Σύλλογοι για ορειβασία

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Για χρόνια σκεφτόμουν να γίνω μέλος σε κάποιον από αυτούς τους συλλόγους. Κάνουν πολλές εκδρομές τόσο εντός, όσο κι εκτός Ελλάδας και διάφορες δραστηριότητες για αυτούς που γουστάρουν φύση. Λέω να το επιχειρήσω!

Είστε μέλος σε κάποιον? Έχετε ακούσει θετικά σχόλια για συγκεκριμένο?:warn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
*Δε βρήκα άλλο θέμα να εκφράσω την απορία μου:/:
Καλοί μου πεζοπόροι κι αναρριχητές των βουνών :Pαν περιφέρεστε κάποιοι στο στέκι:D, ξέρετε που θα βρω στοκάδικα ειδών ορειβασίας; Γνωρίζω ήδη αυτό της polo αλλά και το pathfindershop και ψάχνω της columbia και δε βρίσκω.
Υπάρχει άραγε; Άλλα γνωρίζετε;:hmm:

* Αντερ, αν και πανε χρόoooνια απο τότε που το ανέβασες, απαντάω τώρα. :P Γράφτηκες εν τέλει;
Εγώ ναι!:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Columbia:inlove::inlove::inlove: :redface:

Έχει στοκ και στη Νέα Σμύρνη στην Λεωφόρο της Αμαρτίας, sorry, Ελ. Βενιζέλου ήθελα να πω, χαμηλά μετά τη στροφή του τραμ και τον άλλο Οίκο της Απωλείας (stoc Nautica, Timberland)
Συν βέβαια τα στοκ μέσα στα Factory και αν υπάρχει ακόμα στο Empoli Outlet

Τι δοξασμένες στιγμές μου θύμησες τώρααααααααα
:cry_x::cry_x::cry_x::cry_x::cry_x::cry_x::cry_x::cry_x::cry_x::cry_x:

Μια και ξεκόλλησε το ψαχτήρι, αυτό χρειάζεσαι, και καλό κυνήγι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Columbia:inlove::inlove::inlove: :redface:

Έχει στοκ και στη Νέα Σμύρνη στην Λεωφόρο της Αμαρτίας, sorry, Ελ. Βενιζέλου ήθελα να πω, χαμηλά μετά τη στροφή του τραμ και τον άλλο Οίκο της Απωλείας (stoc Nautica, Timberland)
Συν βέβαια τα στοκ μέσα στα Factory και αν υπάρχει ακόμα στο Empoli Outlet

Τι δοξασμένες στιγμές μου θύμησες τώρααααααααα
:cry_x::cry_x::cry_x::cry_x::cry_x::cry_x::cry_x::cry_x::cry_x::cry_x:

Μια και ξεκόλλησε το ψαχτήρι, αυτό χρειάζεσαι, και καλό κυνήγι!

Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ!!!:kissing::kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Για χρόνια σκεφτόμουν να γίνω μέλος σε κάποιον από αυτούς τους συλλόγους. Κάνουν πολλές εκδρομές τόσο εντός, όσο κι εκτός Ελλάδας και διάφορες δραστηριότητες για αυτούς που γουστάρουν φύση. Λέω να το επιχειρήσω!

Είστε μέλος σε κάποιον? Έχετε ακούσει θετικά σχόλια για συγκεκριμένο?:warn:
Θα ήθελα να κάνω τις ίδιες ερωτήσεις . Όποιος γνωρίζει κάτι ,ας απαντήσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Θα ήθελα να κάνω τις ίδιες ερωτήσεις . Όποιος γνωρίζει κάτι ,ας απαντήσει :)

Εγώ εδώ, επισήμως και μέλος της ΕΟΟΑ (Ελληνική Ομοσπονδία Ορειβασίας/Αναρρίχησης)
Η ΕΟΟΑ αποτελείται απο συλλόγους. Πλέον εχουν παρθεί αυστηρότερα μέτρα και για να συμμετέχεις πρέπει να είσαι μέλος με συνδρομή. Οι πορείες είναι πολύωρες (5 ώρες και άνω) και υπάρχουν επίπεδα. Οι αναβάσεις άλλοτε είναι μονοήμερες, άλλοτε πολυήμερες. Οι σύλλογοι διαφέρουν σε κάποια θέματα μεταξύ τους κι ανακαλύπτεις εν καιρώ ποιός περισσότερο πληρεί τα κριτήρια σου. Χρειάζεσαι αρχικά τον βασικό εξοπλισμό κι αν δεν είσαι σίγουρος πως θα συνεχίσεις, μην επιχειρήσεις να τα αγοράσεις γιατί θα σου φύγει μια μικρή περιουσία. Πολλοί εγκαταλείπουν ερχόμενοι μια φορά, άλλοι κολλάνε. Δεν υπάρχει μέση. Εχω ανεβάσει κι ένα θέμα για Trekking , στο οποίο αν τελικά αποφασίσεις να μας ακολουθήσεις στα όμορφα ελληνικά, άγρια.. αλλά τόσο υπέροχα βουνά, θα τα λέμε κι απο κεί.
Ο,τι αλλο θελεις, με ρωτάς! Με μεγάλη μου ευχαρίστηση να σου απαντήσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Εγώ εδώ, επισήμως και μέλος της ΕΟΟΑ (Ελληνική Ομοσπονδία Ορειβασίας/Αναρρίχησης)
Η ΕΟΟΑ αποτελείται απο συλλόγους. Πλέον εχουν παρθεί αυστηρότερα μέτρα και για να συμμετέχεις πρέπει να είσαι μέλος με συνδρομή. Οι πορείες είναι πολύωρες (5 ώρες και άνω) και υπάρχουν επίπεδα. Οι αναβάσεις άλλοτε είναι μονοήμερες, άλλοτε πολυήμερες. Οι σύλλογοι διαφέρουν σε κάποια θέματα μεταξύ τους κι ανακαλύπτεις εν καιρώ ποιός περισσότερο πληρεί τα κριτήρια σου. Χρειάζεσαι αρχικά τον βασικό εξοπλισμό κι αν δεν είσαι σίγουρος πως θα συνεχίσεις, μην επιχειρήσεις να τα αγοράσεις γιατί θα σου φύγει μια μικρή περιουσία. Πολλοί εγκαταλείπουν ερχόμενοι μια φορά, άλλοι κολλάνε. Δεν υπάρχει μέση. Εχω ανεβάσει κι ένα θέμα για Trekking , στο οποίο αν τελικά αποφασίσεις να μας ακολουθήσεις στα όμορφα ελληνικά, άγρια.. αλλά τόσο υπέροχα βουνά, θα τα λέμε κι απο κεί.
Ο,τι αλλο θελεις, με ρωτάς! Με μεγάλη μου ευχαρίστηση να σου απαντήσω!
Σε ευχαριστώ για την απάντηση!
Το χω αποφασίσει ,θα συμμετέχω !
Βρήκα το site για να πάρω τηλέφωνα να ρωτήσω για συνδρομές κλπ. και δεν φορτώνει το www.eooa.gr :hmm:
Συνεπώς εαν μπορούσες να μου στείλεις τα τηλέφωνα ή κάποιο αλλο site ,θα το εκτιμούσα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση!
Το χω αποφασίσει ,θα συμμετέχω !
Βρήκα το site για να πάρω τηλέφωνα να ρωτήσω για συνδρομές κλπ. και δεν φορτώνει το www.eooa.gr :hmm:
Συνεπώς εαν μπορούσες να μου στείλεις τα τηλέφωνα ή κάποιο αλλο site ,θα το εκτιμούσα :)

Ναι... έχει κάποια τεχνικά προβλήματα η σελίδα εδώ και μια βδομάδα.. και δεν μπορούμε να μπούμε.
Σου στέλνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top