Αγαπημένοι στίχοι τραγουδιών

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Οκ... Αυτο ειναι το πρωτο μου θεμα:)
Ποιοι ειναι οι καλυτεροι στιχοι που εχετε ακουσει σε τραγουδι?
Μπορειτε να βαλετε πολλα τραγουδια, και οσους στιχους θελετε απο το καθενα. Δεν ξεκιναω εγω, εχει κολλησει το μυαλο μου αυτη τη στιγμη:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ας ξεκινήσω εγώ λοιπόν....:)


Δημήτρης Μητροπάνος - Θάλασσες

Θάλασσες, μέσα στα μάτια σου θάλασσες
και με ταξίδευες, σαν το καράβι κι έλεγες
Θα σʼ αγαπώ, μη μου συννεφιάζεις
σαν αμαρτία και σαν γιορτή
Μάθε στα μάτια μου να διαβάζεις
ό,τι με λόγια δε σου ʽχω πει



ειδικά το τελευταίο δίστιχο....

έχω κι άλλα αγαπημένα, αλλά αυτό το έχω ψηλότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
When the day is long and the night, the night is yours alone
when you're sure you've had enough of this life, well hang on
Don't let yourself go, enerybody cries and everybody hurts sometimes

Everybody hurts. Take comfort in your friends
Everybody hurts. Don't throw your hand.


Aυτοί είναι κάποιοι από τους στίχους με "στέλνουν" ο.κ είναι πολύ μελανχολικοί :( αλλά αυτοί μου ήρθαν πρώτοι. Όμως δεν ξέρω για εσάς πολλές φορές όταν δεν είμαι και στα καλυτερά μου θέλω να άκουσω στίχους που θα με κάνουν ακόμη πιό "χώμα".....και μετά έρχομαι στα ίσια μου σαν ομοιοπαθητική ένα πράγμα!
Πάντως θα σκεφτώ και άλλους (άλλου στυλ εννοώ :D) και θα σας τους πω....:hmm:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Είμαι σίγουρος ότι και ο δημιουργός του thread θα βάλει κάτι από το ίδιο συγκρότημα ;)

Anathema - Are You There?



Are you there?
Is it wonderful to know
All the ghosts...
All the ghosts...
Freak my selfish out
My mind is happy
Need to learn to let it go
I know you'd do no harm to me

But since you've been gone I've been lost inside
Tried and failed as we walked by the riverside
Oh I wish you could see the love in her eyes
The best friend that eluded you lost in time
Burned alive in the heat of a grieving mind

But what can I say now?
It couldn't be more wrong
Cos there's no one there
Unmistakably lost and without a care
Have we lost all the love that we could share
And its wearing me down
And its turning me round
And I can't find a way
Now to find it out
Where are you when I need you...

Are you there?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
αυτοί μου ρθαν τώρα :D

"i know what it wants now... the void has swallowed the light and the machine wants my soul"

the media machine knows what to do
it knows how to feed the poison to you
useless information for your useless little lives
the tv lies and pacifies

do you believe everything you see?
children of the void come follow me
denounce your faith and penance the savior is unseen
i am the new drug, your poison godmachine... poison

poison godmachine

poison is a word, God is a word used for fear

in subtlety we obey through ink and broadcast wave
the doubts and fears that shadow media decay
deprogram this affliction and the cathode ray unclean
i am the last nail, the empty soulless screen... soulless

poison godmachine

and we eat the poison, we created the poison godmachine

τα σπάει το κομμάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JiMiOuS

Νεοφερμένος

Ο JiMiOuS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Η επιλογή μου για αυτό το θέμα δεν θα ήταν άλλη από ένα τραγούδι από τους αγαπημένους μου PINK FLOYD!:)

Hey you, out there in the cold
Getting lonely, getting old
Can you feel me?
Hey you, don't help them to bury the light
Don't give in without a fight.
Hey you, out there on your own
Sitting naked to the phone
Would you touch me?
Hey you, with you ear against the wall
Waiting for someone to call out
Would you touch me?
Hey you, would you help me to carry the stone?
Open your heart, i'm coming home.

:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

modelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Γιάννης Πάριος - Τι θέλεις να κάνω

Μου λες να κρατήσω
ψηλά το κεφάλι
μου λες να γελάσω
σαν πρώτα και πάλι
να μη σταματάω
στη μέση του δρόμου
να βγάλω τη μάσκα
τη μάσκα του πόνου

Τι θέλεις να κάνω
Τι θέλεις να κάνω
πιστεύω σε σένα
σε σένα που χάνω
απ' αύριο σκέψου
που θα 'σαι που θα 'μαι
τι κι άντρας που είμαι
φοβάμαι φοβάμαι

Αν πίσω μια άδεια
καρδιά θα μου φέρεις
πως θες να σε ξέρω
πως θες να με ξέρεις
κι οι δυό που σαν ένα
η αγάπη μας δένει
θα μείνουμε τώρα
δυό ξένοι δυό ξένοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Αυτο που σκεφτομουν για να πω την αληθεια δεν ειναι στιχοι απο ολοκληρα τα τραγουδια, αλλα τετραστιχα, διστιχα (οχι δυστυχα:) ) ή ακομα καλυτερα μονοστιχα που σας κανουν να ανατριχιαζετε οταν τα ακουτε... Τωρα το θεμα μοιαζει πιο πολυ με track of the day.
Είμαι σίγουρος ότι και ο δημιουργός του thread θα βάλει κάτι από το ίδιο συγκρότημα ;)

Anathema - Are You There?
Σιγουρα, αλλα ακομα σκεφτομαι τι θα βαλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

modelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
-->shaman : ολοκληρο το τραγουδι με κανει και ανατριχιαζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
η αλήθεια είναι ότι έχω πολλόυς αγαπημένους στίχους,τόσο από ελληνικά όσο και από ξένα τραγούδια..παρακάτω είναι οι στίχοι που μ'αρέσουν πολύ από 2 συγκεκριμένα,αγαπημένα μου συγκροτήματα:

"we are just a moment in time,a blink of an eye,a dream for the blind,visions from a dying brain,i hope u don't understand"-ANATHEMA-SHROUDE OF FALSE

"maybe i always knew my fragile dreams would be broken for you.." -ANATHEMA-FRAGILE DREAMS

"speak to me now and the world will crumble,open the door and the moon will fall,all of your life,all your memories,go to your dreams,forget it all.."-OPETH-SLEEP MY CHILD

"there is a wound that's always bleeding,there is a road I'm always walking and I know u'll never return to this place..."

"visions of love and hate,a collage behind my eyes,remnants of dying laughter,echoes of silent cries..I wish i didn't know now what i never knew then..."-ANATHEMA-REGRET

"..my promise is made but my heart is thine..."-OPETH-FACE OF MELINDA

"come on and twist that knife again,well i'd like to see u fucking try,never going back again..."-ANATHEMA-RECONNECT

κλπ,κλπ,κλπ,κλπ,κλπ,κλπ,κλπ,κλπ,κλπ,κλπ,κλπ,κλπ,κλπ
:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
burbuja πολύ ανάθεμα έριξες :P \m/

"young men standing on the top of their own graves wondering when jesus comes, are they gonna be saved..." S.O.A.D. - Soldier Side
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
"If the truth hurts, prepare for pain..." Anathema - Eternity part 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
"....Ανάθεμα την ώρα κατάρα στη στίγμη σκοτώσαν οι δικοί μας το γελαστό παιδί....."

:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panraf

Νεοφερμένος

Ο panraf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Από το αγαπημένο μου τραγούδι του Γιάννη Πλούταρχου: "Κατέβα λίγο να σε δω, όπως κι αν είσαι σαγαπώ, δεν θέλει ρούχα η καρδιά να της φορέσεις, κατέβα λίγο να σε δω όπως κι αν είσαι σαγαπώ μην χτενιστείς και μην βαφτείς για να μαρέσεις, έτσι μαρέσεις.".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
I'm stressed but you're freestyle
I'm overworked but I'm undersexed *
I must be made of concrete
I sign my name across your chest

GARBAGE.....:clapup: *αν κ δεν ισχυει,κολυμπαω στις ορμονες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
"I had watched the snow all day. Falling. It never lets up. All day falling. I lifted my voice and wept out loud, "So this is life?"" My Dying Bride - The Snow In My Hand
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john bon

Νεοφερμένος

Ο john bon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Hear my cry - answer me
Still I'm searching yet the truth is unknown - though the night is cold
I walk the road alone

Yes I walk the road alone
(Symphony X-Awakenings)
:| :|

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
H υπογραφή μου...ένας από τους αγαπημένους μου στίχους 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Δεν μπορώ να ξεχωρίσω τους πιο αγαπημένους.:(
Για αυτό θα γράψω μερικούς μόνο απο όσους μου αρέσουν:D

-Μπορεί να γελάστηκα,μπορεί να πληγώθηκα
μα τα άστρα στον ώμο μου ξενύχτης φορτώθηκα
Αλοίμονο σε αυτούς που δεν αγάπησαν
αλοίμονο,αλοίμονο,αλοίμονο,
αλοίμονο σε αυτούς που δεν δακρύσανε ζωή
την ομορφιά σου δεν γνωρίσανε.

-Θέλω να ζήσω την ζωή μου έξω απ΄τα μέτρα
τώρα που σκλήρυνε η καρδιά μου σαν την πέτρα
φεύγω,τώρα φεύγω...

-Κι είπε ποτέ σου μην κοιτάς τους άλλους
μες τα μάτια
γιατί καθρέφτης γίνεσαι κι όλοι
σε σπάν κομμάτια

-Μια φορά μου χες πει δεν μπορεί
θα το νοιώσανε κι άλλοι
πριν το τέλος πως μοιάζει η σιωπή
σαν αγάπη μεγάλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
cause i'm in love with too many things,
and i hate everything....

να κρυφτω στη σκια σου, να χαθω
στα βηματα σου, να χαθω, οπως δε με εχασες ποτε σου να χαθω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top