Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,262 εγγεγραμμένα μέλη και 2,391,830 μηνύματα σε 74,192 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 189 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ξυλοκαΐνη και piercing

blue fish

Νεοφερμένος

H blue fish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H blue fish έγραψε στις 02:27, 22-11-16:

Καλησπέρα,

Μου αρέσουν πολύ τα piercings και ήθελα να κάνω σε διάφορα μέρη προσώπου και αφτιού αλλά είμαι κότα και δεν έχω και φοβερές αντοχές στο πόνο. Πρόσφατα όμως έμαθα για τη χρήση ξυλοκαΐνης πριν το τρύπημα και ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανένας κάτι παραπάνω.

Αρχικά μπαίνει οπουδήποτε; (μύτη, αφτιά, γλώσσα) Είναι αυτό που βάζει και ο οδοντίατρος απ' ότι είδα.
Με αυτή, πονάς ή δεν καταλαβαίνεις τίποτα;

Διαβάζω πως κάποιοι χρησιμοποιούν και κάποιοι όχι. Εδώ φαντάζομαι μόνο ρωτώντας το κάθε μαγαζί...
Εναλλακτικά παίρνω εγώ από φαρμακείο και βάζω, ή είναι κάτι που καλύτερα να μη το πάρω πάνω μου;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,625 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 02:37, 22-11-16:

Με την ξυλοκαινη δεν καταλαβαινεις απολυτως τιποτα!
Αναισθητικο τοπικο ειναι
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

blue fish

Νεοφερμένος

H blue fish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H blue fish έγραψε στις 11:14, 22-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Με την ξυλοκαινη δεν καταλαβαινεις απολυτως τιποτα!
Αναισθητικο τοπικο ειναι
Τέλεια, σε ευχαριστώ! Είναι όμως κάτι που μπορώ να χρησιμοποιήσω μόνη μου, ή θέλει προσοχή κλπ;
(Επειδή τη παίρνεις από φαρμακείο χωρίς συνταγή, φαντάζομαι δεν θα είναι κάτι τραγικό)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,211 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 14:39, 22-11-16:

Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μόνη σου. Το βρίσκω περιττό προσωπικά γιατί στα περισσότερα σημεία δεν πονάει και τόσο τραγικά για να χρειαστείς αναισθητικό, αλλά ό,τι νομίζεις. Δεν ξέρω αν μπορείς να το βάλεις στο στόμα ή την γλώσσα (αν θες εκεί πίρσινγκ). Ρώτα τον φαρμακοποιό όταν το αγοράσεις.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 21:54, 22-11-16:

Aνάλογα το που θα κάνεις είναι και ο πόνος...
Νομιζω , αν και δεν ειμαι και σιγουρη, οτι και στη γλωσσα εχουν χρησιμοποιησει ξυλοκαϊνη!

Ο πόνος δεν είναι παρα ένα τσίμπημα το πολύ 3 δευτερολέπτων... που αν το καλοσκεφτείς πιο πολύ έχεις αναλωθεί στο να σκέφτεσαι αν τελικά πονέσεις παρά στη στιγμή που θα κάνεις την τρύπα!

Απλά σε περίπτωση που δεν κάνεις την τρύπα σε μαγαζί πρόσεξε να τηρήσεις τους στοιχειώδεις τουλάχιστον κανόνες υγιεινής, όπως επίσης και να μην ¨σφαχτείς¨,καθώς δεν είναι όλα τα σημεία του σώματος ίδια με το αυτί!!!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Piercing - Από Fosa
      Το θέμα έχει λάβει 1669 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-10-16 στις 19:06.
    • Πρόβλημα με piercing - Από suspiria
      Το θέμα έχει λάβει 32 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-06-15 στις 10:50.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους