Δημοψήφισμα 05-07-2015 στην Ελλάδα

Συμφωνείτε με την αποδοχή των προτάσεων των θεσμών;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 129)
  • Ναι

    Ψήφοι: 50 38.8%
  • Όχι

    Ψήφοι: 79 61.2%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Είναι ηλίου φαεινότερο πλέον ότι το δημοψήφισμα ήταν κόλπο
Αν οι εξελίξεις δείξουν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο ότι λες αισχρά ψέμματα, αναρωτιέμαι, θα πας να παραδοθείς στις φυλακές για πεμπτοφαλαγγίτικη προπαγάνδα; Και ως τι, ως φυσικο πρόσωπο ή ως εκπρόσωπος του γνωστού ομίλου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
που δεν σεβεται τα γεροντακια που περιμενουν τη συνταξη τους στις ουρες της ντροπης.
Οι ουρές των συσσιτίων;
Οι ουρές του ΟΑΕΔ;
Οι ουρές της Πρόνοιας;
Οι ουρές στις τράπεζες για συντάξεις των 300€;
...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Τι λες βρε Jack τωρα. Αφου εστειλε μηνυμα στους «θεσμους» οτι δεχεται την τελευταια προταση με μικροδιαφορες. Δηλαδη 'έκανε την κωλοτουμπα (πολυ πιο γρηγορα από ο,τι περιμενα). Τα υπολοιπα ειναι για προσωπικον ωφελος, τα εχω ηδη πει. Απλα ειναι μεγας αγυρτης, ενα αδουλευτο μαμοθρεφτο που δεν σεβεται τα γεροντακια που περιμενουν τη συνταξη τους στις ουρες της ντροπης.
Παιζει το λαο κομπολόι για την παρτη του. Αλλα απο την άλλη θα μου πεις, τετοιος λαος τετοιοι ηγετες.

Μήπως τελικά το κάνει για να δείχνει σ' όλους μας ότι και καλα "συνεχίζει να διαπραγματεύεται" ενώ στην πραγματικότητα προετοιμάζει άλλα πράγματα;
Τι να πω ρε φίλε μακάρι να είναι όλα προαποφασισμένα, αλλά εκπλήσσομαι πραγματικά αν φτάσαμε πια σε τέτοια επίπεδα πολιτικής συγκάληψης και θεατρινισμού!
Ούτε σε αστυνομικές ταινίες τέτοιο plot twist!

Για τις τράπεζες ποια είναι η γνώμη σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Τρία πουλάκια κάθονταν. Ποιο είναι το ποινικό αδίκημα; Και καταρχάς τι κάθομαι και συζητώ... Ρε αγόρι μου, πότε άκουσες τον ΣΥΡΙΖΑ να καταφέρεται εναντίον ΕΕ; Από τη δήλωση του σύγχρονου "ανήκομεν εις τη Δύση" και το "κοινό ευρωπαικό μας σπίτι" εσυ κατάλαβες ότι θέλουν να σε βγάλουν από το € και μάλιστα ετοιμάζεις και επιχειρηματικά (γιατί λαικα δε θα είναι) δικαστήρια; Σύνελθε λίγο. Δηλαδή, βγάζει μάτι ότι κάνεις προπαγάνδα προς εξυπηρέτηση συγκεκριμένων συμφερόντων... Εγώ φταίω μετά που το υποδεικνύω; Αν εγώ ως τραπεζικός υπάλληλος, έβγαινα και προπαγάνδιζα υπέρ των τραπεζών, δε θα έπρεπε να με βρίσουν άπαντες, δε θα έκανα κάτι ανήθικο για προσωπικά συμφέροντα; Θα τρελαθούμε τελείως τώρα;
Μάτι βγάζει ότι κάνεις εσύ προπαγάνδα που δεν ντρέπεσαι να λες ψέματα ότι ο ΣΥΡΙΖΑ είναι φιλοευρωπαικό κόμμα και δεν έχει σχέδιο ούτε θέλει ενδόμυχα την επιστροφή στη δραχμή. Μην ανησυχείς, εάν βγούμε από το ευρώ θα νιώσεις στο πετσί σου ποιο είναι το αδίκημα, που τώρα αγνοείς για να εξυπηρετήσεις τα κομματικά σου συμφέροντα. Η ιστορία ο καλύτερος κριτής. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Στο παρόν δημοψήφισμα είτε ψηφίσεις ΝΑΙ είτε ΟΧΙ θα έχουμε ύφεση.
ναι δεν περιμενα την βαρουφιανη αναπτυξη της ελληνικης οικονομιας απο δευτερα στη χωρα των μονοκερων

Με το Ναι λες ΝΑΙ στην Ε.Ε. Πρέπει να ταπεινωθούμε, να κάτσουμε στα 4 και να υποστούμε τις συνέπειες των αποφάσεων της κυβέρνησης που μας αντιπροσωπεί. Δεν γίνεται διαφορετικά. Ψηφίζοντας ΟΧΙ έρχονται πολύ σκληρότερα μέτρα γιατί εγκρίνουμε τις αποφάσεις του ΣΥΡΙΖΑ και παράλληλα δεν θα έχουμε τη προστασία Ε.Ε. και ΔΝΤ. Μοναδική ελπίδα είναι το ΝΑΙ του λαού και δημιουργία κυβέρνηση σωτηρίας.

κυβερνησης σωτηριας...; πραγματικα τωρα; δεν προκειται να ρωτησω ποιον θα πρωτοδιαλεξεις απο τους σωτηρες εκει μεσα.
αυτο που ειναι περα απο εμενα ειναι οι εικασιες σε τι λεμε ναι/οχι. στα μετρα; ειναι τα μετρα χερακι χερακι με παραμονη στην ευρωπαικη ενωση; το ευρω; τη δραχμη; και εν τω μεταξυ κυλαει ο χρονος.

Τι λες βρε Jack τωρα. Αφου εστειλε μηνυμα στους «θεσμους» οτι δεχεται την τελευταια προταση με μικροδιαφορες. Δηλαδη 'έκανε την κωλοτουμπα (πολυ πιο γρηγορα από ο,τι περιμενα). Τα υπολοιπα ειναι για προσωπικον ωφελος, τα εχω ηδη πει. Απλα ειναι μεγας αγυρτης, ενα αδουλευτο μαμοθρεφτο που δεν σεβεται τα γεροντακια που περιμενουν τη συνταξη τους στις ουρες της ντροπης.
Παιζει το λαο κομπολόι για την παρτη του. Αλλα απο την άλλη θα μου πεις, τετοιος λαος τετοιοι ηγετες.

και οι θεσμοι του ειπαν που να πα να το βαλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Είμαστε βολεμένοι εμείς που παίρνουμε χαμηλό μισθό και οι άνεργοι...
Επιλογή σου είναι... Νομίζω Μαθηματικός είσαι με 2 ιδιαίτερα την ημέρα θα παίρνεις περισσότερα από όσο παίρνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Μάτι βγάζει ότι κάνεις εσύ προπαγάνδα που δεν ντρέπεσαι να λες ψέματα ότι ο ΣΥΡΙΖΑ είναι φιλοευρωπαικό κόμμα και δεν έχει σχέδιο ούτε θέλει ενδόμυχα την επιστροφή στη δραχμή. Μην ανησυχείς, εάν βγούμε από το ευρώ θα νιώσεις στο πετσί σου ποιο είναι το αδίκημα, που τώρα αγνοείς για να εξυπηρετήσεις τα κομματικά σου συμφέροντα. Η ιστορία ο καλύτερος κριτής. ;)

Έλα ρε τώρα, μπήκε ξαφνικά και γράφτηκε στο forum τη μέρα της ανακοίνωσης του δημοψηφίσματος (οποία σύμπτωσις) ένας τύπος με username ό,τι να 'ναι, δηλώνει και καλά "τραπεζικός υπάλληλος" και προπαγανδίζει μονίμως υπέρ του lobby της δραχμής!:rolleyes:
Αναρωτιέμαι αν τον πληρώσαν σε €, σε δραχμές ή σε ρούβλια!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Οι ουρές των συσσιτίων;
Οι ουρές του ΟΑΕΔ;
Οι ουρές της Πρόνοιας;
Οι ουρές στις τράπεζες για συντάξεις των 300€;
...
Αφου δεχεται την τελευταια προταση, λεμε. Δεν ειναι ο επανασταστης που νομιζεις. Αυτες οι ουρες που λες ειναι προιον της λιτοτητας που δεν προκειται να θεραπευσει κανοντας τη ρηξη (για αυτους που σαν εσενα πιστευουν στη ρηξη). Απο κει και περα ταλαιπωρει τον κοσμο για το τομαρι του. Για να λεει οτι το παλεψε, αλλα δεν πηγαινε αλλο και αναγκαστηκε να υπογραψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leodokardos13

Νεοφερμένος

Ο leodokardos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
οσο και αν καποιοι λισαξαν να βγει το ναι θα βγει οχι και ας μη το θαιλουν το μεγκα και ο σκαι.αιντε επιτελους.μακαρι το ιπουργιο εσωτερικων να αλλαξει τα αποτελεσματα στο 80 20 υπερ του οχι να γελασουμε λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έχει σημασία αν βγει το ναι ή το όχι σε αυτήν την φάση? Νομίζω πως ο Τσίπρας είπε ξεκάθαρα πως αν υπάρξει συμφωνία πλέον θα συνεργαστεί η ελληνική πλευρά. Όμως φοβάμαι μην είναι χειρότεροι οι νέοι όροι σε σχέση με τους παλιότερους, γιατί κάτι τέτοιο αφήνουν να εννοηθεί από την ευρωπαϊκή πλευρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Ούτε μια στο εκατομμύριο...τώρα που ξανάνοιξε στο στοίχημα πληρώνει 1,40 το "ΝΑΙ" (άρα 65%-70% πιθανότητες) και όσο περνάνε οι μέρες και η εξαθλίωση των πολιτών εντείνεται το "ΝΑΙ" θα ενισχύεται όλο και περισσότερο!
Ο ΣΥΡΙΖΑ με διορισμούς στο Μετρό εν μέσω πτώχευσης, με αφισοκόλληση του "ΟΧΙ" σ' όλη την Ελλάδα και με πληρωμένα πούλμαν από επαρχία και διαδηλωτές για το "ΟΧΙ" νομίζει ότι κάτι θα κάνει...

Ο κόσμος είναι χαζος. Έχουμε μια κυβέρνηση που ενώ έχει αδειάσει όλα τα ταμειακά διαθέσιμα των δημόσιων υπηρεσιών για να πληρώνει κάθε μήνα το ΔΝΤ, τώρα που έμεινε από ρευστό το παίζει επανάσταση. και κάποιοι την αποθεώνουν.

Ευτυχώς προνόησα και έβγαλα κάποιο ποσό εξώ και μπορώ να παίξω κανά στοιχηματάκι. Την ελληνική visa πλέον δεν τη δέχονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Ο κόσμος είναι χαζος. Έχουμε μια κυβέρνηση που ενώ έχει αδειάσει όλα τα ταμειακά διαθέσιμα των δημόσιων υπηρεσιών για να πληρώνει κάθε μήνα το ΔΝΤ, τώρα που έμεινε από ρευστό το παίζει επανάσταση. και κάποιοι την αποθεώνουν.

Ευτυχώς προνόησα και έβγαλα κάποιο ποσό εξώ και μπορώ να παίξω κανά στοιχηματάκι. Την ελληνική visa πλέον δεν τη δέχονται.

Όσοι δεν έχουν στοιχειώδη φαιά ουσία και λογική να καταλάβουν, θα καταλάβουν "the hard way" τις επόμενες μέρες που τα ATM θα βγάζουν κοπανιστό αέρα και ο Draghi θα ανακοινώσει την κατάσχεση των Ελληνικών τραπεζών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Μάτι βγάζει ότι κάνεις εσύ προπαγάνδα που δεν ντρέπεσαι να λες ψέματα ότι ο ΣΥΡΙΖΑ είναι φιλοευρωπαικό κόμμα και δεν έχει σχέδιο ούτε θέλει ενδόμυχα την επιστροφή στη δραχμή. Μην ανησυχείς, εάν βγούμε από το ευρώ θα νιώσεις στο πετσί σου ποιο είναι το αδίκημα, που τώρα αγνοείς για να εξυπηρετήσεις τα κομματικά σου συμφέροντα. Η ιστορία ο καλύτερος κριτής. ;)
Πάρτε μια σειρά, όμως, εκκρεμεί μέσα στο φόρουμ η ταμπέλα της ΧΑ, της ΑΝΤΑΡΣΥΑ και του ΚΚΕ, ενώ σε άλλα φορουμ ταμπέλες από το Ποταμι, τους ΑΝΕΛ και σειρα εξωκοινοβουλευτικων.
Επιλογή σου είναι... Νομίζω Μαθηματικός είσαι με 2 ιδιαίτερα την ημέρα θα παίρνεις περισσότερα από όσο παίρνεις.
Όχι φίλος, γιατί εγώ δε θέλω να κλέβω το κράτος και θέλω ένσημα. Και δε ξέρω πολλούς γονείς που δέχονται να πάρουν απόδειξη και τιμή επί 2.5 πάνω για να καλύψω ΦΠΑ+εισφορές ΤΕΒΕ+τέλος επιτηδευματος+φορο εισοδηματος από το πρώτο €. Αν τα υπολογίσεις (το έχω κάνει παλαιότερα) και υπολογίσεις και ένα ικανό χρονικό διάστημα για να μετακινείσαι από σπίτι σε σπίτι, δε βγαίνει. Άσε δε που δεν μπορώ τα παιδάκια (και ως παιδάκια αντιλαμβάνομαι και τα παιδια της γ λυκείου)...:P Και για να είμαστε ειλικρινείς, δεν έπαιρνα πάντα τόσο χαμηλό μισθό όσο τώρα.
Αναρωτιέμαι αν τον πληρώσαν σε €, σε δραχμές ή σε ρούβλια!:hmm:
Σε σοβιετικά ρούβλια.
Αφου δεχεται την τελευταια προταση, λεμε. Δεν ειναι ο επανασταστης που νομιζεις. Αυτες οι ουρες που λες ειναι προιον της λιτοτητας που δεν προκειται να θεραπευσει κανοντας τη ρηξη (για αυτους που σαν εσενα πιστευουν στη ρηξη).
Το ξέρω ότι δεν είναι επαναστάτης. Εσύ υποθέτεις, κακώς, ότι είμαι κανένας ανίδεος. Και εσύ κάνεις το λάθος να αντιλαμβάνεσαι αυτό που κάνει ο πρωθυπουργός ως ρήξη. Δεν είναι ρήξη και τέτοια χρειάζεται τώρα, αλλά αυτό είναι άλλο ζήτημα και δε θα το συζητήσω εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Πάρτε μια σειρά, όμως, εκκρεμεί μέσα στο φόρουμ η ταμπέλα της ΧΑ, της ΑΝΤΑΡΣΥΑ και του ΚΚΕ, ενώ σε άλλα φορουμ ταμπέλες από το Ποταμι, τους ΑΝΕΛ και σειρα εξωκοινοβουλευτικων.
Μικρή σημασία έχει σε ποιο κομμουνιστικό κόμμα ανήκεις. Α, έχεις νέους συμμάχους παρεμπιπτόντως! Οι χώρες της ALBA-TCP στέλνουν μήνυμα στήριξης στην Ελλάδα, τώρα που πρόκειται να την κάνετε εξίσου τριτοκοσμική. Η ALBA-TCP αποτελείται από τις χώρες :Αντίγκουα και Μπαρμπούντα, Βολιβία, Κούβα, Άγιος Δομίνικος, Εκουαδόρ, Γρενάδα, Νικαράγουα, Άγιος Χριστόφορος και Νέβις, Αγία Λουκία, Άγιος Βικέντιος και Γρεναδίνες και η Βενεζουέλα. Όλε! :clapup:

Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Μικρή σημασία έχει σε ποιο κομμουνιστικό κόμμα ανήκεις. Α, έχεις νέους συμμάχους παρεμπιπτόντως! Οι χώρες της ALBA-TCP στέλνουν μήνυμα στήριξης στην Ελλάδα, τώρα που πρόκειται να την κάνετε εξίσου τριτοκοσμική. Η ALBA-TCP αποτελείται από τις χώρες :Αντίγκουα και Μπαρμπούντα, Βολιβία, Κούβα, Άγιος Δομίνικος, Εκουαδόρ, Γρενάδα, Νικαράγουα, Άγιος Χριστόφορος και Νέβις, Αγία Λουκία, Άγιος Βικέντιος και Γρεναδίνες και η Βενεζουέλα. Όλε! :clapup:

Πηγή
Λοιπόν, αφού με ξεμπροστάσατε έτσι και εγώ δε θα κρύβομαι άλλο. Η αλήθεια είναι ότι είμαι στο κομμουνιστικό κόμμα με την κωδική ονομασία "ΝΔ" και έχουμε κρυφο σχέδιο εξόδου της χώρας από το ευρώ. Εμείς είμαστε φίλοι του ευρώ, εμείς και της δραχμής. yolo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Λοιπόν, αφού με ξεμπροστάσατε έτσι και εγώ δε θα κρύβομαι άλλο. Η αλήθεια είναι ότι είμαι στο κομμουνιστικό κόμμα με την κωδική ονομασία "ΝΔ" και έχουμε κρυφο σχέδιο εξόδου της χώρας από το ευρώ. Εμείς είμαστε φίλοι του ευρώ, εμείς και της δραχμής. yolo.
Πρόσεξε μόνο μην σου κοπεί το χιούμορ, άμα έρθουν τα χειρότερα των όσων υποστηρίζεις, εκτός φυσικά εάν έχεις άλλες προσωπικές σκοπιμότητες και απολαύσεις την εξαθλίωση του ελληνικού λαού.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Για τις τράπεζες ποια είναι η γνώμη σου;
Εξαρταται απο το νεο μνημονιο. Ποσο γρηγορα θα μπει το νερο στο αυλακι. Οσο υπαρχει αβεβαιοτητα θα λειτουργουν προβληματικά. Αλλα και οταν εξομαλυνθει η κατασταση θα κανουν καιρο να συνελθουν (απο μηνες εως χρονια). Η κατασταση γενικως δεν ειναι ευοιωνη. Δηλαδη το ευρω μπορει να ειναι μια προστατευτικη ασπιδα, αλλα εξαρταται και απο τις αντοχες του λαου στα μετρα λιτοτητας. Και με το ευρω μπορει να εκτραπει η κατασταση και προσωπικά το θεωρω πιθανο.
Στη θεση σου θα την εκανα απο Ελλαδα για μερικα χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Η ειρωνία είναι πως οι πιο πολλοί στατιστικά προτιμούν το ΟΧΙ παρά το γεγονός ότι έχουν κλείσει οι τράπεζες με πολύ μικρή διαφορά απο την Κυριακή(απο το 50% πήγε στο 47%)...Μάλλον τους έχει παραμυθιάσει αρκετά καλά ο τσιπρας ότι αν πουμε ένα δυναμικο ΟΧΙ σαν τον μεταξα σαν ανοιξουν οι τραπεζες, θα γινουμε δυνατοι στις διαπραγματευσεις μεσα σε μια νυχτα(παρα τους 5 πεντε ματαιους μηνες της κυβερνησης), θα εξασφαλισουμε βιωσιμο χρεος κλπ κλπ...Καμαρώστε κυβέρνηση...Την Κυριακή υποστηριζε ξεκαθαρα ότι οι τράπεζες δεν πρόκειται να κλείσουν, την Δευτέρα το άλλαξε και ο κάθε πολίτης θα μπορούσε να πάρει μόνον 20 ευρώ την μερα, τώρα μπορουμε να παρουμε το πολύ 120 ευρώ την εβδομαδα και αυτό αν έχουμε την τύχη να βρουμε ανοιχτο ΑΤΜ....Τώρα υποστηρίζει ότι ο Σόϊμπλε και ο Ντρακι θα κάνουν κωλοτουμπες απο τα αποτελεσματα του δημοψηφισματος...wow!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Πρόσεξε μόνο μην σου κοπεί το χιούμορ, άμα έρθουν τα χειρότερα των όσων υποστηρίζεις, εκτός φυσικά εάν έχεις άλλες προσωπικές σκοπιμότητες και απολαύσεις την εξαθλίωση του ελληνικού λαού.;)
Οκ, θα τα ξεράσω όλα, εκτος των προηγούμενων που είπα, πρέπει να ομολογήσω ότι έχω επενδύσει και εγώ σε cds σαν τον αδερφό του παπανδρέου και περιμένω τόσα και τόσα χρόνια να πτωχευσουμε να 'κονομηθώ...

Μα πώς τα καταλαβαίνεις όλα; Έχεις κληρονομικό χάρισμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andante

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Καλά πιο τραγική κυβέρνηση δεν έχω ξαναδεί....Κάνουν σαν ανώριμα γυμνασιόπαιδα που δεν τα παίζουν οι συμμαθητές τους, ντροπή για την Ελλάδα είναι οι τύποι ξεφτιλίζουν τη χώρα μας. Δύο καραγκιόζηδες που προσπαθούν να ισορροπήσουν μεταξύ λαικισμού μεταπολεμικής περιόδου και σχιζοφρένειας με τις συνεχείς κωλοτούμπες και ψέμματα...Άλλα λένε μέσα, άλλα λένε έξω και κάθε 5 λεπτά αναθεωρούν. Δεν ξέρουν τι θέλουν....

Κρίμα γιατί κάτι τραγικοί τύποι όπως ο Σαμαράς και ο Άδωνις αυτή τη στιγμή φαίνονται απείρως πιο υπεύθυνοι από αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top