Ντύσιμο και ηλικία

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ειναι αν ειναι οντως αλλαγη γουστου ή λογω του οτι για μερικους η ηλικια και η ενταξη στη δουλεια σημαινει αλλαγη ντυσιματος..Αναρωτιεμαι δλδ αν ειναι προσωπικη επιλογη ή κοινωνικο πρεπει..

κατά τη γνώμη μου και τα δύο. Ή μάλλον κρίνοντας από τον εαυτό μου: και τα δύο. Είναι κάποια ρούχα που χαλαρά τα φορούσα όταν ήμουν 20 αλλά τώρα, ακόμα και σε μέρες που απλώς ανεβαίνω στο γραφείο του πολυτεχνειού (ήτοι στους ίδιους χώρους που κυκλοφορούσα και στα 20) θεωρώ ότι δεν... μου πάνε πλέον, δεν μου ... ταιριάζουν. Από την άλλη, το να φορέσω τα "καλά" μου όπως οφείλω για να πάω στο γραφείο της δουλειάς το νιώθω στα όρια της...ενόχλησης, αλλά το θεωρώ "κοινωνικό πρέπει" και εν τέλει το συνηθίζω σιγά-σιγά. Βέβαια, όπως είπαν και οι περισσότεροι πιο πάνω ο καθένας αυτό το "πρέπει" το προσαρμόζει στο δικό του στυλ, δλδ έχω μια κοπελιά στο γραφείο που είναι ίδια ηλικία με μένα και ντύνεται 10 φορές πιο "κυριλέ" από μένα. Αλλά της πάει. Εμένα το ρούχο της θα με "φορούσε". Αλλά ναι, τώρα που ξεκίνησα δουλειά το έχω συνειδητοποιήσει ότι πρέπει να ξεχάσω κάτι τιραντάκια που συνήθιζα να φοράω τα καλοκαίρια και εξοπλίστηκα με λίγο πιο "σεμνά" πουκαμισάκια πχ.

Ε, και με τον καιρό συνειδητοποιώ ότι τελικά και για τον χαλαρό καφέ μου το στυλ μου προσαρμόστηκε σε αυτό περισσότερο και πρέπει να είναι πιο ειδική περίπτωση για να ντυθώ πιο χύμα (ε, ναι στη συναυλία σαν το λέτσο θα πάω :P).

Αλλά από την άλλη δεν νιώθω και καλά, δεδομένης της ηλικίας μου/σωματός μου/θέσης μου να κυκλοφορήσω όπως ναναι...

Οπότε... μάλλον είναι συνδυασμός. Τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
'Oλη αυτή η στιχομυθία ξεκίνησε από τα converse ; Παλιότερα ήμουν αρνητικός με τη συγκεκριμένη μάρκα γιατί τα φόραγε κι ένα ψώνιο που γνώριζα που δεν της πήγαιναν καθόλου, όχι λόγω ηλικίας αλλά λόγω γενικότερου ντυσίματος, αλλά τελευταία τα αγάπησα και πιστεύω μπορούν να φορεθούν από όλες τις ηλικίες. Εγώ προτίμησα τελευταία που μπορώ να επιλέγω ελεύθερος να φοράω ό,τι θέλω χωρίς να με ψήνει κανένας ζηλότυπος χριστιανορθόδοξος γκεμπελικός τα camper που μοιάζουν πολύ με converse. Είναι πολύ άνετα και μ'αρέσει οι άντρες και οι γυναίκες να είναι στην εποχή τους όσον αφορά το ντύσιμο. Επίσης όσα ειπώθηκαν για την ηλικία, το νεανικό ντύσιμο μπορεί να κάνει έναν όμορφο άνθρωπο, ακόμα και μεγαλούτσικο να δείχνει πολύ νεότερος χωρίς να γελιοποιείται. Το κυριλέ ντύσιμο δεν μ'αρέσει καθόλου ούτε η μόδα των 80΄ που ήταν στις μεγάλες δόξες τους οι γιάπιδες και οι "κυρίες". Τα converse πάντως δεν θα μ'αρεσε ποτέ να τα φορέσω με κουστούμι, το βρίσκω too much. Αυτό που μ'ενοχλεί με τα converse δεν είναι τα converse καθ'εαυτά, αλλά ότι το'χουμε παραχέσει και φοράνε ΟΛΟΙ converse, λες κι έχει ψηφιστεί διάταγμα να φοριέται μόνο αυτή η μάρκα. Υπάρχει και κάτι που λέγεται προσωπικό στυλ ξέρετε. 'Οταν λανσάρεται ένα συγκεκριμένο προσωπικό στυλ κατά κόρον, τότε μετατρέπεται χωρίς να το πάρετε χαμπάρι σε μαζικό ψυχαναγκαστικό στυλ. Ακόμα θεωρώ καλύτερο να γελιοποιηθεί μια ώριμη γυναίκα δοκιμάζοντας να φορέσει κάτι νεανικό, παρά να δείχνει μικρομέγαλη μια όμορφη κοπέλα φορώντας ό,τι πιο καθυστερημένο, άχαρο και συντηρητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βασικά λύστε μου μια απορία....
Εγώ converse φορούσα στο γυμνάσιο σαν το "Δεύτερο φτηνό" μου αθλητικό γιατί τα Nikes μου ήταν πανάκριβα
Οταν τα φορούσα χωρίς κάλτσες, ήταν λες και είχε ψοφήσει λύκος κανα μήνα πριν όταν τα έβγαζα... υπάρχει ακόμα αυτό? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αλήθεια γιατί έχετε επικεντρωθεί στο αν είναι αποδεκτό να ντύνονται πιο casual οι μεγαλύτερες ηλικίες και όχι και στο αντίστροφο;
Προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου το αθλητικό ντύσιμο (σε μένα, όχι σε άλλους) και δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου με το χίπικο/αθλητικό στυλ που βλέπω σε πολλές συνομήλικες μου όταν πηγαίνω καμιά φορά στο πανεπιστήμιο. Ενίοτε μπορεί να ντυθώ πιο αθλητικά και να βάλω και All Star (για να πάω στο περίπτερο να πάρω τσιγάρα πχ) αλλά δεν νιώθω όμορφα έτσι.
Προτιμώ πιο "γυναικείο" ντύσιμο. Όχι επίσημο (τα λαμέ και τα τοιάυτα τα σιχαίνομαι εξίσου) απλά πιο σοβαρό-κομψό-μίνιμαλ. Θα έπρεπε δηλαδή επειδή είμαι 23 να αναγκαστώ να ντύνομαι διαφορετικά απ'ότι νιώθω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
'Oλη αυτή η στιχομυθία ξεκίνησε από τα converse ;
Oχι. Ξεκινησε απο το αν αυτα


ειναι κατι που αν εβαζε μια μη νεαρη γυναικα (40 βαλε μερια), πιθανοτατα θα της πηγαινε ή θα αρεσε στην πλειοψηφια κλπ.

Αυτό που μ'ενοχλεί με τα converse δεν είναι τα converse καθ'εαυτά, αλλά ότι το'χουμε παραχέσει και φοράνε ΟΛΟΙ converse, λες κι έχει ψηφιστεί διάταγμα να φοριέται μόνο αυτή η μάρκα. Υπάρχει και κάτι που λέγεται προσωπικό στυλ ξέρετε. 'Οταν λανσάρεται ένα συγκεκριμένο προσωπικό στυλ κατά κόρον, τότε μετατρέπεται χωρίς να το πάρετε χαμπάρι σε μαζικό ψυχαναγκαστικό στυλ.
Συμφωνω. Μαζικο-ψυχαναγκαστικο στυλ, ή αλλιως μοδα.

Αλήθεια γιατί έχετε επικεντρωθεί στο αν είναι αποδεκτό να ντύνονται πιο casual οι μεγαλύτερες ηλικίες και όχι και στο αντίστροφο;
Γιατι απο κει ξεκινησε το θεμα, απλα ο τιτλος του σπλιτ εγινε γενικος για να πιασει και τα 2. Και το αντιστροφο, που σχολιασε ο Dr.Strangelove μπορει να ειναι εξισου γελοιο παντως (δλδ νεο παιδι να ντυνεται σαν υπουργος).

Προτιμώ πιο "γυναικείο" ντύσιμο. Όχι επίσημο (τα λαμέ και τα τοιάυτα τα σιχαίνομαι εξίσου) απλά πιο σοβαρό-κομψό-μίνιμαλ. Θα έπρεπε δηλαδή επειδή είμαι 23 να αναγκαστώ να ντύνομαι διαφορετικά απ'ότι νιώθω;
Οχι, δε νομιζω οτι ειπε κανείς οτι πρεπει να αναγκαστει καποιος να ντυνεται σε αυστηρα πλαισια. In fact, και μια 60 μπορει να ντυθει σαν 15 χρονο. Θα πρεπει να ειναι ετοιμη να αποδεχθει και τα σχολια και τα συμπερασματα (και τα γελια) που θα προκαλεσει ομως. That said, αν σε σενα σαν ανθρωπο γενικοτερα, ταιριαζει το κομψο-μινιμαλ ντυσιμο, τοτε αυτο να βαζεις και να μην ανησυχεις. Σκοπος ειναι να το κανουμε επειδη μας εκφραζει και να το εχουμε συνειδητοποιησει αυτο.

Προσωπικά με ενδιαφερουν και οι λογοι που καποιος ντυνεται με ενα τροπο. Δλδ που ο 45χρονος/η θα ντυθει νεανικα ή που ο 20χρονος δε θα ντυνεται καθολου νεανικα. Και οταν λεω τους λογους δεν εννοω απλα ενα ξερο "μαρεσει-δε μαρεσει".

Πχ πολλοι νεοι ντυνονται σχεδον παντα πιο επισημα/κυριλε, ειτε επειδη οι γονεις πιεσαν, ειτε απο ανασφαλεια, ειτε επειδη νομιζουν οτι τα ρασα κανουν τον παπά.

Τουλαχιστον ο 50αρης που θα ντυθει νεανικά εχει το ελαφρυντικο οτι προσπαθει να νιωσει λιγο νεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Oχι. Ξεκινησε απο το αν αυτα


ειναι κατι που αν εβαζε μια μη νεαρη γυναικα (40 βαλε μερια), πιθανοτατα θα της πηγαινε ή θα αρεσε στην πλειοψηφια κλπ.
Εμένα πάντως δεν μου φαίνεται καθόλου παράξενο να φορέσει τέτοια μια σαραντάρα (ή και μεγαλύτερη). Πριν κανά δεκαπενθήμερο είχα πάει στο σπίτι ενός φιλικού ζευγαριού και ο άντρας (40-41 ετών) φόραγε All Star. Ούτε που το πρόσεξα για ώρες, και όταν τελικά το πρόσεξα, δεν μου φάνηκε καθόλου περίεργο (απλά θυμήθηκα το παρόν θέμα - και το είπα :P)
Οχι, δε νομιζω οτι ειπε κανείς οτι πρεπει να αναγκαστει καποιος να ντυνεται σε αυστηρα πλαισια. In fact, και μια 60 μπορει να ντυθει σαν 15 χρονο. Θα πρεπει να ειναι ετοιμη να αποδεχθει και τα σχολια και τα συμπερασματα (και τα γελια) που θα προκαλεσει ομως. That said, αν σε σενα σαν ανθρωπο γενικοτερα, ταιριαζει το κομψο-μινιμαλ ντυσιμο, τοτε αυτο να βαζεις και να μην ανησυχεις. Σκοπος ειναι να το κανουμε επειδη μας εκφραζει και να το εχουμε συνειδητοποιησει αυτο.

Προσωπικά με ενδιαφερουν και οι λογοι που καποιος ντυνεται με ενα τροπο. Δλδ που ο 45χρονος/η θα ντυθει νεανικα ή που ο 20χρονος δε θα ντυνεται καθολου νεανικα. Και οταν λεω τους λογους δεν εννοω απλα ενα ξερο "μαρεσει-δε μαρεσει".

Πχ πολλοι νεοι ντυνονται σχεδον παντα πιο επισημα/κυριλε, ειτε επειδη οι γονεις πιεσαν, ειτε απο ανασφαλεια, ειτε επειδη νομιζουν οτι τα ρασα κανουν τον παπά.

Τουλαχιστον ο 50αρης που θα ντυθει νεανικά εχει το ελαφρυντικο οτι προσπαθει να νιωσει λιγο νεος.

Πάντως ας μην ξεχνάμε ότι είναι τελευταίας εσοδείας φρούτο να ντύνονται τόσο αθλητικά οι άνθρωποι 20-25 ετών, πιθανολογώ λόγω της γενικότερης επέκτασης του προσδόκιμου ορίου επιβίωσης. Πριν από 20-30 χρόνια, ο τρόπος που μου αρέσει να ντύνομαι ήταν νόρμα για άτομα της ηλικίας μου (δεδομένου ότι δεν είμαι και έφηβη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
..ειναι κατι που αν εβαζε μια μη νεαρη γυναικα (40 βαλε μερια), πιθανοτατα θα της πηγαινε ή θα αρεσε στην πλειοψηφια κλπ.

Aυτά μου αρέσουν άμα τα φοράνε οι μικρές, να σου πω την αλήθεια δεν τα'χω προσέξει σε ψημένες. Αυτά που δεν αντέχω με τίποτα είναι τα πράσινα. Μπιαξ τελείως δεύτερο πράγμα, ούτε για τις μικρές ούτε για τις μεγάλες. Αυτά της εικόνας όμως έχουν προσωπικότητα. Σε ολόμαυρο θα'ταν καλύτερο κι ακόμα καλύτερο μπότα μέχρι το γόνατο για το χειμώνα. Την άλλη μόδα την έχετε παρατηρήσει που τα ζωγραφίζουν ή τα μουτζουρώνουν ή ζωγραφίζουν πάνω τους καρδούλες ; :D

δείτε ένα καταπληκτικό έργο τέχνης επάνω σε παπούτσι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εμένα πάντως δεν μου φαίνεται καθόλου παράξενο να φορέσει τέτοια μια σαραντάρα (ή και μεγαλύτερη). Πριν κανά δεκαπενθήμερο είχα πάει στο σπίτι ενός φιλικού ζευγαριού και ο άντρας (40-41 ετών) φόραγε All Star. Ούτε που το πρόσεξα για ώρες, και όταν τελικά το πρόσεξα, δεν μου φάνηκε καθόλου περίεργο (απλά θυμήθηκα το παρόν θέμα - και το είπα :P)
Και μετα σου λενε οτι οι γυναικες κοιτανε τα παπουτσια αμεσως ! Πφ ! :P

Πάντως ας μην ξεχνάμε ότι είναι τελευταίας εσοδείας φρούτο να ντύνονται τόσο αθλητικά οι άνθρωποι 20-25 ετών, πιθανολογώ λόγω της γενικότερης επέκτασης του προσδόκιμου ορίου επιβίωσης. Πριν από 20-30 χρόνια, ο τρόπος που μου αρέσει να ντύνομαι ήταν νόρμα για άτομα της ηλικίας μου (δεδομένου ότι δεν είμαι και έφηβη).
Θα ελεγα πριν 40-60 χρονια οτι ισχυει εντονα αυτο που λες. Στη δεκαετια του 80 ειχε αρχισει ηδη να σπαει. Δε θεωρω οτι ηταν κακο που εσπασε. Πριν ντυνονταν ολοι σαν "μεγαλοι,ενταγμενοι στο συστημα,βολεμενοι" κλπ. Ισως απο τα 70s να αρχισε βασικα..

Παντως τωρα που ξαναδιαβασα αυτο που ειπες ...οτι δε σαρεσει να φορας αθλητικα, αλλα στους αλλους δεν εχεις προβληαμ...δεν κολλαει με το οτι βλεπεις αλλλους ετσι και δε σαρεσει αυτο που βλεπεις , και αρα προτιμας για σενα κατι πιο σοβαρο. Δε ξερω αν με καταλαβες.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Η Michelle έχει δίκιο.
Υπάρχουν νεαρές κοπέλες που τους πάει το πιο "γυναικείο ντύσιμο" με το πλήρες σετάκι, φόρεμα, τακούνια, κλπ. Και αισθάνονται άνετα με αυτό, αυτό έχει σημασία.
Εγώ για παράδειγμα στα 40 μου αδυνατώ και να με φανταστώ με τακούνι και ταγιεράκι.
Το καλύτερο ντύσιμο μου έχει απαραιτήτως φαρδύ παντελόνι και μοκασίνια. Στο γραφείο, έως παντελόνι cargo και polo (και το χειμώνα fleece for ever) και στις "δύσκολες μέρες" του γραφείου (συμβούλια, συσκέψεις κλπ) άνετα κοστούμια με μοκασίνι (ψηλή δεν είμαι, δεν θα ψηλώσω τώρα στα γεράματα, γιατί να παιδεύομαι?)
Εννοείται ότι μου αρέσει να βλέπω ρούχα και παπούτσια όπως οι τελευταίες επιλογές της Michelle που είναι εξαιρετικές όταν τις φοράνε κοπέλες που τους πάνε και το νιώθουν γιατί αυτό ακριβώς φαίνεται και προς τα έξω.

... το ζήτημα τελικά μάλλον δεν είναι εάν κάποια/ος ντύνεται με βάση τα standards της ηλικίας του αλλά αν έχει καταφέρει να υιοθετήσει ένα στυλ που να τον κάνει χαρούμενο όταν βγαίνει στο δρόμο χωρίς να καταπιέζεται έστω και υποσυνείδητα για να ακολουθήσει τις όποιες επιταγές της μόδας ή τα "αποδεκτά" της κοινωνίας...

Υ.Γ. Υπάρχουν σχέδια στα all star που μ' αρέσουν πάρα πολύ, ειλικρινά, αλλά αυτό το επαίσχυντο επίπεδο, σκληρό πέλμα που σκοτώνει δεν το φοράω με τίποτα!
Διαφήμιση - ξεδιαφήμιση, timberland-clarks-geox rule!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και μετα σου λενε οτι οι γυναικες κοιτανε τα παπουτσια αμεσως ! Πφ ! :P
:lol: Προσωπικά καθόλου!
Θα ελεγα πριν 40-60 χρονια οτι ισχυει εντονα αυτο που λες. Στη δεκαετια του 80 ειχε αρχισει ηδη να σπαει. Δε θεωρω οτι ηταν κακο που εσπασε. Πριν ντυνονταν ολοι σαν "μεγαλοι,ενταγμενοι στο συστημα,βολεμενοι" κλπ. Ισως απο τα 70s να αρχισε βασικα..
Ναι, έχεις δίκιο σε αυτό. Κυρίως γινόταν μέχρι τα 50s (παρεμπιπτόντως μου αρέσει τρελά ΚΑΙ το ντύσιμο της συγκεκριμένης εποχής). Ούτε εγώ το θεωρώ κακό, διότι απ'οτι φαίνεται οι περισσότεροι το έκαναν επειδή έτσι έπρεπε και όχι επειδή έτσι ήθελαν. Απλά το ανέφερα για να δείξω ότι δεν ήταν ανέκαθεν "περίεργο" κάτι τέτοιο.
Παντως τωρα που ξαναδιαβασα αυτο που ειπες ...οτι δε σαρεσει να φορας αθλητικα, αλλα στους αλλους δεν εχεις προβληαμ...δεν κολλαει με το οτι βλεπεις αλλλους ετσι και δε σαρεσει αυτο που βλεπεις , και αρα προτιμας για σενα κατι πιο σοβαρο. Δε ξερω αν με καταλαβες.:worry:
Όχι όχι, δεν εννοούσα ότι δεν μου αρέσει αυτό που βλέπω! Πάνω τους μου αρέσει, σε μένα δεν το θέλω. Είναι κάποια άτομα που τους πάει ΠΟΛΥ το αθλητικό στυλ. :)

Εννοείται ότι μου αρέσει να βλέπω ρούχα και παπούτσια όπως οι τελευταίες επιλογές της Michelle που είναι εξαιρετικές όταν τις φοράνε κοπέλες που τους πάνε και το νιώθουν γιατί αυτό ακριβώς φαίνεται και προς τα έξω.
:redface::redface::redface::redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staventoula

Νεοφερμένος

Η staventoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Δεν μπορω να βλεπω κοριτσακια 13-16 χρονων να βαφονται και να ντυνονται σαν <<λατερνες>> να φορανε το 10ποντο και να το πεζουν <<ντιβες>>(ακομα να βαφονται και στο σχολειο)Επισης δεν μπορω κατι 3αρες που φορανε καυτα σορτσ , φουστες μινι και ντεκολτε και το παιζουν πιτσιρικες...
ελεος
εσεις τι λετε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Επισης δεν μπορω κατι 3αρες που φορανε καυτα σορτσ , φουστες μινι και ντεκολτε και το παιζουν πιτσιρικες...
ελεος
εσεις τι λετε???
Εγώ λέω πως η Άννα Βίσση που ντύνεται νεανικά και είναι πολύ άνω των τριάντα-φεύγα :P, μια χαρά το υποστηρίζει το ντύσιμο...
Μάλλον λοιπόν δεν είναι θέμα ηλικίας, αλλά τι ταιριάζει στο σώμα και το στυλ του κάθε ατόμου... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ω ναι. Στο σχολείο έχουμε μια καθηγητρια που είναι 40+ και ψωνίζει ό,τι ψωνίζει και η κόρη της που είναι 16. Φοράει τζινάκια, trendy μπλουζες, all star (αλλάζει και κορδόνια μάλιστα:P) και θαυμάζουμε το ντύσιμό της γενικά. Το υποστηρίζει μια χαρά και της πάει απίστευτα. Προσωπικά, δεν θα μπορούσα να τη φανταστώ με ταγεράκι και κυριλέ ντύσιμο.:redface:

Επίσης, ούτε η μητέρα μου ντύνεται όπως συνομήλικές της, προτιμάει πιο άνετα και ψιλονεανικά ρούχα, στη τελική δεν νιώθει και άνετα μ' άλλα.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
Δεν μπορω να βλεπω κοριτσακια 13-16 χρονων να βαφονται και να ντυνονται σαν <<λατερνες>> να φορανε το 10ποντο και να το πεζουν <<ντιβες>>(ακομα να βαφονται και στο σχολειο)
συμφωνω απολυτα!!εχουμε κατι κοριτσια στο σχολειο που ειλικρινα ετσι οπως ντυνονται και βαφονται φαινονται σαν εικοσαρες και ειναι μονο 14.Και δεν ειναι μονο οτι ντυνονται ετσι,συμπεριφερονται κατα τον ιδιο τροπο και σνομπαρουν εμας... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Επισης δεν μπορω κατι 3αρες που φορανε καυτα σορτσ , φουστες μινι και ντεκολτε και το παιζουν πιτσιρικες...
ελεος
εσεις τι λετε???


Μόνο έλεος ? Σπορέλαιος και πολυέλαιος μη σου πω … :mad:


Την είδαν όλες Αλίκη στη χώρα των μίνι :mad:

Τι αλίκη μωρέ ? Eδώ μιλάμε για ……..Μασκαραλίκι … ουστ !:mad:



Ακους εκεί 30 χρονών θράψαλο ναʼ ουμε , θέλει και σορτσάκια .
Και που να δεις τις γηραιότερες τι κάνουν , κάτι ξαναμένες 25αρες που νομίζουν
πως περνάνε εφηβεία . Ουστ !

Κελεμπία με μπούργκα και πολύ τους πάει . :mad:

Χάιντε πια , με το ένα πόδι στον τάφο , λίγο πριν να καταθέσει τα χαρτιά για τη σύνταξη η μπαμπόγρια
και μου θέλει κοντή φούστα .
Αίσχος , που πας ρε μανδδδάμ , που αντί σε αυτήν την προχωρημένη ηλικία των ενενήντα … εχμ σόρι :P
των τριάντα ήθελα να πω χρόνων , να τρέχεις στα ξωκλήσια να σώσεις την ψυχή σου , μου θες μίνια και σέικ με τσι νεαρούς .

Έχεις δίκιο κόρη μου , κι εμείς αυτά συζητάμε κάθε μέρα στο Ντακαπο-καπη .
Ωρε , που πάμε σαν κενωνία ?
Αίσχος .








:D:P



Σʼ αφήνω τώρα .......
Χαιντε καλο ξημέρωμα τέκνον μου .


Γκονγκτ , γκονγκτ , γκονγκτ …. ( ήχος από τη μαγκούρα μου καθώς απομακρύνομαι ) :P




Υγ : Λοιπόν περα από την πλάκα ….:):D
θυμήθηκα έναν πολύ καλό μου φίλο , όταν είμασταν 17 του άρεσε πολύ μια συμμαθήτρια του
και όλοι του λέγαμε γιατί δεν κάνει την κινηση … κι ότι γίνει βρε αδελφέ …. για να μας απαντήσει
με την αποστωμοτική ατάκα .


- Ρε σεις δεν γίνεται , αυτή βγαίνει συνεχεια με μεγάλους . :(

- Ε , πόσο μεγάλους δλδ ?? τον ρωτήσαμε …:hmm:




- Μεγάλους ρε σεις … , πολύ μεγάλους ......20 - 21 ....




:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top