons will have far fewer complications, and when they do occur they will be much milder. Poor surgeons will rarely have even an acceptable result." https://www.facialsurgery.com/ClkoffTPgt3_2011_10_06mh.html




νομίζω ότι πολλοί από όσους είχαν την απογοητευση ενός κακού αποτελέσματος, αν γνώριζαν περισσότερα για τις δυσκολίες της επέμβασης, θα το είχαν ψάξει περισσότερο αρχικά και ίσως αρκετά απ'αυτά να είχαν αποφευχθεί...
https://www.facialsurgery.com/ClkoffTPgt_01xmh.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitrisggg

Νεοφερμένος

Ο dimitrisggg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
καλησπερα
σκεφτομαι για δευτερη ρινοπλαστικη δεν πηγε οπως ηθελα
καποιος καποια με εμπειρια να εχει κανει δευτερη?και σε ποιον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sungold

Νεοφερμένος

Η sungold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Αλήθεια, όσοι ψάχνετε ή έχετε κάνει επαναληπτική ρινοπλαστική, έχετε δει φωτογραφίες από τους γιατρούς με αντίστοιχες περιπτώσεις; Πέρα από τις λίγες που μπορεί να έχουν στο site τους (και αν αναφέρεται κιόλας ότι πρόκειται για επανορθωτική) τους έχετε ζητήσει να σας δείξουν κι άλλες αντίστοιχες περιπτώσεις για να έχετε μια καλύτερη εικόνα; Σας έχουν δείξει;;;

Εντύπωσή μου πάντως μέχρι τώρα είναι ότι το επίπεδο αντιμετώπισης των πελατών/ασθενών από τους γιατρούς είναι τουλάχιστον ερασιτεχνικό (για να μην πω απαράδεκτο σε κάποιες περιπτώσεις). Είσαι "καλός" πελάτης γι'αυτούς όσο είσαι εύκολος και δεν πολυρωτάς ούτε πολυζητάς. Ένα ραντεβού ιδανικά και βουρ στο χειρουργείο.
Αναλογιστείτε πριν επιλέξετε γιατρό πόσο έχει ασχοληθεί μαζί σας και πόσο σας έχει καλύψει. Μην είστε εύκολοι πελάτες, έτσι ρίχνετε τον εαυτό σας.. Είναι σημαντική επένδυση η ρινοπλαστική -ψυχολογικά και οικονομικά- για να μην αφιερώσετε χρόνο πρωτίστως εσείς και δευτερευόντως ο γιατρός σε σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimitrisggg

Νεοφερμένος

Ο dimitrisggg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
σωστα ολα αυτα ναι,εμπειρια εχεις κανεις με δευτερη ρινοπλαστικη και σε ποιον την εκανε..να μου στειλει π.μ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_k

Νεοφερμένος

Η chris_k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα !!! ΜΟΛΙΣ μπήκα στην παρέα σας και έχω κι εγώ πολλές απορίες αλλά μεγάλη επιθυμία για να κάνω επιτέλους την πολυπόθητη επέμβαση ... διάφραγμα και πλαστική. Είναι κάτι που θέλω να κάνω απο τα 17 μου , (πάνε αρκετά χρόνια) αλλα κάλλιο αργά παρά ποτέ :P
Εχω μετακομίσει πρόσφατα απο Αθήνα στην Θεσσαλονίκη και εχω ήδη επισκεφθεί 2 γιατρούς (τους πιο γνωστούς απ΄το γκάλοπ που έκανα )
Παρόλαυτα , κανένας δεν μου κέρδισε την εμπιστοσύνη και είμαι πολύ μπερδεμένη !!Ο ένας έχει τη φήμη πως 7 στα 7 άτομα που ρώτησα είναι πολύ ικανοποιημένα...ο άλλος απλά με σύστησε ένας φίλος που έχει κάνει διαφραγμα. Επίσης κανένας δεν μου έδειξε φωτό ...
Και τώρα μια ερώτηση ... ΑΝ υπάρχει κάποιος που έχει κάνει ρινοπλαστική στην Θεσσαλονίκη υπαρχει τρόπος να μου πει το όνομα του γιατρού ???

Περιμένω τις απαντήσεις σας!!!
Ευχαριστώωωωω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitrisggg

Νεοφερμένος

Ο dimitrisggg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
sungold καλα τα λες αλλα τι θα πρεπει δλδ να κανουμε να παμε 3-4 ραντεβου πρωτα δλδ?και τι θα γινει στο δευτερο η στο τριτο ραντεβου ποια η διαφορα με πρωτο???πιστευω ειναι πως θα το χειριστει ο καθενας μας οχι πως θα το χειριστει ο γιατρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mrlaki

Νεοφερμένος

Η mrlaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Dimitrisggg θυμάμαι είχαμε κάνει ίδια περίοδο περίπου την επέμβαση(Σεπτέμβρη κι εσύ,σωστά?) !!!! Τι πήγε λάθος και θες να ξανακάνεις επανορθώτικη;;;;



Καλησπέρα κ από εμένα παιδιά. Είμαι στους 6 μήνες απ το χειρουργείο και σίγουρα έχει υποχωρήσει αρκετά το πρήξιμο...
Μου είχε κόψει κ χονδρουσ απ το άκρορινιο ο γιατρός! Τους τελευταίους 2 μήνες,περίπου,στο ακρορινιο όταν το αγγίζω νιώθω ένα πολύ πολύ πολύ λεπτό σαν εξογκωματακΙ εκεί και δεν ξέρω τι μπορεί να είναι....Για να καταλάβετε πως περίπου είναι στην αφή είναι σαν να αγγίζεις την άκρη από ένα τσιμπιδάκι μαλλιών...τόσο λεπτό και ταυτόχρονα κάπως σκληρό!!
Τι μπορεί να είναι; Επειδή είχε κόψει και από εκεί ο γιατρός;;; Εσάς σας είχε συμβεί;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Αν έχει χειρουργηθεί κάποιος σε γιατρό στο Metropolitan θα ήθελα να μου έστελνε προσωπικό μήνυμα παρακαλώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitrisggg

Νεοφερμένος

Ο dimitrisggg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
mrlaki σε θυμαμαι ναι
ολα καλα εσυ ικανοποιημενη 100%
δεν ειναι οτι εγινε αποτυχια σε εμενα
απλα δεν νοιωθω οτι εκανα πλαστικη
δλδ δεν ομορφυνε κατα μεγαλο ποσοστο η μυτη μου οσο περιμενα
θα μπορουσε να γινει πολυ καλυτερη δουλεια απλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Και ξαναρωτάω..αν κάποιος έχει χειρουργηθεί σε γιατρό στο Metropolitan παρακαλώ να μου στείλει μήνυμα.
Επίσης σε ειδικό για την μύτη αν ξέρετε πόσο θα πληρώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimitrisggg

Νεοφερμένος

Ο dimitrisggg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
mrlaki θυμαμαι ναι
το διαφραγμα καλα πηγε μπορω να πω η διαφορα ειναι αισθητη οσο αφορα την ρινοπλαστικη δεν με ικανοποιησε
πολυ μικρη η αλλαγη σαν να μην εκανα ουσιαστικα τπτ η σχεδον τπτ
θα ακολουθηση δευτερη
καποιος με εμπειρια σε δευτερη και σε ποιον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Αχ έχω απελπιστεί πάρα πολύ. 'Ενα καλό γιατρό ψάχνω βρε παιδιά :(
Α επίσης μήπως έχει χειρουργηθεί κάποιος στο Mediterraneo;
Λέει κάτι για Ρινολογικό Κέντρο Αθηνών.
Εννοώ πως αν πχ η ρινοπλαστική εκεί κοστίζει πάνω από τον μέσο όρο δεν θα καταφέρω να την κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Κάποιος για βοήθεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Violet_V

Νεοφερμένος

Η Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Κάποιος για βοήθεια;

Εγώ θα σε πρότεινα να κάνεις εκτεταμένη αναζήτηση για να βρεις έναν σωστό γιατρό. Να ξέρεις ότι δεν ξέρουν όλοι οι ΩΡΛ να φτιάχνουν όλων των λογιών τις μύτες.

Επίσης σχετικά με τα χρήματα... μιλάμε για την μύτη σου κάτι που βρίσκεται κεντρικά του προσώπου σου μην προσπαθήσεις να κάνεις παζάρια για κάτι που θα το κουβαλάς επάνω σου μια ζωή. Θέλεις να πετύχεις κάτι καλό. Αν δεν έχεις χρήματα μην κάνεις ρινοπλαστική.

Κάνε μεγάλη έρευνα! Ακόμα κ αν πάρει χρόνια. Δες βιογραφικά βρες άτομα που έχουν κάνει σε αυτούς ρινοπλαστικές κ ρώτα. Πήγαινε σε πολλούς γιατρούς κ σύγκρινε. Αν ξέρεις καλά Αγγλικά θα σε πρότεινα να ψάξεις κ σε Αγγλικά sites κ βιβλιογραφία για να δεις κ στο εξωτερικό πως είναι κ τι προτείνουν κ εκεί οι γιατροί.

Δες βιογραφικά γιατρών. Που εκπαιδεύτηκαν. Απο που είναι πιστοποιημένοι. Επίσης κάτι άλλο που έμαθα απο άλλο μέλος που είχε κάνει χρόνια πριν ρινοπλαστική στην Ελλάδα κ του κατέστρεψε την μύτη ο γιατρός είναι ότι δεν γίνεται ένας γιατρός να είναι καλός σε όλα δηλαδή να κάνει κ ρινοπλαστικές, στήθος, κοιλιά κτλ.

Εγώ έκανα πριν 3 χρόνια ρινοπλαστική κ τώρα το πληρώνω γιατί δεν έκανα σωστή επιλογή γιατρού καθώς τότε ούτε καν ήξερα που βάδιζα. Όσο το σκέφτομαι τόσο τρελαίνομαι με το μυαλό που είχα. Αλλά πρέπει να πάθεις για να μάθεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Εγώ θα σε πρότεινα να κάνεις εκτεταμένη αναζήτηση για να βρεις έναν σωστό γιατρό. Να ξέρεις ότι δεν ξέρουν όλοι οι ΩΡΛ να φτιάχνουν όλων των λογιών τις μύτες.

Επίσης σχετικά με τα χρήματα... μιλάμε για την μύτη σου κάτι που βρίσκεται κεντρικά του προσώπου σου μην προσπαθήσεις να κάνεις παζάρια για κάτι που θα το κουβαλάς επάνω σου μια ζωή. Θέλεις να πετύχεις κάτι καλό. Αν δεν έχεις χρήματα μην κάνεις ρινοπλαστική.

Κάνε μεγάλη έρευνα! Ακόμα κ αν πάρει χρόνια. Δες βιογραφικά βρες άτομα που έχουν κάνει σε αυτούς ρινοπλαστικές κ ρώτα. Πήγαινε σε πολλούς γιατρούς κ σύγκρινε. Αν ξέρεις καλά Αγγλικά θα σε πρότεινα να ψάξεις κ σε Αγγλικά sites κ βιβλιογραφία για να δεις κ στο εξωτερικό πως είναι κ τι προτείνουν κ εκεί οι γιατροί.

Δες βιογραφικά γιατρών. Που εκπαιδεύτηκαν. Απο που είναι πιστοποιημένοι. Επίσης κάτι άλλο που έμαθα απο άλλο μέλος που είχε κάνει χρόνια πριν ρινοπλαστική στην Ελλάδα κ του κατέστρεψε την μύτη ο γιατρός είναι ότι δεν γίνεται ένας γιατρός να είναι καλός σε όλα δηλαδή να κάνει κ ρινοπλαστικές, στήθος, κοιλιά κτλ.

Εγώ έκανα πριν 3 χρόνια ρινοπλαστική κ τώρα το πληρώνω γιατί δεν έκανα σωστή επιλογή γιατρού καθώς τότε ούτε καν ήξερα που βάδιζα. Όσο το σκέφτομαι τόσο τρελαίνομαι με το μυαλό που είχα. Αλλά πρέπει να πάθεις για να μάθεις..

Καλησπέρα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σου.
Σίγουρα πρέπει να προσέξω ποιον θα διαλέξω αλλά όπως καταλαβαίνεις είναι πααααρα πολύ δύσκολο.
Έχω φίλη που πήγε σε κάποιος διάσημο ωρλ και της την πέτυχε...δεν την είχα γνωρίσει πριν την επέμβαση οπότε δεν ξέρω με ακρίβεια πόση βελτίωση είχε, αλλά εδώ μέσα έχουμε άπειρα μέλη που πήγαν σε αυτό τον γιατρό και το έχουν μετανιώσει. Επομένως, πως να καταλήξω σε κάποιον. Ο μόνος τρόπος να καταλάβεις αν ένας γιατρός είναι καλός ή όχι είναι να κάτσεις έξω από το ιατρείο του και να ρωτάς...τι να πω πια δηλαδή :(
Επίσης, μια γνωστή μου έκανε σε έναν άλλον ωρλ και της έκανε ΤΕΛΕΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ όμως πριν 15 χρόνια....έχει βγει στην τηλεόραση μερικές φορές και βλέπουμε το υπερπολυτελές γραφείο του. Άλλα πως να εμπιστευτώ κάποιον για τον οποίο ξέρω μόνο ένα περιστατικό και μάλιστα πριν χρόνια και ζητάει για επίσκεψη ένα μεγάλο ποσό;
Μάλλον πληρώνεις το υπερπολυτελές γραφείο του...εμένα τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται.
Δεν ξέρω με ενοχλεί αυτό...μου βγάζει άπληστο άνθρωπο, δεν με πειράζει τόσο η τιμή της επίσκεψης. Και ξέρω ότι θα με χειρουργήσει αυτός και όχι κάποιος βοηθός του; Και θα πληρώσω ένα απίστευτο ποσό για να με χειρουργήσει κάποιος νεαρός γιατρός; Αν είναι έτσι πάω σε κάποιον όχι τόσο έμπειρο και πληρώνω και λιγότερα.
Με λίγα λόγια ΌΣΟ και να το ψάξω δεν πρόκειται να βγάλω άκρη. Ο μόνος τρόπος είναι να ξέρεις ένα μεγάλο αριθμό ατόμων που χειρουργήθηκαν κάπου κάτι αδύνατο τουλάχιστον για μένα που δεν ανήκω στον ιατρικό χώρο. Για αυτό και ζητάω και βοήθεια από το φόρουμ όποιος ξέρει κάποιον καλό ωρλ να μου στείλει πμ. :/:
Επίσης, πήγα επίσκεψη σε έναν πλαστικό. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι με είδε και δεν κοίταξε καν εσωτερικά την μύτη μου. Μα καλά δεν έπρεπε να δει αν πχ εχω στραβό διάφραγμα; Έπρεπε να του το πω εγώ; Αν δεν του το έλεγα πότε θα το έβλεπε; Την ώρα του χειρουργείου ΑΝ το παρατηρούσε.
Επίσης, μερικά μέλη είπαν ότι ο γιατρός τους έφτιαξε στον υπολογιστή πάνω από μία πιθανή εκδοχή της μύτης τους...τους έφτιαχναν 3 εκδοχές π.χ. και τις συζητούσαν και διάλεγαν τι θα κάνουν. Εμένα μία εκδοχή μου έκανε και δεν μου άρεσε. Έχω πολύ μικρό πρόσωπο και με στρογγυλάδες λίγο...και μου έφτιαξε μία μύτη με ελάχιστη κλίση...σχεδόν σαν ευθεία που δεν μου πήγαινε καθόλου. Και την ζωγραφική να ανοίξω και να φτιάξω την μύτη μου πιο καλή είναι από αυτήν την ευθεία. Εγώ δεν θέλω απλά να κάνω μία πλαστική για να μην έχω άσχημη μύτη, θέλω να κάνω πλαστική για να έχω μία μύτη που αναδεικνύει τα όμορφα χαρακτηριστικά του προσώπου μου και που ταιριάζει με το πρόσωπο μου. Και ξαναλέω ΕΧΩ πολύ μικρό πρόσωπο. Αφού λέω στον γιατρό να μου δείξει παρόμοιο πρόσωπο και δεν είχε κάποιο ανάλογο παράδειγμα. Είναι λεπτεπίλεπτο το πρόσωπο μου και λεπτεπίλεπτη δουλειά θέλω να γίνει και στην μύτη μου. Όσο ψάχνω για γιατρό τόσο απογοητεύομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Violet_V

Νεοφερμένος

Η Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Πραγματικά συμφωνώ με αυτό που λες ότι σε κάποιους πετυχαίνουν και σε άλλους όχι. Και εγώ δεν ξέρω τι να πω γι'αυτό. Ακόμα δεν έχω βρει απάντηση. Απλά όσο πιο εξειδικευμένος είναι ένας γιατρός τόσο λιγοστεύουν οι αποτυχίες.

Η κάθε μύτη είναι διαφορετική κ δεν ξέρεις πως θα αντιδράσει μετά την επέμβαση.

Αυτό που λένε οι περισσότεροι που είχαν πετυχημένες ρινοπλαστικές είναι να ακολουθήσεις το ένστικτο σου.

Μια φορά είχα πάει σε έναν γιατρό για να του πω για επανορθωτική κ με λέει "ποιο είναι το πρόβλημα;". Του λέω "δεν μου αρέσει η μύτη μου έχω κάνει μια αποτυχημένη ρινοπλαστική". "Αλήθεια;" με ρωτάει. "Ούτε καν που το κατάλαβα" με απαντάει. Μετά με το ζόρι έκατσα για να τον "ακούσω"... γελοίος... κ όχι δεν είμαι εγώ χαζή όντως έχει πρόβλημα η μύτη... μπορεί ένας απλός άνθρωπος να μην το καταλαβαίνει αλλά ένας γιατρός δεν γινεται να πει τέτοιο πράμα...

Ένας άλλος με εξέτασε 10 λεπτά κ αν δεν τον παρακινούσα να πει τι αλλαγές προτείνει θα με είχε διώξει. Κ ούτε καν με άφησε να δω φώτο... δεν ξαναπήγα σε αυτόν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claud

Νεοφερμένος

Ο Claud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Έκανα τον Σεπτέμβριο ρινοπλαστική και διάφραγμα αλλά αισθητικά παρόλο που βελτιώθηκε αρκετά το σχήμα μύτης, δεν έμεινα ικανοποιημένη και σκέφτομαι να ξανακάνω στα τέλη Αυγούστου μία διορθωτική.
Ο γιατρός (ΩΡΛ χειρούργος) ,μου είπε ότι δυσκολεύτηκε πάρα πολύ να σπάσει τον μεγάλο ύβο που είχα (3.5 ώρες στο χειρουργείο ήμουν και όταν βγήκα ήμουν μελανιασμένη από τα φρύδια μέχρι λίγο πιο πάνω από το στόμα να φανταστείτε!!!), κι επειδή δεν ήξερε όταν ξεπρηστεί η μύτη πως θα είναι (φοβήθηκε μήπως "πέσει" αρκετά και δεν ταιριάζει με το υπόλοιπο σχήμα), μου άφησε κάποια χιλιοστά από το κόκκαλο, που όμως τώρα που ξεπρήστηκα αρκετά, όταν πέφτει φως πάνω στη μύτη τονίζονται και προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου (απλώς περίμενα να λειάνει την μύτη μου γύρω-γύρω...). Δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι όσο και να περιμένω...
Το λειτουργικό κομμάτι της είναι πάρα πολύ καλό, έχουν βελτιωθεί όλα (αναπνοή-αλεργείες κτλ..), μόνο το υπόλοιπο κόκκαλο θέλω να μου λειάνει. Με μία λάμα είπε θα το ξύσει αλλά θα πρέπει πάλι να κάνω ολική νάρκωση.
Ξέρει κανένας που έχει ξανακάνει διορθωτική, αν μόνο γι'αυτό θα χρειαστεί πάλι να μου βάλει τα ενοχλητικά ταμπόν??? Μόνο που τα σκέφτομαι εκνευρίζομαι...ειδικά την αίσθηση που όταν τα βγάζουν, νιώθεις ότι θα σπάσει το τύμπανο του αυτιού ή όταν προσπαθείς να πιεις κάτι έχοντας τη μύτη σου βουλωμένη (έστω και για 3 μέρες) είναι ενοχλητική όλη αυτή η αίσθηση που έχεις στα αυτιά σου!!!!!!!
Καλησπερα,θα ηταν ευκολο να μου στειλεις σε μηνυμα τον γιατρο που εγχειρηστικες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimitrisggg

Νεοφερμένος

Ο dimitrisggg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
claud στειλε prive σε ποιον πηγες και κοστος
γτ σκεφτομαι και εγω για επανεπεμβαση ρινοπλαστικης καθοτι δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενος
εντωμεταξυ πρεπει να κλεισει χρονος για επανεπεμβαση πως σου ειπε νωριτερα εσενα?τεσπα στεiλε prive
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ovelix360

Νεοφερμένος

Ο ovelix360 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καλησπέρα και απο εμένα. Σε αναζήτηση και εγώ πλαστικού για διόρθωση της γνωστής καμπούρας και ίσως διαφράγματος. Για το τελευταίο δεν είμαι σίγουρος, αλλά μιας και οι περισσότεροι αναφέρουν οτι το κάνουν, πιστεύω και εγώ δεν θα αποτελώ εξαίρεση. Και μιλάμε για μεγάλη μύτη...κρεμάς όλη την γκαρνταρόμπα επάνω ή τα ρούχα να στεγνώσουν. :rofl: Ευελπιστώ να την κάνω τον ερχόμενο Δεκέμβρη λόγω οικονομικών και δουλειάς. Το κόστος δεν με προβληματίζει (γιαυτό άλλωστε θα το καθυστερήσω), αρκεί να γίνει καλή δουλειά.
Διαβάζοντας 2 φορές απο την αρχή όλο το τόπικ μπορώ να πω οτι περισσότερω μπερδεύτηκα, παρά διευκολύνθηκα στην επιλογή κάποιου γιατρού. Οπως έγραψε και κάποιο άλλο μέλος, είναι λίγο υπόθεση λαχείο...Ακόμη δεν έχω επισκευθεί κάποιον και λόγω του οτι είμαι απο επαρχία θα ήθελα πρώτα να καταλήξω σε 2-3 ονόματα και μετά να κλείσω ραντεβού μαζί τους.
Αν κάποιος έχει κάποια καλύτερη γνώμη για Αθήνα και είναι ευχαριστημένος,ας μην διστάσει να μου στείλει πμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top