• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

sungold

Νεοφερμένος

Η sungold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
sungold καλα τα λες αλλα τι θα πρεπει δλδ να κανουμε να παμε 3-4 ραντεβου πρωτα δλδ?και τι θα γινει στο δευτερο η στο τριτο ραντεβου ποια η διαφορα με πρωτο???πιστευω ειναι πως θα το χειριστει ο καθενας μας οχι πως θα το χειριστει ο γιατρος

καταρχάς αν έχεις ήδη κάνει μια και πας για επαναληπτική, αυτό και μόνο θα έπρεπε να σε κάνει πιο επιφυλακτικό, και να αναρωτηθείς γιατί αυτό που ήθελες δεν πέτυχε την πρώτη φορά. Πίστεψε με αν το ψάξεις λιγο, ρωτήσεις, διαβάσεις κτλ θα έχεις πράγματα να ρωτήσεις τον γιατρό και από τις απαντήσεις του να κρίνεις. Και το θεωρώ πολύ δύσκολο να έχεις τον χρόνο για αυτό από ένα μόνο ραντεβού. Έτσι για να πάρεις μια ιδέα απλά: https://www.realself.com/question/what-should-ask-doctor-during-rhinoplasty-consultation
βέβαια καμιά σχέση δεν έχει η δική μας μπανανία με την Αμερική, όπου εκεί βρίσκεις τα πάντα σε θέματα πληροφόρησης και αξιόλογησης των γιατρών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitrisggg

Νεοφερμένος

Ο dimitrisggg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
να σαι καλα sungold αλλα πιαστηκες απο την δικια μου περιπτωση και οχι απο το γτ να κανουμε 3-4 ραντεβου με τον ιδιο γιατρο
τεσπα
αν καποιος γνωριζει για επαναληπτικη και εχει εμπειρια ας στειλει οχι γνωμες αλλα να το εχει βιωσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OlgaXa

Νεοφερμένος

Η OlgaXa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γειάα σας,ήθελα να ενημερωθώ για ένα θέμα:) σκέφτομαι την ρινοπλαστική,η μύτη μου δεν καρφώνει μπιφτέκια σε υπερβολικό σημείο αλλά δεν είναι και γαλλική:Ρ εχει αυτη την καμπουριτσα..και με ενοχλει πολυ.αν εχει καποιος/α εμπειρια,να μου πει τιμες ,αν πονεσε,κτλπ ,ευχαριστω πολυ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Σε παραπέμπω εδώ : https://www.e-steki.gr/showthread.php?p=4013508
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostandino

Νεοφερμένος

Ο Kostandino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
τι να πω και εγώ.. που έχω υποβληθεί σε ΔΥΟ επέμβασης στην μύτη.. Η πρώτη το 2000, και μάλιστα επείγουσα, γιατί μου εμφανίζονταν 'αποπνικτικό σοκ', μάλιστα το βράδυ πριν το χειρουργείο ΔΕΝ μου έδωσαν υπνωτικό, γιατί κινδύνευα να πνιγώ στον ύπνο μου!! Ξέρετε πως είναι να μην μπορείς να αναπνεύσεις ΚΑΘΟΛΟΥ, ούτε από την μύτη ούτε από το στόμα, γιατί στον λαιμό συσσωρεύονταν πηκτό υγρό το βράδυ?? Παραλίγο να πνίγω, αλήθεια!!
Όταν έκανα την επέμβαση σε δημόσιο νοσοκομείο της Αθήνας (Ευαγγελισμός) μου είχαν πει οι χειρούργοι ότι πιθανόν η μύτη μου να ξαναγίνει προβληματική, λόγω μελλοντικής ανάπτυξης των χόνδρων. Τότε ήμουν 22 ετών..
Η δεύτερη επέμβαση, έγινε το 2007 στο 'Υγεία'. Χμμ, ο χειρούργος μου είπε ότι εμφάνισα μεγάλη αιμορραγία και δυσκολεύτηκε πολύ...
Δεν έμεινα ευχαριστημένος από το ουσιαστικό και αισθητικό αποτέλεσμα...
Το περίεργο είναι ότι τα τελευταία 2-3 χρόνια, όλο και δυσκολεύομαι πιο πολύ να αναπνεύσω, και η μύτη μου έχει αρχίσει να παίρνει κλίση προς την αριστερή πλευρά του προσώπου... Χρειάζεται να κάνω πάλι χειρουργείο, 'ανοικτή ρινοπλαστική'. 'Ετσι μου είπε κάποιος ΩΡΛ στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων. Στο νοσοκομείο 'Χατζηκώστα' Ιωαννίνων, ο ΩΡΛ μου είπε ότι δεν μπορεί να χειρουργηθεί, επειδή η μύτη μου 'είναι στενή και θα γίνει χειρότερα'..
Μένω Κέρκυρα, και τα Ιωάννινα δεν είναι μακριά για να επισκέπτομαι ειδικούς.. Αλλά τώρα πια, ποιός μπορεί να μου πει τα πράγματα όπως έχουν? Είναι ρίσκο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niksof

Νεοφερμένος

Η niksof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια! Οπως ειχα υποσχεθει σας γραφω για να μεταφερω την εμπειρια μου κι εγω. Ειναι το δευτερο 24ωρο μετα την επεμβαση. Διαφραγμα και ρινοπλαστικη. Το πρωτο βραδυ εμεινα μεσα, αλλα γενικα ολα πηγαν πολυ καλα, τουλαχιστον απο την αποψη οτι δεν πονεσα καθολου μεχρι τωρα, με εξαιρεση φυσικα την αφαιρεση των ταμπον, κατι που πονεσε πολυ, οχι ομως οσο περιμενα (νομιζω οτι ημουν προετοιμασμενη για πολυ χειροτερα) και φυσικα κρατησε μονο λιγα δευτερολεπτα. Τωρα βεβαια για το τελικο αποτελεσμα δεν μπορω ακομα να καταλαβω πολλα. Η μυτη ειναι καλυμενη με ναρθηκα που θα βγει σε λιγες μερες, επισης η αναπνοη ειναι ακομα δυσκολη γιατι στην εισοδο του καθε ρουθουνιου υπαρχει ξεραμενο αιμα που εμποδιζει. Το παλευω με φυσιολογικο ορο, αλλα νομιζω οτι θα παρει αιωνες για να φυγει...εννοειται φυσικα οτι εχω τεραστιες μελανιες κατω απο καθε ματι και βαζω μια αλοιφη που νομιζω οτι βοηθαει αρκετα..αυτα για την ωρα, θα σας ενημερωσω και παλι. οποιαδηποτε συμβουλη για αυτο το σταδιο ειναι ευπροσδεκτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niksof

Νεοφερμένος

Η niksof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλημερα και παλι! Το βραδυ κοιμηθηκα αρκετα καλα, βεβαια αναπνεω κυριως απο το στομα. Χθες το απογευμα σε μια προσπαθεια να ξεβουλωσω καπως τη μυτη μου ανακαλυψα στο αριστερο μου ρουθουνι ενα αρκετα μεγαλο κομματι που εμοιζε με πλαστικο. Πανικοβληθηκα και πηρα αμεσως το γιατρο μου ο οποιος μου εξηγησε οτι ειναι φυλλο σιλικονης και οτι εχω απο ενα σε καθε ρουθουνι και οτι θα μου τα αφαιρεσει μαζι με το ναρθηκα σε λιγες μερες. Οσοι κανατε την επεμβαση ειχατε επισης κατι τετοιο; γιατι δε θυμαμαι να ειχα διαβασει κατι σχετικο. Ξερει κανεις να μου πει κατι παραπανω; κατα τα αλλα δεν εχω νιωσει μεχρι στιγμης τον παραμικρο πονο, απλα αισθανομαι αρκετα αδυναμη και δεν μπορω να αναπνευσω πολυ καλα κατι που με κουραζει πολυ, αλλα κανω υπομονη μεχρι να συναντησω ξανα το γιατρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snoopy_87

Νεοφερμένος

Η snoopy_87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλή σου μέρα niksof! Καλή ανάρρωση, καλά αποτελέσματα και υπομονή! Κι εγώ ένιωθα ότι πέρασαν αιώνες τις πρώτες μέρες με τις μελανιές και το πρήξιμο που είχα σε όλο το πρόσωπο, αλλά η μεγάλη ταλαιπωρία κράτησε μόνο 3-4 μέρες. Τα φυλλα σιλικόνης που αναφέρεις κι εγώ πρώτη φορά τα ακούω, όμως μη σε ανησυχεί αυτό, κάθε γιατρός έχει την τεχνική του, μάλλον στα έβαλε για να κρατάνε το σχήμα του ρουθουνιού εσωτερικά και να περνάει λίγος αέρας πιο εύκολα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niksof

Νεοφερμένος

Η niksof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλή σου μέρα niksof! Καλή ανάρρωση, καλά αποτελέσματα και υπομονή! Κι εγώ ένιωθα ότι πέρασαν αιώνες τις πρώτες μέρες με τις μελανιές και το πρήξιμο που είχα σε όλο το πρόσωπο, αλλά η μεγάλη ταλαιπωρία κράτησε μόνο 3-4 μέρες. Τα φυλλα σιλικόνης που αναφέρεις κι εγώ πρώτη φορά τα ακούω, όμως μη σε ανησυχεί αυτό, κάθε γιατρός έχει την τεχνική του, μάλλον στα έβαλε για να κρατάνε το σχήμα του ρουθουνιού εσωτερικά και να περνάει λίγος αέρας πιο εύκολα. ;)
Σ ευχαριστω πολυ! Θα κανω λιγη υπομονη ακομα, δεν εχω και αλλες επιλογες. Σε οτι αφορα τα φυλλα σιλικονης παρακολουθησα μερικα βιντεακια στο youtube με θεμα splint removal after rhinoplasty και απ οτι καταλαβα ειναι σαν εσωτερικοι ναρθηκες, αλλα ειναι μεγαλα κομματια,οποιος το δει θα καταλαβει.... με αγχωνει λιγο κι αυτο, αλλα περιμενω να γινει για να τελειωσουν ολα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niksof

Νεοφερμένος

Η niksof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλημέρα και πάλι! :) Σήμερα είναι η τέταρτη μέρα απο το χειρουργίο και είπα να κάνω ένα ακόμα update. Γενικά τα πράγματα είναι κάθε μέρα και καλύτερα. Η αναπνοή έχει βελτιωθεί αρκετά και το βραδυ κοιμήθηκα χωρίς καμία διακοπή αναπνέοντας λίγο από στόμα και λίγο από μύτη με αποτέλεσμα να μη νιώθω το στόμα μου τόσο ξερό και να ξυπνάω για νερό. Σίγουρα βεβαια και αυτα τα φύλλα σιλικόνης εμποδίζουν αρκετά και στην αναπνοή αλλα και γιατι μου πιέζουν την άνω γνάθο και δεν μπορώ να ανοιξω καλά το στόμα. Επίσης αισθάνομαι το πάνω χείλος λίγο μουδιασμένο ακομά. Δεν μπορώ να γελάσω ή να φάω μεγάλες ποσότητες. Αύριο θα πάω στο γιατρό για να μου βγάλει και αυτά και το νάρθηκα που έχω επάνω στη μύτη και ελπίζω να δω μεγάλη διαφορά σε όλα αυτά! Οι μελανιές κάτω από τα μάτια είναι επίσης πολύ καλύτερα. Πιστεύω ότι σε 2-3 μέρες θα έχουν εξαφανιστεί. Αυτά και για σήμερα, θα σας ενημερώσω και πάλι μετα την αυριανή επίσκεψη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostandino

Νεοφερμένος

Ο Kostandino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
α, είδες τελικά που βελτιώνεσαι μέρα με την ημέρα??
Και εγώ είχα ταλαιπωρηθεί (2 επεμβάσεις έχω κάνει, και έχω καταλάβει ότι χρειάζομαι και ΠΑΛΙ επέμβαση, και μάλιστα ανοικτή ρινοπλαστική+διάφραγμα)
Μην κάνεις πολλές γκριμάτσες ούτε να χρησιμοποιείς τους μύες του στόματος, μάγουλα κτλ τις πρώτες ημέρες..
Πρέπει, ο ιστός την μύτης σου, ως σύνολο, να σταθεροποιηθεί και να δέσει!!
Περίμενε λοιπόν 1 εβδομάδα ακόμα!!
Είναι σημαντικό αυτό...
και κάτι επιπλέον: όταν πλένεις το πρόσωπο σου στο προσεχές μέλλον, ΜΗΝ τραβάς προς τα κάτω τις σταγόνες νερού (όπως κάνουν συνήθως οι αθλητές που δροσίζονται στο ποδόσφαιρο κτλ). Κάτι τέτοιο θα ε΄χει επίπτωση στην διαμόρφωση του τελικού σχήματος την μύτης σου (που γίνεται κατά 80+% στους πρώτους 6 μήνες)
Κώστας Κέρκυρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niksof

Νεοφερμένος

Η niksof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου! Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να κάνω υπομονή κι εγώ από την άλλη όσο αισθάνομαι καλύτερα τόσοπαίρνω θάρρος, σήμερα μέχρι και δουλειές άρχισα να κάνω...θα τα σταματήσω όλα και θα είμαι πιο προσεκτική τώρα που μου τα είπες! διάβασα και την περιπτωσή σου, πολλή δύσκολη ... κουράγιο πραγματικά :(. Τι έφταιξε όμως; το διάστημα της ανάρρωσης ή ήταν λάθη των γιατρών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niksof

Νεοφερμένος

Η niksof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Όπως είχα πει σήμερα πήγα στο ραντεβού με το γιατρό. Μου αφαίρεσε τα φύλλα σιλικόνης και τον εξωτερικό νάρθηκα. Δεν μπορώ να πώ ότι ο πόνος ήταν μεγάλος, περισσότερο ενόχληση ήταν που μου πασπάτευε τη μύτη. Πάντως σίγουρα δεν ήταν χειρότερο από την αφαίρεση των ταμπόν. Αυτα τα φύλλα ήταν μεγάλα αρκετα και έμπαιναν μέχρι μέσα, αλλα ο γιατρός τα έκοψε στη μέση πριν τα βγάλει και γι αυτο δεν ήταν ιδιαίτερα οδυνηρή η αφαίρεση. Εννοείται ότι ανέπνευσα αμέσως και μάλιστα όπως δεν έχω αναπνεύσει ποτε μου! Ο εξωτερικός νάρθηκας βγήκε πανεύκολα και το αισθητικό αποτέλεσμα είναι αρκετα καλο μπορώ να πω, βέβαια η μύτη μου ειναι αρκετα πρησμένη και όπως μου είπε θα βλέπω διαφορα σιγα σιγα. δεν είναι πολύ μικρή, αλλα πιστεύω να ταιριάζει με το πρόσωπό μου. Τώρα θα πρέπει όπως μου είπε να προσέχω, να μην κουράζομαι, ούτε να σκύβω. Ελπίζω να βοήθησα με τις εμπειρίες μου. Όποιος χρειαστεί κάτι, είμαι στη διάθεσή του.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostandino

Νεοφερμένος

Ο Kostandino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ωραία, χαίρομαι που βελτιώνεσαι..
και άκου με προσοχή:
Πρόσεχε την στάση ύπνου σου.
Επίσης, όχι πολλές facial expressions..
Οι ιστοί είναι πολύ μαλακοί και ευμετάβλητοι..
Ακόμα και όταν.. φιληθείς με τον φίλο σου, να προσέχεις!!!!!
Επιπλέον, τώρα που πλησιάζει καλοκαίρι, πως θα προστατεύεις τα μάτια σου από το φώς?
Με γυαλιά ηλίου??
ΟΧΙ!! χρησιμοποίησε καπελάκι.. πρόσεχε, όχι γυαλιά για 6 ΜΗΝΕΣ!!!
Αλλιώς, θα διαπιστώσεις τις επιπτώσεις..
=====================================
Εγώ τι να πώ...
Δύο επεμβάσεις ήδη, και ΔΕΝ υπάρχει το ουσιώδες αποτέλεσμα!!!
Μισή αναπνοή, και λοξή μύτη {δηλαδή, από μπροστά, θα δεις ότι η μύτη έχει κλίση προς το αριστερό μου μάγουλο..
Δεν ξέρω τι γίνεται, και εάν υπάρχει άξιος χειρούργος να εμπιστευτώ..
Πάντως, επειδή εργάζομαι στο δημόσιο, ίσως ρωτήσω σε δημόσιο νοσοκομείο, και όχι ιδιωτική κλινική..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niksof

Νεοφερμένος

Η niksof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Προσπαθω οσο μπορω, εχω ακομη 10 μερες αδεια ωστε να ξεκουραζομαι οσο το δυνατον περισσοτερο. Το βραδυ κοιμαμαι μονο ανασκελα εχοντας το κεφαλι πιο ψηλα απο το υπολοιπο σωμα με τρια μαξιλαρια. Εκφρασεις πολλες δεν κανω ακομα αλλα δεν μπορω κιολας γιατι το ανω χειλος ειναι ακομα μουδιασμενο, το ιδιο και η μυτη και η περιοχη γυρω. Βεβαια προσπαθω να αποφευγω και τις πολλες συναναστροφες με φιλους γιατι με κανουν να γελαω και δυσκολευομαι. Ελπιζω βεβαια μεχρι να γυρισω στη δουλεια να εχουν βελτιωθει καπως τα πραγματα, γιατι αλλιως θα δυσκολευτω. Γυαλια εννοειται το πηρα αποφαση το επομενο καλοκαιρι παλι και με δυσκολευει πολυ που δε φοραω ουτε της μυωπιας γιατι ειναι ενοχλητικοι οι φακοι απο το πρωι, αλλα τι να κανουμε....οι μελανιες μου επισης κατω απο τα ματια εχουν σχεδον εξαφανιστει! Μηπως ξερεις και κανενα κολπο για να φυγει το πρηξιμο που υπαρχει σε ολη τη μυτη αλλα στη βαση φαινεται πιο αφυσικο; για το ακρορινιο ο γιατρος μου ειπε οτι θα αργησει περισσοτερο γιατι στο σημειο αυτο εχουμε το πιο χοντρο δερμα. παντως σε καταλαβαινω πραγματικα και για το στραβωμα και για το βουλωμα της μυτης. Τα ειχα και τα δυο... ειναι εξαιρετικα σημαντικο να αναπνεουμε καλα. Επηρεαζει ολη την ποιοτητα της ζωης μας. Ελπιζω αυτη τη φορα να εχεις το καλυτερο αποτελεσμα και να σταματησεις να ταλαιπωρησε!






:D



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Σκεφτειτε αυτο το σεναριο : Αποκτατε την καινουργια σας καλαισθητη μυτουλα και μετα απο καποιον καιρο βρισκετε τον καταλληλο συντροφο και παντρευεστε.Μετα απο καποιον καιρο κανετε και ενα παιδακι.Φανταστειτε τωρα το παιδακι αυτο να παρει λιγο απο την παλια σας μυτουλα και να σας ρωτησει ''εγω γιατι δεν εχω την ιδια ωραια μυτουλα με σενα μπαμπα/μαμα??''.Εσεις τοτε θα του απαντησετε..''μην ανυσηχεις...θα την πετσοκοψουμε και την δικια σου σε λιγο καιρο'':clapup:

Υ.Γ. Συλλογος Περηφανων Μυτων Ελλαδος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ovelix360

Νεοφερμένος

Ο ovelix360 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ταχεία ανάρρωση niksof. :)
Για το μούδιασμα στο άνω χείλος τι σου έχει πει ο γιατρός? Θα φύγει σύντομα? Αν θυμάμαι καλά το έχω διαβάσει και σε παλιότερα πόστ άλλων μελών. Επίσης, επειδή διάβασα οτι κάποιος μέλος είχε πρόβλημα αρχικά με την όσφρηση (το να μυρίζει πράγματα), η δική σου πως είναι μετά την αφαίρεση των ταμπόν?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niksof

Νεοφερμένος

Η niksof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ταχεία ανάρρωση niksof. :)
Για το μούδιασμα στο άνω χείλος τι σου έχει πει ο γιατρός? Θα φύγει σύντομα? Αν θυμάμαι καλά το έχω διαβάσει και σε παλιότερα πόστ άλλων μελών. Επίσης, επειδή διάβασα οτι κάποιος μέλος είχε πρόβλημα αρχικά με την όσφρηση (το να μυρίζει πράγματα), η δική σου πως είναι μετά την αφαίρεση των ταμπόν?

Σ'ευχαριστω πολυ ovelix360! Για το μουδιασμα μου ειπε οτι φευγει και αυτο σιγα σιγα με τις μερες και οντως να πω την αληθεια ειναι καθε μερα και καλυτερα αλλα καταλαβαινω οτι θελει λιγο ακομα για να επανελθει 100%. Σκεψου οτι τις πρωτες μερες μετα το χειρουργειο δεν μπορουσα να ανοιξω το στομα για να φαω. Τωρα για την οσφρηση, εμενα μου εβγαλε τα ταμπον την επομενη μερα και τοτε ακομα δεν ειχα οσφρηση καθολου. (Καπνιζαν οι φιλοι του αδερφου μου στο σαλονι κι εγω δεν μυριζα τιποτα!!!) Την πεμπτη μερα ομως που μου εβγαλε και τα φυλλα σιλικονης και μου καθαρισε τη μυτη η οσφρηση μου επανηλθε πληρως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Violet_V

Νεοφερμένος

Η Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Σκεφτειτε αυτο το σεναριο : Αποκτατε την καινουργια σας καλαισθητη μυτουλα και μετα απο καποιον καιρο βρισκετε τον καταλληλο συντροφο και παντρευεστε.Μετα απο καποιον καιρο κανετε και ενα παιδακι.Φανταστειτε τωρα το παιδακι αυτο να παρει λιγο απο την παλια σας μυτουλα και να σας ρωτησει ''εγω γιατι δεν εχω την ιδια ωραια μυτουλα με σενα μπαμπα/μαμα??''.Εσεις τοτε θα του απαντησετε..''μην ανυσηχεις...θα την πετσοκοψουμε και την δικια σου σε λιγο καιρο'':clapup:

Υ.Γ. Συλλογος Περηφανων Μυτων Ελλαδος

Η μαμά μου είχε τέλεια μύτη, ο μπαμπάς μου ποντιακή. Μια ζωή αναρωτιόμουν γιατί να μην έχω την μύτη της μαμάς μου και πήρα την ολόιδια μύτη του μπαμπά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Χρόνια πολλά. Χριστός Ανέστη.
Να ευχηθώ καλή ανάρρωση καταρχήν στην niksof.
Και θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχει εμπειρία ή έχει ακούσει κακά ή καλά λόγια για κάποιον στρατιωτικό γιατρό στην Αθήνα. Αν θέλετε στείλτε μου θα βοηθήσετε πολύ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top