Piercings

danahnid

Νεοφερμένος

Η danahnid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας παιδια!ειμαι καινουρια εδω και θα ηθελα γρηγορα αν γινεται μια απαντηση!!
εκανα labret σημερα μονη μου,δεν ενοιωσα τιποτα δεν φουσκωσε ειμαι τυχερη ευτυχως.
απλα η βελονα που το εκανα ειναι σε μεγεθος σαν ενα νορμαλ σκουλαρικι.ξερετε αν υπαρχουν μπαρες η σκουλαρικια για εκει σε μεγεθος τετοιο;δηλαδη νορμαλ σκουλαρικιου και οχι σαν μπαρα;γιατι δεν χωραει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
γεια σας παιδια!ειμαι καινουρια εδω και θα ηθελα γρηγορα αν γινεται μια απαντηση!!
εκανα labret σημερα μονη μου,δεν ενοιωσα τιποτα δεν φουσκωσε ειμαι τυχερη ευτυχως.
απλα η βελονα που το εκανα ειναι σε μεγεθος σαν ενα νορμαλ σκουλαρικι.ξερετε αν υπαρχουν μπαρες η σκουλαρικια για εκει σε μεγεθος τετοιο;δηλαδη νορμαλ σκουλαρικιου και οχι σαν μπαρα;γιατι δεν χωραει

λογικα ψαχνεις σκουλαρικι 0.8mm που ναι υπαρχουν καποια και για χειλια. στα τατουατζιδικα/πιρσινγκαδικα εχουν το πιο πιθανον, αλλιως μοναστηρακι πουθενα. α και μη χαιρεσαι που δε φουσκωσε, αναμενομενο ηταν. θα σου κοκκινισει τις επομενες μερες. κανε κανενα μπουκωμα με αλατονερο και βαζε κανα octenicept απεξω για λιγες μερες. αλλα ρε κοπελια ελεος. 20Ε κανει η τρυπα. αφου την κανεις μια φορα που την κανεις, πηγαινε τουλαχιστον να στην κανουν σωστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danae13.efRG10

Νεοφερμένος

Η danae13.efRG10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
εγω εχω στα αυτα 3+1 και θελω πααρα πολυ να κανω κατω αριστερα απο τα χειληη;Δ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skrillex

Νεοφερμένος

Η Νένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Eγώ προσωπικά λατρεύω τα piercings και έχω 10 τρύπες.
Θεωρώ πως αν γίνουν με κατάλληλη φροντίδα και προσοχή δεν τίθεται θέμα μόλυνσης,τουλάχιστον,εγώ δεν είχα ποτέ :P
Πάντως,είναι όλα μια ιδέα,γιατί,έκανα στα χείλη,την βαρέθηκα,την έβγαλα,έκανα στο septum (μέσα στην μύτη είναι),την βαρέθηκα την έβγαλα,έτσι είναι αυτά πιστεύω...Τώρα θα κάνω στον φρύδι,και αναρωτιέμαι για πόσο θα την κρατήσω και δεν θα την βαρεθώ,αλλά πιστεύω πως θα μου αρέσει,και δεν θα το βγάλω το σκουλαρήκι χιχι:worry:
Θα δείξει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
χειλια, φρυδι αφηνει σημαδι. αυτο ειναι το μονο σπαστικο. αλλα οταν κολλαει κανεις τι σημαδια και ιστοριες του λες, θα την κανει την τρυπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Bumpity bump.
Ερωτήσεις του χαράματος.

Ποια κοπελίτσα από δω έχει κάνει piercing στον αφαλό; Σε τι εποχή την έκανε (εννοώ σχετικά με το νερό της θάλασσας, αν βοηθάει ή επιβαρύνει την τρύπα κλπ) και πόσο πόνεσε;
[Είμαι πολύ φλώρος γενικά και τις φοβάμαι τις βελόνες. Με την τρύπα στη μύτη κι όλας είχα πολλά τραβολογήματα. Άλλαξα σε κρίκο, έκανε ένα σπυράκι το οποίο πού και πού έσκαγε με αίμα και πύον, το έβγαλα έβαλα το αρχικό, πέρασε και ξανάβαλα κρίκο χωρίς θέματα.]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Bumpity bump.
Ερωτήσεις του χαράματος.

Ποια κοπελίτσα από δω έχει κάνει piercing στον αφαλό; Σε τι εποχή την έκανε (εννοώ σχετικά με το νερό της θάλασσας, αν βοηθάει ή επιβαρύνει την τρύπα κλπ) και πόσο πόνεσε;
[Είμαι πολύ φλώρος γενικά και τις φοβάμαι τις βελόνες. Με την τρύπα στη μύτη κι όλας είχα πολλά τραβολογήματα. Άλλαξα σε κρίκο, έκανε ένα σπυράκι το οποίο πού και πού έσκαγε με αίμα και πύον, το έβγαλα έβαλα το αρχικό, πέρασε και ξανάβαλα κρίκο χωρίς θέματα.]
αυτο στη μυτη το ειχα πάθει και εγω.

όσο για τον αφαλο,οτι ποναει ποναει:P
αλλα μετα δε το νιωθεις.εγω το ειχα κανει αρχες σεπτεμβριου και τελος σεπτεμβριου την εκλεισα.Γενικα,ειναι πολυ επικυνδυνο στον αφαλο,δε το ξαναρισκαρω.εμενα παντως με ποναγε! εβαζα συνεχεια φυσιολογικο ορο:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
[Είμαι πολύ φλώρος γενικά και τις φοβάμαι τις βελόνες. Με την τρύπα στη μύτη κι όλας είχα πολλά τραβολογήματα. Άλλαξα σε κρίκο, έκανε ένα σπυράκι το οποίο πού και πού έσκαγε με αίμα και πύον, το έβγαλα έβαλα το αρχικό, πέρασε και ξανάβαλα κρίκο χωρίς θέματα.]
Δεν είσαι η μόνη που είχε τραβολογήματα με τη τρύπα στη μύτη και΄γω είχα και συνεχίζω ενίοτε να΄χω.:P
Ο αφαλός πονάει τώρα αν αντέχεις κάν'το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
αυτο στη μυτη το ειχα πάθει και εγω.

όσο για τον αφαλο,οτι ποναει ποναει:P
αλλα μετα δε το νιωθεις.εγω το ειχα κανει αρχες σεπτεμβριου και τελος σεπτεμβριου την εκλεισα.Γενικα,ειναι πολυ επικυνδυνο στον αφαλο,δε το ξαναρισκαρω.εμενα παντως με ποναγε! εβαζα συνεχεια φυσιολογικο ορο:/:

Άουχ. Μαλακία. Από τον πόνο την έκλεισες;
Το θεωρώ πολύ κομψό γενικά ως σημείο αλλά τρέμω το πόσο βαθιά παίζει να πάει η βελόνα. :P

Δεν είσαι η μόνη που είχε τραβολογήματα με τη τρύπα στη μύτη και΄γω είχα και συνεχίζω ενίοτε να΄χω.:P
Ο αφαλός πονάει τώρα αν αντέχεις κάν'το.

Γενικά δεν ξέρω κανέναν που να έκανε τρύπα στη μύτη, να άλλαξε σκουλαρίκι και να μην έπαθε τίποτα. Εγώ για κάνα μήνα το είχα το σπυρί. Και πάνω που πήγε να φύγει, ξυπνάω ένα πρωί με ξεραμένο αίμα παντού γύρω από την τρύπα και φρίκαρα, έβγαλα τον κρίκο και ξανάβαλα το αρχικό. Το πώς τα κατάφερα ενώ την πίεζε το σπυράκι, ακόμα απορώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Γενικά δεν ξέρω κανέναν που να έκανε τρύπα στη μύτη, να άλλαξε σκουλαρίκι και να μην έπαθε τίποτα. Εγώ για κάνα μήνα το είχα το σπυρί. Και πάνω που πήγε να φύγει, ξυπνάω ένα πρωί με ξεραμένο αίμα παντού γύρω από την τρύπα και φρίκαρα, έβγαλα τον κρίκο και ξανάβαλα το αρχικό. Το πώς τα κατάφερα ενώ την πίεζε το σπυράκι, ακόμα απορώ.
Εγώ την έκανα πέρυσι τον Απρίλη και φέτος τον Απρίλη κατάφερα να βάλω κρίκο. Και αυτός μη φανταστείς,μέχρι να το συνηθίσει η μύτη..:P
Για να μη μιλήσω για τα θαλασσινό νερό που κάθε φορά που πήγαινα θάλασσα τσουπ! Σπυράκι.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Αχ ξαναβγήκε το σπυρί πιο μάχιμο από ποτέ... δεν το θέλει το κρικάκι η μύτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Αχ ξαναβγήκε το σπυρί πιο μάχιμο από ποτέ... δεν το θέλει το κρικάκι η μύτη.

Δε το κοιτας μηπως χρειαζεσαι καμια αλοιφη; Εχω και γω στη μυτη αλλα περα απο καποιο πρηξιμο οταν βαζω το κρικακι μετα απο καιρο δεν εχω καποιο αλλο προβλημα. Θα σου ελεγα να δοκιμαζες και στρασακι απο τιτανιο ή χρυσο για λιγο καιρο αλλα δε ειμαι σιγουρη οτι το υλικο παιζει ρολο στη μυτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αχ ξαναβγήκε το σπυρί πιο μάχιμο από ποτέ... δεν το θέλει το κρικάκι η μύτη.
Άστο τότε.
Δεν είναι για κρίκο η μύτη σου.
Γύρνα στα στρασάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Αχ ξαναβγήκε το σπυρί πιο μάχιμο από ποτέ... δεν το θέλει το κρικάκι η μύτη.

Καλημέρα! Τώρα που ξαναβγήκε ήρθες σε επικοινωνία με τον piercer σου; Μήπως πρέπει να βάλεις καμιά fucidin; Δεν μπορεί, υποτίθεται πως κάποια στιγμή πρέπει να κλείσει και να μην ερεθίζεται πια.... Εγώ είχα κάνει πριν χρόνια κι επειδή συνέχεια μολυνόταν το έβγαλα και ξαναέκανα φέτος. Έχει περίπου 3 μήνες και κάτι. Και θεωρώ πως ακόμη δεν έχει επουλωθεί εντελώς. Τώρα βάζω jalplast μήπως φιλοτιμηθεί να κλείσει επιτέλους. Για κρίκο το σκέφτομαι από του χρόνου, τουλάχιστον να είμαι σίγουρη πως είναι εντάξει, να μην το ζορίζω και υποτροπιάζει. Και σίγουρα θα πάω στον piercer να μου το αλλάξει. Στη θάλασσα μ' αφήνει να μπαίνω αλλά να προσέχω μου είπε με τα αντιηλιακά... Δεν μπορεί, κάποια στιγμή θα μπορώ να βάζω κρέμα/σαπούνι/αντιηλιακό χωρίς να φοβάμαι μην πέσει σταγόνα πάνω στην τρύπα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καλημέρα! Τώρα που ξαναβγήκε ήρθες σε επικοινωνία με τον piercer σου; Μήπως πρέπει να βάλεις καμιά fucidin; Δεν μπορεί, υποτίθεται πως κάποια στιγμή πρέπει να κλείσει και να μην ερεθίζεται πια.... Εγώ είχα κάνει πριν χρόνια κι επειδή συνέχεια μολυνόταν το έβγαλα και ξαναέκανα φέτος. Έχει περίπου 3 μήνες και κάτι. Και θεωρώ πως ακόμη δεν έχει επουλωθεί εντελώς. Τώρα βάζω jalplast μήπως φιλοτιμηθεί να κλείσει επιτέλους. Για κρίκο το σκέφτομαι από του χρόνου, τουλάχιστον να είμαι σίγουρη πως είναι εντάξει, να μην το ζορίζω και υποτροπιάζει. Και σίγουρα θα πάω στον piercer να μου το αλλάξει. Στη θάλασσα μ' αφήνει να μπαίνω αλλά να προσέχω μου είπε με τα αντιηλιακά... Δεν μπορεί, κάποια στιγμή θα μπορώ να βάζω κρέμα/σαπούνι/αντιηλιακό χωρίς να φοβάμαι μην πέσει σταγόνα πάνω στην τρύπα! :)
Πάντως εμένα πέρυσι το καλοκαίρι (που ήταν και το πρώτο καλοκαίρι με την τρύπα) με ζόρισε απίστευτα. Κάθε τρεις και λίγο το ίδιο πράγμα. Είχα δοκιμάσει τα πάντα... Μέχρι που ανακάλυψα ότι μόλις βάλω ένα συγκεκριμένο σκουλαρίκι όλα καλά.
Επίσης,μη βάζετε χωρίς λόγο αλοιφές.Τέλος τα κρικάκια αργότερα. Ένα χρόνο έκανα για να βάλω κρίκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Πάντως εμένα πέρυσι το καλοκαίρι (που ήταν και το πρώτο καλοκαίρι με την τρύπα) με ζόρισε απίστευτα. Κάθε τρεις και λίγο το ίδιο πράγμα. Είχα δοκιμάσει τα πάντα... Μέχρι που ανακάλυψα ότι μόλις βάλω ένα συγκεκριμένο σκουλαρίκι όλα καλά.
Επίσης,μη βάζετε χωρίς λόγο αλοιφές.Τέλος τα κρικάκια αργότερα. Ένα χρόνο έκανα για να βάλω κρίκο.

Ακριβώς! Κι εγώ όταν βάζω κάποια κρέμα πάντα σε συνεννόηση με τον piercer μου το κάνω! Μάλιστα αν είναι απλώς ερεθισμένο αλλά δεν έχει μόλυνση βοηθάνε οι κομπρέσες με το αλατόνερο, απ' ό,τι μου είπε. Τώρα από βδομάδα θα ξαναπάω να το δει. Και όπως λες κρικάκι σκέφτομαι για του χρόνου το καλοκαίρι, δηλαδή θα έχουν περάσει περίπου 15 μήνες... Ας ελπίσουμε να μην ταλαιπωρηθώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
O piercer μου χε πει ότι παίζει να είναι βακτήριο από την αλλαγή του υλικού στη μύτη. Γιατί όποτε βάζω το αρχικό το σπυρί εξαφανίζεται. Μου είπε για μια αλοιφή αυτή τη φορά και λογικά θα την δοκιμάσω γιατί δεν παίζει πια αυτή η κατάσταση. ._.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DanaiMalik

Νεοφερμένος

Η DanaiMalik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
σκέφτομαι να κανω piercing στον αφαλο τωρα...μηπως ειναι επικυνδυνο να το κανω τωρα κοντα στις διακοπες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
σκέφτομαι να κανω piercing στον αφαλο τωρα...μηπως ειναι επικυνδυνο να το κανω τωρα κοντα στις διακοπες???
Η αλήθεια είναι ότι εγώ με την τρύπα στη μύτη που την έκανα πέρυσι τον Μάη ταλαιπορώθηκα το καλοκαίρι.
Τώρα,τι να σου πω..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DanaiMalik

Νεοφερμένος

Η DanaiMalik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
έπαθες κάποια μολυνση ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top