Συνήθως γνωρίζετε τους συντρόφους σας στους γονείς σας;

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Οι γονείς τις περισσότερες φορές "ανακατεύονται" στα προσωπικά των παιδιών τους, επειδή θέλουν να ξέρουν ότι αυτά είναι ευτυχισμένα.Προσωπικά, δεν μου φαίνεται κακό...Εννοώ ότι το να γνωρίζουν απλά ότι είσαι με κάποιον, το όνομα του, τι κάνει στη ζωή του και τέτοια είναι οκ.Το υπερβολικό "ανακάτεμα" εννοείται ότι είναι άκρως περιττό.Επίσης, το να γνωρίζεις τη σχέση σου στους γονείς σου είναι σίγουρα κάπως αμήχανο.Αλλά σε πολλές περιπτώσεις είναι αναπόφευκτο...Για παράδειγμα, θες να καλέσεις το αγόρι σου/κορίτσι σου να μείνει λίγες μέρες στο σπίτι σου(Χριστούγεννα, Πάσχα, Καλοκαίρι).Μόνο που εσύ μένεις με τους γονείς σου.Τότε αναγκαστικά θα γίνει η γνωριμία.Εντάξει, δεν είναι ανάγκη να γίνουν και κολλητοί αλλά τα τυπικά καλώς ή κακώς θα τα πούνε.
Εσείς γνωρίζετε τους συντρόφους σας στους γονείς σας ή δεν θέλετε να έχουν καμία σχέση μεταξύ τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Μακρια και αγαπημενοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Γνώρισαν κάποτε έναν. Για κάποιους άλλους έμαθαν απλά ότι υπάρχουν, πλέον αποφεύγω και τα δύο γιατί η λίστα - μάλλον - θα μεγαλώνει και είναι μαλακία να ξέρουν όλα μου τα προσωπικά, γιατί μεταξύ μας, πάντα ανακατεύονται, πάντα θα ανακατεύονται και πάντα θα τους ενδιαφέρει αυτό το θέμα. Οπότε νε, όσο λιγότερα ξέρουν τόσο το καλύτερο..

Ο επόμενος που θα γνωρίσουν θα είναι ο the one και μόνο:redface:. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Το καλοκαίρι που είχε έρθει το αγόρι μου Θεσσαλονίκη, δεν μείναμε στο σπίτι μου γιατί ο μπαμπάς μου δεν συμφωνούσε και ήταν ακόμα πολύ αρχή της σχέσης μας.Ενώ η μαμά μου του έλεγε "έλα μωρέ να το φιλοξενήσουμε το παιδί, να το γνωρίσουμε κιόλας"! :P Ίσως ήταν καλύτερο που δεν έγινε γνωριμία...Νομίζω ότι θα ήταν αρκετά άβολο.Τώρα που έρχονται Χριστούγεννα, θα ήθελα πάρα πολύ να τον καλέσω για καμιά βδομάδα(μένει Αθήνα), αλλά πάλι οι γονείς δεν συμφωνούν.Κι εγώ θα ηθελα να κατέβω Αθήνα, αλλά δεν με έχει καλέσει και σκέφτεται κι αυτός λίγο το θέμα με τους γονείς του.Προσωπικά, δεν με πειράζει να πάω Αθήνα και να μείνω σπίτι του.Εντάξει, θα είναι αρκετά άβολο στην αρχή αλλά δεν χρειάζεται να συναναστραφώ και πολύ τους γονείς του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Σε δυο περιπτώσεις το θεωρώ "αναγκαίο κακό", να γνωρίζει το ζευγάρι ο ένας τους γονείς του άλλου:
α) Όταν η σχέση είναι μακροχρόνια (δεν εννοώ λίγους μήνες) και
β)'Οταν οδεύει για γάμο.
Σε καμιά άλλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αναλογα τους γονεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Το κακό είναι να ξέρουν οι γονείς σου την κοπέλα σου από πριν, καθώς π.χ. να είναι η κόρη των καλύτερων φίλων τους.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astronomy_lover

Νεοφερμένος

Η astronomy_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δεν υπήρξε ποτέ πρόβλημα στο να γνωρίσουν οι δικοί μου το αγόρι μου και το αντίστοιχο από την αντίθετη πλευρά...Απλά εξαρχής βάζω τα όρια μου για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 588 μηνύματα.
ποτε δεν εχουν γνωρισει καμια......και ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatashaLP

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
έχουν γνωρίσει τις σοβαρές σχέσεις μου (τις πάνω από ένα χρόνο) , όχι και τον καθένα :P
Αλλά γενικά,όσο λιγότερα πάρε δώσε ,τόσο το καλύτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Αχ με καίει αυτό το θέμα.Οι γονείς του θέλουν να με γνωρίσουν,οι δικοί μου δεν πιστεύουν οτι χρειάζονται γνωριμιες,κι εγώ είμαι στη μέση μη θέλοντας να δυσαρεστήσω κανέναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Η άγνοια είναι ευτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top