Βίτσια και σεξουαλικές διαστροφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dark angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μια ξενη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
παντου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Βίτσια.. δεν ξερω αν μετράει σαν βίτσιο,αλλά μ'αρέσει να έχω την πρωτοβουλία με τον φίλο μου, το πάνω χέρι. Άλλωστε και σε αυτόν αρέσει! Μερικές φορές το παίζω αυστηρή μαζί του.. αλλά όχι σε σημείο 'υποταγής' με μαστίγια,χειροπέδες και λοιπά τρελά.. Με εξιτάρει εγκεφαλικά να έχω τον έλεγχο,έστω και για κάποιες μικρές στιγμές,να αποφασίζω εγώ τι θα συμβεί στη συνέχεια.. Καμμιά φορά τον πικάρω τόσο πολύ που αποφασίζει να μου δείξει αυτός με τη σειρά του ποιός είναι ο άντρας στη σχέση,με μικρά χαστουκάκια και τέτοια.. Άλλη αίσθηση!:clapup:
Επίσης ένα φετίχ που πάντα είχα είναι η πλάτη. Ποτέ δεν είχα σχέση με άντρα που να μην είχε φαρδιές πλάτες. Ή που να μήν ήταν τουλάχιστον μισό κεφάλι ψηλότερος και πάντα μεγαλύτερος απο μένα.. Μια φίλη μου μου είχε πεί οτι αυτό έχει να κάνει με ''το σύμπλεγμα της Ηλέκτρας'',κατά τον Φρόιντ, το αντίστοιχο Οιδειπόδιο για τις γυναίκες. Κάτι σαν το κακομαθημένο κοριτσάκι και ο αυστηρός άντρας..

Εγώ πάλι νομίζω οτι απλά μ'αρέσουν οι ρόλοι και οι πειραματισμοί.. Άρης στον Λέοντα,τι να πώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

InSheerPleasure

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Διαβάζω κάτι ποστ πριν από 8 χρόνια και ελπίζω αυτοί που τα έγραψαν να βγήκανε από το σπίτι τους και να έμαθαν 2 πράγματα παραπάνω :clapup:
Η φετιχιστική συμπεριφορά δεν είναι εγκληματική ούτε άρρωστη(όχι η παιδοφιλία δεν είναι φετίχ! είναι παραφιλία και δυσλειτουργία του εγκεφάλου που χρίζει θεραπευτικής παρέμβασης!!). Επίσης κάτι στατιστικές του τύπου ο σαδισμός καταλήγει στον θάνατο του πάρτνερ κτλ κτλ που διάβασα παραπίσω(όσο άντεξα) είναι παπάντζες και βασισμένες στη παρα-λογική του γράφοντος!
Δεν κάνω αυτό το πόστ για να επιτεθώ σ'αυτούς που έγραψαν παραπίσω, αλλά για να διαβεβαιώσω κάθε μικρότερο εδώ μέσα που ενδεχομένως τα διαβάζει όλα αυτά και δε γνωρίζει 2 πράγματα παραπάνω πως ο φετιχισμός, όσο δεν κάνει το άτομο δυσλειτουργικό(αντικοινωνικό, εμμονικό κτλ), είναι απολύτως νορμάλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο φετικισμός αποτελεί ψυχική αρρώστια που θεραπεύεται με την ψυχανάλυση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InSheerPleasure

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Άσε με να ξέρω περισσότερα, μιας και σπουδάζω ψυχολογία. Ο Φρόϋντ μίλησε για "διαστροφές"(όχι με την έννοια τη σημερινή, του νοσηρού), καθώς η λιβιδνική ενέργεια(λίμπιντο) επενδύεται σε αντικείμενο. Το γεγονός ότι θεραπεύεται αφήνεται στη βούληση του φετιχιστή, ή σε περιπτώσεις που κάνει το άτομο μη λειτουργικό, δηλαδή ανίκανο να διαμορφώσει κοινωνικές σχέσεις, να εργαστεί κτλ
Επίσης η ψυχανάλυση, όρος βιασμένος καθώς όλοι τον χρησιμοποιούν αντί για τον όρο "ψυχοθεραπεία", είναι ψυχοθεραπευτική μέθοδος. Η γνωσιακή-συμπεριφορική ενδείκνυεται για φετιχισμό fyi, όχι η ψυχανάλυση.

P.S. Επειδή μιλάω με facts: Sexual fetishism or erotic fetishism is the sexual arousal a person receives from a physical object, or from a specific situation. The object or situation of interest is called the fetish; the person who has a fetish for that object/situation is a fetishist.[1] A sexual fetish may be regarded as an enhancing element to a romantic/sexual relationship "achieved in ordinary ways.

Προτού πεις ότι τα παίρνω από το ίντερνετ, να σου θυμίσω ότι το wikipedia είναι έγκυρο, μιας και βασίζεται σε βιβλιογραφία που θα βρεις στο τέλος της σελίδας. Γιατί όμως ισχύει η πρόταση που είναι σε bold? Γιατί για να εμπιστευτείς κάποιον π.χ. να σε δέσει και να πάρει τον έλεγχο, σωματικό και ψυχολογικό, (σύμφωνα με τους κανόνες ασφαλείας) θα πρέπει να τον εμπιστεύεσαι απόλυτα. Χαρακτηριστικό δηλαδή μιας υγειούς κοινωνικής σχέσης.

If a sexual fetish causes significant psychosocial distress for the person or has detrimental effects on important areas of their life, it is diagnosable as a paraphilia in the DSM and the ICD.[2] Many people embrace their fetish rather than attempting treatment to rid themselves of it, especially in an age where they can easily find communities of like-minded people via the internet.[vague]

Ελπίζω να σε κάλυψα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Επίσης η ψυχανάλυση, όρος βιασμένος καθώς όλοι τον χρησιμοποιούν αντί για τον όρο "ψυχοθεραπεία", είναι ψυχοθεραπευτική μέθοδος. Η γνωσιακή-συμπεριφορική ενδείκνυεται για φετιχισμό fyi, όχι η ψυχανάλυση.

Είμαι σίγουρη ότι ο Fast χρησιμοποίησε τον όρο ψυχανάλυση, θέλοντας ουσιαστικά να μιλήσει για ψυχοθεραπεία. Απλά όσοι δε σπουδάζουν ιατρική ( ειδικότητα ψυχιατρικής-παιδοψυχιατρικής) ή δεν έχουν "γνωρίσει" την ψυχοθεραπεία σε προσωπικό επίπεδο, δεν γνωρίζουν για να κάνουν αυτή την διαφοροποίηση θεωρώντας πως όλα υπάγονται (λανθασμένα μεν) στην ψυχανάλυση. Σκέψου μόνο πόσοι γνωρίζουν για την Ψυχοδυναμική θεραπεία ή την Γνωσιακή συμπεριφορική θεραπεία ή την Διαλεκτική συμπεριφορική θεραπεία ή την ομαδική κλπ κλπ κλπ;

Όσο για τον Φρόιντ,μην ξεχνάς πως ακόμα και σήμερα, αρκετά σημεία των θεωριών του αποτελούν αντικείμενο αντιπαραθέσεων στον χώρο της ψυχιατρική
ς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
εγω να με δερνει η κοπελα μου με ενα λασο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InSheerPleasure

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Είμαι σίγουρη ότι ο Fast χρησιμοποίησε τον όρο ψυχανάλυση, θέλοντας ουσιαστικά να μιλήσει για ψυχοθεραπεία. Απλά όσοι δε σπουδάζουν ιατρική ( ειδικότητα ψυχιατρικής-παιδοψυχιατρικής) ή δεν έχουν "γνωρίσει" την ψυχοθεραπεία σε προσωπικό επίπεδο, δεν γνωρίζουν για να κάνουν αυτή την διαφοροποίηση θεωρώντας πως όλα υπάγονται (λανθασμένα μεν) στην ψυχανάλυση. Σκέψου μόνο πόσοι γνωρίζουν για την Ψυχοδυναμική θεραπεία ή την Γνωσιακή συμπεριφορική θεραπεία ή την Διαλεκτική συμπεριφορική θεραπεία ή την ομαδική κλπ κλπ κλπ;

Όσο για τον Φρόιντ,μην ξεχνάς πως ακόμα και σήμερα, αρκετά σημεία των θεωριών του αποτελούν αντικείμενο αντιπαραθέσεων στον χώρο της ψυχιατρική
ς.

Και πάλι, όμως, μιλάει με μια φαινομενική σιγουριά και απολυτότητα...χωρίς να ξέρει τίποτα πάνω στο θέμα.
Συμφωνώ για τον Φρόϋντ, ωστόσο τα κομμάτια από το wiki δεν είναι από τη θεωρία του Φρόϋντ και αποδεικνύουν πως ο φετιχισμός, σε λειτουργικά πλαίσια, εκτόνωσης της σεξ. ενέργειας, δεν είναι ούτε άρρωστος ούτε εγκληματικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και πάλι, όμως, μιλάει με μια φαινομενική σιγουριά και απολυτότητα...χωρίς να ξέρει τίποτα πάνω στο θέμα.

Εντάξει 18 είναι αν δεν είναι τώρα απόλυτος και ξερόλας πότε θα είναι? Στα 19 θα ξέρει καλύτερα.


Άσε με να ξέρω περισσότερα, μιας και σπουδάζω ψυχολογία.

Yes master, πρωτοετής?

θα πρέπει να τον εμπιστεύεσαι απόλυτα. Χαρακτηριστικό δηλαδή μιας υγειούς κοινωνικής σχέσης.

Εγώ δεν νομίζω πως η απόλυτη εμπιστοσύνη είναι στοιχείο υγιούς κοινωνικής σχέσης, αλλά αυτή είναι η άποψη μιας αλεπούς
με καμένη γούνα που ίσως κάνει λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InSheerPleasure

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Εντάξει 18 είναι αν δεν είναι τώρα απόλυτος και ξερόλας πότε θα είναι? Στα 19 θα ξέρει καλύτερα.
Invalid argument, αλλά ούτως ή άλλως το έκανα "θέμα" περισσότερο για τους υπόλοιπους 18ρηδες που θα το διαβάσουν και παίζει να νομίσουν πως είναι όντως έτσι. No hard feelings.
Yes master, πρωτοετής?
Δευτεροετής. Ωστόσο, το συγκεκριμένο θέμα με ενδιαφέρει και έχω διαβάσει εξτρά.

Εγώ δεν νομίζω πως η απόλυτη εμπιστοσύνη είναι στοιχείο υγιούς κοινωνικής σχέσης, αλλά αυτή είναι η άποψη μιας αλεπούς
με καμένη γούνα που ίσως κάνει λάθος.
Καμμένη γούνα από μονόπλευρη απόλυτη εμπιστοσύνη, στην αμφίπλευρη είναι αλλιώς τα πράγματα. Τουλάχιστον στις περισσότερες περιπτώσεις, δε μελετάμε τα άκρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El Salazar

Νεοφερμένος

Ο El Salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Πρακτικά,χωρίς να έχω γνώσεις ψυχολογίας,ξέρω ότι φετίχ είναι όταν κάποιος φτιάχνεται με τα μαύρα εσώρουχα.
Ανωμαλία είναι αν δεν μπορεί να λειτουργήσει σε περίπτωση που η εκάστοτε γκόμενα δεν φοράει μαύρα εσώρουχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και πάλι, όμως, μιλάει με μια φαινομενική σιγουριά και απολυτότητα...χωρίς να ξέρει τίποτα πάνω στο θέμα.
Συμφωνώ για τον Φρόϋντ, ωστόσο τα κομμάτια από το wiki δεν είναι από τη θεωρία του Φρόϋντ και αποδεικνύουν πως ο φετιχισμός, σε λειτουργικά πλαίσια, εκτόνωσης της σεξ. ενέργειας, δεν είναι ούτε άρρωστος ούτε εγκληματικός.
Είναι ένα μικρό βιβλιαράκι που λέγεται Φετικισμός, Ναρκισσισμός και κάτι άλλο, το χα διαβάσει πριν από πολύ καιρό δε θυμάμαι, από Φρουντ που λέει αυτό που έχει η wikipedia, give it a look. Δε θα απαντ΄ησω στα άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Ο καθενας με το μακρυ του και το κοντο του εδω μεσα.Εγω παντως συμφωνω με τον ψυχολογο της παρεας.Οι υπολοιποι με τις ''θεωριες που μολις εβγαλα απτο μυαλο μου''...απλα σας ευχαριστουμε που μας δειχνετε πως ο ανθρωπος μπορει να ειναι ανοιχτομυαλος σε 1 θεμα και στενομυαλος σε αλλα 100 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evalliaChefαρα

Νεοφερμένος

Η evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Εγώ μπορώ να πώ οτι είμαι αρκετά βιτσιόζα..Πρώτα πρώτα γουστάρω ξύλο.Να τον δένω ,να τον δαγκώνω,να τον γδέρνω και γενικότερα να τον κάνω οτι θέλω και αντιστροφα βεβαίως..αλλα.. :hmm: δεν αρέσει δυστυχώς και σε πολλούς ή μάλλον δε τ' αντέχουν όλοι..:worry:
Όπως και να χει ειναι ωραίο αρκει αν βάλεις τα σωστα όρια..Επίσης τρελένομαι να παίζω ρόλους....Οποιουσδηποτε..Δασκαλας,Ασθενής,Μασερ,Υπηρετριας,Λατίνας κλπ...
(σε λίγο καιρό δε θα έχω σπίτι ,αλλά βεστιάριο...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Εγώ μπορώ να πώ οτι είμαι αρκετά βιτσιόζα..Πρώτα πρώτα γουστάρω ξύλο.Να τον δένω ,να τον δαγκώνω,να τον γδέρνω και γενικότερα να τον κάνω οτι θέλω και αντιστροφα βεβαίως..αλλα.. :hmm: δεν αρέσει δυστυχώς και σε πολλούς ή μάλλον δε τ' αντέχουν όλοι..:worry:
Όπως και να χει ειναι ωραίο αρκει αν βάλεις τα σωστα όρια..Επίσης τρελένομαι να παίζω ρόλους....Οποιουσδηποτε..Δασκαλας,Ασθενής,Μασερ,Υπηρετριας,Λατίνας κλπ...
(σε λίγο καιρό δε θα έχω σπίτι ,αλλά βεστιάριο...)

Πού μένεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έκανα upvote λογικά το έπιασες το μήνυμα ;) ;) ;) ;) ;)

;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thatcherite

Νεοφερμένος

Ο Thatcherite αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εγώ μπορώ να πώ οτι είμαι αρκετά βιτσιόζα..Πρώτα πρώτα γουστάρω ξύλο.Να τον δένω ,να τον δαγκώνω,να τον γδέρνω και γενικότερα να τον κάνω οτι θέλω και αντιστροφα βεβαίως..αλλα.. :hmm: δεν αρέσει δυστυχώς και σε πολλούς ή μάλλον δε τ' αντέχουν όλοι..:worry:
Όπως και να χει ειναι ωραίο αρκει αν βάλεις τα σωστα όρια..Επίσης τρελένομαι να παίζω ρόλους....Οποιουσδηποτε..Δασκαλας,Ασθενής,Μασερ,Υπηρετριας,Λατίνας κλπ...
(σε λίγο καιρό δε θα έχω σπίτι ,αλλά βεστιάριο...)

Στειλε PM :P

Αν και ο Γιαννης εχει προτεραιοτητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Έκανα upvote λογικά το έπιασες το μήνυμα ;) ;) ;) ;) ;)

;)

Αν κρίνω και από τα υπόλοιπα upvotes έχεις λίγο ανταγωνισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επίσης τρελένομαι να παίζω ρόλους....Οποιουσδηποτε..Δασκαλας,Ασθενής,Μασερ,Υπηρετριας,Λατίνας κλπ...
(σε λίγο καιρό δε θα έχω σπίτι ,αλλά βεστιάριο...)

Seriously? Καμία αναφορά στον υπέρτατο ρόλο ''Αεροσυνοδός'' ? Ντροπή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν κρίνω και από τα υπόλοιπα upvotes έχεις λίγο ανταγωνισμό.

Αρχικά έκανα πρώτος.

Αλλά και πάλι, δεν φοβάμαι τον ανταγωνισμό. Έχω κάνει πολεμικές τέχνες ρίχνω καλό ξύλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top